کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر زمان و یا محل مصاحبه
یک سوال دیگه هم داشتم دوستان
یک تاریخ قبولی رو تو برگه لاتاری ما زده که از 1 اکتبر تا 30 سپتامبر...این یعنی تا این تاریخ مهلت داریم کلا واسه رفتن؟؟؟
با توجه به این تاریخ و کیس نامبر ما که 49XX هستش حدس میزنید عید باید بریم؟؟
یا زودتر مثلا تو ماه اکتبر؟؟که آبان یا آذر ماه میشه باید بریم؟؟
فرمهارو اونا ایمیل میکنن یا خودمون دانلود کنیم و بفرستیم؟؟تا کی باید واسشون بفرستیم؟؟
تعداد افراد کیس:2
برنده:همسرم
محل مصاحبه:آنکارا
من سربازی هم نرفتمBig Grin
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان:
سلام دوستان. روتون بخير.
يه سوال داشتم: توي نامه قبولي، سفارت انتخابي ما رو زده آنكارا و به شخصه نظرم اين بود، پيشنهاد خود KCC رو عوض نكنم. اما امروز رفته بوديم انستيتو پاستور براي واكسن ها و خانم دكتر طاهرنژاد گفتش كه بهتره سفارت رو عوض كني ايروان چون دكتر سفارت آنكارا بد اخلاقه و گير ميده و هزينه تراشي و سختگيري ميكنه.
حالا من دارم تحقيق ميكنم براي انجام اين كار. اما ميخواستم از اين مساله هم مطمئن بشم كه با توجه به كيس نامبر ما كه 2014AS0000069XX هستش، كار درستيه كه از الان واكسن ها رو شروع كنيم؟!!! امروز خودم و همسرم هپاتيت B رو زديم! ممنون ميشم اينو بهمون بگين.
راستي با توجه به كيس نامبر، زمان مصاحبه حدودا كي ميشه؟ اصولا چجوري بر اساس كيس نامبر، زمان احتمالي مصاحبه رو حدس ميزنين؟
ممنون.
کیس نامبر: 2014AS69**
تعداد افراد کیس: دو نفر
سفارت: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ رویت: 5 می 2013
تاریخ ارسال فرم ها: 16 جولای 2013
کارنت: 14 آپریل 2014
مصاحبه: 3 جون
وضعیت: ادمین پروسس
آپدیت ها: قبل از مصاحبه رو نمی دونستم، چک نکردم. بعد از مصاحبه (اولین بار شاید 15-16 جون چک کردم): 9 جون، 13 جولای (فقط نفر اصلی) با ایمیل، 6 و 7 آگوست
تشکر کنندگان: philter
دوستان 2014 ای
من خیلی سوال در مورد شماره کیسها و تاریخ مصاحبه میبینم
پیشنهاد میکنم یه بار سفرنامه های دوستان سالهای قبل رو بخونید
به خدا برای سفرنامه ها خیلی زحمت کشیده شده و این فقط برای دوستان سالها و دفعات بعدی است که میخوان استفاده کنند و بهنوم قول میدم که خیلی میتونه کمکتون کنه
شرایط و شماره کیسهای 2014 خیلی شبیه 2013 هست پس اگه سری به تاپیکهای 2013 بزنید مفیده
کیس نامبر:70xx.ابوظبی.2نفر.مصاحبه:هفته اول می.مقصد:مریلند.کلیر:25جون سفرنامه
تشکر کنندگان: honey rahmati ، ghafari88 ، Saeedv13 ، nina22 ، sce ، philter ، A_A
بچه ها اول به فکر درست پر کردن فرم ها تون باشید واکسن ها رو هم میتونید شروع کنید ولی عجله ای هم نیست کسانی که کیسشون پایین 3000 یا 4000 هست شروع کنن بد نیست .من سفارت ابوظبی بودم و از دکترش و سفارتم راضی بودم به قول دوستمون ابی هانی بهترین کار اینه که تاپیک های سال قبل رو بخونید واقعا بهتون کمک میکنه الان وقت دارید پس بهترین کار اینه که تاپیک 2013 رو بخونید
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان: ghafari88 ، philter ، A_A
سلام دوستان. ما فرمها رو پست کردیم . مصاحبمون تو انکارا قید شده بود. میخواستم ببینم الان میتونیم عوض کنیم؟ باید ایمیل بزنیم؟ این کار دردسری درست نمیکنه؟
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 02:22)shah.ram نوشته:  من یک پرسش دارم و اون اینکه کدام یک از سفارتخانه های آنکارا، ایروان و ابوظبی برای کسی که وضع مالی خوبی نداره مناسب است. ( البته من گمان می کنم با توجه به دوری راه، ابوظبی در ابتدا حذف میشه )
خواهش می کنم پاسختون بر پایه هزینه ی کمتر سفر برای انجام مصاحبه باشد. ( به نظر من ایروان برای من بهتر باشه، لااقل رو نقشه که از دیگر جاها به تهران نزدیکتر است و با اتوبوس 24 ساعت راه است. )
سپاسگذارم.
ایروان.سفرنامه برندگان 2013 وسفربه ایروان بخونید.

(2013-05-22 ساعت 01:58)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 06:19)mtcanada نوشته:  سلام من می خواستم بدونم برای کسی با شرایط و وضعیت من برای دریافت ویزای یکضرب ، آبا صلاح است سفارتمو تغییر بدم یا خیر! ممنون می شم نظراتتون رو ارائه کنید.
سفارت انتخابی از سوی KCC برای بنده آنکارا می باشد که منم تو فرم هام همان آنکارا را درج و فرم هامو ارسال نموده ام.
اما وضعیت من:
مجرد-22ساله
تازه تو مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده ام(دیپلم 11 ساله داشتم اما مدرک فوق دیپلم دارم Smile ) و تا 1 ماه قبل از تاریخ مصاحبم(البته احتمال می دهم مصاحبم بعد از بهمن ماه باشه) می تونم از معافیت موقت یکساله استفاده کنم.(چون فکر کنم مصاحبم با توجه به کیس نامبرم تو اسفند بیافته اما فرجه یکساله من تا آخر بهمن هستش)
سربازی نرفتم
کار دولتی هم نداشتم.
کسی رو هم در آمریکا ندارم(اسپانسر ندارم)
تمکن مالی : می تونم تا قبل از مصاحبه یه پرینت 70 میلیونی جور کنم و ترجمه اش کنم.
فقط هم یکضرب می خوام چون دیگه نمی تونم برگردم ایران (وثیغه می ذارم و باقی ماجرا که همگی می دونید Smile )
بهتره که تغییر بدی ابوظبی به نظر من
شما به نظرم یک ضرب می گیری در هر سه سفارت
اما احتمال بسیار بسیار کم که یک ضرب نگیری
کیس شما طوری هست که اگر ابوظبی باشی قبل از یک ماه کلیر می شی
اما انکارا کلا دیرتر کلیر می کنه
پس واسه احتیاط بکن ابوظبی
اما خوب بازم می گم به نظرم یک ضرب هستی برو زبان بخون
مبارکت هم باشه Tongue
صادقی جان اگه یک ضرب نگرفت چی؟باید یک ماه یا دوماه ابوظبی بمونه یا بره یه کشوردیگه بازبرگرده ابوظبی .اونم د ب ی با اون ویزا که عجله داره زود کشورترک کنی درنتیجه ممکنه واسش سخت باشه .حالااما ارمنستان میتونه ویزا مدت دار3ماهه بگیره که اگر کلیرنس خورد بتونه بمونه با هزینه کمتر
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
تشکر کنندگان: mtcanada ، sadeghi897 ، sce ، roeentan ، philter
سلام. اگر مشکل مالی نداشته باشیم کدوم سفارت رو انتخاب کنیم؟ با توجه به اینکه کیس نامبر ما ۷۰XX و دیره، با خوندن راهنمایی های دوستان ظاهرا ابوظبی و ایروان بهتر از آنکاراست(از لحاظ زمانی و مدیکال) . حالا بین ایروان و ابوظبی کدوم پیشنهاد میشه؟ بیشتر منظورم گرفتن ویزای یک ضرب یا کمتر بودن کلیرنس و کلا روز مصاحبه و برخوردها هست. سپاسگذارم.
تشکر کنندگان: sce ، philter
دوستان
همونطور که در جریان هستین هموطنان عزیز قادر خواهند بود برای مصاحبه به یکی از سفارت های ایالات متحده در کشورهای ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی مراجعه کنند. مزایا و معایب هر یک همواره محل سئوال کاربران بوده است. اینجانب با کمک دوستان خوبم در برندگان لاتاری 2013 سفارتخانه های آنکارا، ایروان و ابوظبی را به شرح زیر مورد مقایسه قرار داده ام. امید است اطلاعات ارایه شده توانسته باشد در انتخاب محل مصاحبه به دوستان تازه وارد مفید واقع شود. لازم به ذکر است که مقایسه مذکور بر اساس اطلاعات موجود تا تاریخ دوم خرداد 92 است. بدین وسیله از مساعدت های ارزشمند کلیه دوستانم بالاخص usa lover، lilac، امیر مهاجر، sh_aytak، shimoda، AsemanAbee، گل نهال، Given، پدی، sce، farmiz، ابی هانی، hamedhamed، bayat_r، sadeghi897، nina22 و ikamaly کمال تشکر را دارم. با آرزوی موفقیت. سعید
[عکس: attachment.php?aid=2892]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

(2013-05-23 ساعت 22:04)Saeedv13 نوشته:  ... سفارتخانه های آنکارا، ایروان و ابوظبی را به شرح زیر مورد مقایسه قرار داده ام.
دوست عزیز یه توضیح درباره هزینه بلیط هواپیما و هزینه مدیکال و هزینه اقامت میدی لطفا؟ این ستاره ها جلو این موضوع هایی که گفتم نشونه گرونتر بودنه یا بهتر بودن ؟
تشکر کنندگان: sce ، philter ، Beowulf II
(2013-05-24 ساعت 01:14)love_everlife نوشته:  دوست عزیز یه توضیح درباره هزینه بلیط هواپیما و هزینه مدیکال و هزینه اقامت میدی لطفا؟ این ستاره ها جلو این موضوع هایی که گفتم نشونه گرونتر بودنه یا بهتر بودن ؟
تعداد ستاره بیشتر= هزینه بالاتر
(2013-05-23 ساعت 12:12)elima1980 نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 02:22)shah.ram نوشته:  من یک پرسش دارم و اون اینکه کدام یک از سفارتخانه های آنکارا، ایروان و ابوظبی برای کسی که وضع مالی خوبی نداره مناسب است. ( البته من گمان می کنم با توجه به دوری راه، ابوظبی در ابتدا حذف میشه )
خواهش می کنم پاسختون بر پایه هزینه ی کمتر سفر برای انجام مصاحبه باشد. ( به نظر من ایروان برای من بهتر باشه، لااقل رو نقشه که از دیگر جاها به تهران نزدیکتر است و با اتوبوس 24 ساعت راه است. )
سپاسگذارم.
ایروان.سفرنامه برندگان 2013 وسفربه ایروان بخونید.

(2013-05-22 ساعت 01:58)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 06:19)mtcanada نوشته:  سلام من می خواستم بدونم برای کسی با شرایط و وضعیت من برای دریافت ویزای یکضرب ، آبا صلاح است سفارتمو تغییر بدم یا خیر! ممنون می شم نظراتتون رو ارائه کنید.
سفارت انتخابی از سوی KCC برای بنده آنکارا می باشد که منم تو فرم هام همان آنکارا را درج و فرم هامو ارسال نموده ام.
اما وضعیت من:
مجرد-22ساله
تازه تو مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده ام(دیپلم 11 ساله داشتم اما مدرک فوق دیپلم دارم Smile ) و تا 1 ماه قبل از تاریخ مصاحبم(البته احتمال می دهم مصاحبم بعد از بهمن ماه باشه) می تونم از معافیت موقت یکساله استفاده کنم.(چون فکر کنم مصاحبم با توجه به کیس نامبرم تو اسفند بیافته اما فرجه یکساله من تا آخر بهمن هستش)
سربازی نرفتم
کار دولتی هم نداشتم.
کسی رو هم در آمریکا ندارم(اسپانسر ندارم)
تمکن مالی : می تونم تا قبل از مصاحبه یه پرینت 70 میلیونی جور کنم و ترجمه اش کنم.
فقط هم یکضرب می خوام چون دیگه نمی تونم برگردم ایران (وثیغه می ذارم و باقی ماجرا که همگی می دونید Smile )
بهتره که تغییر بدی ابوظبی به نظر من
شما به نظرم یک ضرب می گیری در هر سه سفارت
اما احتمال بسیار بسیار کم که یک ضرب نگیری
کیس شما طوری هست که اگر ابوظبی باشی قبل از یک ماه کلیر می شی
اما انکارا کلا دیرتر کلیر می کنه
پس واسه احتیاط بکن ابوظبی
اما خوب بازم می گم به نظرم یک ضرب هستی برو زبان بخون
مبارکت هم باشه Tongue
صادقی جان اگه یک ضرب نگرفت چی؟باید یک ماه یا دوماه ابوظبی بمونه یا بره یه کشوردیگه بازبرگرده ابوظبی .اونم د ب ی با اون ویزا که عجله داره زود کشورترک کنی درنتیجه ممکنه واسش سخت باشه .حالااما ارمنستان میتونه ویزا مدت دار3ماهه بگیره که اگر کلیرنس خورد بتونه بمونه با هزینه کمتر
ایروان بهتر است هم برای مدت اعتبار ویزا . هم هزینه پایین تره ولی ابوظبی گرونه
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان: mtcanada ، nika ، sce ، philter ، FMANIS ، shani89
سلام به همه عزیزان
بچه ها من یه عمل ساده انجام دادم (واریکوسل)،بنظرتون وقتی دکتر ازم پرسید تا حالا عمل شدید یا نه چی بگم؟
بگم نه! آخه جای بخیه و زخمی هم معلوم نیست اصلا چون عملم بصورت لاپراسکوپیک بوده (قابل توجه پزشکان گرامی Smile )
شاید دور از انتظار باشه که می گم ولی برای دریافت ویزا این عمل شدنه مشکلی بنظرتون ایجاد نمی کنه؟؟؟
تشکر کنندگان:
سلام برای مصاحبه انکارا رو انتخاب کردم. برنده من هستم مترجمی زبان انگلیسی خوندم به زبان ترکی استانبولی تسلط کامل دارم 12 ساله که شاغل هستم. همراهام همسرم که دیپلمه و تو یه شرکت خصوصی کار میکنه و سربازی معافیت گرفته. و پسر 2 سالم هستش. خونه به نام خودم دارم و حساب بانکی رو هم حدود 150 تومن میتونم جور کنم . واسه مصاحبه برام کدوم سفارت بهتر هستش اگه انکارا برم میتونم واسه مصاحبه زبان ترکی استانبولی رو انتخاب کنم ؟ یا فارسی بهتر؟ فکر میکنین میتونم ویزای یک ضرب بگیرم؟
با توجه به case number: 2014as00003xxxx زمان مصاحبه کی هست؟

Embassy:Ankara/کلیرJun 27/دریافت ویزا Jul 11/ ورود به آمریکا Sep 10/ساکن ارواین
تشکر کنندگان: sinamn ، nina22 ، philter ، آنی
(2013-05-25 ساعت 02:07)anahita 62 نوشته:  سلام برای مصاحبه انکارا رو انتخاب کردم. برنده من هستم مترجمی زبان انگلیسی خوندم به زبان ترکی استانبولی تسلط کامل دارم 12 ساله که شاغل هستم. همراهام همسرم که دیپلمه و تو یه شرکت خصوصی کار میکنه و سربازی معافیت گرفته. و پسر 2 سالم هستش. خونه به نام خودم دارم و حساب بانکی رو هم حدود 150 تومن میتونم جور کنم . واسه مصاحبه برام کدوم سفارت بهتر هستش اگه انکارا برم میتونم واسه مصاحبه زبان ترکی استانبولی رو انتخاب کنم ؟ یا فارسی بهتر؟ فکر میکنین میتونم ویزای یک ضرب بگیرم؟
با توجه به case number: 2014as00003xxxx زمان مصاحبه کی هست؟
اینکه به چه زبانی مصاحبه میشین هیچ فرقی در نتیجه مصاحبه شما نداره دوست عزیز. از لحاظ اینکه ترکی استانبولی شما خوب هست آنکارا مناسبه چون انگلیسی مردمشون در حد صفره ولی بهتره این پست عمو سعید جان رو یک نگاه بندازید و با توجه به شرایطتون تصمیم بگیرید.اینکه همسرتون کار دولتی نداره و معاف از سربازی بوده میتونه به گرفتن ویزای یک ضرب کمک کنه ولی این ملاک نیست.بودن دوستانی که شرایطشون مثل شما بوده ولی کلیرنس خوردن.انشالله که بتونین ویزای یک ضرب بگیرید.موفق باشید Smile
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، anahita 62 ، sadeghi897 ، KIMIA2005 ، philter ، آنی ، NarCssuS
(2013-05-25 ساعت 01:20)محبت نوشته:  سلام من فرمها رو ارسال کردم که سفارت آنکارا رو مطابق انتخاب خودشون زدم الان اگر بخوام تغییرش بدم به ایروان چکار باید بکنم واگر قراره متنی ارسال کنم نمونه ش رو ارائه بدید ممنونم از توجه تون

(2013-05-25 ساعت 13:50)a.rahaa نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 12:01)elima1980 نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 10:36)a.rahaa نوشته:  سلام دوستان. روتون بخير.
يه سوال داشتم: توي نامه قبولي، سفارت انتخابي ما رو زده آنكارا و به شخصه نظرم اين بود، پيشنهاد خود KCC رو عوض نكنم. اما امروز رفته بوديم انستيتو پاستور براي واكسن ها و خانم دكتر طاهرنژاد گفتش كه بهتره سفارت رو عوض كني ايروان چون دكتر سفارت آنكارا بد اخلاقه و گير ميده و هزينه تراشي و سختگيري ميكنه.
حالا من دارم تحقيق ميكنم براي انجام اين كار. اما ميخواستم از اين مساله هم مطمئن بشم كه با توجه به كيس نامبر ما كه 2014AS0000069XX هستش، كار درستيه كه از الان واكسن ها رو شروع كنيم؟!!! امروز خودم و همسرم هپاتيت B رو زديم! ممنون ميشم اينو بهمون بگين.
راستي با توجه به كيس نامبر، زمان مصاحبه حدودا كي ميشه؟ اصولا چجوري بر اساس كيس نامبر، زمان احتمالي مصاحبه رو حدس ميزنين؟
ممنون.
واکسن حتما بزن به استثنا آمفولانزا فعلا نزن.به خاطراینکه وضعیت درمانی وبهداشتی زیاد مساعدنیست وشاید بعضی واکسنها پیدانکنیدمثلا ما زمانی که رفتیم کارت بهداشت زردبگیریم یادم میاد افرادی اومده بودند واکسن هپیاتیت بزنند اما واسکن موجود نبود وذخیره استان فقط برای اطفال بود.به نظرمن همه همین الان شروع کنند واکسنهاشون بزنند مخصوصا تا قبل ا ن ت خ ا ب ات چون فعلا همه چی پیدا میشه وهست .نکته بعدی راجع به سفارت من به خاطرهمین دکترسفارت عوض کردم ورفتم ایروان وخیلی هم راضی بودم وخوشحالم از اینکه این کار انجام دادم.زمان مصاحبه شما با توجه به کیس نامبربچه های امسال بعد ازعید وبه احتمال زیاد خردادیا تیرخواهد بود.واکسن هپیاتیت 3 نوبته وازالان شروع بشه بهتره درضمن اگرواکسن زدیدوکارت دارید همون کافیه وواکسن اضافی نزنید مخصوصا واسه ایروان که خانم دکتراصلا سخت گیر نیست واکسن آمفولانزا واسه افرادی که بعد ازعید میرندایروان لازم نیست من اینو ازخانم دکتر سوال کردم.درضمن راجع به واکسنها تو تاپیک مخصوص خودش سوال کنید .با عذرخواهی ازمدیریت تاپیک

[quote='B@H@R' pid='343823' dateline='1369252264']
سلام دوستان. ما فرمها رو پست کردیم . مصاحبمون تو انکارا قید شده بود. میخواستم ببینم الان میتونیم عوض کنیم؟ باید ایمیل بزنیم؟ این کار دردسری درست نمیکنه؟
میتونید عوض کنید من این کارانجام دادم ازطریق ایمیل تایپیک 2103 برندگان قسمت تغییرزمان ومکان مصاحبه بخونید.مشگلی هم پیش نمیاد.البته قبل ازاینکه برای مصاحبه برای شما نامه بیاد این کارانجام بدید

(2013-05-19 ساعت 23:06)sonnnna نوشته:  ایا میتوان با ماشین شخصی از تهران به ایروان رفت؟ اگه میشه برای بردن ماشین چه مدارکی لازمه؟
این سوال اینجا جاش نیست قسمت سفربه ارمنستان برندگان 2013 مطالعه کنید یا سفرنامه دوستان ایروان دونفر تجربه نوشتند

elima1980 عزيز! از راهنمائي شما ممنونم.
سلام شما ماشینتو کاپتاژ کن گواهینامه بین المللی رو هم بگیر برو مرز نوردوز و بقیه ش حله فقط درام از صرافی بگیر چون بلافاصله بعد مرز باید بپردازی برا ویزای 3-28روزه
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: philter ، A_A

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان