کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
(2017-04-15 ساعت 21:00)aloyse نوشته:  سلام بچها،

من تازه از گرجستان (تفلیس) برگشتم

خیلی‌ خلاصه بهتون بگم یه چند تا نکته‌رو :

ما اول از همه با یه خانم مترجم رسمی‌ فارسی خیلی‌ محترم از قبل مدارکمون رو ترجمه کردیم که براتون اسم و شماره تلفن رو میفرستم .

حتا ما شاهد گرجی هم نبردیم مادر همسرم و همون ''خانم مترجم'' شدن شاهد‌های ما و قبول هم کردن .

سند ازدواج رو گرفتیم و چون من سیتیزن یه کشور اروپایی هستم فقط به من گفتن آپوستیل نیاز دارید شما به لگالیزیشن یا همون تائیدیه نیازی ندارید یعنی‌ کشور شما از ما تائیدیه نمیخواد فقط آپوستیل میخواد  البته شما ازشون باز بپرسید که کشوری که میخواین اقدام کنید نیاز داره یا نه مثلا  واسه ایران حتما نیازه لگالیزیشن

گفتیم به زبان انگلیسی هم ترجمه کنن و مهر آپوستیل هم بخوره و رفتیم بانک اون مبلغ رو دادیم و به اون خانم مترجم فرداش اس‌ام‌اس دادن که بیاین تحویل بگیرید البته اینم بگم که اگه پول بیشتر بدید حتا ۱ روزه هم بهتون تحویل میدن

به نظر من با این خانم مترجم رسمی‌ برید همه کارارو براتون عین آب خوردن انجام میده و قیمت مناسبی هم میگیره خیلی‌ با انصافه واقعا

00995599053934

Fatemeh Rafii

برای تاکسی‌ و حمل و نقلتون همه یه اپلیکیشن هست که اگه به اینترنت شهر وصل بشید که مجانی‌ هست به اسم تیبیلیسی لاوز یوو میتونید مقصد رو بزنید و بهتون میگه که چقد میگیره تا به اون مقصد شمارو ببره و تو نقش میتونید ببینید که تاکسی‌ کی‌ میاد و خیلییییییییی ارزونه . اگه بخواین همینجوری تاکسی‌ بگیرید باید خیلی‌ هزینه کنید و خیلی‌ چونه بزنید .

Yandex.taxi

اگه غذای ایرونی هم هوس کردید فقط فقط فقط برید رستوران نایب . بقیه‌ واقعا مزخرف و گرونه

سلام ببخشید برای آپوستیل کردن و ترجمه چقدر ازتون گرفتن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-22 ساعت 22:44)Ppia نوشته:  
(2017-03-15 ساعت 00:32)abedi110 نوشته:  
(2017-03-13 ساعت 21:32)Ali-p نوشته:  سلام به همگی دوستان

لطفا اگه کسی مراحل ثبت ازدواج در کنسولگری ایران در تفلیس رو می دونه راهنمایی کنه. من و نامزدم (آمریکایی سیتیزن مسلمان) می خوایم بعد از ازدواج در پابلیک هال درخواست ثبت در سفارت ایران هم بدیم که ایشون بتونه بدون اشکال وارد ایران بشه. از طرفی، کسی می دونه منظور از "اصل گواهی تولد بین المللی زوجه" که کنسولگری ایران می خواد دقیقا چیه؟ آخه، نامزدم میگه سفارت آمریکا در تفلیس هیچ مدرکی دال بر تولد و غیره ذلک صادر نمی کنه. ولی تو سامانه کنسولی ایران زده: " اصل گواهي تولد بين المللي زوجه  ارائه اين مدرک ضروري بوده و اعاده نمي شود، (چنانچه زوجه متولد کشور محل اقامت نباشد، لازم است قبل از ارائه درخواست، گواهي تولد خود را جهت انجام مراحل اداري به نمایندگی محل اقامت ارائه نمايد)."

ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام دوست عزیز
من قصد انجام پروسه شما را داشتم اما موفق نشدم و با توجه به تجربیاتی که به دست آوردم خدمتتان اعلام میکنم .
مدارک لازم جهت ثبت ازدواج شما و صدور پروانه زناشویی در سفارت ایران در گرجستان :
1. اصل مدرک ازدوج محلی ترجمه فارسی شده و لگلالیزیشن شده که پابلیک سرویس هال براتون انجام میده
2. گواهی تشرفت به دین اسلام و گواهی عقد شرعی که مسجد جامع تفلیس (حاج آقا همت ) ارائه میدهند .
3. گواهی پزشکی و آزمایشات که باید برای اطلاع از آنها به سفارت ایران مراجعه کنید و بپرسید .
4. گواهی تولد همسرتان در آمریکا که به تایید دفتر منافع حقوق ایران در واشنگتن رسیده باشه .
5. گواهی تجرد شما که از ثبت احوال میگیرید و به تایید وزارت امور خارجه در ایران میرسونید .
این 5 مورد اصل مدارک لازم می باشند و ...

دوست عزیز نهایت کاری که سفارت ایران در تفلیس میتواند انجام دهد آن هم با هزار دنگ و فنگ و زمان ثبت ازدواجتون هست . اینها نه قادر به صدور شناسنامه هستند و نه قادر به صدور گذرنامه .
قوانین مضحک ، مسخره و نفسگیر آنها طوری طراحی شده که عملا ما از انجام این کار صرف نظر کنیم .
من با تماسهایی که چندین مرتبه با آنها داشتم متوجه شدم اصلا علاقه ای به حضور شهروندان ایرانی در سفارت برای ثبت ازدواج ندارند ...

اگر شما میخواهید مراجعه کنید حتما قبل از آن با سفارت تماس بگیرید و مطمئن شوید ، به نوشته های موجود در سایت وزارت امور خارجه اعتماد نکنید .
مدارکی از شما درخواست خواهد شد که صرفا برای کاغذ بازی و اذیت کردن شهروندان ایرانی می باشد ولاغیر برای مثال تایید شدن گواهی تولد همسرتان در آمریکا توسط دفتر منافع حقوق ایران در واشنگتن .

اکثر ایرانی ها با توجه به این شرایطی که اینها درست کردند ترجیه میدهند بی خیال قرار گرفتن در این پروسه های بی دلیل بشوند .

توجه داشته باشید اگر از انجام ثبت ازدواج منصرف شدید حداقل به سفارت رفته و از آنها بخواهید که مهر تایید بر روی مدرک ازدواج محلی شما زده شود تا اگر بخواهید برای همسرتان درخواست ویزا کنید لااقل مدرک ازدواجتان برای وزارت امور خارجه مورد تایید باشد و مدارک لازم برای تایید ازدواج محلی شما عبارت است :
1. اصل مدرک ازدوج محلی ترجمه فارسی شده و لگلالیزیشن شده که پابلیک سرویس هال براتون انجام میده
2. گواهی تشرفت به دین اسلام و گواهی عقد شرعی که مسجد جامع تفلیس (حاج آقا همت ) ارائه میدهند .
3.کپی صفهات شناسنامتون
4. کپی صفحه اول پاسپورت شما و همسرتون

آقای تواضعی در سفارت ایران در تفلیس می توانند شما را بهتر راهنمایی کنند .

آیا کسی از روند این موضوع در ترکیه اطلاع داره؟؟یعنی توی ترکیه میشه ثبت ایرانی بشه؟؟یا سفارت ایران در اونجا هم همین طوره؟؟

عزیزان سلام کسی اطلاع داره ک ازدواج در گرجستان هنوز معتبر هست یا خیر یا..؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ام ب همگی. من قصد ازدواج با آقای ایتالیایی رو دارم.البته ایشون مسلمان هستن. پدر من تاکید دارن ازدواج من در ایران و مطابق قوانین ایران ثبت شه.
ابتدا ب اداره اتباع مراجعه کردیم گفتن سه مدرک باید بیارید:
گواهی تجرد مرد، گواهی عدم سوپیشینه و تمکن مالی ک این سه مدرک باید از ایتالیا گرفته شه، ببرن سفارت ایران در میلان تایید بشه و بعد بفرستن، ایران برای ادامه مراحل.
من چندتا سوال دارم:
اول اینکه منطور از تمکن مالی دقیقا چیه؟
Cud کافیه یا پرینت حساب بانکی نیازه؟ چون اینطور ک من میدونم طبق قوانین اروپا اگه از یه مبلغی بیشتر توی حساب پول باشه جریمه و مالیات داره. بنابرین خیلی نمی تونه معیار خوبی باشه
دوما این سه مدرک رو ببرن سفارت گ فقط مهر کنه؟ یا چندتا مدرک دیگه بهش اضافه میکنن و استعلام و معطلی داره؟
لطفا اگه کسی در این زمینه خصوصا کشور ایتالیا تجربه ای مشابه من داره راهنماییم کنه. ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-04-19 ساعت 16:34)Frouin نوشته:  ام ب همگی. من قصد ازدواج با آقای ایتالیایی رو دارم.البته ایشون مسلمان هستن. پدر من تاکید دارن ازدواج من در ایران و مطابق قوانین ایران ثبت شه.
ابتدا ب اداره اتباع مراجعه کردیم گفتن سه مدرک باید بیارید:
گواهی تجرد مرد، گواهی عدم سوپیشینه و تمکن مالی ک این سه مدرک باید از ایتالیا گرفته شه، ببرن سفارت ایران در میلان تایید بشه و بعد بفرستن، ایران برای ادامه مراحل.
من چندتا سوال دارم:
اول اینکه منطور از تمکن مالی دقیقا چیه؟
Cud کافیه یا پرینت حساب بانکی نیازه؟ چون اینطور ک من میدونم طبق قوانین اروپا اگه از یه مبلغی بیشتر توی حساب پول باشه جریمه و مالیات داره. بنابرین خیلی نمی تونه معیار خوبی باشه
دوما این سه مدرک رو ببرن سفارت گ فقط مهر کنه؟ یا چندتا مدرک دیگه بهش اضافه میکنن و استعلام و معطلی داره؟
لطفا اگه کسی در این زمینه خصوصا کشور ایتالیا تجربه ای مشابه من داره راهنماییم کنه. ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سفارت کانادا عضو کنوانسیون لاهه نیست و مدارک آپوستیل شده رو قبول نداره، بنابراین بایستی پس از ترجمه و لگالیزیشن، مدارک رو به کنسولگری یا سفارت کانادا ببرید تا تاییدشون کنند که حداقل سه روز ظول میکشه و 45 دلار هزینشه.

Canada is not a member of the 1961 Hague Convention Abolishing the Requirement for Legalisation for Foreign Public Documents. This convention replaced legalization, in member states, as the default procedure with a system of apostille. Its mechanisms are not applicable to Canada.

Furthermore, documents on which an apostille has mistakenly been placed may not be submitted for authentication for use in Canada. A new, clean version of the document must be obtained prior to submitting to an Embassy or Consulate of Canada.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2019-06-24 ساعت 23:35)yuvehez نوشته:  سفارت کانادا عضو کنوانسیون لاهه نیست و مدارک آپوستیل شده رو قبول نداره، بنابراین بایستی پس از ترجمه و لگالیزیشن، مدارک رو به کنسولگری یا سفارت کانادا ببرید تا تاییدشون کنند که حداقل سه روز ظول میکشه و 45 دلار هزینشه.

Canada is not a member of the 1961 Hague Convention Abolishing the Requirement for Legalisation for Foreign Public Documents. This convention replaced legalization, in member states, as the default procedure with a system of apostille. Its mechanisms are not applicable to Canada.

Furthermore, documents on which an apostille has mistakenly been placed may not be submitted for authentication for use in Canada. A new, clean version of the document must be obtained prior to submitting to an Embassy or Consulate of Canada.
من از شما خیلی سوال دارم کاش انلاین باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وقتتون بخیر
من با همسرم که از آمریکا هستن قراره بریم ارمنستان و با توجه به اینکه مرزهای گرجستان بسته اس مجبوریم همونجا ازدواجمون رو ثبت کنیم آیا کسی از شما اینکار رو انجام داده؟
ممنون میشم راهنماییم کنین...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان