کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
اگر شوهر شما مشکل فیزیکی داشته باشه، در ایالت اورگان SSI تعلق میگیره. من دقیقا نمیدونم چرا دولت به شوهر شما اون مبلغ میده اما SSI که مخفف social security income می باشد. اگر توضیح بیشتر بدید در مورد اینکه به چه دلیل این حقوق دریافت میکنه، من میتونم بیشتر راهنمایی کنم.
اما SSI ربطی به سن و سال نداره و شرایط داره. احتمال داره قطع بشه و یا تا اخر عمر بهتون بدند. نیاز به پرداخت مالیات از طرف شما یا ایشان داره.
اگر شما منظورتون ash Assistance Program for Immigrants هست در این ایالت فقط تا 8 ماه پس از ورود پرداخت میکنند و بعد از ان تاریخ استاپ میشه.
خالی از لطف نیست که به شما عرض کنم بعد از 8 ماه میتواند از طریق DHS اقدام کنید و این مبلغ رو ادامه بدید اما یه سری شرایط داره مثلا باید فرزند زیر 18 داشته باشید که درامد شما و همسر شما رو چک میکنند و به شما تا یه مبلغ خاصی که زیر نظر فدرال می باشد پرداخت می کنند.

ممنون از پرسشتون.

(2016-11-02 ساعت 03:43)behjat نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 03:27)ali.nemati نوشته:  سلام دوستان
من در ایالت اورگون زندگی میکنم. اگه سوالی بود در خدمتم.
من در شهرستان multnomah هستم  شهر پورتلند.
از دانشگا ه های مشهور و محبوب این ایالت می توان psu , ou , osu نام برد.
همچنین کالج های خوبی هم داره
pcc, mhcc که من با هر دوشون سرکار داشتم.
بیشتر دانشجویان دوست دارند برند psu  چون در مرکز شهر قرار داره و اون دو دانشگاه دیگر 90 تا 120 مایل فاصله از پورتلند داره
خالی از لطف نیس ک بگم osu, ou از تاپ دانشگاه های این ایالت هست.
از شرکت های معتبری ک در این ایالت هستند میتوان نام برد
کامپیوتر : فایرفاکس ، اینتل و مایکروجیپ
دیگر : ادیداس ، نایک، بوینگ . کلومبیا اسپورت کمپانی
در پایان باید به دوستانم عرض کنم برای امدن به آمریکا شما یکی از دسته ها زیر هستد که در موردش بیشترفکر کنید
1- داشتن زبان عالی و مدرک لیسانس به بالا
2- سرمایه گذار بودن
اگر قصد دارید با زبان و تحصل اینجا زندگی کنید خیلی عالی هست اما در جریان باشید که باید یک مقطع تحصیلی رو اینجا بگذرانید مثلا شما لیسانس دارید برای داشتن کار خوب بهتر هست که ارشد رو اینجا بگذرونید (تافل و جی ار ای در برخی رشته ها نیاز هست)
حد اقل کار در این ایالت 40 ساعت در هفته هست
مبلغ مینیم حقوق 9.25 $
پرداخت حقوق ماهیانه
در کل میتوان با پرداخت ماهی 1800$ یه زندگی راحت داشته باشید. (ریز خواست عرض میکنم)
من زیاد در این وبسایت قبل از اومدن سرچ میکردم. و الان در موقعیت شهروندی هستم. کسی سوالی داشت خوشحال میشم جواب بدم.
عکس زیر نمایی از واتر فال در نزدیکی اپارتمان بنده است.[عکس: Multnomah_Falls_with_Visitors_-_Near_Por...A_-_02.jpg]

سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییهاتون، نمیدونم در این مورد که سوال میکنم اطلاعی دارید یا نه، بهرحال من و شوهرم ساکن لس آنجلس هستیم اینجا برای افراد بالای ۶۵ سال قانونی به نام capi  داره که ماهانه ۸۸۰ دلار تا زمانی که سیتیزن بشیم به شوهرم پرداخت میکنند، میخواستم بدونم آیا پرتلند هم همچین قانونی داره یانه،؟ ممنون میشم اگر میتونید جواب سوال من رو بدهید بازهم ممنونم و امیدوارم از منظره زیبایی که نزدیک آ پارتمانتون هست حسابی لذت ببرید
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با کمال تاسف و تاثر در گذشت کاربر عزیز که این قسمت به درخواست او فعال شد metme میترا مهرابادی که بدست همکارش در شرکت بیمه به ضرب گلوله گشته شد و فرزند هشت ساله و همسر گرامیش را به سوگ نشاند به اطلاع دوستان میرسانم . برای شادی روح ان مرحوم دعای شما دوستان و برای تسلی دل بازماندگان از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی خواستاریم .
روحش شاد
برای اطلاعات بیشتر با سرج نام و نام خانوادگی وی در اینترنت میتوانید به اخبار دست یابید لطفا در این سایت در مورد این موضوع مطلبی ننویسید .
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ali.nemati ، itex
(2016-11-02 ساعت 21:07)oct 31 نوشته:  با کمال تاسف و تاثر در گذشت کاربر عزیز که این قسمت به درخواست او فعال شد metme میترا مهرابادی که بدست همکارش در شرکت بیمه به ضرب گلوله گشته شد و فرزند هشت ساله و همسر گرامیش را به سوگ نشاند به اطلاع دوستان میرسانم . برای شادی روح ان مرحوم دعای شما دوستان و برای تسلی دل بازماندگان از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی خواستاریم .
روحش شاد
برای اطلاعات بیشتر با سرج نام و نام خانوادگی وی در اینترنت میتوانید به اخبار دست یابید لطفا در این سایت در مورد این موضوع مطلبی ننویسید .

چه خبر بدی . واقعا جای تاسف داره که بابت هیچ همچین اتفاقی بیفته . روحش شاد . یادگاری و سفرنامش واسه همیشه اینجا میمونه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: itex
سلام آقای علی نعمتی وقت بخیر. من چند تا سوال دارم در مورد زندگی در پورتلند. من یکی از گزینه های اصلی ام این شهره به دلیل آب و هواش و چند دلیل دیگه. ولی زاستش دو بار تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و خیلی دلسرد شدم. یکی از مهمترین مواردی که باید مورد بررسی و تایید اولیه برای انتخاب یک شهر و ایالت قرار بگیره بخصوص وقتی مسئول یک خانواده باشی، مسئله کار و درآمده که متاسفانه دوستان اطلاعات ناامید کننده ای گذاشته بودند از جمله اینکه کارهای جنرال هم به سختی گیر میاد و هم حداکثر ساعات کاری در هفته نهایت زیر 40 ساعته و با در نظر گرفتن ساعتی 9 دلار و با تکسی که بهش می خوره، دریافتی ماهانه زیر 1200 تا میفته. که با توجه به هزینه های اعلامی از طرف همون دوستان، زندگی برای تازه واردین خیلی مشکل میشه. حالا یه دفعه به نوشته شما بر می خوریم که مثبت نوشتید و ساعات کاری (حداقل 40 ساعت) و دریافتی 1800 به بالا و... خواهش میکنم ما رو راهنمایی کنید که کدوم اطلاعات درسته و وضعیت پورتلند و شهرهای اطرافش از نظر کاری و درآمدی و هزینه ها چطوره؟ در نظر داشته باشید راهنمایی ها و اطلاعات شما دوستان می تونه مسیر خانواده ای رو تغییر بده و برای همین تو جایگاه مهمی قرار دارید. پیشاپیش از شما دوست عزیز سپاسگزارم. پایدار باشید.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان: p.nsz
(2016-11-02 ساعت 09:50)ali.nemati نوشته:  اگر شوهر شما مشکل فیزیکی داشته باشه، در ایالت اورگان SSI  تعلق میگیره. من دقیقا نمیدونم چرا دولت به شوهر شما اون مبلغ میده اما SSI که مخفف social security income  می باشد. اگر توضیح بیشتر بدید در مورد اینکه به چه دلیل این حقوق دریافت میکنه، من میتونم بیشتر راهنمایی کنم.
اما SSI ربطی به سن و سال نداره و شرایط داره. احتمال داره قطع بشه و یا تا اخر عمر بهتون بدند. نیاز به پرداخت مالیات از طرف شما یا ایشان داره.
اگر شما منظورتون ash Assistance Program for Immigrants هست در این ایالت فقط تا 8 ماه پس از ورود پرداخت میکنند و بعد از ان تاریخ استاپ میشه.
خالی از لطف نیست که به شما عرض کنم بعد از 8 ماه میتواند از طریق DHS اقدام کنید و این مبلغ رو ادامه بدید اما یه سری شرایط داره مثلا باید فرزند زیر 18 داشته باشید که درامد شما و همسر شما رو چک میکنند و به شما تا یه مبلغ خاصی که زیر نظر فدرال می باشد پرداخت می کنند.

ممنون از پرسشتون.

(2016-11-02 ساعت 03:43)behjat نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 03:27)ali.nemati نوشته:  سلام دوستان
من در ایالت اورگون زندگی میکنم. اگه سوالی بود در خدمتم.
من در شهرستان multnomah هستم  شهر پورتلند.
از دانشگا ه های مشهور و محبوب این ایالت می توان psu , ou , osu نام برد.
همچنین کالج های خوبی هم داره
pcc, mhcc که من با هر دوشون سرکار داشتم.
بیشتر دانشجویان دوست دارند برند psu  چون در مرکز شهر قرار داره و اون دو دانشگاه دیگر 90 تا 120 مایل فاصله از پورتلند داره
خالی از لطف نیس ک بگم osu, ou از تاپ دانشگاه های این ایالت هست.
از شرکت های معتبری ک در این ایالت هستند میتوان نام برد
کامپیوتر : فایرفاکس ، اینتل و مایکروجیپ
دیگر : ادیداس ، نایک، بوینگ . کلومبیا اسپورت کمپانی
در پایان باید به دوستانم عرض کنم برای امدن به آمریکا شما یکی از دسته ها زیر هستد که در موردش بیشترفکر کنید
1- داشتن زبان عالی و مدرک لیسانس به بالا
2- سرمایه گذار بودن
اگر قصد دارید با زبان و تحصل اینجا زندگی کنید خیلی عالی هست اما در جریان باشید که باید یک مقطع تحصیلی رو اینجا بگذرانید مثلا شما لیسانس دارید برای داشتن کار خوب بهتر هست که ارشد رو اینجا بگذرونید (تافل و جی ار ای در برخی رشته ها نیاز هست)
حد اقل کار در این ایالت 40 ساعت در هفته هست
مبلغ مینیم حقوق 9.25 $
پرداخت حقوق ماهیانه
در کل میتوان با پرداخت ماهی 1800$ یه زندگی راحت داشته باشید. (ریز خواست عرض میکنم)
من زیاد در این وبسایت قبل از اومدن سرچ میکردم. و الان در موقعیت شهروندی هستم. کسی سوالی داشت خوشحال میشم جواب بدم.
عکس زیر نمایی از واتر فال در نزدیکی اپارتمان بنده است.[عکس: Multnomah_Falls_with_Visitors_-_Near_Por...A_-_02.jpg]

سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییهاتون، نمیدونم در این مورد که سوال میکنم اطلاعی دارید یا نه، بهرحال من و شوهرم ساکن لس آنجلس هستیم اینجا برای افراد بالای ۶۵ سال قانونی به نام capi  داره که ماهانه ۸۸۰ دلار تا زمانی که سیتیزن بشیم به شوهرم پرداخت میکنند، میخواستم بدونم آیا پرتلند هم همچین قانونی داره یانه،؟ ممنون میشم اگر میتونید جواب سوال من رو بدهید بازهم ممنونم و امیدوارم از منظره زیبایی که نزدیک آ پارتمانتون هست حسابی لذت ببرید

ممنونم از پاسخ سریعتون، این یکی از قوانین مخصوص کالیفرنیا هست که به تمام افراد بالای ۶۵ سال و مواردی که شامل نقص جسمی هم میشه تعلق میگیره اینطور که شما میفرمایید شامل پرتلند نمیشه، شاید چون مهاجرین بیشتری تو کالیفرنیا هستند امکانات بهتری هم دارند، ماهم به همین خاطر اینجا ساکن شدیم بازهم از لطفتتون ممنونم
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: oct 31
سلام و وقت بخیر
ببنید این که بگوییم در یک ایالیت امکاناتی هست و در ایالتی نیست یه حرف نسبی هست چرا که کمک های که از طرف ایالت ها به افراد میشه دو حالت داره
یک =: کمکی که از طرف خود ایالت صورت میگیره مثلا کمک هزینه تحصیلی ( که اگه خواستید بیشتر درموردش حرف میزنیم)
دو: کمک ها و قوانینی که فدرالی هستند و ربطی به ایالت نداره و با تعییر ایالتتون اینا هم قابل انتقال هستند فقط اسم هاشون فرق میکنه.
اگر خود ایالت اورگان بخاطر این بوجود امد چون جمعیت کالفرینا زیاد شد و بعد اومدن یه سری معافیت ها را دادن به اروگان تا مردم به این ایالت بیان و دیگر مسایل که باید توی هیستوری امریکا دنبالش گشت و سیاست های اقتصادی اش.
امیدوارم پاسخ رو دریافت کرده باشد. اگر سوالی دیگری بود در خدمتیم.
(2016-11-03 ساعت 03:57)behjat نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 09:50)ali.nemati نوشته:  اگر شوهر شما مشکل فیزیکی داشته باشه، در ایالت اورگان SSI  تعلق میگیره. من دقیقا نمیدونم چرا دولت به شوهر شما اون مبلغ میده اما SSI که مخفف social security income  می باشد. اگر توضیح بیشتر بدید در مورد اینکه به چه دلیل این حقوق دریافت میکنه، من میتونم بیشتر راهنمایی کنم.

ممنون از پرسشتون.

(2016-11-02 ساعت 03:43)behjat نوشته:  سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییهاتون، نمیدونم در این مورد که سوال میکنم اطلاعی دارید یا نه، بهرحال من و شوهرم ساکن لس آنجلس هستیم اینجا برای افراد بالای ۶۵ سال قانونی به نام capi  داره که ماهانه ۸۸۰ دلار تا زمانی که سیتیزن بشیم به شوهرم پرداخت میکنند، میخواستم بدونم آیا پرتلند هم همچین قانونی داره یانه،؟ ممنون میشم اگر میتونید جواب سوال من رو بدهید بازهم ممنونم و امیدوارم از منظره زیبایی که نزدیک آ پارتمانتون هست حسابی لذت ببرید

ممنونم از پاسخ سریعتون، این یکی از قوانین مخصوص کالیفرنیا هست که به تمام افراد بالای ۶۵ سال و مواردی که شامل نقص جسمی هم میشه تعلق میگیره اینطور که شما میفرمایید شامل پرتلند نمیشه، شاید چون مهاجرین بیشتری تو کالیفرنیا هستند امکانات بهتری هم دارند، ماهم به همین خاطر اینجا ساکن شدیم بازهم از لطفتتون ممنونم
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و وقت شما بخیر.
سوال شما خیلی طولانی بود Big Grin اما من تمام تلاشم میکنم پاسخی داده باشم
کلا زندگی در اورگان رو من به سه قسمت تقسم میکنم
پولدار = RICH
متوسط = AVERAGE
و زیر خط فقر = LOW INCOME
حالا فرض کنید شما در وضعیت اخر هستید.
من کلا هزینه های ماهیانه رو برای کسی که نخواد زیاد خرج کنه مینوستم
1- هزینه من یه منطقه معمولی در نظر گرفتم
کرایه منزل و بیمه : حدود 850$ الی 1000$ برای دو خواب.
برق ماهیانه در فصل سرد تا 120-150 دلار و در فصل گرم 50 $
اینترنت نصبا خوب 8 مگابایت : ماهیانه 29.99$ از شرکت فرانتیر
سایت های مخصوص اینترنت با توجه به محل زندگی فرق داره اینا هستن
https://frontier.com/
http://www.xfinity.com/shop/xfinity-inte...&gclsrc=ds

اب (برخی مناطق مجانی است و جاهای گران و خوب باید خودت پرداخت کنی Cool )
هزینه بنزین : هفته ای 1 باک : 30 الی 35 $ ماهی 120 الی 150$
موبایل برای دو نفر حدود 50$ دلار
(نکته1: اگر موبایل رو قسطی بخرید هم داستانش فرق داده باید 24 یا 30 دلار برای هر نفر اضافه کنی = معمولا فمیلی پلن میگیرن ارزون میشه)
(نکته 2: هزینه موبایل همان یک بار پرداخت میشه با اینترنت حجمی 2 گیگ، بیشتر استفاده کنی هزینه بیشتر
سایت های خدمات موبایل که میشناسم ایناس
کد:
https://www.verizonwireless.com/?cmp=KNC-C-HQ-NON-R-AC-NONE-NONE-2K0PX0-PX-GAW-71700000010306110&cvosrc=ppc.google.vrizon&cvo_campaign=71700000010306110&cvo_crid=110387814667&Matchtype=e&gclid=CNi_0sy0jtACFewKfwod7TsPnw&gclsrc=ds
کد:
https://www.att.com/
کد:
https://www.usautoinsurancenow.com/welcome?id=4023828348&apxkwid=12821&creativeid=67340620637&adpos=1t1&matchtype=e&network=g&mobile=&placement=&target=&aceid=&device=c&dt=dup&campaignid=96465797&adgroupid=18097818077&targetid=kwd-34760291&loc_interest_ms=&loc_physical_ms=9032869&feeditemid=&stcode=OR&gclid=CjwKEAjwwOvABRC08aedoZ_lnTMSJACs_cbuQs7eQi_EEetBbWRHpn-G4OEzDkghc7s7ZodnRIZNtRoC4tDw_wcB

هزینه ها دیگر هم هست شامل خرید غذا و لباس که حدود 500$ ماهیانه میشه.

برخی مسایلی که میشه بیان کرد
موسسات و انژیوهایی هستن که کمک هزینه رنت خونه میدن بهتون.
DHS هم کمک هزینه غذا میده تا 200 دلار ک باید شرایطش داشته باشی یعنی low income باشید
اگر کم درامد باشد باز هم از کمک دولت برای دریافت هزینه همیتوند کمک بگیرید
در خال هاضر دو پرگرام هست که برای خونه کمک میکنن یکی سکش اید و دیگیری هوزینگ هست
به این سایت برای اطلاع بیشتر مراجعه کنید
کد:
http://www.homeforward.org/find-a-home/get-an-apartment

یه سری جا هم هستن که غذا مجانی میدن که برای کد پستی فرق داره اما در کل اینا هستن
http://www.snowcap.org/
https://www.oregonfoodbank.org/
شما همیشه میتونید از این سایت اطلاعت مربوط به کمک هزینه های عذا و دارو مسکن و برق و اب رو بگیرید ک هر هفته بروز میشه
http://211info.org/
http://211info.org/energy/

حالا در مورد درامد:
بستگی به جایی داره که میری کار میکنی
کارگری که من اصلا علاقه ندارم اما تا 80 ساعت در هفته هم شنیدم میدن
تا 40 ساعت حقوق 9.25 هست برای سال اول و هر شش ماه 25 الی 50 سنت اضافه میکنند
برخی کارهای سخت از اول 10 دلار هست.
بعد از 40 ساعت کار به شما 1.5 برابر حقوق میدند یعنی حدود 15 دلار (ک میشه اضافه کاری)
مالیات 30% هس و قیسمتی هم میره برای بازنشستگی.
دو نفری کار کنی کلی پس اندار میکنید.
سوالی بود در خدمتیم.

(2016-11-02 ساعت 23:48)rahghozar نوشته:  سلام آقای علی نعمتی وقت بخیر. من چند تا سوال دارم در مورد زندگی در پورتلند. من یکی از گزینه های اصلی ام این شهره به دلیل آب و هواش و چند دلیل دیگه. ولی زاستش دو بار تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و خیلی دلسرد شدم. یکی از مهمترین مواردی که باید مورد بررسی و تایید اولیه برای انتخاب یک شهر و ایالت قرار بگیره بخصوص وقتی مسئول یک خانواده باشی، مسئله کار و درآمده که متاسفانه دوستان اطلاعات ناامید کننده ای گذاشته بودند از جمله اینکه کارهای جنرال هم به سختی گیر میاد و هم حداکثر ساعات کاری در هفته نهایت زیر 40 ساعته و با در نظر گرفتن ساعتی 9 دلار و با تکسی که بهش می خوره، دریافتی ماهانه زیر 1200 تا میفته. که با توجه به هزینه های اعلامی از طرف همون دوستان، زندگی برای تازه واردین خیلی مشکل میشه. حالا یه دفعه به نوشته شما بر می خوریم که مثبت نوشتید و ساعات کاری (حداقل 40 ساعت) و دریافتی 1800 به بالا و... خواهش میکنم ما رو راهنمایی کنید که کدوم اطلاعات درسته و وضعیت پورتلند و شهرهای اطرافش از نظر کاری و درآمدی و هزینه ها چطوره؟ در نظر داشته باشید راهنمایی ها و اطلاعات شما دوستان می تونه مسیر خانواده ای رو تغییر بده و برای همین تو جایگاه مهمی قرار دارید. پیشاپیش از شما دوست عزیز سپاسگزارم. پایدار باشید.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، rahghozar ، alborz3718 ، pishtaz611
سلام به همه دوستان
قابل توجه اونایی که میان ایالت اورگان
این رو دانلود کنید وبخونید
کتاب امتحان ایین نامه رانندگی هست
خیلی لازمه

لینک دانلود:

https://www.odot.state.or.us/forms/dmv/37.pdf

تست ها هم دارما Tongue خواستید در خدمیتم.

فقط خصوصی میل میکنم بخاطر کپی رایت و ...

فایل رو هم پیوست کردم اگه خواست دانلود کنید

فایل‌های پیوست
.pdf   37.pdf (اندازه 3.1 MB / تعداد دانلود: 387)
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: alborz3718
تلفظ درست ایالت OREGON این می باشد
اورگِن هست نه اورگون.
مدیر محترم اگرممکن است، اصلاح کنید.
ممنون
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
تصویری زیبا از شهر پورتلند

شاد باشید
[عکس: Portland-Skyline.jpg]
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، alborz3718 ، pishtaz611 ، itex
یک روزی همه میریم ............ Sad
بله هفته قبل یه مراسم براش گرفته بودند اما جمعه بود و من نتونستم حضور داشته باشم.
ارزوی صبر وتحمل این مصیبت را برای بازماندگان دارم.
اگه کسی مایل هست به تدفین و بازماندگان کمک کنه.
این لینک معتبر می باشد
کد:
https://www.gofundme.com/fundraising-for-mitra-2vuabcjj

(2016-11-02 ساعت 21:07)oct 31 نوشته:  با کمال تاسف و تاثر در گذشت کاربر عزیز که این قسمت به درخواست او فعال شد metme میترا مهرابادی که بدست همکارش در شرکت بیمه به ضرب گلوله گشته شد و فرزند هشت ساله و همسر گرامیش را به سوگ نشاند به اطلاع دوستان میرسانم . برای شادی روح ان مرحوم دعای شما دوستان و برای تسلی دل بازماندگان از خداوند بزرگ صبر و شکیبایی خواستاریم .
روحش شاد
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: itex
یک بار پاسخ به شمادادم اما خواستم اضافه کنم ک من اطلاعی از رزومه و کار و حرفه شما ندارم
اگه من رو روشن کنید که در چه وضعیتی هستید من بیشتر میتونم کمک کنم
منظورم از روشن کردن: رشته تحصیلی، حرفه تون، و هر چیزی که حرفی برای گفتن دارید.
فراموش نشه که امریکا به رزومه نیاز داره برای کار های خوب.
من یه درسی رو در کالج گذروندم میتونم دوستان رو کمک کنم که بهتر ارائه بدن. اگر وقت گیر باشه یه هزینه کمی هم میگیرم Cool Cool
اگر کار گارگری هم میخواید دنبالش باشید
زیاد هست. فقط باید اینجا باشی . خیلی شرکت هست و فقط باید بری دنبالش
راستی کارهای شب (شب کاری) حقوقش تا 12 دلار هم هست.

ضمنا فقط سوال ک میپرسید و دقیق و خلاصه باشه سوالاتتون ( شدم معلم کالج Wink Wink Wink Shy Shy Big Grin Big Grin )
من از کلی گویی خوشم نمیات.
اگر سوالی خصوصی داشیتد
این ایمیل من هست
ali.nemati1983@gmail.com
شاد باشید

(2016-11-02 ساعت 23:48)rahghozar نوشته:  سلام آقای علی نعمتی وقت بخیر. من چند تا سوال دارم در مورد زندگی در پورتلند. من یکی از گزینه های اصلی ام این شهره به دلیل آب و هواش و چند دلیل دیگه. ولی زاستش دو بار تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و خیلی دلسرد شدم. یکی از مهمترین مواردی که باید مورد بررسی و تایید اولیه برای انتخاب یک شهر و ایالت قرار بگیره بخصوص وقتی مسئول یک خانواده باشی، مسئله کار و درآمده که متاسفانه دوستان اطلاعات ناامید کننده ای گذاشته بودند از جمله اینکه کارهای جنرال هم به سختی گیر میاد و هم حداکثر ساعات کاری در هفته نهایت زیر 40 ساعته و با در نظر گرفتن ساعتی 9 دلار و با تکسی که بهش می خوره، دریافتی ماهانه زیر 1200 تا میفته. که با توجه به هزینه های اعلامی از طرف همون دوستان، زندگی برای تازه واردین خیلی مشکل میشه. حالا یه دفعه به نوشته شما بر می خوریم که مثبت نوشتید و ساعات کاری (حداقل 40 ساعت) و دریافتی 1800 به بالا و... خواهش میکنم ما رو راهنمایی کنید که کدوم اطلاعات درسته و وضعیت پورتلند و شهرهای اطرافش از نظر کاری و درآمدی و هزینه ها چطوره؟ در نظر داشته باشید راهنمایی ها و اطلاعات شما دوستان می تونه مسیر خانواده ای رو تغییر بده و برای همین تو جایگاه مهمی قرار دارید. پیشاپیش از شما دوست عزیز سپاسگزارم. پایدار باشید.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: rahghozar ، alborz3718
(2016-11-04 ساعت 12:19)ali.nemati نوشته:  یک بار پاسخ به شمادادم اما خواستم اضافه کنم ک من اطلاعی از رزومه و کار و حرفه شما ندارم
منظورم از روشن کردن: رشته تحصیلی، حرفه تون،  و هر چیزی که حرفی برای گفتن دارید.
فراموش نشه که آمریکا به رزومه نیاز داره برای کار های خوب.
من یه درسی رو در کالج گذروندم میتونم دوستان رو کمک کنم که بهتر ارائه بدن. اگر وقت گیر باشه یه هزینه کمی هم میگیرم  Cool  Cool

ضمنا فقط سوال ک  میپرسید و دقیق و خلاصه باشه سوالاتتون ( شدم معلم کالج  Wink  Wink  Wink  Shy  Shy  Big Grin  Big Grin )
اگر سوالی خصوصی داشیتد
این ایمیل من هست
ali.nemati1983@gmail.com
شاد باشید

دوست عزیز سلام ممنونم از وقتی که گذاشتی و پاسخ جامعی که دادی. من فوق لیسانس روان شناسی عمومی دارم و تجربه کاری در حوزه مدیریت فروش شرکت ها، مشاور املاک و در حوزه کارهای جنرال تجربه نجاری، خیاطی و نقاشی ساختمان رو دارم و البته از پس خیلی کارهای دیگه برمیام. چون کلا آدم کاری هستم. زبانم هم برای شروع کار بد نیست هر چند که حتما بایستی تقویت بشه. برنامه ام اینه که برای اوایل، کار جنرال داشته باشم تا امورات زندگی بگذره و برای اینکه بتونم تو حوزه روان شناسی کار کنم، قصدم ادامه تحصیل و اخذ مدرک دکتری است چون میدونم مدرک ایران برای کار مورد قبول نیست ولی میتونم باهاش ادامه بدم. خودم 50 سالمه و خانواده 3 نفره هستیم. خواستم اینجوری یه وضعیتی از خودم بگم که شما بیشتر بتونید راهنمایی ام کنید. پیشاپیش تشکر می کنم. سبز باشید.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام عزيزان. اميدوارم خوب باشيد.
دوستان شهر پورتلند در زمينه كارهاي عمراني چطوره؟؟ كلا اين ايالت در زمينه كسي كه رشته اش عمران هست خوب ميتونه باشه؟؟
متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
کار جنرال رو نمیدونم منظورتون چی هست اما اگه قصد کار کارگری داریدُ اینجا کار زیاد هست
مثل‌: نقاشی ساختمان - تعمیر ساختمان (اینها ساعتی 14 دلار به بالا هست.)
ضمنا رانندگی هست که دو تا شرکت هستند که من یکیشیون میشناسم اسمش اوبر هست
سایتش میتونی اینجا ببینی
کد:
https://www.uber.com/?exp=home_signup_form
ساعتی 10 دلار هست رانندگی.
میتونی خرید و فروش خردو هم کنید
ضمنا رانندگی بیماران هم هست که ماشین خاص داند و باید بخرید و ساعتی تا 35 $ میدونم هست.

اما به نظر من میتونی روی رونشناسی بیشتر کار کنی
زبان باید خوب باشه معمولا تافل 80 به بالا زبان خوب هست.
برخی رشته ها جی ار ای میخواد اما تافل الزامی نیست ‌( در مورد تحصیل میشه بیشتر صحبت کنیم در جای دگر)

کارهای دگیر هم هست مثل نانوایی و تمیز کاری و میوه پاک کنی و سبیزجات خورد کنی و همچنینی ماهی خورد و پاک کنی (معمولا 10 الی 12 دلار ساعتی)

اگه بیشتر خواستید تا توضیح بدم.
علی

(2016-11-05 ساعت 00:52)rahghozar نوشته:  
(2016-11-04 ساعت 12:19)ali.nemati نوشته:  یک بار پاسخ به شمادادم اما خواستم اضافه کنم ک من اطلاعی از رزومه و کار و حرفه شما ندارم
منظورم از روشن کردن: رشته تحصیلی، حرفه تون،  و هر چیزی که حرفی برای گفتن دارید.
فراموش نشه که آمریکا به رزومه نیاز داره برای کار های خوب.
من یه درسی رو در کالج گذروندم میتونم دوستان رو کمک کنم که بهتر ارائه بدن. اگر وقت گیر باشه یه هزینه کمی هم میگیرم  Cool  Cool

ضمنا فقط سوال ک  میپرسید و دقیق و خلاصه باشه سوالاتتون ( شدم معلم کالج  Wink  Wink  Wink  Shy  Shy  Big Grin  Big Grin )
اگر سوالی خصوصی داشیتد
این ایمیل من هست
ali.nemati1983@gmail.com
شاد باشید

دوست عزیز سلام ممنونم از وقتی که گذاشتی و پاسخ جامعی که دادی. من فوق لیسانس روان شناسی عمومی دارم و تجربه کاری در حوزه مدیریت فروش شرکت ها، مشاور املاک و در حوزه کارهای جنرال تجربه نجاری، خیاطی و نقاشی ساختمان رو دارم و البته از پس خیلی کارهای دیگه برمیام. چون کلا آدم کاری هستم. زبانم هم برای شروع کار بد نیست هر چند که حتما بایستی تقویت بشه. برنامه ام اینه که برای اوایل، کار جنرال داشته باشم تا امورات زندگی بگذره و برای اینکه بتونم تو حوزه روان شناسی کار کنم، قصدم ادامه تحصیل و اخذ مدرک دکتری است چون میدونم مدرک ایران برای کار مورد قبول نیست ولی میتونم باهاش ادامه بدم. خودم 50 سالمه و خانواده 3 نفره هستیم. خواستم اینجوری یه وضعیتی از خودم بگم که شما بیشتر بتونید راهنمایی ام کنید. پیشاپیش تشکر می کنم. سبز باشید.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: alborz3718 ، rahghozar ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان