کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
انشالا که مشکی پیش نمیاد. اتفاقا اگر قبلا هم 6 ماه داخل آمریکا بوده باشید، اینجوری سابقه اقامتتون برای سیتیزن شدن خراب نمیشه.
البته نکته ای که باید بهش توجه کنید اینه که اگر افیسر مهاجرت شک کنه که شما از گرین کارت به جای اقامت دائم، دارید به عنوان ویزای توریسیتی استفاده می کنید، می تونه بهتون گیر بده. مثلا هر بار به یه شهر متفاوت از آمریکا وارد بشید و مدت اقامتتون هم چند روز تا چند هفته بیشتر نباشه. اما دفعات اول ممکنه فقط با یه اخطار مشکل حل بشه. به هرحال اگر هم بهتون گیر دادن، کوتاه نیایید و دلایل و توجیهاتی ارائه بدید. البته به تازه مهاجر ها زیاد گیر نمی دن.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، reza_norouzi ، حاجی واشنگتن
سلام.میخواستم بپرسم کسی میدونه با ویزای مهر خورده میشه بدون گرین کارت تا یکسال رفت و امد داشت یا نه؟ممنون
شماره کیس:***2015AS5>تاریخ رویت قبولی:1 May >تاریخ تکمیل فرم:september11 کنسولگری:آنکارا >ابوظبی تعداد افراد منظور در کیس :1نفر >کارنت شدن کیس April13:> مصاحبه JUNدریافت ویزا:یکضربBig Grin خدایا شکرت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-25 ساعت 18:27)mehdi1989 نوشته:  سلام.میخواستم بپرسم کسی میدونه با ویزای مهر خورده میشه بدون گرین کارت تا یکسال رفت و امد داشت یا نه؟ممنون
سلام،بله ویزای مهر خورده تا یکسال حکم گرین کارت رو داره،و می توانید باهاش برید و برگردید ولی بیشتر از ۶ ماه نباید خارج از آمریکا باشید و اگه بودید باید دلیل قانع کننده داشته باشید یا پاس سفید بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، حاجی واشنگتن
خانمی از آشنایان بنده نیاز به یک هم خونه خانوم در منطقه fostercity کالیفرنیا در جنوب bay area داره لطفا اگر خانمی واجد شرایط هست به من پیام بده ممنون
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-25 ساعت 18:27)mehdi1989 نوشته:  سلام.میخواستم بپرسم کسی میدونه با ویزای مهر خورده میشه بدون گرین کارت تا یکسال رفت و امد داشت یا نه؟ممنون

اگه گرین کارت صادر شده باشه ، ویزاتون باطل حساب میشه نمیتونید وارد شید
پس بعد از صدور یه جوری با پست براتون بفرستند بعد با اون وارد شید
شماره کیس 0XX
ایروان
ویزا
ورود به آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام سلام سلاااااااااااااااااااااااااااام
مخلص همتونم دلم ی ذره شده واستون عمو علی با معرفت قصه گوی مهربان الیس و همه شما بخدا بغض عجیبی گرفته گلوم رو وقتی اینها رو مینویسم انشاالله همیشه شاد باشید و سرفراز و وموفق منم مثل همیشه دعا گوی شما عزیزان راستی بچه ها منم ی ماهی میشه قاطی مرغا شدم و داماد شدم شکر خدا زندگیم خیلی شیرینه و رضایت بخشه امرئز هم به اسرار خانم ثبت نام کردیم و من که قهر کرد ه بودم بالاتاری دوباره اشتی کردم ....Tongue
شماها چه خبر حال و روزتون میزونه؟؟؟؟؟
متاسفانه نشد،
پاسخ
مخلصیم شهریار جان بابت داماد شدنت هم تبریک میگم انشالله در کنار همسر گرامیتون زندگی سرشار از موفقیت و خوشی داشته باشید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
سلام شهریار عزیز،جاتون خیلی تو فروم خالی بود.بهتون تبریک می گم و امیدوارم در کنار همسر عزیزتون زندگی سرشار از عشق و آرامش و شادی داشته باشین.Smile
پاسخ
عمووووووووو شهريار، تبريك مخصوص از طرف همه ي بر و بچه هاي ٢٠١٤. خوشحال شديم و با تغيير امضات خوشحال ترمون كن لطفاً. بنويس انشالله ميشه.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
(2015-10-29 ساعت 10:46)قصه گو نوشته:  عمووووووووو شهريار، تبريك مخصوص از طرف همه ي بر و بچه هاي ٢٠١٤. خوشحال شديم و با تغيير امضات خوشحال ترمون كن لطفاً. بنويس انشالله ميشه.

سلام بر بانوی قصه گوی عزیز لطفا بیشتر از شرایط زندگی در آمریکا برای ما بنویسید.برای یادگیری زبان چه روشی پیشنهاد میفرمایید.متاسفانه من احساس میکنم خنگ شدم و خوب یاد نمیگیرم.راستی تو امضاتون دیدم به شما هم ابوظبی برگه سفید داده و مدت کلیرنستون طولانی بوده به نظر شما افرادی که برگه سفید میگیرند کلیرنس سنگین تری دارند؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
البته بعد ها متوجه شديم كه رنگ برگه ها تأثيري در مدت زمان كليرنس نداره!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: victor2016 ، sahar2016 ، حاجی واشنگتن
براي كلاس زبان ، كلاس هاي كالج آمريكا و محيط كار و اجتماع. هر چه ميشنوي حفظ كني و تكرار كني. كتاب هاي كالج اينجا واسه مهاجرين طراحي شده.
پاسخ
سلام قصه گوی عزیز
با شما از طریق کامنتهای خوب شما در تاپیکهای مختلف آشنا شدم. راستش شرایط ما هم خیلی شبیه به شرایط شماست. خیلی دوست داشتم بدونم که همسرتون موفق شدند مرخصیشون رو تمدید کنند و یا بازنشستگی زودهنگام بگیرند؟ چون همسر من هم دقیقا همین شرایط رو داره و دغدغه ما هم همین موضوعه وشرایط کار پیدا کردن در امریکا. خوشحال میشم از شرایطتون و میزان رضایتتون از مهاجرت برامون بگید.
با امید موفقیت روزافزون برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
شباهنگ عزيز همونطور كه ميدونيد اين وسط برنده ي اصلي بچه ها و جوون تر ها هستن! شرايط براي سن و سال ما راحت نيست. مسلماً اگر همسرم كار مناسب پيدا مي كرد مي گفتم صد و صد راضي ام. اما هنوز نميدونم چي بگم. اگه كلي بخوام بگم بله راضي ام و هر روز خدا رو هزاران بار شكر مي كنم كه اجازه داد در جاي ديگه يه زندگي جديد رو آزمايش كنيم. كارم خيلي خوبه هرچند حقوقم كمه و با كسر بيمه و ماليات چيز زيادي ازش نمي مونه. ولي خدا رو شكر مي كنم كه اين كار رو دارم. همسرم هنوز نتونسته توي رشته ي خودش جايي استخدام بشه. و اينو بگم كه اينجا هم بايد سفارش بشي كه ما كسي رو اينجا نمي شناسيم!!! كار غير تخصصي با حقوق ده، دوازده يا سيزده دلار در شروع استخدام پيدا ميشه. مرخصي همسرم تا عيد نوروزه، بايد ببينيم توي اين چند ماه باقي مونده چي پيش مياد. ولي راضي ام و خوشحالم از اينكه يك زندگي جديد رو دارم تجربه مي كنم. براي دخترم كه ديگه معلومه!
پاسخ
قصه گوی عزیز از پاسختون بی نهایت سپاسگزارم. امیدوارم که شرایط روز به روز برای شما و خانواده عزیزتون بهتر بشه.
راستش ما فعلا در مرحله انتظار برای کلیر شدن هستیم ولی خب استرس من بیشتر مال مرحله بعد از کلیر شدن هست تا خود کلیری! برای مایی که اینجا هم به هرحال با وجود مشکلات بعد از چندین سال تونستیم به حد یه زندگی نرمال و رضایت بخش برسیم تغییر شرایط هم یه مقدار زیادی باعث استرس میشه. مخصوصا که من اینجا اصلا شاغل نیستم (یعنی خودم خواستم که دیگه شاغل نباشم) و همسرم هم کارمنده و تخصص خاصی نداره (گرچه خیلی هم داره مثبت فکر میکنه و ظاهرا فقط منم که استرس دارم!) از طرفی فکر میکنم اینجا هم دچار یه جور رخوت و یکنواختی شدم.
به هرحال امیدوارم که انشااله هرچی به خیر و صلاحمون هست برای همه مون اتفاق بیفته و خداوند بهترینهارو برای همه مون در این مسیر رقم بزنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، sahar2016 ، behjan ، حاجی واشنگتن ، sadfar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان