کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط با آن
(2013-10-29 ساعت 17:00)behzad2013 نوشته:  
(2013-10-29 ساعت 16:43)LightMoon نوشته:  دوستان یه سوال مهم :

من خواهرم سال سوم دبیرستان را تمام نموده و امسال پیش دانشگاهی هست، پس در نتیجه اکنون دیپلم دارد، حال سوال اینجاست که می تواند یک بار همراه پدر و مادر و یک بار هم تکی برایش فایل باز نمود ؟ به طوری که شانس اش را سه برابر شود ؟

و یک سوال دیگر : افراد با 21 سال حتی اگر ازدواج هم نکرده باشند و هنوز با پدر و مادر زندگی کنند باید به صورت تکی اقدام کنند ؟

البته من توضیحات سایت رسمی رو خوانده ام ولی باز هم برایم این عبارت گنگ است : که پایان دوران دبیرستان دقیقا به چه معنی است، آیا پیش دانشگاهی را هم شامل میگردد یا خیر ؟!

۵ - الزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی کدام است؟

قوانین و مقررات مهاجرتی ایالات متحده مقرر می دارد که هر شرکت کننده قرعه کشی گرین کارت باید دست کم دارای مدرک تحصیلی پایان دبیرستان یا معادل آن و یا طی پنج سال گذشته و در زمینه شغلی که دست کم به دو سال آموزش و سابقه کار نیاز دارد، دارای دو سال سابقه کار باشد. "مدرک تحصیلی پایان دبیرستان و یا معادل آن" به تکمیل موفقیت آمیز دوازده سال تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایالات متحده و یا تکمیل موفقیت آمیز آموزشهای رسمی ابتدایی و دبیرستان، که قابل مقایسه با دوره دبیرستان در ایالات متحده باشد، در کشوری دیگر، تعریف می شود. تنها آموزشهای رسمی تحت پوشش این تعریف قرار می گیرند، آموزشهای از راه دور و مدارک معادل(مانند دیپلم کلی عمومی G.E.D.) مورد قبول نیستند. مدارک تایید کننده تحصیلات و یا سابقه کار باید در زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.

1_ بله ایشون میتونند یک بار بتنهایی و دوبار هم زیر مجموعه پدر و مادرشون ثبت نام کنند

2_بله افراد با 21 سال حتی اگر ازدواج هم نکرده باشند و هنوز با پدر و مادر زندگی کنند باید به صورت تکی اقدام کنند

3_ پایان دوران دبیرستان دقیقایعنی اینکه متقاضی باید دوازده سال تمام درس خوانده باشد تا دیپلم یازده سال ویکسال هم پیش دانشگاهی.

4_لزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی به زبان ساده از متقاضی اصلی شرایط زیر را میخواهد:
َA: هر شرکت کننده قرعه کشی گرین کارت باید دست کم دارای مدرک تحصیلی پایان دبیرستان یا معادل آن را داشته باشد("مدرک تحصیلی پایان دبیرستان و یا معادل آن" به تکمیل موفقیت آمیز دوازده سال تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایالات متحده و یا تکمیل موفقیت آمیز آموزشهای رسمی ابتدایی و دبیرستان، که قابل مقایسه با دوره دبیرستان در ایالات متحده باشد، در کشوری دیگر، تعریف می شود. تنها آموزشهای رسمی تحت پوشش این تعریف قرار می گیرند، آموزشهای از راه دور و مدارک معادل(مانند دیپلم کلی عمومی G.E.D.) مورد قبول نیستند. مدارک تایید کننده تحصیلات و یا سابقه کار باید در زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.)

B:یا طی پنج سال گذشته و در زمینه شغلی که دست کم به دو سال آموزش و سابقه کار نیاز دارد، دارای دو سال سابقه کار باشد.

پ.ن- بعضی از مطالب را از نوشته خودتان قرار دادم.Shy

ممنون، پس با این حساب نمی شود یکبار هم تکی ثبت نام کند، از این جهت که هنوز در مقطع پیش دانشگاهی هست.
من درست متوجه شدم ؟
تشکر کنندگان: behzad2013
(2013-10-29 ساعت 17:33)LightMoon نوشته:  ممنون، پس با این حساب نمی شود یکبار هم تکی ثبت نام کند، از این جهت که هنوز در مقطع پیش دانشگاهی هست.
من درست متوجه شدم ؟

به نظر من ایشون الان که پیش دانشگاهی نگرفتن تو فرم ثبت نام گزینه High school no digree را انتخاب کنند و انشاله بعد از اینکه برنده شدند و مدرک پیش رو گرفتند مدرک جدید رو برای مصاحبه میبرند که تاریخش هم گواه بر این هست که بعد از ثبت نام گرفتند و مطمئنا" مشکلی پیش نمیاد. Shy
تشکر کنندگان: LightMoon ، King Eagle
(2013-10-29 ساعت 17:33)LightMoon نوشته:  
(2013-10-29 ساعت 17:00)behzad2013 نوشته:  
1_ بله ایشون میتونند یک بار بتنهایی و دوبار هم زیر مجموعه پدر و مادرشون ثبت نام کنند
2_بله افراد با 21 سال حتی اگر ازدواج هم نکرده باشند و هنوز با پدر و مادر زندگی کنند باید به صورت تکی اقدام کنند
3_ پایان دوران دبیرستان دقیقایعنی اینکه متقاضی باید دوازده سال تمام درس خوانده باشد تا دیپلم یازده سال ویکسال هم پیش دانشگاهی.
4_لزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی به زبان ساده از متقاضی اصلی شرایط زیر را میخواهد:
َA: هر شرکت کننده قرعه کشی گرین کارت باید دست کم دارای مدرک تحصیلی پایان دبیرستان یا معادل آن را داشته باشد("مدرک تحصیلی پایان دبیرستان و یا معادل آن" به تکمیل موفقیت آمیز دوازده سال تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایالات متحده و یا تکمیل موفقیت آمیز آموزشهای رسمی ابتدایی و دبیرستان، که قابل مقایسه با دوره دبیرستان در ایالات متحده باشد، در کشوری دیگر، تعریف می شود. تنها آموزشهای رسمی تحت پوشش این تعریف قرار می گیرند، آموزشهای از راه دور و مدارک معادل(مانند دیپلم کلی عمومی G.E.D.) مورد قبول نیستند. مدارک تایید کننده تحصیلات و یا سابقه کار باید در زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.)
B:یا طی پنج سال گذشته و در زمینه شغلی که دست کم به دو سال آموزش و سابقه کار نیاز دارد، دارای دو سال سابقه کار باشد.
پ.ن- بعضی از مطالب را از نوشته خودتان قرار دادم.Shy
ممنون، پس با این حساب نمی شود یکبار هم تکی ثبت نام کند، از این جهت که هنوز در مقطع پیش دانشگاهی هست.
من درست متوجه شدم ؟
بله ایشون میتوانند یک بار برای پدر یک بار برای مادر که و یک بار هم فقط به اسم خودشون ثبت نام کنند
در کل 3با میشه فقط اگر زیر 21 سال باشند میتوانند برای پدر و مادر که ثبت نام خودشان زیر مجموعه آنها باشند
وبرای پیش هم High school no digree را انتخاب وبعد از قبولی در دو تا فرم بعدی(و مصاحبه) که ارسال میکنن به ان اشاه کنند تا اطلاعاتشان به روز شود
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: King Eagle ، LightMoon

من خواهرم سال سوم دبیرستان را تمام نموده و امسال پیش دانشگاهی هست، پس در نتیجه اکنون دیپلم دارد، حال سوال اینجاست که می تواند یک بار همراه پدر و مادر و یک بار هم تکی برایش فایل باز نمود ؟ به طوری که شانس اش را سه برابر شود ؟

و یک سوال دیگر : افراد با 21 سال حتی اگر ازدواج هم نکرده باشند و هنوز با پدر و مادر زندگی کنند باید به صورت تکی اقدام کنند ؟

البته من توضیحات سایت رسمی رو خوانده ام ولی باز هم برایم این عبارت گنگ است : که پایان دوران دبیرستان دقیقا به چه معنی است، آیا پیش دانشگاهی را هم شامل میگردد یا خیر ؟!

۵ - الزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی کدام است؟
زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.
بله خواهرتون میتونن جدا هم ثبت نام کنن اما باید گزینه high school no degree رو انتخاب کنن چون هنوز پیششون تموم نشده

بله 21 سال به بالا مجرد یا متاهل باید جدا ثبت نام کنن

برای اونها چیزی بنام پیش دانشگاهی وجود نداره اونا دبیرستانشون 4ساله است برای همین هم میزنن 12 سال مدرسه

الزامات تحصیلی رو که گفتم اما الزامات شغلی باید 2سال در یک زمینه مورد تایید آ.م.ر.ی.ک.ا شاغل بوده باشن و بیمه هم لزومی نداره
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: majid7 ، behzad2013
سلام دوستان من خیلی عذر میخوام اگه سوال تکراری میپرسم.به بزرگیه خودتون ببخشید.فقط سریع جواب بدین به من.
من قصد دارم مادرم رو برای بار اول ثبت نام کنم.
خودم اقامت امریکا رو دارم و خواهرم هم ایرانه و سنش بالای 21 هستش.
حالا میخوام بدونم که قسمت فرزندان,باید اسم هر 2فرزند که بالای 21 هستیم قید بشه با عکس یا نه؟؟
لطفا واضح و کامل جواب بدین.ممنون میشم.
تشکر کنندگان:
سلام .
من فامیلم پسوند داره . پسوند فامیل رو هم تو بخش فامیل بنویسم دیگه ؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 10:37)hadi59b نوشته:  سلام .

بله باید پسوندتونو توی قسمت فامیل بنویسید، اسم و فامیلتونو دقیقا همونجوری که تو پاسپورت نوشته بنویسید...
2014: نخاست که بشه، راضیم به رضاش
2015: امریکا از دیدنم محروم شد
2016: بازم سعادت نصیبشون نشد
2017: کم انرژی + دادم
2018: خدایا شکرت که سال پنجم بالاخره برنده شدم
شما هم ناامید نباشید، انرژی مثبت بدید مثل من قطعا برنده میشید
برنده شدنمو مدیون انرژی مثبتم هستم
تشکر کنندگان: King Eagle ، hadi59b
(2013-10-30 ساعت 03:49)silia نوشته:  سلام دوستان من خیلی عذر میخوام اگه سوال تکراری میپرسم.به بزرگیه خودتون ببخشید.فقط سریع جواب بدین به من.
خودم اقامت آمریکا رو دارم و خواهرم هم ایرانه و سنش بالای 21 هستش.
حالا میخوام بدونم که قسمت فرزندان,باید اسم هر 2فرزند که بالای 21 هستیم قید بشه با عکس یا نه؟؟

نه دوست عزیز فقط فرزندان زیر 21 سالو شما میتونی تو فرم مادرتون بیاری که ظاهرا هم ندارن .
خواهرتون باید جدا ثبت نام کنن.
DV2013: Has Not Been Selected
DV2014: Has Not Been Selected
DV2015: Has Not Been Selected
DV2016: Has Not Been Selected
................................ Big GrinV2017
تشکر کنندگان: King Eagle ، silia
(2013-10-30 ساعت 03:49)silia نوشته:  سلام دوستان من خیلی عذر میخوام اگه سوال تکراری میپرسم.به بزرگیه خودتون ببخشید.فقط سریع جواب بدین به من.
خودم اقامت آمریکا رو دارم و خواهرم هم ایرانه و سنش بالای 21 هستش.

نه دوست گرامی مادرتون باید قسمت فرزندان رو خالی بزاررن

(2013-10-30 ساعت 10:37)hadi59b نوشته:  سلام .

بله توی همون قسمت فامیلی
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

تشکر کنندگان: silia ، hadi59b
چطور می تونم متوجه بشم که درست ثبت نام کردم یا نه؟
(2013-10-01 ساعت 20:05)H Pier نوشته:  با سلام میدونم اساتید در این موارد تذکر داده اند اما بنده هم وظیفه دونستم چند نکته رو عنوان کنم.
1) به تاریخ تولد و تبدیل آن بسیار دقت کنین.
2) اگر دارای فرزند هستید حتما حتما باید اسم و مشخصات و حتی عکس فرزند خود در زمان ثبت نام ارسال شود.
3) در زمان نوشتن اسم و فامیل باید دقیقا مانند پاسپورت خود اطلاعات اسمی رو درج کنید و اگر پاسپورت ندارید اطلاعات اسمی خود را به نحوی پر کنید که میخواهید در پاسپورت نوشته شود.
4) ما ایرانی ها middle name نداریم بنابراین در قسمت middle name چیزی ننویسید.
5) خانواده ای که زوج هستند میتوانند هرکدام از زوجین جداگانه ثبت نام کرده و نام و مشخصات و عکس همسر خود را در زمان ثبت نام ارسال کنند. (در این صورت 2 شانس دارید)
6) افرادی که بالاتر از 18 و کمتر از 21 سال سن دارند میتوانند هم به طور جدا گانه و هم تحت پوشش پدر و مادر خود ثبت نام کنند. (میشود 3 شانس که البته به تصمیم پدر و مادر مبنی بر مهاجرت بستگی دارد)
7) پارسال نزدیک به 30% از افراد ثبت نامی در قرعه کشی شرکت داده نشده ان به علت ناقص بودن اطلاعات تکمیلی بنابراین نهایت دقت را داشته باشین.
8) دقیقا مشخصات عکس باید متناسب با درخواست آنها باشد بنابراین تنبلی برای عکس گرفتن رو کنار بگذارید.
9) در هنگام ثبت نام خیلی دقت داشته باشین که از سهمیه کشورهای دیگر استفاده نکنید وگرنه کیس شما ریجکت خواهد شد. از راهنماهایی که در سایت برای تکمیل وجود دارد نهایت استفاده رو ببرید.
10) برای ثبت نام نیاز به وکیل ندارید خوشبختانه در این سایت اساتیدی فعالیت دارند که از وکیل کمتر نیستند از همین سایت سوالاتتون رو بپرسین و منتظر جواب باشید البته در تایپیک مربوطه.

براتون آرزوی موفقیت دارم. پاینده باشین. Smile
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 12:50)siyamakm نوشته:  چطور می تونم متوجه بشم که درست ثبت نام کردم یا نه؟
عزیز هیچ راهی برای فهمیدن این موضوع نیست فقط باید صبر کنی تا 1 می الان تنها چیزی که مشخصه اینه که عکست 600در600بوده که ثبت نام شدی ودیگر هیچBig Grin

تشکر کنندگان:
با سلام
سريعا احتياج به كمك فكري دارم!!
يه موردي پيش اومده كه من ميخواستم از دوستان كمك بگيرم
همسر من ديپلم كار دانش رشته خياطي رو دارند كه سال 82 گرفته اند روي مدرك ديپلم كار دانش ايشون با حروف بزرگ نوشتن " گواهي نامه پايان تحصيلات دوره متوسطه شاخه كار دانش " و در سطر پائين نوشتن رشته مهارتي : خياطي زنانه و در سطرهاي پائينتر جلوي كلمه دانش آموز نوشته شده : دانش آموز هنرستان كار دانش سميه فلان شهر

ايشون كه جداگانه تو لاتاري ثبت نام كردن توي قسمت مدرك تحصيلي گزينه High School degree ( مدرك ديپلم دبيرستان ) رو زدن
كاردانش ها هم كه پيش دانشگاهي ندارن الان به نظر شما ما گزينه اشتباهي رو انتخاب كرديم آيا بايد " دبيرستان بدون مدرك " رو انتخاب مي كرديم
الان چيكار كنيم به نظر شما
اصلا ديپلم كار دانش واقعا ديپلم هست يا يه چيز كمتر از ديپلم
خواهشا كمك كنيد
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 13:52)مسافر تنها نوشته:  با سلام
همسر من ديپلم كار دانش رشته خياطي رو دارند كه سال 82 گرفته اند روي مدرك ديپلم كار دانش ايشون با حروف بزرگ نوشتن " گواهي نامه پايان تحصيلات دوره متوسطه شاخه كار دانش " و در سطر پائين نوشتن رشته مهارتي : خياطي زنانه و در سطرهاي پائينتر جلوي كلمه دانش آموز نوشته شده : دانش آموز هنرستان كار دانش سميه فلان شهر

ايشون كه جداگانه تو لاتاري ثبت نام كردن توي قسمت مدرك تحصيلي گزينه High School degree ( مدرك ديپلم دبيرستان ) رو زدن
كاردانش ها هم كه پيش دانشگاهي ندارن الان به نظر شما ما گزينه اشتباهي رو انتخاب كرديم آيا بايد " دبيرستان بدون مدرك " رو انتخاب مي كرديم
خواهشا كمك كنيد

سلام
با این حال ایشون مدرک دیپلم دارند و شما الان که ثبت نام کردین و کار از کار گذشته باید صبر کنید تا انشاله برنده که شدن به فکر مدرک معادل و پیش دانشگاهی باشین Shy
تشکر کنندگان: King Eagle

خواهشا كمك كنيد

عزی شما گزینه اشتباه رو انتخاب کردین اما راه برای درست کردنش هست و برای رفع مشکلتون یه نگاه به لینک توی امضای من بنداز

تشکر کنندگان: behzad2013 ، barvos
(2013-10-30 ساعت 14:37)King Eagle نوشته:  

خواهشا كمك كنيد

عزی شما گزینه اشتباه رو انتخاب کردین اما راه برای درست کردنش هست و برای رفع مشکلتون یه نگاه به لینک توی امضای من بنداز

من مطلب شما رو قبلا خوندم ولي شما فوق ديپلم بودين و اين كا رو كردين الان اين كار دانشي ها هر جور حساب كنيد يه سال از 12 سال كمتر دارن يعني پيش دانشگاهي ندارن
حالا اصولا يه پيش دانشگاهي ميتونه بگه ديپلم مورد پذيرش اونها رو داره يا بايد يه جوري اين 1 سال رو رديف بكنه
اصلا اين كار دانش لعنتي به چه دردي ميخوره آخه؟
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان