کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2014-06-12 ساعت 19:18)farnama نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 09:27)yasejavan نوشته:  پسری که اینجا ارشد خونده، آیا میتونه برای خروج از کشور برای مقطع master از یه دانشگاه خارجی apply بگیره؟
وزارت علوم یا سازمان نظام وظیفه اجازه میده؟

از لیسانس به بالا تا اونجایی که می دونم اجازه میدن

یعنی برای یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی میدن؟
کسی از دوستان تجربه ای داشته؟
اولین ورود SEP 2014
اولین پاس سفید feb 2015
دومین ورود oct 2016
تشکر کنندگان:
(2014-06-12 ساعت 19:25)yasejavan نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 19:18)farnama نوشته:  
(2014-06-12 ساعت 09:27)yasejavan نوشته:  پسری که اینجا ارشد خونده، آیا میتونه برای خروج از کشور برای مقطع master از یه دانشگاه خارجی apply بگیره؟
وزارت علوم یا سازمان نظام وظیفه اجازه میده؟

از لیسانس به بالا تا اونجایی که می دونم اجازه میدن

یعنی برای یک مقطع دوبار معافیت تحصیلی میدن؟
کسی از دوستان تجربه ای داشته؟

نه دیگه.هر مقطع یک بار.مثلا الان لیسانس تموم شده و واسه فوق لیسانس میخای اقدام کنی.مشکلی نداره
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
تشکر کنندگان: noobnoobi ، alirezanz
دوستان درود
به رسم ادای دین و رفع نگرانی های موجود برای دوستان مشمولی که در لاتاری امسال و سالهای بعد برنده می شوند خدمتتون عرض می کنم:

برای رفتن به امریکا باز هم مثل قبل(برای مصاحبه) اجازه حروج به صورت سفر نیمه علمی به منظور شرکت در آزمون تافل به مقصد "ایالات متحده امریکا" را گرفتم.
و همانطور که قبلا هم گفتم هیچ مشکلی پیش نیامد و اجازه خروج را براحتی و با پرداخت ودیعه 8 میلیون تومانی به مقصد امریکا را برایم صادر کردند.

پاسپورت به ویزای آمریکا مبارک شده را هم تحویل اداره گذرنامه دادم و بعد از گذشت یک روز بدون هیچ مشکلی بهم تحویل دادند.

من هم برای مصاحبه و هم برای رفتن به امریکا برای هر دوبار هم اجازه خروج به منظور سفر "نیمه علمی" گرفتم که وثیقش 8 میلیون تومان بود.
پس نگران نباشید.
با ویزای آمریکا هم می شه به ایران آمد و بعد هم خارج شد.

موفق باشید
======================================
!
دوستان کسی تجربه تهیه بلیط "یکطرفه" برای امریکا را با توجه به وضعیت مشمولیت و گیردادن های مسئول گیت خروج فردودگاه امام را داشته؟؟؟؟
تشکر کنندگان: yasejavan ، noobnoobi ، kamix ، lida55 ، amin arefi ، armin_swimmer90 ، alirezanz ، SomeOneX ، ALIREZA_DEN ، zhila1393
ااااااااااااااا
خدایا چه بگویم .....
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام خواهش میکنم یکی جواب بده.من ویزام تو پاسم خورده الانم درسم تموم شده اجازه خروج واسه عراق گرفتم چون تا جایی که میدونم تنها راهش همینه.میخوام بدونم ممکن افسر موقع چک کردن پاس به ویزام گیر بده؟
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان: m_nikparvaz ، alirezanz
اقا وقتی میشه با زیارتی رفت دیگه مشکل چیه ؟ ....دو میلیون وثیقه بزاری بری عراق زمینی و بعد از مرز عراق بری ترکیه من فک کنم بشه ....نظر شما چیه محمد جان ؟ فقط موردی که من نمیدونم اینه که ایا برای زیارتی حتما باید با کاروان رفت ؟ یا خیر ...در غیر این صورت چه ؟ ...و سوال بعدی این که اگه با کاروانی بری پاسپورتو من شنیدم ریس کاروان میگیره ازت ....دوستان کسی میدونه بگه ....

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
(2014-07-23 ساعت 22:29)armin_swimmer90 نوشته:  سلام خواهش میکنم یکی جواب بده.من ویزام تو پاسم خورده الانم درسم تموم شده اجازه خروج واسه عراق گرفتم چون تا جایی که میدونم تنها راهش همینه.میخوام بدونم ممکن افسر موقع چک کردن پاس به ویزام گیر بده؟
آرمبن جان سلام
نگفتی زمینی می خواهی بری یا هوایی؟ تنها یا با کاروان؟
ولی فکر کنم بدون کاروان که نتونی بری سفر زیارتی. ولی فکر کنم بهترین راه این باشه که هوایی بری. از گیت پلیس فرودگاه که با ویزا و بلیط عراق رد شدی باید یه بلیط ترکیه هم توی ساکت داشته باشی. (پرواز همزمان که البته ممکن پیدا هم نشه) از گیت که رد شدی به جای پرواز عراق برو سوار پرواز ترکیه شو ( خودتم یه جوری گم و گور کن که رییس کاروان پیدات نکنه). البته همه اینها را که گغتم بر اساس مطالعات و دانسته ها بود و خودم تجربش نکردم. در ضمن اینشا اله اگر رفتی اینجایی ها را فراموش نکن و تجربه ات را در اختیار بقیه هم بزار.
موفق باشی
تشکر کنندگان: m_nikparvaz ، hameddjj
دوستای گلم و داداشای گلم که منو راهنمایی کردین و کمکم کردین..
من هفته اول شهریور هوایی میرم به سمت عراق..واسم دعا کنین..
تجربیاتمو تو این سفرم واستون میزارم..

تشکر کنندگان: hameddjj
دوستان در مورد همین مورد که هوای یا زمینی و این حرف ها هر کی اطلاعات داره بگه چون کسی نیست که اطلاعات کافی داشته باشه

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
(2014-08-01 ساعت 02:40)hameddjj نوشته:  دوستان در مورد همین مورد که هوای یا زمینی و این حرف ها هر کی اطلاعات داره بگه چون کسی نیست که اطلاعات کافی داشته باشه

حامد جان این اطلاعات شخصی من
زمینی دردسرهای خودش رو داره و هوایی هم همینطور و هر کدوم مزیت هایی رو هم دارن
سفر زمینی : خطر بیشتر-ساعات بیشتری رو در باید طی کنی تا خلاصه به عراق برسی-شاید جدا شدن از کاروان واست مشکل باشه-ولی یک مزیتی که داره اینه که اگه ویزای امریکا توی پاست باشه شاید زیاد بهش توجه نکنن
سفر هوایی : سفری امن و مطمئن تر-ولی برای سفر هوایی از مرز امام باید بری که ممکنه بهت گیر بدن

حالا به نظر من برای اینکه بتونی از کاروان جدا بشی شما میتونی 2 تا ویزا برای رفتن به عراق بگیری
یکی ویزای گروهی و دیگری ویزای انفرادی که راحت از کاروان جدا بشی
موفق باشید

(2014-08-01 ساعت 20:03)armin_swimmer90 نوشته:  
(2014-08-01 ساعت 02:40)hameddjj نوشته:  دوستان در مورد همین مورد که هوای یا زمینی و این حرف ها هر کی اطلاعات داره بگه چون کسی نیست که اطلاعات کافی داشته باشه

حامد جان این اطلاعات شخصی من
زمینی دردسرهای خودش رو داره و هوایی هم همینطور و هر کدوم مزیت هایی رو هم دارن
سفر زمینی : خطر بیشتر-ساعات بیشتری رو در باید طی کنی تا خلاصه به عراق برسی-شاید جدا شدن از کاروان واست مشکل باشه-ولی یک مزیتی که داره اینه که اگه ویزای آمریکا توی پاست باشه شاید زیاد بهش توجه نکنن
سفر هوایی : سفری امن و مطمئن تر-ولی برای سفر هوایی از مرز امام باید بری که ممکنه بهت گیر بدن

حالا به نظر من برای اینکه بتونی از کاروان جدا بشی شما میتونی 2 تا ویزا برای رفتن به عراق بگیری
یکی ویزای گروهی و دیگری ویزای انفرادی که راحت از کاروان جدا بشی
موفق باشید

حامد جان سلام
حالا که می خواهی هوایی بری یه پیشنهادی هم من برات دارم.
یه بلیط هوابی هم از عراق به ترکیه یا هر جایی که می خوای بری بگیر و با توجه به اوضاع عراق اصلا از فرودگاه خارج نشو و اونجا پروازت را عوض کن.
یه مورد هم که دوستمون گفته که دو تا ویزا بگیر به نظرم درست میگه چون اگر بخواهی تنهایی توی عراق حتی در فرودگاه جابجا بشی باید نشون بدی که با ویزا و بصورت فانونی وارد عراق شدی مگر اینکه مهر ورود به عراق که با ویزای گروهی در پاست میخوره را عامل ورود قانونی حساب کنند. و در ضمن اگر بدون کاروان بخواهی بری عراق، سفرت سیاحتی حساب میشه و باید 15 ملیون وثیقه بدی. اگر کسی اطلاعات کاملتری داره ممنون می شم که اصلاح کنه. حامد جان نگفتی حالا که هوایی میری با کاروان یا بی کاروانه؟
تشکر کنندگان:
بله سهراب جان راست میگه
باید با نامه کاروان اجازه خروج رو از نظام وظیفه بگیری
و بعد از اون ویزا همراه با کاروان..ولی باید برای گرفتن ویزای تکی خودت نمیتونی اقدام کنی..یک آژانسی یا یک فردی باید واست بگیره
ولی در مورد بلیط ترکیه از عراق..یک مقدار مشکله..چون تمام این کاروانها تا 1 هفته قبل از پرواز روز دقیق پرواز رو اعلام نمیکنن به طور مثال میگن شنبه یا یکشنبه یا دوشنبه پرواز داری..و در این صورت گیر آوردن بلیط ترکیه یا جای دیگه تو همون روز پروازت به عراق یگذره مشکله
سهراب جان من در مورد این موضوع که توی یک روز همزمان بلیط 2 جا رو داشته باشم هم کلی تحقیق کردم
تقریبا مشکله..چون روز و ساعت پروازت مشخص نیست و اینکه ممکنه مامور گیت بفهمه که شما 2 تا بلیط داری..چون بلیط های زیارتی از زیر دست سازمان حج و زیارت و یک وزارت خاصی میگذره
و شاید یکذره ریسکی باشه

(2014-07-23 ساعت 22:29)armin_swimmer90 نوشته:  سلام خواهش میکنم یکی جواب بده.من ویزام تو پاسم خورده الانم درسم تموم شده اجازه خروج واسه عراق گرفتم چون تا جایی که میدونم تنها راهش همینه.میخوام بدونم ممکن افسر موقع چک کردن پاس به ویزام گیر بده؟
دوست عزیز طبق قوانین دانشگاه شما سالی دوبار میتونی از کشور خارج شی اگه هنوز میتونی از دانشگاه نامه بگیری برای ترکیه یا دوبی بگیر اصلا به شما گیر نمیدن بابت ویزات ، عراق هم خطرناکه و هم گرفتن پرواز به امریکا براتون سخته
سلام دوستان نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم به نظرم شما میتونین کمکم کنید، من هفته اول سپتامبر مصاحبه دارم ، درخواست کارت سربازی هوشمند دادیم برای همسرم تا یک هفته دیگه مییاد ، پاسپورتشم تا 21 بهمن زمان داره یعنی حدوداً 5 ماه به نظرتوون کارتش اومد درخواست پاس بدیم یا اینکه ریسک نکنیم شاید تا اون موقع نیاد؟ به نظرتوون اگه خدا خواست و ویزا رو یه ضرب دادن اونوقت پاس زمانش کمتر از 6 ماهه چی میمشه ؟مصاحبم آنکارا است میشه لطفاً راهنماییم کنید
اگر الان درخواست پاس بدیم با همین رسیدی که پلیس +10 داده برای تعویض کارت پاسی که میدن 2 ماهست یا نه 5 سالست همون؟
شماره کیس: **70
تعداد نفرات: 2 نفر
مصاحبه: 2 سپتامبر
وضعیت: کلیرنس
آپدیت ها: 2 سپتامبر
سلام دوستان
گفتم سوالم رو اینجا هم بپرسم شاید دوستان اینجا تجربه ی مشابهی داشته باشند و پیشنهاد یا راه حلی به ذهنشون برسه

شوهر من در حال تحصیله و چند روز پیش برای گرفتن پاسپورت اقدام کرد که بهش گفتند تا یکماه قبل از سفرت بهت پاسپورت داده نمیشه و اعتبارش هم یکماهه است.مگه اینکه پاسپورت زیارتی بخوای که اون اعتبارش 20روزه است. کسی به همچین چیزی برخورد کرده؟ مگه واسه گرفتن پاسپورت همچین چیزی بوده؟؟؟ تو چیزایی که من خوندم دوستان نوشته بودند که پاسپورت رو میدند و موقع خروجه که باید وثیقه گذاشت!!! کسی نمی تونه ما رو راهنمایی کنه که چیکار میتونیم بکنیم؟
ممنون
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
تشکر کنندگان: m_nikparvaz ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان