کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-11-23 ساعت 21:34)bab1 نوشته:  درود بیکران به همگی

برای سفارت ایمیل زدم که بیشتر از هفت ماه است که منتظر کلیر شدن هستم انها هم این جواب را دادند .؟؟!!؟!!

According to our records, your administrative process has not been completed yet. For Iranian applicants it takes over six months. As this is a multi-agency process we have no control over it and therefore we are not able to estimate how long it may take. As soon as the processing is completed, your case number will be announced on our web site at

https://tr.usembassy.gov/visas/immigrant...tus-check/

برای ایرانیها بیشتر از شش ماه حتما" زمان میبره و تا چه مدت ......!!!؟؟؟؟!!!  Sad  Sad  Sad

F3
مصاحبه اپریل 2016   انکارا

مرسی که اینو گذاشتین. این بین همه سفارت ها مشترکه؟ یعنی برای ابوظبی هم همینطوره؟ ابوظبی که اصلا جواب ایمیل نمیده باز خوبه ترکیه این جواب رو داده...
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D
(2016-11-23 ساعت 21:46)Sasa-t نوشته:  

برای سفارت ایمیل زدم که بیشتر از هفت ماه است که منتظر کلیر شدن هستم انها هم این جواب را دادند .؟؟!!؟!!

According to our records, your administrative process has not been completed yet. For Iranian applicants it takes over six months. As this is a multi-agency process we have no control over it and therefore we are not able to estimate how long it may take. As soon as the processing is completed, your case number will be announced on our web site at

برای ایرانیها بیشتر از شش ماه حتما" زمان میبره و تا چه مدت ......!!!؟؟؟؟!!!  Sad  Sad  Sad

F3

مرسی که اینو گذاشتین. این بین همه سفارت ها مشترکه؟ یعنی برای ابوظبی هم همینطوره؟ ابوظبی که اصلا جواب ایمیل نمیده باز خوبه ترکیه این جواب رو داده...

حقیقت اینکه هیچکس نمیتونه 100% جواب درستی بده اما نباید زیاد با هم فرق کنند چون از یک قانون طبعییت میکنند.
امیدوارم هر چه زودتر تکلیف همگی مشخص بشه از این بلاتکلیفی نجات پیدا کنیم یا اره یا خیر ( این همه زجرمان ندهند)
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D ، Sasa-t
بادرود به همگی

پرده ی اول :یک نفرُ اینجاداشتیم بانامِ مستعار سندبادکه همه بانامِ اسطوره ی صبرواستقامت ازش یادمیکردیم و کتگوری اِف 4بود وبه خانمش و دختر5سالش یکضرب ویزاداده بودن خودش بعداز22ماه کلیرشدووقتی رفت ا ن ک ا ر ا ویزاشُ گرفت اومد اینجا نوشت هنوزم نمیدونم چرا22ماه پیش بهم ویزامو ندادن و .... من وقتی 7ماه از انتظارش گذشته بود اینجا باهاش اشنا شدم وهروقت میدیدم هنوز منتظره کلی دلم براش میسوخت و دوست داشتم هرچه زودتر خبرای خوب بده بهمون

پرده ی دوم:روزی که بعدازگذشت 9سال انتظاردرکتگوری اِف 2بی مصاحبه داشتم وشخص مصاحبه کننده در س ف ا ر ت بهم گفت این یک پروسه خیلی عادیست و تا4ماه طول میکشه ،دقیقا یادمه که حالم خیلی خیلی بد شدوانگارآسمون زیبا تو سرم خراب شدو.....چون فکرمیکردم خیلی راحت و بی دغدغه ویزامو میگیرم چون من تمام فامیلهای مادرم بین35تا40ساله ا م ر ی ک ا ن وهمشون سیتیزن و همشون دکترومهندس و کسایی که هنوز کوچکترین جرمی مرتکب نشدن اونجا درست مثل اشنایان وفامیلهای درجه یک اکثر منتظران کلیرنس

پرده ی سوم:الان بعداز گذشت18ماه انتظار وبلاتکلیفی بسیار بسیارفرسایشی و نابودکننده و ... یادسندباد میافتم و بخودم دلداری میدم نگران نباش ap برای ما ایرانیهای ظلم ستم بسیاربسیارفراوان دیده بین 2هفته تا2سال طول میکشه واکثر بچه های با ap طولانی بین 20تا22ماه کلیر شدن پس فقط ازامروز تا 4ماه دیگه به پایان وقت مهاجرتِ من باقی مونده وبازم جای شکرش باقیست....
CATEGORY : F2B
PRIORITY  : 24 july 2006
CURRENT : 24 DECEMBER 2013
 INTERVIEW : 26 MAY 2015   ANKARA 
 STATUS: ADMINISTRATIVE  PROCESSING 753 DAYS
پاسخ
تشکر کنندگان: Sasa-t ، battosai ، Alireza_D
(2016-11-24 ساعت 12:25)....مهرشاد.... نوشته:  بادرود به همگی

پرده ی اول :یک نفرُ اینجاداشتیم بانامِ مستعار سندبادکه همه بانامِ اسطوره ی صبرواستقامت ازش یادمیکردیم و کتگوری اِف 4بود وبه خانمش و دختر5سالش یکضرب ویزاداده بودن خودش بعداز22ماه کلیرشدووقتی رفت ا ن ک ا ر ا ویزاشُ گرفت اومد اینجا نوشت هنوزم نمیدونم چرا22ماه پیش بهم ویزامو ندادن و .... من وقتی 7ماه از انتظارش گذشته بود اینجا باهاش اشنا شدم وهروقت میدیدم هنوز منتظره کلی دلم براش میسوخت و دوست داشتم هرچه زودتر خبرای خوب بده بهمون

پرده ی دوم:روزی که بعدازگذشت 9سال انتظاردرکتگوری اِف 2بی مصاحبه داشتم وشخص مصاحبه کننده در س ف ا ر ت بهم گفت این یک پروسه خیلی عادیست و تا4ماه طول میکشه ،دقیقا یادمه که حالم خیلی خیلی بد شدوانگارآسمون زیبا تو سرم خراب شدو.....چون فکرمیکردم خیلی راحت و بی دغدغه ویزامو میگیرم چون من تمام فامیلهای مادرم بین35تا40ساله ا م ر ی ک ا ن وهمشون سیتیزن و همشون دکترومهندس و کسایی که هنوز کوچکترین جرمی مرتکب نشدن اونجا درست مثل اشنایان وفامیلهای درجه یک اکثر منتظران کلیرنس

پرده ی سوم:الان بعداز گذشت18ماه انتظار وبلاتکلیفی بسیار بسیارفرسایشی و نابودکننده و ... یادسندباد میافتم و بخودم دلداری میدم نگران نباش ap برای ما ایرانیهای ظلم ستم بسیاربسیارفراوان دیده بین 2هفته تا2سال طول میکشه واکثر بچه های با ap طولانی بین 20تا22ماه کلیر شدن پس فقط ازامروز تا 4ماه دیگه به پایان وقت مهاجرتِ من باقی مونده وبازم جای شکرش باقیست....

وای پرده دوم شما درست مثل زندگی منه... فقط به من گفت بین ۱.۵ تا ۲ ماه طول میکشه که الان نزدیک ۶ ماهه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: ....مهرشاد.... ، Alireza_D

برای شما جالبه که از موقع کارنت شدن 1 سال و نیم هم فاصله بوده !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: کوه صبور ، ....مهرشاد.... ، Alireza_D

دوست عزیز الان وضعیت شما توسیس چجوریه
دوخطی یا او ار نشدی هنوز؟

EB3
interwove:september20/2016
AP Rolleyes  
پاسخ
تشکر کنندگان: ....مهرشاد.... ، Alireza_D

F3

خیر با اینکه از یک قانون پیروی میکنند همه ی سفارت ها ولی روند کاری و اجراییشون فرق میکنه .
به نظر من سفارت ابوظبی که خودم از اونجا هستم تو یه سری چیز ها کاملا تو این 1 سال متوجه شدم فرقشو با سفارت انکارا
اینکه سفارت ابوظبی آپدیت کمتر ولی مشخص تر ی نسبت به سفارت انکارا داره و این چند وقت زیاد خوندم و دیدم که کسانی که انکارا هستن آپدیت از سایتشون بیشتره ولی جواب بدی میگیرن . ولی تا پارسال اینطور نبود , روند انکارا بهترم بود حتی چون یکی از اشنایانمونو حتی مصاحبه اول بهش دادن.
ولی الان سفارت ابوظبی تو پاسخگویی به ایمیل ها خیلی بده , چون اصلا جوابی نمیدن و فقط رسید ایمیل رو برامون میفرستن , اما روند ویزا دادنش بهتره به نظر من چون اگه دقت کنی این چند وقت کمتر کسی از ابوظبی اینجا کامنت میزاره , اکثرا کسایی که مشکل برخوردند ماله انکاران.
به هر حال امیدوارم که این روزای سخت برای همه به اتمام برسه و اول از هر چیزی دیده دنیا نسبت به ایرانیا عوض شه , چون این قضیه خیلی منو داره آزار میده.
پاسخ
تشکر کنندگان: bab1 ، Alireza_D ، Sasa-t
(2016-11-24 ساعت 19:08)arman_gh نوشته:  

F3

خیر با اینکه از یک قانون پیروی میکنند همه ی سفارت ها ولی روند کاری و اجراییشون فرق میکنه .
به نظر من سفارت ابوظبی که خودم از اونجا هستم تو یه سری چیز ها کاملا تو این 1 سال متوجه شدم فرقشو با سفارت انکارا
اینکه سفارت ابوظبی آپدیت کمتر ولی مشخص تر ی نسبت به سفارت انکارا داره و این چند وقت زیاد خوندم و دیدم که کسانی که انکارا هستن آپدیت از سایتشون بیشتره ولی جواب بدی میگیرن . ولی تا پارسال اینطور نبود , روند انکارا بهترم بود حتی چون یکی از اشنایانمونو حتی مصاحبه اول بهش دادن.
ولی الان سفارت ابوظبی تو پاسخگویی به ایمیل ها خیلی بده , چون اصلا جوابی نمیدن و فقط رسید ایمیل رو برامون میفرستن , اما روند ویزا دادنش بهتره به نظر من چون اگه دقت کنی این چند وقت کمتر کسی از ابوظبی اینجا کامنت میزاره , اکثرا کسایی که مشکل برخوردند ماله انکاران.
به هر حال امیدوارم که این روزای سخت برای همه به اتمام برسه و اول از هر چیزی دیده دنیا نسبت به ایرانیا عوض شه , چون این قضیه خیلی منو داره آزار میده.

سلام دوست عزيز ، ممنون از توضيحات كامل و خوبتون ، متاسفانه اين چندماهه سفارت ابوظبي خيلي كمتر از سفارتهاي ديگه ويزا داده ، و همه ي دوستان در انتظار بسر ميبرن ، اين هست علت مطرح نشدن سفارت ابوظبي در اين چندماهه
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود وعرض ادب واحترامی دوباره خدمت تمامی منتظران رنجدیده

داش علی جان بمحض دیدن سپاس / شادباش شما زیر پستم وازاونجایی که شناخت کاملی از مرام و معرفتتون داشتم ودارم سریعا به رتبه ی خودم نگاه کردم و باعدد5مواجه شدم حاجی سپاسگزارم از لطف ومحبتت وهمچنین پیام پرازمهرومحبتت،ودرمورد فاصله زمانی فکرمیکنم اون زمانها اینجوری مرسوم بود ولی اززمان مصاحبه من که گذشت حسین اقا دستوردادن کیسهای اف2بی زمان کارنت شدنشون کمتر شه وبجاش به اف3 ها واِف 1ها افزوده شه وفاصله ی 1تا1.5سال از کارنت تامصاحبه به 1ماهِ فعلی تغییرپیداکنند که اگه الان ویزا بولتِن روچِک کنید زمان کارنتیِ اف2بی ها شده6.5سال و اف3ها شده تقریبا11سال وهمچنین اف1ها هم تقریبا یکسال عقب افتادن وبه 8سال تنزل پیدا کردن.علی جان تااونجاکه یادم میاد شما هنوز کارنت نشده بودی،ایا مصاحبه رفتی وبه امید پروردگارِ منان ویزای یکضرب گرفتی؟ودرضمن وقتی اسمتونُ پایینِ پستم دیدم یادبچه های قدیمی افتادم واحساس خوبی بهم دست داد....سندباد مانا94.می می مَر مَس .سارا456.آرمهربون(امیر).نازنین کِی اِچ.سَم 90.غزاله.حمیدو.دخملی.میلاد مَگنت.علیرضا55.رُتیلِ . اِس اِچ بی اِن (shbn) وخیلیهای های دیگه ... واقعا یادشون بخیر بعضیاشون اینجا خیلی غُرمیزدن بعضیاشون خیلی خیلی ناراحتُ غمگین بودنُ ارومُ قرار نداشتن و....

sasa-t جانِ عزیز جالب اینجاست بمن گفت تا4ماه به داداشم گفته بود تا6ماه وحالِ داداشم خیلی بدجور گرفته شده بود ولی خداروشکر داداشم 3ماهه از این برزخ رهایی پیدا کرد

alirezadehghan2000 عزیز الان وضعیتم تو ceas همون A P است و هنوز / و یک خظی هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Sasa-t ، battosai
سلام دوستان
کلیرنس من حدودا 5.5 ماه طول کشید
و مجبور شدم مدیکال رو تجدید کنم
الان هم حدودا 2 ماهی میشه رسیدم امریکا
سفارت هم ایروان بود
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Alireza_D ، Sasa-t ، bab1
(2016-11-24 ساعت 22:11)....مهرشاد.... نوشته:  درود وعرض ادب واحترامی دوباره خدمت تمامی منتظران رنجدیده

داش علی جان بمحض دیدن  سپاس / شادباش شما زیر پستم وازاونجایی که شناخت کاملی از مرام و معرفتتون داشتم ودارم سریعا به رتبه ی خودم نگاه کردم و باعدد5مواجه شدم حاجی سپاسگزارم از لطف ومحبتت وهمچنین پیام پرازمهرومحبتت،ودرمورد فاصله زمانی فکرمیکنم اون زمانها اینجوری مرسوم بود ولی اززمان مصاحبه من که گذشت حسین اقا دستوردادن کیسهای اف2بی زمان کارنت شدنشون کمتر شه وبجاش به اف3 ها واِف 1ها افزوده شه وفاصله ی 1تا1.5سال از کارنت تامصاحبه به 1ماهِ فعلی تغییرپیداکنند که اگه الان ویزا بولتِن روچِک کنید زمان کارنتیِ اف2بی ها شده6.5سال و اف3ها شده تقریبا11سال وهمچنین اف1ها هم تقریبا یکسال عقب افتادن وبه 8سال تنزل پیدا کردن.علی جان تااونجاکه یادم میاد شما هنوز کارنت نشده بودی،ایا مصاحبه رفتی وبه امید پروردگارِ منان ویزای یکضرب گرفتی؟ودرضمن وقتی اسمتونُ پایینِ پستم دیدم یادبچه های قدیمی افتادم واحساس خوبی بهم دست داد....سندباد مانا94.می می مَر مَس .سارا456.آرمهربون(امیر).نازنین کِی اِچ.سَم 90.غزاله.حمیدو.دخملی.میلاد مَگنت.علیرضا55.رُتیلِ .  اِس اِچ بی  اِن (shbn) وخیلیهای  های دیگه  ... واقعا یادشون بخیر بعضیاشون اینجا خیلی غُرمیزدن بعضیاشون خیلی خیلی ناراحتُ غمگین بودنُ ارومُ قرار نداشتن و....

sasa-t جانِ عزیز جالب اینجاست بمن گفت تا4ماه به داداشم گفته بود تا6ماه وحالِ داداشم خیلی بدجور گرفته شده بود ولی خداروشکر داداشم 3ماهه از این برزخ رهایی پیدا کرد

alirezadehghan2000 عزیز الان وضعیتم تو ceas همون A P است  و هنوز / و یک خظی هستم

برادر من هشت سال پیش در گروه F2B بود، و AP اش یک سال و نیم طول کشید. البته طولانی شدن پروسش فکر کنم به خاطر سربازی اش بود که نیروی زمینی بود.

انشالله تا آخر سال ۲۰۱۶ همگی منتظران کلرنس، کلر بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: ....مهرشاد.... ، mulan1979 ، battosai
@Survivor@ عزیز بادرودوعرض ادب فکرمیکنم 11ماه پیش بود ازوکیلم درمورد عقب افتادنِ ِکیسهای f1 ازf2bها که سوال کردم،ایشون که وکیلِ بسیاربسیار حاذقی هستند گفتندکه حجت الاسلام حسین ... به اداره مهاجرت دستور انگولک به کتگوریهارو داده
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor ، mulan1979 ، Sasa-t ، battosai
6 ماه هم داره تموم ميشه و خبري نيست ? چه قدر سخت و عجيبه اين انتظار همه ي خانواده بلاتكليف و بيكار مونديم! حتي چند تا خانواده ي ديگه كه ميخوان با ما عازم آمريكا بشن و منتظر درست شدن كار ما هستن هم بلاتكليف و بيكار موندن Smile)) قبل از مصاحبه كه ميومدم اينجارو ميخوندم چه قدر دلم براي همه ميسوخت و فكرشو نميكردم ما هم به اين وضع دچار شيم! به اميد خبراي خوب هرچه زودتر براي هممون
F4 عمه سيتيزن آمريكا، تقاضا براي پدرم
Priority date : July22,2003
Notice date : July27,2009
Welcome letter : October28,2015
October29,2015 : درخواست پول و مدارك براي پدر مادر و برادرم. من بالاي ٢١ سال بودم از من چيزي نخواستن
: February19,2016 تكميل مدارك و فرم ها براي همه به غير از من
Interview letter : April29,2016 براي همه ي اعضاي خانواده به غير از من
: May18,2016 ايميل از سفارت و درخواست 325$ و فرم Ds-260 از من (قانون cspa شامل حالم شد)
: June9,2016 مصاحبه (ايروان) و AP

آپدیت ها 13June2016, 14June2016, 17June2016
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Farzad_2815 ، Sasa-t ، ....مهرشاد....
دوستان با سلام
ببخشید اینجا میپرسم
من 16 روزپیش ایمیل کلیری از سفارت گرفتم
اومدم آنکارا تست پزشکی دادم و با پاسم به پست دادم
قبل از اینکه مدارکم برسه به سفارت، ایمیلی اومد که تا اومدن ایمیل کلیری سفارت صبر کنید و همون متن توی سایت که معمولا کلیری چند ماه طول میکشه و این حرفها، با همون ایمیل هم دوباره یک خطی شدم توی سیس.
حالا نمیدونم ، معنیش اینه که دوباره باید صبر کنم و کلیر شم یا چی
پاسم هم آخه هنوز دستشونه !

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا حالا کسی رو داشتیم که همه ی این مراحل سخت وطولانی ودست اخر کلیرنس رو طی کرده باشه و درنهایت ویزاشو دریافت اما از رفتن منصرف شده باشه چون از تغییر و مهاجرت به جای غریب وحشت داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان