کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
سوالات متداول خروج از كشور

1- خروج از كشور تاچه سني نياز به مجوز از سازمان وظيفه عمومي ندارد؟

قبل از سن مشموليت با عنايت به اينكه سن مشموليت از ابتداي ماه 18 سالگي تمام مي باشد ،لذا خروج اشخاص قبل از سن مشموليت نياز به اخذ مجوز ندارد.

مثال : متولد 4/5/73 از تاريخ 1/5/91 به عنوان مشمول محسوب مي شود وخروج وي تا 1/5/91 نياز به مجوز سازمان وظيفه عمومي ندارد.

2- دانش آموزان و دانشجويان خارج از كشور در صورت فراغت ، اخراج ويا ترك تحصيل تا چه مدت مي بايست خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايند؟

اينگونه مشمولان حداكثر 1 سال از تاريخ وقوع فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل فرصت معرفي خود به وظيفه عمومي را خواهند داشت

3- آيا مشمولي كه داراي معافيت تحصيلي دانش آموزي يا دانشجويي خارج از كشور است مي تواند به دفعات متعدد به كشور مسافرت نمايد؟

هيچگونه محدوديتي ازسوي وظيفه عمومي دراين زمينه وجود نداردومقررشدوزارتخانه هاي مربوط مجوزهاي ترددسالانه براي اينگونه مشمولان صادر كنند .

4 - سنوات تحصيل دانشجويان در خارج از كشور چگونه مي باشد؟

سنوات تحصيل دردانشگاه هاي خارج از كشور همانند دانشگاه هاي داخل كشور مي باشد وفرقي باهم ندارند.

- 5 آيا دانشجويان انصرافي در خارج از كشور حق تحصيل مجدد را دارند؟

به شرط اينكه 1سال ازتاريخ انصراف آنان سپري نشده باشد واين حق رافقط1باردرطول تحصيل براي دانشگاه هاي داخل وخارج از كشورخواهند داشت.

6- انواع سفرهايي كه مورد استفاده مشمولان مي باشد كدام است؟

سفرهاي علمي – سفرهاي غير علمي – سفرهاي نيمه علمي – سفرهاي مطالعاتي – سفرهاي زيارتي – دوره هاي مشترك

7- ميزان وثيقه سفر هاي مورد استفاده مشمولان چقدر مي باشد؟

سفرهاي علمي : 5 ميليون تومان

سفرهاي غير علمي: 15 ميليون تومان

سفرهاي نيمه علمي :8ميليون تومان

سفرهاي مطالعاتي : 5 ميليون تومان

سفرهاي زيارتي عراق وعربستان : 20میلیون ریال وجه نقد

8- شرایط کلی مشمولان برای خروج از کشور کدام است؟

الف : مشمول فاقد غيبت باشد.

ب : وضعيت تحصيلي مشخصي داشته باشد(دانش آموز- دانشجو – طلبه فارغ التحصيل(

پ : وثيقه مورد نياز را به سازمان وظيفه عمومي پرداخته باشند.

ت : گواهي اشتغال به تحصيل يادرخواست مجوز خروج از كشور را ارايه نمايند.

ث :مهلت معرفي مشمولان فارغ التحصيل به پايان نرسيده باشد يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.

9- مدت اعطايي جهت سفرهاي مطالعاتي حداكثر چه بازده زماني را در بر ميگيرد؟

براي دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد 6 ماه ودانشجويان مقطع دكتري 1 سال مي باشد.

10- صدور مجوز خروج از كشوربراي سربازان وظيفه چگونه است ؟

صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد وامور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري وانجام است.

11- آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟

خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد.

12- دربازگشت از سفر و استرداد وديعه ،آيا حضور مشمول در وظيفه عمومي الزامي است؟

درحال حاضر بله – صرفا باحضور مشمول ورويت گذرنامه وي وديعه استرداد مي گردد.

13- دربازگشت از سفر هاي خارج از كشور با مشمولاني كه به موقع به كشور وارد شده ليكن با تاخير خود را به وظيفه عمومي معرفي نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟

از شش ماه تا يكسال از خروج مجدد ايشان جلوگيري خواهد شد .

14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟

وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد ودرصورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .

15- فرآيند رسيدگي به درخواست خروج از كشور مشمول چيست؟

الف : ارائه اشتغال به تحصيل (دانشجويي و دانش آموزي ) به همراه وثيقه سفر مربوطه به وظيفه عمومي محل استقرار دانشگاه يا سكونت مشمول .

ب : صدور وارسال مجوز خروج از كشور توسط سامانه وظيفه عمومي به پليس گذرنامه ناجا.

پ : صدور گذرنامه يا تمديد آن توسط گذرنامه ناجا.

16- آیا خروج از کشور دانشجویان در سنوات ارفاقی امکان پذیر می باشد؟

بله صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که با موافقت کمسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی می باشند بلامانع می باشد.

17- در چه مقطع تحصیلی می توانیم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مجوز بگیریم؟

صدور مجوز خروج به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور صرفا برای فارغ التحصیلان لیسانس و بالاتر و با سپردن وثیقه لازم امکان پذیر می باشد.

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان: azadeh2014 ، OXyGeNziX ، noobnoobi ، peidaye penhan ، alirezanz ، asher
سلام با تشکر از توضیحات شما این توضیحات رو من از سایت نظام وظیفه خونده بودم ولی امروز که مجددا رفتم و با خود سرهنگ صحبت کردم گفت فقط سالی یکبار میتونه بک سرباز که دانشجو هست از ایران خارج شه و حتی من شرایطم رو بهشون توضیح دادم و گفتم تو سایت به این صورت نوشتید گفت نه فقط سالی یکبار.خواستم تمام دوستان. در جریان باشند و فقط به سایت اکتفا نکنند.
تشکر کنندگان: Syassan ، medexk
(2014-05-14 ساعت 19:20)شید نوشته:  سلام با تشکر از توضیحات شما این توضیحات رو من از سایت نظام وظیفه خونده بودم ولی امروز که مجددا رفتم و با خود سرهنگ صحبت کردم گفت فقط سالی یکبار میتونه بک سرباز که دانشجو هست از ایران خارج شه و حتی من شرایطم رو بهشون توضیح دادم و گفتم تو سایت به این صورت نوشتید گفت نه فقط سالی یکبار.خواستم تمام دوستان. در جریان باشند و فقط به سایت اکتفا نکنند.

دوسن عزیز از دانشگاه هروقت..تاکید میکنم [/size]نامه خروج رو بگیرید اونوقت نظام وظیفه هم موافقت میکنه..مطمئن باشید من خودم و دوستم این کار رو انجام دادیم
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان: noobnoobi ، alirezanz
من مصاحبم افتاده هفته اول june ، امریه صتایع دفاع هستم و اجازه خروج ندارم و فقط پاس زیارتی میتونم بگیرم امریم هم تا پایان مهر ماهه و تموم میشه .... کسی نیست بتونه کمکم کنه ؟؟؟ ممنون میشم ...
کیس نامبر: **74 .... سفارت: آنکارا >> ایروان .... ارسال مدارک: 7 Jun .... تعداد : 2 نفر .... نامه دوم : 20 May .... تاریخ مصاحبه: 30 June
تشکر کنندگان: alirezanz
من میخوام پاسپورتم و از طریق زیارتی بگیرم بعد از طریق عراق برم ایروان و برگردم به نظرتون مشکلی پیش میاد ؟؟؟ اینکه مهر یه کشور دیگه غیر از عراق تو پاسپم باشه؟؟
کیس نامبر: **74 .... سفارت: آنکارا >> ایروان .... ارسال مدارک: 7 Jun .... تعداد : 2 نفر .... نامه دوم : 20 May .... تاریخ مصاحبه: 30 June
سلام دوستان عزیز مهاجر سرایی
ما بهمن ماه کارت پایان خدمت همسرم رو دادیم برای تعویض و قرار بود که سه ماهه تحویل بدن ومتاسفانه طبق روال معمول کارهای اداری ایران هنوز آماده نشده وهیچ کسم هیچ جوابی به ما نمیده 2 هفته ی دیگه ام باید ارمنستان باشیم و کارت به دستمون نمی رسه از دوستانی که این تجربه رو داشتن یااطلاع دارن خواهش می کنم راهی جلوی پام بذارن بابت این قضیه خیلی استرس دارم
ممنون
تشكيل پرونده: jan 2015 اپرو:٦ April2015

(2014-05-13 ساعت 20:50)شید نوشته:  سلام چرا ج نمیدید من پسرم سربازه آیا درسته که سربازی که دانشجو هست فقط سالی یکبار میتونه از ایران خارج شه؟؟؟؟؟؟؟چرا کسی ج نمیده

سلام
من الان به این تاپیک اومدم !!!!
نخیر این درست نیست
مشمولی که دانشجو هست به دفعات میتونه از کشور خارج بشه و هر بار ۲۰ روز میتونه بیرون بمونه ، پسر شما میتونه ۲۰ روز بیرون بمونه ۱ روز برگرده داخل و باز فرداش به مدت ۲۰ روز از کشور خارج بشه ، هیچ محدودیتی در دفعاتی خروج وجود نداره ، صرفا باید دانشجو باشه
(2014-05-21 ساعت 11:17)chance2 نوشته:  من میخوام پاسپورتم و از طریق زیارتی بگیرم بعد از طریق عراق برم ایروان و برگردم به نظرتون مشکلی پیش میاد ؟؟؟ اینکه مهر یه کشور دیگه غیر از عراق تو پاسپم باشه؟؟
یکی از تعهد هایی که امضا میکنید همین هست که غیر از کشور مقصد اعلام شده کشور دیگه ای نرید و اگه مهر ورود خروج کشور دیگه ای جز اون کشور باشه متاسفانه به محض ورود به ایران ممنوع الخروج میشین و تا سربازی نرین دیگه اجازه خروج نمیدن و وثیقتون هم ضبط میشه.
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
تشکر کنندگان: aghaghia ، alirezanz
(2013-05-17 ساعت 10:33)armin_swimmer90 نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 20:29)alireza.ahmadian نوشته:  دوست سوالی بود بفرمایید کمکتون کنم ...... تجربه ی زیادی دارم تو امور سربازی

سلام..خسته نباشید من توی پاسم اجازه خروج من رو 20 روز میزنه و من با وثیقه میخوام برم ترکیه و برنگردم..اگر توی 20 روز ویزای من نیومد دیگه من با اون پاسپورت نمیتونم سفر کنم؟؟یا اگر بعد مثلا 30 روز ویزای من اومد حتی به آمریکا هم نمیتونم برم؟؟؟

سلام
من برنده ۲۰۱۵ هستم و همسرم خرید خدمتی هست فکر می کنید این باعث بشه کلیرنس بشیم؟
ممنون!
به امید موفقیت همه بچه های ۲۰۱۵
یه سوال
کسی می تونه بره عراق و بعد بره دبی و از اونجا بره امریکا؟
میخام بدونم با توجه به قانون جدید که """ هر کسی 3 سال در کشور خارجی اقامت داشته باشه میتونه به مدت 2 ماه به کشور مسافرت کنه و کاریم به وضعیت سربازیش ندارن"""
میشه از این طریق 2 میلیون بدم و برم امریکا؟
دانشجو هستم
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
سلام. حتما باید دانشجو باشیم تا اجازه سفر نیمه علمی و شرکت در ازمونهای تافل و... را بگیریم
تشکر کنندگان:
(2014-05-31 ساعت 20:59)mehdi1989 نوشته:  سلام. حتما باید دانشجو باشیم تا اجازه سفر نیمه علمی و شرکت در ازمونهای تافل و... را بگیریم

بله.چون باید از دانشگاه اقدام کنید
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
با توجه به این که تو پاسم ویزای امریکا خورده.ایا میتونم برم عراق و از اونجا برم امریکا ؟ مامور فرودگاه ایراد نمیگیره؟
سفرنامه من
پسری که اینجا ارشد خونده، آیا میتونه برای خروج از کشور برای مقطع master از یه دانشگاه خارجی apply بگیره؟
وزارت علوم یا سازمان نظام وظیفه اجازه میده؟
اولین ورود SEP 2014
اولین پاس سفید feb 2015
دومین ورود oct 2016
تشکر کنندگان:
(2014-06-12 ساعت 09:27)yasejavan نوشته:  پسری که اینجا ارشد خونده، آیا میتونه برای خروج از کشور برای مقطع master از یه دانشگاه خارجی apply بگیره؟
وزارت علوم یا سازمان نظام وظیفه اجازه میده؟

از لیسانس به بالا تا اونجایی که می دونم اجازه میدن
سفرنامه من

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان