کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
سلام
با توجه به اینکه من به فلوریدا میرم و اونجا هم مثل کالیفرنیا سازهای ایرانی نیست . میخواستم ساز های خودمو همراه ببرم.
حالا چندتا سوال پیش میاد که از عزیزانی که تجربه و یا اطلاعی دارند درخواست راهنمایی میکنم
1. نحوۀ اخذ مجوز از وزارت فرهنگ به چه صورته ؟ ( چون شنیدم برای خروج ساز ایرانی باید مجوز داشت )
2. معمولا این اخذ مجوز چقدر طول میکشه ؟
3. با توجه به اینکه دفعۀ اول کلی بار دارم و دو تا چمدون بیشتر نمیشه برد . ساز را چطوری باید به هواپیما بفرستم ؟ باید حتما فریت کنم؟

سپاسگزارم
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، SH1A2R3 ، abshar_wf ، valencia
سلام.کسی ميدونه زرشک ميتونيم با خودمون ببريم یا نه؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3
(2010-05-30 ساعت 01:02)a_m_a نوشته:  سلام.کسی ميدونه زرشک ميتونيم با خودمون ببريم یا نه؟!!!

بله می تونی ببری
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، mahdis ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، jojo_hami ، آلیس-1980
کسی ساز ایرانی نبرده با خودش تا حالا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، SH1A2R3
(2010-05-30 ساعت 08:47)pashaneco نوشته:  کسی ساز ایرانی نبرده با خودش تا حالا؟

من خیلی اطلاعات ندارم .اما چیزی که دیدم خواهر همسرم سه تارش رو برد امریکا . گرفت دستش و برد ! به جایی هم اطلاع نداد .
پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco ، honareirani ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3
(2010-05-31 ساعت 01:06)sara77 نوشته:  

من خیلی اطلاعات ندارم .اما چیزی که دیدم خواهر همسرم سه تارش رو برد امریکا . گرفت دستش و برد ! به جایی هم اطلاع نداد .

ولی قانون میگه که باید مجوز بگیری . ضمنا ساز من سنتور و تمبک هست. تمبک و شاید بتونم ببرم داخل هواپیما ولی سنتورو چی کارش کنم؟
پاسخ

تا جایی که من اطلاع دارم بردن یک ساز آزاد است. ولی بردن بیش از یک عدد ممنوع است و نیاز به اخذ مجوز دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، shkhmo ، SH1A2R3
اگه كسي بخواد سي دي ببره منظورتون از با احتياط بردن چيه؟؟
يعني ميشه تو چمدان گذاشت يا ميگردن؟؟
پاسخ
(2010-05-30 ساعت 05:01)sara77 نوشته:  
(2010-05-30 ساعت 01:02)a_m_a نوشته:  سلام.کسی ميدونه زرشک ميتونيم با خودمون ببريم یا نه؟!!!

بله می تونی ببری

تا به حال دوبار تلاش یکی از فامیل های ما برای بردن زرشک با شکست مواجه شده ! و ازشون گرفتن . یک بار هم با پست براشون فرستادن که برداشتنش و یه نامه براشون فرستادن!
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، pr.kia ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، Emad_L ، sksara ، آلیس-1980
(2010-05-31 ساعت 14:11)homeless نوشته:  

بله می تونی ببری

تا به حال دوبار تلاش یکی از فامیل های ما برای بردن زرشک با شکست مواجه شده ! و ازشون گرفتن . یک بار هم با پست براشون فرستادن که برداشتنش و یه نامه براشون فرستادن!

من فکر کنم شما تو زرشک بردن شانس ندارین ! چون من بردم . همسرم هم اینبار برده .سالم هم به مقصد رسیده Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، laili ، homeless ، پرستو ، mitr.p ، ravian ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، sksara ، آلیس-1980
بابا مریم خانم شما که رفتی پشت سرت هم نگاه نکردی
بیاین قول بدیم اونجا هم که رفتیم حداقل هفته 1 بار به سایت سر بزنیم و هوای هم رو داشته باشیم

البته می دونم تا اینجا هستیم نمی تونیم شرایط اونجا را پیشبینی کنیم
امیدوارم تمام دوستانی که به امریکا میرن در انجا نیز موفق و سربلند باشند و هوای هم وطنانشان را هم داشته باشند

مریم جان موفق و پیروز باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco ، honareirani ، frozen mind ، online27H ، peyman74 ، mitr.p ، SH1A2R3 ، ravian ، shkhmo
(2010-05-31 ساعت 12:32)pashaneco نوشته:  

ولی قانون میگه که باید مجوز بگیری . ضمنا ساز من سنتور و تمبک هست. تمبک و شاید بتونم ببرم داخل هواپیما ولی سنتورو چی کارش کنم؟

یکی از دوستان من سنتور با خودش برد آمریکا و به قسمت بار هم داده بود. مشکلی هم نداشت. البته در زمان تحویل بار به ایرلاین گفته بود که شکستنی است و براش داخل ظرف مخصوص گذاشته بودند. تا جائی هم که میدانم هیچ مجوزی هم نگرفته بود.
(2010-05-31 ساعت 14:52)sara77 نوشته:  
(2010-05-31 ساعت 14:11)homeless نوشته:  

بله می تونی ببری

من فکر کنم شما تو زرشک بردن شانس ندارین ! چون من بردم . همسرم هم اینبار برده .سالم هم به مقصد رسیده Big Grin

یکی از مسائلی که در بردن مواد غذائی مثل زرشک و زعفران مهم است، نوع بسته بندی آنها است. اگر بسته بندی زیبا و کارخانه ای باشد ، خوب است. اما خیلی ازاوقات به مواد فله ای که بدون بسته بندی کارخانه ای باشد گیر میدهند.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco ، Monica ، homeless ، farzad24 ، ravian ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، pv-n ، آلیس-1980
دوستان يعني مگه سي دي هارو ميگردن؟؟ شايد كسي كلي عكس و فيلم هاي خوانوادگيشو بخواد ببره
آيا چمدون هارو هم ميگردن؟
لطفآ اگه كسي دقيقآ ميدونه به ما هم بگه. ممنون
پاسخ
تا حالا موردی به گوش من نخورده که سی دی های کسی رو تفتیش کرده یا گرفته باشن... اما احتیاط شرط عقله!

چمدونها رو که میگردن اساسی! البته نه در این حد که در فلان قوطی رو باز کنن ببینن توش چیه! (مخصوصا اونهایی که مثلا کادو شده هستند) معمولا فقط سوال می کنن توش چیه اما اگر مشکوک بشن ممکنه که باز کنن...
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، honareirani ، Hossein81 ، امیلا ، ravian ، shkhmo ، SH1A2R3 ، مانترا ، Emad_L
چمدونهای ما رو نگشتند و من کلی سی دی هم با خودم آورده بودم
ولی من دیدم چمدونهای خیلی ها رو باز کرده بودند و یکی از چیزهائی که توجه ام رو جلب کرد این بود که 90% کسانی که چمدونهاشو.ن باز بود لیموترش با خودشون آورده بودند و همه رو هم ازشون گرفته بودند Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان