کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیه سوالات مربوط به ویزای توریستی در یک تاپیک
(2017-11-07 ساعت 00:10)farrokh33 نوشته:  
(2017-11-04 ساعت 01:57)hamid2010 نوشته:  موضوع بعد اینکه برادر من همین ماه سیتیزن میشه
سوال اول اینکه دوستان تجربیاتشون رو اعلام کنن
با توجه به این/که ارمنستان اصلا وقت نمیده
آنکارا یا دبی ؟
اصلا ابوظبی وقتی برای ویزا توریستی میده ؟
ضمننا مادرم و پدرم معلم بازنشسته هستن ولی پدرم هم مغازه داره هم پروانه کسب هم حساب مالی خوب
مسئله بعد اینکه کلا برای توریستی اقدام کنن یا یکضرب برای اقامت از طریق فرزند ؟
ممنون
سلام دوست عزیز
1-کنسولگری دبی برای ویزای توریستی هست وسفارت ابوظبی برای مهاجرتی
2-اگر یک ماه دیگه برادرتون سیتیزن میشند بلافاصله بعد از سیتیزنی میتونند برا پدرومادرتون اقدام کنند وحدود کمترازیک سال والدین شما گرین کارتی میشند البته اگر کلیرنس نخورند.
3-میتونند الان برا ویزای توریستی اقدام کنندولی والدین شما قبل ازاینکه ویزا بگیرند نباید برادرتون براشون پرونده مهاجرتی باز کنند چون به کسایی که پرونده مهاجرتی دارند ویزای توریستی نمیدند.
4- اگر احتمال میدید که یک ماه دیگه برادرتون سیتیزن میشند بهتره صبر کنند بعد ازسیتیزنی برای گرین کارت اونها اقدام کنند چون تا بخواهند ویزای توریستی بگیرند چند ماهی طول میکشه واز لحاظ هزینه به صرفه نیست که درطول یک سال دوبار مسافرت هم برای مصاحبه توریستی وهم مهاجرتی داشته باشند درضمن وقتی گرین کارت گرفتند تا حدود 5سال مرتب دررفت وآمد به آم ر یکا هستند چون نوشتید پدرتون مغازه دارند واحتمالا مرتب باید به ایران سفر کنند. اگر من جای شما بودم عجله نمیکردم ومنتظر اقدام برا گرین کارت میموندم.درضمن چون پدرومادرشماشاغل و کارمند دولتی بودندبرای ویزای توریستی به احتمال زیاد کلیرنس میخورند وچند ماهی باید برای کلیر شدن منتظر بمونند.شاد وتندرست باشید

با سلام. من هم سوال دارم در این مورد. با توجه به اینکه اگه واسه والدین اقدام کنیم واسه گرین کارت باید بیشتر تایم آمریکا باشند پس این سخت میشه واسه پدر مادرهایی که فقط می خوان چند ماه بیان مسفرت و برگردن از طرفی اگه بخوان اقدام کنن واسه توریستی ممکنه بهشون ویزا ندن بگن ممکن هست می رید برنگردید یا اگه هم ویزا بدن هر بار واسه گرفتن ویزا کلی باید هزینه کنن و برند مصاحبه. آیا ویزایی هست که چندین ساله باشه واسه رفت وآمد پدرمادرها؟ نظر دوستان چیه اگه واسه گرین کارت اقدام بشه ولی هدف موندن کامل نباشه... واقعا تصممی سخته. لطفا هر کی نظری داره بگه ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ziziii
(2017-11-07 ساعت 00:25)hasti1985 نوشته:  
(2017-11-07 ساعت 00:10)farrokh33 نوشته:  
(2017-11-04 ساعت 01:57)hamid2010 نوشته:  موضوع بعد اینکه برادر من همین ماه سیتیزن میشه
سوال اول اینکه دوستان تجربیاتشون رو اعلام کنن
با توجه به این/که ارمنستان اصلا وقت نمیده
آنکارا یا دبی ؟
اصلا ابوظبی وقتی برای ویزا توریستی میده ؟
ضمننا مادرم و پدرم معلم بازنشسته هستن ولی پدرم هم مغازه داره هم پروانه کسب هم حساب مالی خوب
مسئله بعد اینکه کلا برای توریستی اقدام کنن یا یکضرب برای اقامت از طریق فرزند ؟
ممنون
سلام دوست عزیز
2-اگر یک ماه دیگه برادرتون سیتیزن میشند بلافاصله بعد از سیتیزنی میتونند برا پدرومادرتون اقدام کنند وحدود کمترازیک سال والدین شما گرین کارتی میشند البته اگر کلیرنس نخورند.
3-میتونند الان برا ویزای توریستی اقدام کنندولی والدین شما قبل ازاینکه ویزا بگیرند نباید برادرتون براشون پرونده مهاجرتی باز کنند چون به کسایی که پرونده مهاجرتی دارند ویزای توریستی نمیدند.
4- اگر احتمال میدید که یک ماه دیگه برادرتون سیتیزن میشند بهتره صبر کنند بعد ازسیتیزنی برای گرین کارت اونها اقدام کنند چون تا بخواهند ویزای توریستی بگیرند چند ماهی طول میکشه واز لحاظ هزینه به صرفه نیست که درطول یک سال دوبار مسافرت هم برای مصاحبه توریستی وهم مهاجرتی داشته باشند درضمن وقتی گرین کارت گرفتند تا حدود 5سال مرتب دررفت وآمد به آم ر یکا هستند چون نوشتید پدرتون مغازه دارند واحتمالا مرتب باید به ایران سفر کنند. اگر من جای شما بودم عجله نمیکردم ومنتظر اقدام برا گرین کارت میموندم.درضمن چون پدرومادرشماشاغل و کارمند دولتی بودندبرای ویزای توریستی به احتمال زیاد کلیرنس میخورند وچند ماهی باید برای کلیر شدن منتظر بمونند.شاد وتندرست باشید

با سلام. من هم سوال دارم در این مورد. با توجه به اینکه اگه واسه والدین اقدام کنیم واسه گرین کارت باید بیشتر تایم آمریکا باشند پس این سخت میشه واسه پدر مادرهایی که فقط می خوان چند ماه بیان مسفرت و برگردن از طرفی اگه بخوان اقدام کنن واسه توریستی ممکنه بهشون ویزا ندن بگن ممکن هست می رید برنگردید یا اگه هم ویزا بدن هر بار واسه گرفتن ویزا کلی باید هزینه کنن و برند مصاحبه. آیا ویزایی هست که چندین ساله باشه واسه رفت وآمد پدرمادرها؟ نظر دوستان چیه اگه واسه گرین کارت اقدام بشه ولی هدف موندن کامل نباشه... واقعا تصممی سخته. لطفا هر کی نظری داره بگه ممنون میشم.
ویزای توریستی 10 ساله با ورود و خروج متعدد هم هست..بستگی به کیس و سفارت داره..
اگر والدین قصد سیتیزن شدن نداشته باشن میتونن بعداز کارت سبز تقاصای پاس سفید کنند که برای دو سال نیاز به آمدن نداشته باشند..(تا سه بار تقاضا مجازست)
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، farrokh33 ، ziziii
(2017-11-07 ساعت 21:45)shahin61 نوشته:  
(2017-11-07 ساعت 00:25)hasti1985 نوشته:  
(2017-11-07 ساعت 00:10)farrokh33 نوشته:  سلام دوست عزیز

ویزای توریستی 10 ساله با ورود و خروج متعدد هم هست..بستگی به کیس و  سفارت داره..
اگر والدین قصد سیتیزن شدن نداشته باشن میتونن بعداز کارت سبز تقاصای پاس سفید کنند که برای دو سال نیاز به آمدن نداشته باشند..(تا سه بار تقاضا مجازست)
سلام دوست عزیز
ویزای توریستی 10 ساله مخصوص ایرانی ها نیست چون توی ویزا نوشته یک بار ورود تا جایی که میدونم برا کسایی که تابعیت ترکیه رو دارند ویزاشون 10 ساله است وبرا کشورهای دیگه رو نمیدونم چند ساله است از زمان خانم کلینتون که داشت روابط خوب میشد برا دانشجویان ویزای دوساله مولتی میزنند یعنی تا دوسال میتونند بدون محدودیت از ویزابرای رفت وآمد استفاده کنند
واما پاسخ دوستمون
مفهوم گرین کارت یعنی شخص میخواد اقامت دایم رو بگیره وتو آم ر یکا زندگی کنه .اگر سفارت بدونه از گرین کارت اشخاص فقط میخوان برا سهولت دررفت وآمد استفاده کنند ویزا رو صادر نمیکنه ویا حتی اداره مهاجرت میتونه اونو باطل کنه.به همین دلیل است که شخصی که گرین کارت داره نباید بیشتر از 6ماه از آم ر یکا خارج بشه .به نظر من اگر والدین شما میتونند به مدت 5سال دررفت وآمد باشند برا گرین کارت اقدام کنند وبعد ازسیتیزنی دیگه مشکل حل میشه وهرجای دنیا بخوان میتونند زندگی کنندواگر به هردلیلی نمیتونند بهتره همینطور از ویزای توریستی استفاده کنند که محدودیت اقامت رو ندارند خوشبختانه وقتی یک بار با ویزای تورستی به آم ر یکا سفرکردند دفعه های بعدی تقریبا مشکل گرفتن ویزا رو ندارند باز همه چیز بستگی به خودشون داره که تصمیم بگیرند که چکارکنند
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، hasti1985 ، dv2017 ، ziziii
سلام کسی تازگی ویزای توریستی کلیر شده؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
پدر مادر من نزدیک پونزده ماهه توریستی منتظر کلیرنس هستن . هنوز خبری نی
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
(2017-11-21 ساعت 08:46)melisa نوشته:  پدر مادر من نزدیک پونزده ماهه توریستی منتظر کلیرنس هستن . هنوز خبری نی

منم 15 ماه در ap هستم بون هیچ اپذیتی . شما ایمیل نزدید؟
پاسخ
(2017-11-22 ساعت 02:51)shahro نوشته:  
(2017-11-21 ساعت 08:46)melisa نوشته:  پدر مادر من نزدیک پونزده ماهه توریستی منتظر کلیرنس هستن . هنوز خبری نی

منم 15 ماه در ap هستم بون هیچ اپذیتی . شما ایمیل نزدید؟
از سایتی که داده بودن که نمیتونم چک کنم ، مدام ایمیل میزنم و میپرسم اما هنوز همون جواب رو میدن که باید صبر کنن .
پاسخ
(2017-11-07 ساعت 23:30)farrokh33 نوشته:  
(2017-11-07 ساعت 21:45)shahin61 نوشته:  
(2017-11-07 ساعت 00:25)hasti1985 نوشته:  با سلام. من هم سوال دارم در این مورد. با توجه به اینکه اگه واسه والدین اقدام کنیم واسه گرین کارت باید بیشتر تایم آمریکا باشند پس این سخت میشه واسه پدر مادرهایی که فقط می خوان چند ماه بیان مسفرت و برگردن از طرفی اگه بخوان اقدام کنن واسه توریستی ممکنه بهشون ویزا ندن بگن ممکن هست می رید برنگردید یا اگه هم ویزا بدن هر بار واسه گرفتن ویزا کلی باید هزینه کنن و برند مصاحبه. آیا ویزایی هست که چندین ساله باشه واسه رفت وآمد پدرمادرها؟ نظر دوستان چیه اگه واسه گرین کارت اقدام بشه ولی هدف موندن کامل نباشه... واقعا تصممی سخته. لطفا هر کی نظری داره بگه ممنون میشم.
ویزای توریستی 10 ساله با ورود و خروج متعدد هم هست..بستگی به کیس و  سفارت داره..
سلام دوست عزیز
ویزای توریستی 10 ساله مخصوص ایرانی ها نیست چون توی ویزا نوشته یک بار ورود تا جایی که میدونم برا کسایی که تابعیت ترکیه رو دارند ویزاشون 10 ساله است وبرا کشورهای دیگه رو نمیدونم چند ساله است از زمان خانم کلینتون که داشت روابط خوب میشد برا دانشجویان ویزای دوساله مولتی میزنند یعنی تا دوسال میتونند بدون محدودیت از ویزابرای رفت وآمد استفاده کنند
واما پاسخ دوستمون
مفهوم گرین کارت یعنی شخص میخواد اقامت دایم رو بگیره وتو آم ر یکا زندگی کنه .اگر سفارت بدونه از گرین کارت اشخاص فقط میخوان برا سهولت دررفت وآمد استفاده کنند ویزا رو صادر نمیکنه ویا حتی اداره مهاجرت میتونه اونو باطل کنه.به همین دلیل است که شخصی که گرین کارت داره نباید بیشتر از 6ماه از آم ر یکا خارج بشه .به نظر من اگر والدین شما میتونند به مدت 5سال دررفت وآمد باشند برا گرین کارت اقدام کنند وبعد ازسیتیزنی دیگه مشکل حل میشه وهرجای دنیا بخوان میتونند زندگی کنندواگر به هردلیلی نمیتونند بهتره همینطور از ویزای توریستی استفاده کنند که محدودیت اقامت رو ندارند خوشبختانه وقتی یک بار با ویزای تورستی به آم ر یکا سفرکردند دفعه های بعدی تقریبا مشکل گرفتن ویزا رو ندارند باز همه چیز بستگی به خودشون داره که تصمیم بگیرند که چکارکنند

خیلی ممنون از اطلاعاتتون دوستان عزیز، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
در طول پنج سال رفت و آمد پدر و مادر بعد از گرفتن گرین کارت، حداکثر زمانیکه که میتونن خارج از امریکا باشن چند ماه هست؟ که برای سیتیزن شدنشون مشکلی پیش نیاد.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
(2018-01-05 ساعت 02:40)ziziii نوشته:  
(2017-11-07 ساعت 23:30)farrokh33 نوشته:  
(2017-11-07 ساعت 21:45)shahin61 نوشته:  ویزای توریستی 10 ساله با ورود و خروج متعدد هم هست..بستگی به کیس و  سفارت داره..
سلام دوست عزیز
واما پاسخ دوستمون

خیلی ممنون از اطلاعاتتون دوستان عزیز، ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
در طول پنج سال رفت و آمد پدر و مادر بعد از گرفتن گرین کارت، حداکثر زمانیکه که میتونن خارج از آمریکا باشن چند ماه هست؟ که برای سیتیزن شدنشون مشکلی پیش نیاد.
مهم اینه که هیچ دفعه ای  6 ماه یا بالاتر در خارج از کشور نمانده باشند..اگر این شرط را رعایت کرده باشند مشگلی برای دفعات خروج پیش نمیاید..وگرنه بعداز آخرین ورودی که تآخیر 6 ماه یا بالاتر را نداشته باشند  یاید 4 سال و یک روز بعداز آن اقدام کنند که باز هم در مدت جدید نباید 6 ماه و یا بالاتر در خارج بسر برند.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii ، sina454 ، farrokh33
سلام دوستان
من هفته پيش پدر و مادرم براي ويزاي توريستي امريكا به سفارت تركيه رفتن
و براي اولين بار ميخواستن براي ديدن من به امريكا بيان
متاسفانه ويزا نگرفتن با اينكه برادر كوچكم ايران هست و پدرم شغل داره و تاكيد كرده كه بايد برگرده
يه مسئله ديگه ايي كه هست اينه كه روز مصاحبه بعد از يك ساعت و نيم منتظر نشستن سفارت گفته كه ما افيسر فارسي زبان نداريم و بايد صبر كنين تا بياد
هرچند كه افيسر فارسي زبان نيومده و مصاحبه پدر و مادر من با افيسر ديگه ايي همراه با مترجم انجام شده
من الان دوباره ميخوام براشون وقت بگيرم
نميدونم كار درستي هست يا نه
از دبي به خاطر زمان طولاني براي گرفتن ويزاي پدرم ميترسم
و نميدونم دوباره سفارت تركيه وقت گرفتن كار درستي هست يا نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
مگه بعد فرمان ترامپ ویزای توریستی اصلا میدن ؟ از چهارم دسامبر به بعد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-01-11 ساعت 05:44)melisa نوشته:  مگه بعد فرمان ترامپ ویزای توریستی اصلا میدن ؟ از چهارم دسامبر به بعد ؟

من هم دوست دارم بدونم.

برای پدر مادرم می‌‌خواهم برای ویزای توریستی اقدام کنم، دوست دارم بدونم که می‌‌تونند ویزا بگیرند یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نه متاسفانه ویزای توریستی فعلا نمیدن ، مهاجرتیم کلی داستان داره الان . تو گروه کلیرنس مهاجرسرا میتونین روند ویزاهای مهاجرتی رو ببینین . اما غیرمهاجرتی یا همون توریستی متاسفانه فعلا به ایرانیها نمیدن .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
دوستان این سوالی که می پرسم از طرف یکی از اقوام منه ممنوون میشم اگه سریع راهنمایی کنید چون این بندگان خدا زمان کمی دارند.
- کل اعضای یک خانواده :پدر مادر و پسر و یکی از دختران خانواده سیتیزن هستند و بیش از 10 ساله که در امریکا ساکن هستند. الان برای خواهرشون که در ایران ساکنه و تابه حال اینجا نیامده دعوتنامه فرستادند و درخواست ویزای توریستی کردند. دو ماه پیش این خانم در ترکیه مصاحبه داشتند و در روز مصاحبه اصلا فرم های اون ها را ازشون نخواسته بودند فرم دی اس 160 و سایر مدارک کامل.و فقط گفته بودند شما شرایط گرفتن ویزای توریستی رو ندارید و رد شدید.الان این خانم دوباره می خواد اقدام کنه و وقت مصاحبه بگیره.بنظرتون از چه طریق اقدام کنه خوبه و جواب می گیره؟
ایشون میخوان برای زایمان خواهرشون اینجا باشند و زمان کمی دارند.
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من ۲ ساله اومدم آمریکا و گرین کارت دارم، الان باردارم و برای مامانم اقدام کردم و تا چند وقت دیگه باید بره دبی واسه مصاحبه و بدون پدرم میره، باتوجه به اینکه تنها میره و ۳ تا خواهر و برادرم ایران هستن و همچنین مادربزرگم هم فقط مامان منو داره یعنی هیچ فرزند دیگه ای نداره و با مامانم زندگی میکنن با توجه به همه این شرایط چقدر شانس ویزا گرفتن داره تو این شرایط؟
F4
Interview: 20 September 2015
Abu Dhabi 
Clearance: 1 february 2016 
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان