کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پورتلند، ایالت اورگون
(2016-11-08 ساعت 12:46)ali.nemati نوشته:  اول من نميدونم چ مقطعي هستيد و چ رشته اي؟؟
اكپكتيشن = پذيرش. از هر ١٠٠ نفر ٥٤ نفر
اگه ميخواي مطمين بشي تافل و جي ار اي هست و چ نمره اي ميخوان بايد سوال كني
منشن كن ك گيرين كارت دار ي اگر داري?
چون خيلي ادم هاي باهوشي پست سيستمهاشون نيستن Cool
(2016-11-08 ساعت 10:39)Saeed rezaee نوشته:  پس با این حساب بهتره من تا نیومدم یه امتحان تافل بدم و منظورتون از اکسپتنس چیست دقیقن؟

قربان شما در نظر بگیرید که یه GP بخواد بیا اونجا و ادامه بده در یکی از رشته های مرتبط مانندmedical imaging/assistant و کار کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان اين سوال هست ؟؟ من متوجه نشدم
(2016-11-09 ساعت 09:50)Saeed rezaee نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 12:46)ali.nemati نوشته:  اول من نميدونم چ مقطعي هستيد و چ رشته اي؟؟
(2016-11-08 ساعت 10:39)Saeed rezaee نوشته:  پس با این حساب بهتره من تا نیومدم یه امتحان تافل بدم و منظورتون از اکسپتنس چیست دقیقن؟

قربان شما در نظر بگیرید که یه GP بخواد بیا اونجا و ادامه بده در یکی از رشته های مرتبط مانندmedical imaging/assistant و کار کنه.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-09 ساعت 12:52)ali.nemati نوشته:  الان اين سوال هست ؟؟ من متوجه نشدم
(2016-11-09 ساعت 09:50)Saeed rezaee نوشته:  

بله قربان منظورم این است که میتونه موفقیت امیزبرای کار وپیداکردن شغل در زمینه طب؟ مثلن کاردرکلینیکها؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من زیاد اطلاعی در مورد general practitioner ندارم اما من میدونم که یا باید یه تستی بدید و یا باید یک مقطع درسی رو بگذرونی که بتونی کار پیدا کنی، در جریان باشید که مسایل پزشکی نیاز به responsibility زیاد داره. کمی برای خارجی ها سخت میگرن مگر گرین داشته باشی
این مقاله چیز بدی نیست بخونش
کد:
http://www.nytimes.com/2013/08/12/business/economy/long-slog-for-foreign-doctors-to-practice-in-us.html
(2016-11-09 ساعت 13:13)Saeed rezaee نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 09:50)Saeed rezaee نوشته:  قربان شما در نظر بگیرید که یه GP بخواد بیا اونجا و ادامه بده در یکی از رشته های مرتبط مانندmedical imaging/assistant و کار کنه.

بله قربان منظورم این است که میتونه موفقیت امیزبرای کار وپیداکردن شغل در زمینه طب؟ مثلن کاردرکلینیکها؟
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Saeed rezaee
(2016-11-10 ساعت 01:28)ali.nemati نوشته:  من زیاد اطلاعی در مورد general practitioner ندارم اما من میدونم که یا باید یه تستی بدید و یا باید یک مقطع درسی رو بگذرونی که بتونی کار پیدا کنی، در جریان باشید که مسایل پزشکی نیاز به responsibility زیاد داره. کمی برای خارجی ها سخت میگرن مگر گرین داشته باشی
کد:
http://www.nytimes.com/2013/08/12/business/economy/long-slog-for-foreign-doctors-to-practice-in-us.html
(2016-11-09 ساعت 13:13)Saeed rezaee نوشته:  

البته من گرین کارد دارم
همین جا خواستم از شما کمال تشکر را داشته باشم لینک ها واقعن کمکم کردند ومفید بودند امیدوارم وقتی امدم (حدود مارچ)بتونم شما رو ببینم وسوقات براتون بیارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
از اینکه این تاپیک را پیدا کردم خیلی خوشحال شدم و از اول تا آخرش را با اشتیاق خوندم. از سال 2013 که شروع شده تا بحال. امیدوارم تا بحال اکثر کسایی که درگیر این تاپیک بودن به اونچه میخواستن رسیده باشن.

من اینجا تازه واردم. چند ماهیه اومدم پرتلند و سوال ابتداییم اینه که کلا میشه اینجا کاری کرد بدون اینکه مجوز کار باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
خوبه ك . خبرم كن بيام پيك اپ ات كنم اگه دوست داشتي.
ميخواي بيايي pdx???

(2016-11-10 ساعت 12:14)Saeed rezaee نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 01:28)ali.nemati نوشته:  من زیاد اطلاعی در مورد general practitioner ندارم اما من میدونم که یا باید یه تستی بدید و یا باید یک مقطع درسی رو بگذرونی که بتونی کار پیدا کنی، در جریان باشید که مسایل پزشکی نیاز به responsibility زیاد داره. کمی برای خارجی ها سخت میگرن مگر گرین داشته باشی
کد:
(2016-11-09 ساعت 13:13)Saeed rezaee نوشته:  بله قربان منظورم این است که میتونه موفقیت امیزبرای کار وپیداکردن شغل در زمینه طب؟ مثلن کاردرکلینیکها؟
البته من گرین کارد دارم
همین جا خواستم از شما کمال تشکر را داشته باشم لینک ها واقعن کمکم کردند ومفید بودند امیدوارم وقتی امدم (حدود مارچ)بتونم شما رو ببینم وسوقات براتون بیارم
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
قربان شما استاد. بله مسیر امارات شیکاگو پرتلند رو مد نظرم است
البته با این نتایج انتخابات و اوضاع چه شود خدا بخیربگذرونه امروز که سی ان ان نوشته پرتلند بهم ریخته! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: ali.nemati
سلام. من استاد نیستم هنوز و دانشجو هستم Big Grin
پورتلند ارام تشریف داره از دیشب تا الان ک جمعه ساعت 12 هست
من خودم یه میتنگ داشتم روز 4 شنبه در بخش اینترن شیپ اینتل، موقع برگشت دو ساعت توی مسیر نیم ساعته در i-5 و 205 گیر کردم.
بزن بیا دلت رو بد راه نده. قسمت pdx مشکل نداره. نمیدونم در کجای پورتلند یا ایالت اورگان هستید وگرنه اطلاع دقیق تری بهت میدادم.
Cool
(2016-11-11 ساعت 13:17)Saeed rezaee نوشته:  قربان شما استاد. بله مسیر امارات شیکاگو پرتلند رو مد نظرم است
البته با این نتایج انتخابات و اوضاع چه شود خدا بخیربگذرونه امروز که سی ان ان نوشته پرتلند بهم ریخته! Sad
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من بین آتلانتا و پورتلند در سایت های nerdwallet ، numbeo ، bestplaces و... سرچ کردم. در همه سایتها هزینه های زندگی در پورتلند بیشتر از آتلاتاست. نظر شما دوستان چیه؟ آتلانتا برای تازه وارد بهتر از پورتلند نیست؟
پاسخ
نظر شخصی من ِ کجا خوشه - انجا ک دل خوشه.
من پورتلند دوس دارم دلایلم در پست ها قبل هست. خواستی توضیح بدیم.
(2016-12-03 ساعت 15:18)mojtaba01 نوشته:  سلام
من بین آتلانتا و پورتلند در سایت های nerdwallet ، numbeo ، bestplaces و... سرچ کردم. در همه سایتها هزینه های زندگی در پورتلند بیشتر از آتلاتاست. نظر شما دوستان چیه؟ آتلانتا برای تازه وارد بهتر از پورتلند نیست؟
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-12-05 ساعت 03:49)ali.nemati نوشته:  نظر شخصی من ِ کجا خوشه - انجا ک دل خوشه.

سلام
ظاهرا در بخش های قبلی فقط از خوبیها و امتیازات پورتلند نوشتید که انصافا عالی و منطقی هستند. اما من منظورم مقایسه بین پورتلند و آتلانتاست. اگه ممکنه بین این دو مقایسه کنید مرسی.
پاسخ
معمولا مقایسه زمانی ارزش دارد که از هر دو مکان تجریه کافی داشته باشید.
من واقعیتش اونجا زندگی نکردم و نمیدونم چطوریه.
اما فکر کنم به این لینک مراجعه کنید شاید کمکی کرده باشه به تصمیم تون.
من خودم از اروگن خوشم میات اما درصد ادامه تحصیل هستم. اگر مقاطع بالاتر برسم احتمال اینکه در یکی از این سه ایالت ها زندگی کنم بیشتر هس
1- کالیفرونیا
2- نیویورک
3- واشنگتن - سیاتل.
Cool

کد:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-2753-page-11.html
(2016-12-05 ساعت 12:37)mojtaba01 نوشته:  
(2016-12-05 ساعت 03:49)ali.nemati نوشته:  نظر شخصی من ِ کجا خوشه - انجا ک دل خوشه.

سلام
ظاهرا در بخش های قبلی فقط از خوبیها و امتیازات پورتلند نوشتید که انصافا عالی و منطقی هستند. اما من منظورم مقایسه بین پورتلند و آتلانتاست. اگه ممکنه بین این دو مقایسه کنید مرسی.
اندکی صبر سحر نزدیک است.
شاد زی.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، pishtaz611
(2016-11-02 ساعت 23:48)rahghozar نوشته:  سلام آقای علی نعمتی وقت بخیر. من چند تا سوال دارم در مورد زندگی در پورتلند. من یکی از گزینه های اصلی ام این شهره به دلیل آب و هواش و چند دلیل دیگه. ولی زاستش دو بار تمام صفحات این تایپیک رو خوندم و خیلی دلسرد شدم. یکی از مهمترین مواردی که باید مورد بررسی و تایید اولیه برای انتخاب یک شهر و ایالت قرار بگیره بخصوص وقتی مسئول یک خانواده باشی، مسئله کار و درآمده که متاسفانه دوستان اطلاعات ناامید کننده ای گذاشته بودند از جمله اینکه کارهای جنرال هم به سختی گیر میاد و هم حداکثر ساعات کاری در هفته نهایت زیر 40 ساعته و با در نظر گرفتن ساعتی 9 دلار و با تکسی که بهش می خوره، دریافتی ماهانه زیر 1200 تا میفته. که با توجه به هزینه های اعلامی از طرف همون دوستان، زندگی برای تازه واردین خیلی مشکل میشه. حالا یه دفعه به نوشته شما بر می خوریم که مثبت نوشتید و ساعات کاری (حداقل 40 ساعت) و دریافتی 1800 به بالا و... خواهش میکنم ما رو راهنمایی کنید که کدوم اطلاعات درسته و وضعیت پورتلند و شهرهای اطرافش از نظر کاری و درآمدی و هزینه ها چطوره؟ در نظر داشته باشید راهنمایی ها و اطلاعات شما دوستان می تونه مسیر خانواده ای رو تغییر بده و برای همین تو جایگاه مهمی قرار دارید. پیشاپیش از شما دوست عزیز سپاسگزارم. پایدار باشید.

احتمالا منظور ایشون حداکثر 40 ساعت بوده Smile
201435xx / Portland(OR)
تاریخ کلیر: AUG 7/ دریافت ویزا: AUG 8
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام ممنون از توضیحاتتون، میشه بیشتر توضیح بدین در مورد اینکه اگر درس نخونی کار نیست؟ آیا ورود به بازار کاربرای خارجی ها سخته؟
(2013-03-01 ساعت 02:27)battosai نوشته:  ... شهر بسیار زیبا و دوست داشتنی ..اما اگر درس نخونی کار نیست اگر اطلاعات دیگه ای  می خواستین  بپرسین ... در خدمت هستم ... .
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان