کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط با آن
(2013-10-25 ساعت 17:29)hamed shayan نوشته:  دوستان می بخشین
فردی که 3 فرزند بالای 21 سال داره برای ثبت نام لازم که تعداد و مشخصات فرزند هاش رو وارد کنه؟(اصلا فایده ای هم داره)
فرزندان بالای 21 سال رو باید مشخصاتشون رو وارد کرد؟؟

نه نباید وارد کرد دوست عزیز .
صریحا توضیح داده همون جا و تاکید کرده فقط فرزندان زیر 21 سال !
فرزندان بالای 21 شما جدا باید برای خودشون ثبت نام کنن
DV2013: Has Not Been Selected
DV2014: Has Not Been Selected
DV2015: Has Not Been Selected
DV2016: Has Not Been Selected
................................ Big GrinV2017
تشکر کنندگان: hamed shayan ، King Eagle
(2013-10-25 ساعت 17:44)soroosh yz نوشته:  
فردی که 3 فرزند بالای 21 سال داره برای ثبت نام لازم که تعداد و مشخصات فرزند هاش رو وارد کنه؟(اصلا فایده ای هم داره)

ممنون دوست عزیز
حالا اگه مثلا پدر ما قبول بشه در اینده امکانش هست که بتونه فرزند های بالای 21 سالش رو بعدا ببره؟ اگه اره مثلا چقدر طول میکشه؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-25 ساعت 18:02)hamed shayan نوشته:  

ممنون دوست عزیز
حالا اگه مثلا پدر ما قبول بشه در اینده امکانش هست که بتونه فرزند های بالای 21 سالش رو بعدا ببره؟ اگه اره مثلا چقدر طول میکشه؟

بعد از این که سیتیزن شدن بله میتونن در صورتی فرزندشون مجرد باشه ... از زمانش اطلاع دقیقی ندارم ولی زمان بر هست این پروسه ...
برای جوابای بهتر و کامل تر انجمن های مهاجرت خانوادگیو یه نیگاه بندازین
تشکر کنندگان: King Eagle ، hamed shayan ، hilda.safarzadeh
(2013-10-17 ساعت 15:59)H Pier نوشته:  
(2013-10-17 ساعت 14:46)iris نوشته:  مرسی، ثبت نام کردم متوجه شدم زیرش هم کامل توضیح داده، اصلا تعداد فرزند را وارد نکنیم مهم نیست چون اختیاری هست، فکر کنم اونایی که ویزا نمی گیرند اشتباه وارد می کنند مثلا دو تا بچه را 1 وارد می کنند یا صفر می زنند ولی بجه دارند و ...

من نمیدونم این مطلب رو چه جوری از اون نوشته استخراج کردین... اما تعداد فرزند زیر 21 حتما باید نوشته بشه.... آن ها برای صدور ویزا حتی برای 1 نفر هم برنامه ریزی دارند... و 1 سری پیش برنامه ریزی ها ....
و با اشتباه وارد کردن تعداد افراد واجد شرایط دریافت ویزا آنها پرونده خاطی رو ریجکت میکنند.

نه منظور اين هست كه اگر فرزند نداريد و اون جارو خالي بگذاريد ايرادي نداره و خودش صفر در نظر ميگيره
تشکر کنندگان:
(2013-10-25 ساعت 18:02)hamed shayan نوشته:  

ممنون دوست عزیز

بله امکانش هست. برای فرزندان مجرد بالای 21 سال به محض دریافت گرین کارت میتونن اقدام کنن که حدود 8 سال طول میکشه تا به فرزندشون هم گرین کارت بدن. که اگه توی این 8 سال کسی که براشون اقدام کرده(پدر یا مادر) سیتیزن بشه یک سال از این پروسه کم میشه.
اگه فرزند بالای 21 سال مجرد نباشه پدر و مادر بعد از سیتیزن شدنشون میتونن براشون اقدام کنن که اون بیشتر طول میکشه.
Category: F2B
خداوندا، سرنوشت مرا خیر بنویس. تقدیری مبارک؛ تا هر چه را تو دیر میخواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود میخواهی دیر نخواهم.
تشکر کنندگان: hamed shayan
باسلام
اگر راهنمایی کنید ممنون می شم من یکبار ثبت نام کردم و کد گرفتم خودم سرپرست و خانم و دخترم به عنوان وابستگان حالا می تونم یکبار دیگه ثبت نام کنم خانمم بشه سرپرست و بقیه وابسته.
می ترسم دوباره ثبت نام کنم بفهمن بعدا دردسر بشه .
لطفا تا وقت هست راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: satin
(2013-10-26 ساعت 14:48)Alikalashi نوشته:  باسلام
اگر راهنمایی کنید ممنون می شم من یکبار ثبت نام کردم و کد گرفتم خودم سرپرست و خانم و دخترم به عنوان وابستگان حالا می تونم یکبار دیگه ثبت نام کنم خانمم بشه سرپرست و بقیه وابسته.

سلام.بله یکبار هم خانموتون میتونن سرپرست باشن.
تشکر کنندگان: King Eagle

بله.تازشم میتونین یکبار دیگه ثبت نام کنین و برای دخترخانومتون البته اگه دیپلم 12 ساله دارن
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: Alikalashi
(2013-10-02 ساعت 11:07)hesam_hhh نوشته:  سلام خسته نباشید
بچه ها لطفا کمکم کنید توروخدا
من مادرمو ثبت نام کردم بعد از اتمام ثبت نام حواسم نبود قبل از اینکه اطلاعات ثبت نام شامل کانفیر میشن نامبرو اینا رو پرینت بگیرم صفحه رو بستم حالا چیکار میتونم بکنم؟توروخدا کمکم کنید . اعصابم خیلی خورد شدهSad

نگران نباش . زمان اعلام نتایج می تونی با وارد کردن اطلاعات مادرتون کانفرمیشن نامبر رو داشته باشید.
کیس نامبر:2013AS9800/تعداد افراد کیس:2 نفر/مصاحبه: 6 آگوست ، بمبئی ، ویزا : رفتیم لب دریا ، خشک شد

برو تو این لینک البته نه الان سال بعد الان برو تا آشنا بشیBig Grin
https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(i...Check.aspx

او بالا با خط آبی و ریز نوشته Forgot Confirmation Number
کلیک کنو و بقیه ماجرا
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
سلام دوستان
‍‍.پدر و مادر من .پارسال لاتاری برنده شدند . اما کیس نامبر بالا دارند آیا ثبت نام مجدد مشکل ساز خواهد بود؟ کسی اطلاعی داره؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-27 ساعت 21:46)laleh84000 نوشته:  سلام دوستان
‍‍.پدر و مادر من .پارسال لاتاری برنده شدند . اما کیس نامبر بالا دارند آیا ثبت نام مجدد مشکل ساز خواهد بود؟ کسی اطلاعی داره؟

نه مشکلی نداره خیالتون راحت Smile
(2013-10-27 ساعت 21:46)laleh84000 نوشته:  سلام دوستان

می تونن این دوره هم ثبت نام کنن اگه از این دوره ریجکت شدن برای سال بعد هم فرصت داشته باشند
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
دوستان یه سوال مهم :

من خواهرم سال سوم دبیرستان را تمام نموده و امسال پیش دانشگاهی هست، پس در نتیجه اکنون دیپلم دارد، حال سوال اینجاست که می تواند یک بار همراه پدر و مادر و یک بار هم تکی برایش فایل باز نمود ؟ به طوری که شانس اش را سه برابر شود ؟

و یک سوال دیگر : افراد با 21 سال حتی اگر ازدواج هم نکرده باشند و هنوز با پدر و مادر زندگی کنند باید به صورت تکی اقدام کنند ؟

البته من توضیحات سایت رسمی رو خوانده ام ولی باز هم برایم این عبارت گنگ است : که پایان دوران دبیرستان دقیقا به چه معنی است، آیا پیش دانشگاهی را هم شامل میگردد یا خیر ؟!

۵ - الزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی کدام است؟

قوانین و مقررات مهاجرتی ایالات متحده مقرر می دارد که هر شرکت کننده قرعه کشی گرین کارت باید دست کم دارای مدرک تحصیلی پایان دبیرستان یا معادل آن و یا طی پنج سال گذشته و در زمینه شغلی که دست کم به دو سال آموزش و سابقه کار نیاز دارد، دارای دو سال سابقه کار باشد. "مدرک تحصیلی پایان دبیرستان و یا معادل آن" به تکمیل موفقیت آمیز دوازده سال تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایالات متحده و یا تکمیل موفقیت آمیز آموزشهای رسمی ابتدایی و دبیرستان، که قابل مقایسه با دوره دبیرستان در ایالات متحده باشد، در کشوری دیگر، تعریف می شود. تنها آموزشهای رسمی تحت پوشش این تعریف قرار می گیرند، آموزشهای از راه دور و مدارک معادل(مانند دیپلم کلی عمومی G.E.D.) مورد قبول نیستند. مدارک تایید کننده تحصیلات و یا سابقه کار باید در زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.
تشکر کنندگان:
(2013-10-29 ساعت 16:43)LightMoon نوشته:  دوستان یه سوال مهم :

من خواهرم سال سوم دبیرستان را تمام نموده و امسال پیش دانشگاهی هست، پس در نتیجه اکنون دیپلم دارد، حال سوال اینجاست که می تواند یک بار همراه پدر و مادر و یک بار هم تکی برایش فایل باز نمود ؟ به طوری که شانس اش را سه برابر شود ؟

و یک سوال دیگر : افراد با 21 سال حتی اگر ازدواج هم نکرده باشند و هنوز با پدر و مادر زندگی کنند باید به صورت تکی اقدام کنند ؟

البته من توضیحات سایت رسمی رو خوانده ام ولی باز هم برایم این عبارت گنگ است : که پایان دوران دبیرستان دقیقا به چه معنی است، آیا پیش دانشگاهی را هم شامل میگردد یا خیر ؟!

۵ - الزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی کدام است؟

قوانین و مقررات مهاجرتی ایالات متحده مقرر می دارد که هر شرکت کننده قرعه کشی گرین کارت باید دست کم دارای مدرک تحصیلی پایان دبیرستان یا معادل آن و یا طی پنج سال گذشته و در زمینه شغلی که دست کم به دو سال آموزش و سابقه کار نیاز دارد، دارای دو سال سابقه کار باشد. "مدرک تحصیلی پایان دبیرستان و یا معادل آن" به تکمیل موفقیت آمیز دوازده سال تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایالات متحده و یا تکمیل موفقیت آمیز آموزشهای رسمی ابتدایی و دبیرستان، که قابل مقایسه با دوره دبیرستان در ایالات متحده باشد، در کشوری دیگر، تعریف می شود. تنها آموزشهای رسمی تحت پوشش این تعریف قرار می گیرند، آموزشهای از راه دور و مدارک معادل(مانند دیپلم کلی عمومی G.E.D.) مورد قبول نیستند. مدارک تایید کننده تحصیلات و یا سابقه کار باید در زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.

1_ بله ایشون میتونند یک بار بتنهایی و دوبار هم زیر مجموعه پدر و مادرشون ثبت نام کنند

2_بله افراد با 21 سال حتی اگر ازدواج هم نکرده باشند و هنوز با پدر و مادر زندگی کنند باید به صورت تکی اقدام کنند

3_ پایان دوران دبیرستان دقیقایعنی اینکه متقاضی باید دوازده سال تمام درس خوانده باشد تا دیپلم یازده سال ویکسال هم پیش دانشگاهی.

4_لزامات تحصیلاتی و مهارتهای شغلی به زبان ساده از متقاضی اصلی شرایط زیر را میخواهد:
َA: هر شرکت کننده قرعه کشی گرین کارت باید دست کم دارای مدرک تحصیلی پایان دبیرستان یا معادل آن را داشته باشد("مدرک تحصیلی پایان دبیرستان و یا معادل آن" به تکمیل موفقیت آمیز دوازده سال تحصیل در مقطع ابتدایی و دبیرستان در ایالات متحده و یا تکمیل موفقیت آمیز آموزشهای رسمی ابتدایی و دبیرستان، که قابل مقایسه با دوره دبیرستان در ایالات متحده باشد، در کشوری دیگر، تعریف می شود. تنها آموزشهای رسمی تحت پوشش این تعریف قرار می گیرند، آموزشهای از راه دور و مدارک معادل(مانند دیپلم کلی عمومی G.E.D.) مورد قبول نیستند. مدارک تایید کننده تحصیلات و یا سابقه کار باید در زمان مصاحبه ویزا به مامور کنسولی ارائه شوند.)

B:یا طی پنج سال گذشته و در زمینه شغلی که دست کم به دو سال آموزش و سابقه کار نیاز دارد، دارای دو سال سابقه کار باشد.

پ.ن- بعضی از مطالب را از نوشته خودتان قرار دادم.Shy
تشکر کنندگان: LightMoon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان