کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2014-04-26 ساعت 19:50)Sohrabearia نوشته:  
(2014-04-22 ساعت 18:10)Sohrabearia نوشته:  دوستان یکی چیزی بگه!
می شه با ویزای زیارتی رفت عراق، بعدشم به ترکیه و دیگه برنگشت.
آخه وثیفه زیارتی شده دو ملیون.
ممنونم دوست عزیز. ولی کسی هم تا حالا این کارا کرده و یا اینکه با توجه به قوانین می فرمایید؟

آره دیگه منم یکی از دوستام همین کار رو کرد..فکر کنم ما هم همینکارو باید بکنبم Wink
بری عراق فقط باید چک کنی اونجا زیاد گیر نکنی و زود بری ترکیه..به خاطر خطرات عراق میگم..ایشاالله واسه همه درست بشه..توکلمون به خداستSmile
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان: noobnoobi
(2014-04-26 ساعت 21:28)armin_swimmer90 نوشته:  
(2014-04-26 ساعت 19:50)Sohrabearia نوشته:  
(2014-04-22 ساعت 18:10)Sohrabearia نوشته:  دوستان یکی چیزی بگه!
می شه با ویزای زیارتی رفت عراق، بعدشم به ترکیه و دیگه برنگشت.
آخه وثیفه زیارتی شده دو ملیون.
ممنونم دوست عزیز. ولی کسی هم تا حالا این کارا کرده و یا اینکه با توجه به قوانین می فرمایید؟

آره دیگه منم یکی از دوستام همین کار رو کرد..فکر کنم ما هم همینکارو باید بکنبم Wink
بری عراق فقط باید چک کنی اونجا زیاد گیر نکنی و زود بری ترکیه..به خاطر خطرات عراق میگم..ایشاالله واسه همه درست بشه..توکلمون به خداستSmile

توجه توجه
یه نکته جالب
من امروز از جلو یه آژانسی رد می شدم نوشته بود تور زیارتی عراق.
برای فهمیدن نکات سفر رفتم داخل و پرسو جو کردم. فهمیدم برای اینکه وثیقه دو ملیونی زیارت بزاری باید با کاروان زیارتی بری که بتونی نامه از کاروان بگیری برای دانشگاه تا دانشگاه هم نامه زیارتی بده به نظام وظیفه.
خالا نکته اینجاست که اگه با کاروان بری زیارت، به محض پیاده شدن از هواپیما رییس کاروان پاسپورتت را ازت می گیره و دیگه به برنامت نمی رسی. حالا هر کسی نظر دیگه ای داره بفرماد که همفکری کنیم ببینیم چه کاری می شه کرد.
(2014-04-27 ساعت 18:09)Sohrabearia نوشته:  توجه توجه
یه نکته جالب
برای فهمیدن نکات سفر رفتم داخل و پرسو جو کردم. فهمیدم برای اینکه وثیقه دو ملیونی زیارت بزاری باید با کاروان زیارتی بری که بتونی نامه از کاروان بگیری برای دانشگاه تا دانشگاه هم نامه زیارتی بده به نظام وظیفه.
خالا نکته اینجاست که اگه با کاروان بری زیارت، به محض پیاده شدن از هواپیما رییس کاروان پاسپورتت را ازت می گیره و دیگه به برنامت نمی رسی. حالا هر کسی نظر دیگه ای داره بفرماد که همفکری کنیم ببینیم چه کاری می شه کرد.
من یکی از دوستام رئیس کاروان هستش و باهاشون که صحبت می کردم می گفتن اینکار غیر ممکن هستش و هیچ رئیس کاروانی پاسپورت هارو به مسافرین تحویل نخواهد داد.
علاوه بر مسائلی چون .پ..ن..ا..ه..ن.د..ه. شدن در اون کشور و موارد اینچنینی که از این طریق مسافرین می رفتند و استفاده می کردند.
بله ریسکش خیلی خیلی بالاست چون اگر پاسپورت رو تحویل دهند و از انجایی که مسئولیت همه چی با رئیس کاروان هستش و اگر بدون کسی برگردن ایران براشون پیامدهای خیلی بدی خواهد داشت.

من واقعا علاقه مندم بدونم بچه هایی که می گید رفتند چطوری تونستند این مهم رو دور بزنند.
شاید خودشونو تو فرودگاه عراق گم کردند. که بعید به نظر می رسه.
(2014-04-28 ساعت 12:45)mtcanada نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 18:09)Sohrabearia نوشته:  توجه توجه
یه نکته جالب
من یکی از دوستام رئیس کاروان هستش و باهاشون که صحبت می کردم می گفتن اینکار غیر ممکن هستش و هیچ رئیس کاروانی پاسپورت هارو به مسافرین تحویل نخواهد داد.
علاوه بر مسائلی چون .پ..ن..ا..ه..ن.د..ه. شدن در اون کشور و موارد اینچنینی که از این طریق مسافرین می رفتند و استفاده می کردند.
بله ریسکش خیلی خیلی بالاست چون اگر پاسپورت رو تحویل دهند و از انجایی که مسئولیت همه چی با رئیس کاروان هستش و اگر بدون کسی برگردن ایران براشون پیامدهای خیلی بدی خواهد داشت.

من واقعا علاقه مندم بدونم بچه هایی که می گید رفتند چطوری تونستند این مهم رو دور بزنند.
شاید خودشونو تو فرودگاه عراق گم کردند. که بعید به نظر می رسه.

راهی که به نطر می رسه اینه که شخص با بلیطی که قبلا تهیه کرده، بلافاصله بعد از پیاده شدن و قبل از اینکه رییس کاروان پاسپورتش رابگیره، خودشا به قسمت پروازهای خروجی برسونه و تا انجام پرواز از اونجا خارج نشه تا رییس کاروان پیداش نکنه. به هر حال ریسکی هست که به کمی جیمز باند بازی هم نیاز داره. با توجه به هزینه ثبت نام آیلتس برای گرفتن مجوز سفر نیمه علمی در کشور دیگری مثل ترکیه ما به التفاوتی در حد شش و نیم ملیون تومان دارد که ممکن است به امتحان کردنش بیرزه.گفتم ترکیه چون برای ورود نیازی به ویزا نداره. اگر کسی اطلاعات جدیدی در این رابطه پیدا کرد ممنون میشم که اطلاع بده.
ای بابا یعنی الان مای که فارغ اتحصیل شدیم تکی نمیتونیم بریم برای زیارتی بدون کاروان؟

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
اقا الان من چی کار کنم ؟دمتون گرم بگید ؟مشکل 1 فارغ اتحصیل. ..مشکل 2.... واسه ریارتی چی کار باید.کرد

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان:
(2014-04-28 ساعت 20:37)hameddjj نوشته:  اقا الان من چی کار کنم ؟دمتون گرم بگید ؟مشکل 1 فارغ اتحصیل. ..مشکل 2.... واسه ریارتی چی کار باید.کرد

دوست عزیز اگه شخصا بری ویزا بگیری و از کاروان نامه نداشته باشی دانشگاه سفرت را سیاحتی در نظر می گیره و باید وثیقه 15 ملیونی بذاری. پس بگرد ببین راهی وجود داره که قبل از اینکه پاسپورتتا رییس کاروان بگیره بتونی جیم بشی. در ضمن از دانشگاهت هم بپرس ببین به ویزای تکی عراق ممکن نامه خروج زیارتی بدن. ما را هم بی خبر نذار. البته همه این بحث بر اساس قوانین و شنیده هاست. کسی تا حالا نگفته من این راه را رفتم و جواب داده.
(2014-04-29 ساعت 16:03)Sohrabearia نوشته:  
(2014-04-28 ساعت 20:37)hameddjj نوشته:  اقا الان من چی کار کنم ؟دمتون گرم بگید ؟مشکل 1 فارغ اتحصیل. ..مشکل 2.... واسه ریارتی چی کار باید.کرد

دوست عزیز اگه شخصا بری ویزا بگیری و از کاروان نامه نداشته باشی دانشگاه سفرت را سیاحتی در نظر می گیره و باید وثیقه 15 ملیونی بذاری. پس بگرد ببین راهی وجود داره که قبل از اینکه پاسپورتتا رییس کاروان بگیره بتونی جیم بشی. در ضمن از دانشگاهت هم بپرس ببین به ویزای تکی عراق ممکن نامه خروج زیارتی بدن. ما را هم بی خبر نذار. البته همه این بحث بر اساس قوانین و شنیده هاست. کسی تا حالا نگفته من این راه را رفتم و جواب داده.
متأسفانه کسانی که فارغ التحصیل می شوند - یکبار بیشتر آن هم بصورت سفر سیاحتی از کشور نمی توانند خارج بشوند و گزینه سفر زیارتی برای این دسته از عزیزان دردسترس نخواهد بود.
البته دیده شده برای بعضی از دوستان در مدت زمان معافیت موقت یکساله فارغ التحصیلیشون برای دومین بار هم اجازه خروج صادر گردیده.
تنها راه این هستش که مجددا در مقطع بالاتری دانشگاهی پذیرفته شوید.
من خودم وقتی فارغ التحصیل شدم لاتاری برنده شدم ولی بعدش خداروشکر ارشد قبول شدم و تونستم از معافیت تحصیلی این مقطع برای خروجم استفاده کنم.
امیدوارم که شما هم موفق باشید
تشکر کنندگان: noobnoobi ، pari pariaaa
درود بر همکی

دوستان من برای تعویض کارت ایان خدمتم اقدام کردم اما با توجه به کندی کار صدور فکر کنم به روز مصاحبه ام نرسه
تا روز مصاحبه 6 هفته مانده ولی کارتم تازه امروز وارد سایت شد.

فکر می کنید چه کاری می تونه بهم کمک کنه که بدون کارت پایان خدمت تو روز مصاحبه به مشکل بخورم
سلام
برای سفارت نوع معافیت مهمه ؟ مثل معافیت روانپزشکی ! تا اونجا که من فهمیدم فقط نظر دکتر خودشون اهمیت داره . اگه کسی اطلاعی داره لطفا بگه . ممنون
سلام خواهش میکنم زود ج بدید پسرم فوق دیپلم می خونه تیر ماه مصاحبه خواهیم داشت اگه ویزامونو دادن برگردیم ایران دوباره می تونه بعد از 2ماه از دانشگاه نامه بگیره که بریم امریکا یا واسه بار دوم از دانشگاه نامه نمیدن؟در ضمن اینو بگم که فوف دیپلمش رو تابستون می گیره و واسه لیسانس میره دانشگاه دیگه اونج هم آشنا نداریم این دانشگاه آشنا داشتم.
ممنون میشم زوووود ج بدید دلم شور میزنه
تشکر کنندگان: mtcanada
(2014-05-03 ساعت 18:51)شید نوشته:  سلام خواهش میکنم زود ج بدید پسرم فوق دیپلم می خونه تیر ماه مصاحبه خواهیم داشت اگه ویزامونو دادن برگردیم ایران دوباره می تونه بعد از 2ماه از دانشگاه نامه بگیره که بریم آمریکا یا واسه بار دوم از دانشگاه نامه نمیدن؟در ضمن اینو بگم که فوف دیپلمش رو تابستون می گیره و واسه لیسانس میره دانشگاه دیگه اونج هم آشنا نداریم این دانشگاه آشنا داشتم.
ممنون میشم زوووود ج بدید دلم شور میزنه

اگر دانشگاه آشنا داشته باشید به شما حتی بعد از یک ماه هم نامه میدن..من از نظام وظیفه پرسیده بودم گفتن هروقت نامه خروج از دانشگاه بیاری ما اجازه خروج میدیم..
ولی بحث و مشکل بقیه بچه ها سر اینه که موقع خروج مامور گیت به ویزای توی پاسپورت گیر نده و پاسپورت رو نگیره
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان: mtcanada ، noobnoobi ، alirezanz
شیمودای عزیز سلام پس درستش این هست که اگه ویزا گرفتم یک راست برم امریکا و دیگه از دبی برنگردم درسته؟
تشکر کنندگان:
در ادامه ی سوال قبلم نوشتم که گفتید ممکنه تو فرودگاه به پسرم که سرباز هست اجازه ندن برای بار دوم از ایران خارج شه گفتم به این صورت سوالمو کامل کرده باشم.
تشکر کنندگان:
سلام چرا ج نمیدید من پسرم سربازه آیا درسته که سربازی که دانشجو هست فقط سالی یکبار میتونه از ایران خارج شه؟؟؟؟؟؟؟چرا کسی ج نمیده
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان