کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط با آن
(2013-10-30 ساعت 14:53)مسافر تنها نوشته:  من مطلب شما رو قبلا خوندم ولي شما فوق ديپلم بودين و اين كا رو كردين الان اين كار دانشي ها هر جور حساب كنيد يه سال از 12 سال كمتر دارن يعني پيش دانشگاهي ندارن
حالا اصولا يه پيش دانشگاهي ميتونه بگه ديپلم مورد پذيرش اونها رو داره يا بايد يه جوري اين 1 سال رو رديف بكنه
اصلا اين كار دانش لعنتي به چه دردي ميخوره آخه؟

عزیز شما میتونین با مراجعه به دبیرستان ها برای گذروندن اون 1 سال کمی اقدام کنین نگران نباشین خیلی ها این کار رو کردن و الان توی کشور مقصدن
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: مسافر تنها
(2013-10-30 ساعت 15:01)King Eagle نوشته:  
(2013-10-30 ساعت 14:53)مسافر تنها نوشته:  من مطلب شما رو قبلا خوندم ولي شما فوق ديپلم بودين و اين كا رو كردين الان اين كار دانشي ها هر جور حساب كنيد يه سال از 12 سال كمتر دارن يعني پيش دانشگاهي ندارن
حالا اصولا يه پيش دانشگاهي ميتونه بگه ديپلم مورد پذيرش اونها رو داره يا بايد يه جوري اين 1 سال رو رديف بكنه

عزیز شما میتونین با مراجعه به دبیرستان ها برای گذروندن اون 1 سال کمی اقدام کنین نگران نباشین خیلی ها این کار رو کردن و الان توی کشور مقصدن

با تشكر از پاسخ شما
من نگراني ام اينه:
تا جايي كه من تازه فهميده ام ديپلمه كار دانش حائز شرايط ثبت نام نيست اصلا
من مي ترسم كه نوع مدركي كه ما انتخاب كرديم دليلي باشه براي اونا كه بگن از اول دروغ گفتين و حائز شرايط نبودين و اگه قبول بشيم و مدرك هم بخوان چون بخاطر اون يك سال ديپلم جديد تاريخ جديد ميخوره و اونا ميتونن بگن چون از اول حائز شرايط نبودين بنابراين شما مردود هستين
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 15:09)مسافر تنها نوشته:  
(2013-10-30 ساعت 15:01)King Eagle نوشته:  

با تشكر از پاسخ شما
من نگراني ام اينه:
من مي ترسم كه نوع مدركي كه ما انتخاب كرديم دليلي باشه براي اونا كه بگن از اول دروغ گفتين و حائز شرايط نبودين و اگه قبول بشيم بگن چون از اول حائز شرايط نبودين بنابراين شما مردود هستين

نه اونها مدرکی رو میخوان که شما نوشتین مشکلی پیش نمیاد
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: King Eagle
با سپاس
خوب الان خانم بنده با 2 تا بچه كجا بره اين سال ناقص رو بخونه
جايي هست؟
چقدر طول ميكشه؟
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 15:09)مسافر تنها نوشته:  با تشكر از پاسخ شما
من نگراني ام اينه:
من مي ترسم كه نوع مدركي كه ما انتخاب كرديم دليلي باشه براي اونا كه بگن از اول دروغ گفتين و حائز شرايط نبودين و اگه قبول بشيم و مدرك هم بخوان چون بخاطر اون يك سال ديپلم جديد تاريخ جديد ميخوره و اونا ميتونن بگن چون از اول حائز شرايط نبودين بنابراين شما مردود هستين

دوست عزیز شما دیپلم 12 ساله رو باید بعد از قبولی به اونا نشون بدی و الن نداشتش مشکلی ایجاد نمیکنه در ضمن کی و کجا گفته که کارو دانش قبول نیست؟! قبوله نترس عزیز نترسWink
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

تشکر کنندگان: majid7 ، مسافر تنها
(2013-10-30 ساعت 15:18)مسافر تنها نوشته:  با سپاس
جايي هست؟
چقدر طول ميكشه؟

بری یه دبیرستان ثبت نام کنی
البته اگر هم تونستی یه صحبتی در رابطه با نوع امتحان نوع دبیر ها و نوع سوال ها کلا نوع نمره هم بکنی بد نیست راحتر میگیری ــ فکر نکنم سخت بگیرن خودشون شرایط رو درک میکنن(امیدوارم)
یه دوسه ماه قبل از امتحانت خرداد و دی و یا شهریور باید بره و ثبت نام کنه
لاتاری از آغاز تا پایان
تشکر کنندگان: King Eagle ، مسافر تنها
(2013-10-30 ساعت 15:18)مسافر تنها نوشته:  با سپاس
جايي هست؟
چقدر طول ميكشه؟

شما مراجعه کن به دبیرستان های بزرگسالان تا اونجایی که من میدونم نهایتا 3 ماه طول میکشه شما هم کمک خانم بچهها رو نگه دارBig Grin

تشکر کنندگان: مسافر تنها
چرا سایت ثبت نام باز نمیشه
تشکر کنندگان:
(2013-10-31 ساعت 22:34)S_1489 نوشته:  چرا سایت ثبت نام باز نمیشه

جواب شما رو اینجا دادم http://mohajersara.com/thread-6849-post-...#pid438843
لاتاری از آغاز تا پایان
سلام
1 - سوالی دارم مثلا کسانی ازدواج کردن و چند تا فرزند هم دارند اما فرزندان آنها بالای 21 سال است آیا باید در گذینه 14 که نوشته تعداد فرزندادن را بنویسید آیا میشود تعداد فرزندادن بالای 21 سال را هم نوشت یا فقط باید تعداد زیر 21 سال را نوشت

2 - و کسانی که خیلی قدیم مثلا 20 یا 30 سال قبل دیپلم گرفتن حالا باید کدام گذینه را انتخاب کنند که مشکلی نداشته باشه و برای ویزا دادن و یا مصاحبه مشکلی پیش نیاد و نگن این مدرک کمه یا کافی نیست

3 - حالا کسانی که تازه دیپلم گرفتن و رشته فنی حرفه ای است اما کلا دیپلم کامل حساب میشود کدام گذینه را برای مدرک باید انتخاب کنند که مشکلی نداشته باشه و برای ویزا دادن و یا مصاحبه مشکلی پیش نیاد و نگن این مدرک کمه یا کافی نیست

4 - سوال دیگر آیا باید با همان ایمیلی که سالهای قبل ثبت نام کردیم دوباره ثبت نام کنیم یا ایمیل جدید درست کنیم

ممنون
خداحافظ
تشکر کنندگان:
(2013-11-01 ساعت 02:41)userlove نوشته:  سلام
1 - سوالی دارم مثلا کسانی ازدواج کردن و چند تا فرزند هم دارند اما فرزندان آنها بالای 21 سال است آیا باید در گذینه 14 که نوشته تعداد فرزندادن را بنویسید آیا میشود تعداد فرزندادن بالای 21 سال را هم نوشت یا فقط باید تعداد زیر 21 سال را نوشت

2 - و کسانی که خیلی قدیم مثلا 20 یا 30 سال قبل دیپلم گرفتن حالا باید کدام گذینه را انتخاب کنند که مشکلی نداشته باشه و برای ویزا دادن و یا مصاحبه مشکلی پیش نیاد و نگن این مدرک کمه یا کافی نیست

3 - حالا کسانی که تازه دیپلم گرفتن و رشته فنی حرفه ای است اما کلا دیپلم کامل حساب میشود کدام گذینه را برای مدرک باید انتخاب کنند که مشکلی نداشته باشه و برای ویزا دادن و یا مصاحبه مشکلی پیش نیاد و نگن این مدرک کمه یا کافی نیست

4 - سوال دیگر آیا باید با همان ایمیلی که سالهای قبل ثبت نام کردیم دوباره ثبت نام کنیم یا ایمیل جدید درست کنیم

ممنون
خداحافظ

1ـ فقط زیر 21 سال ـ تمام فرزندان بالای 21 سال باید جداگانه برای خودشون ثبت نام کنند و (فقط تعداد فرزندان زیر 21 سال رو باید بنویسید.)
2ـ اگر در مدرک شما چهارم دبیرستان هست (نظام قدیم )مشکلی نداره یعنی از اول ابتدایی تا چهارم دبیرستان(باید 12 سال درس خونده باشید.)
3ـ اگر نظام جدید هست باید پیش دانشگاهی رو هم بگیرند که همان طور که گفتم بشه 12 سال ــ دیپلم فنی و حرفه ای 11 سال هست.(باید مدرک پیش دانشگاهی رو هم بگیرید)
4ـ بله با همان ایمیل پارسال میشود
لاتاری از آغاز تا پایان
تشکر کنندگان: userlove
ممنون از پاسخ
خوب براب نظام قدیم که 12 سال است که مشکلی نیست فقط لطفا بگید به انگلیسی کدام گذینه را بزنم که مشکلی نباید چون 10 گذینه دارد

اما برای نظام جدید چون برای دوستم میخواهم و ایشان دیپلم فنی حرفه ای را دارد و حتا برای دانشگاه هم ثبت نام کرده و قراره چند ماه دیگه برود پس یعنی ایشون با این مدرک مشکل داره میشود کمی توضیح دهید
ممنون از شما
تشکر کنندگان: majid7
(2013-11-01 ساعت 03:02)userlove نوشته:  ممنون از پاسخ
خوب براب نظام قدیم که 12 سال است که مشکلی نیست فقط لطفا بگید به انگلیسی کدام گذینه را بزنم که مشکلی نباید چون 10 گذینه دارد

اما برای نظام جدید چون برای دوستم میخواهم و ایشان دیپلم فنی حرفه ای را دارد و حتا برای دانشگاه هم ثبت نام کرده و قراره چند ماه دیگه برود پس یعنی ایشون با این مدرک مشکل داره میشود کمی توضیح دهید
ممنون از شما

1ـ برای 12 سال ـhigh school degree
2_ چیزی نمیگم چون مطمین نیستمRolleyes
لاتاری از آغاز تا پایان
(2013-11-01 ساعت 03:08)majid7 نوشته:  
(2013-11-01 ساعت 03:02)userlove نوشته:  ممنون از پاسخ

ممنون از شما

1ـ برای 12 سال ـhigh school degree
2_ چیزی نمیگم چون مطمین نیستمRolleyes

دوست عزیز بزار خیالتونو راحت کنم شما در هر چیزی که در فرم نوشتید رو باید ارائه بدید.مثلا اگه دانشجوئید گزینه ی هنوز به اتمام نرسیده رو میزنید و اگه دیپلمید که دیپلم رو میزنید.یعنی هر چیزی که در حال حاضر هستید رو مینویسید و اگه قبول شدید و شرایطتون تغییر کرد اصلا براشون مهم نیس و همون مدارکی که در فرم نوشتید رو میدید همین.درضمن یادتون باشه که صداقت مهمه و سعی نکنید دروغ بنویسید.
قضیه ی عکس که راحته و به عکاس بگید یه عکس 600 در 600 پیکسل میخواید با رزولیشن 300 و حجمه تا 200 کیلوبایت یعنی تا 200 کیلوبایت هرچقدر که باشه مهم نیس.مسئله حجاب هم عیبی نداره ولی خانوما گوشاشون حتما باید مشخص باشه و آقایون هم ته ریش یا ریشای مدلدار نذارند.سیبیل عیبی نداره.عینک هم نزنید چون نور تو چشتون میوفته.زمینه سفید باشه که تو سی دی میزنه براتون عکاس.هزینشم نفری زیر 5هزارتومنه دوستان.
اسمتون هم مثه تو پاسپورت بنویسید.
وضعیت ازدواجتون هم هرچی الان هست بنویسید و اگه نامزدین و عقدنامه ندارید که هنوز مجرد محسوب میشید و اگه طلاقنامه هنوز ندارید که متاهل محسوب میشید و اگه قبول شدید و شرایط تغییر کرد برای اونا قابل درکه.حتی اگه فرزند زیر 21 سال داشتید و یادتون رفت بنویسید در موقع مصاحبه عنوان میکنید و اگه موقع ثبتنام لاتاری فرزندتون 21سال بود و الان 22سال برای اونا 21ساله محسوب میشه.
برای متاهلین میتونید یه بار متقاضی اصلی مرد باشه با همسرش در فرم لاتاری و یه بار دیگه زن باشه با همسرش در فرم.یعنی چی؟یعنی با اینکه زن و شوهرید میتونید برای هر کدومتون یه فرم پر شه و هر کدومتون متقاضی اصلی بشه و همسرش زیر مجموعه.ولی دقت داشته باشید که اگه هر شخصی 2بار به عنوان متقاضی اصلی فرم پر کنه به طور خودکار حذف میشه و در مورد عکس هم اگه مطابق با اصولی که براتون گفتم نباشه فرمتون حذف میشه.
به این شرکتای کلاه بردار پول ندید که بلااستثنا همشون کلاه بردارن و هر فرم 2دقیقه بیشتر وقتتونو نمیگیره.
راستس اینو یادم رفت بگم که فرزندان بالای 21 سال باید فرم سوا پر کنن.
یادتون نره که صفحه ی کانفرمیشن فرمتون که ساکسز شده رو حتما تو کامپیوترتون سیو کنید.
به این حرفا که میگن روزای اول ثبتنام کنید شانستون بیشتره اصلا توجه نکنید چون کاملا بصورت راندوم وتصادفی انتخاب میشه و شانسی هست.
در زمان اعلام نتایج 2برابر ظرفت قبولی اعلام میکنن و فقط نصف افرادی که قبول میشن گرین کارت بهشون تعلق میگیره.این یعنی چی؟یعنی قبول شدن شما در لاتاری به معنی 100 در 100 گرین کارت گرفتن شما نیست و باید در مصاحبه ی فرمالیته ای که انجام میشه شما صداقتتون که شامل حرفایی که در فرمتون گفتید رو ثابت کنید و اف بی آی چک بشید و مدارک مالی قویی برای حداقل زندگیه 1 سال در آمریکا رو داشته باشید تا سربار دولت آمریکا نباشید.چون بیمه نمیشید و خیلی افرادی که آمریکایی هستند توانایی بیمه شدن رو ندارن.فکر نکنید که قبول شید به راحتی میگن بفرمایید و خونه و امکانات بهتون میدن و فرش قرمز براتون پهن میکنن.قبول شدن تازه مرحله ی اوله و از قبولی در تمام مراحل تا رسیدن به خاک آمریکا بینه 1 تا 2 سال زمان میبره.
پس فکر همه چیو بکنید و حرفای دیگران که عامه پسنده توجه نکنید و منبع شما فقط سایت سفارت آمریکا باشه.اینایی که نوشتم همش تو سایت اداره مهاجرت آمریکا هست.
موفق باشید و امیدوارم توسته باشم کمکتون کرده باشم.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من فامیلم رو تو پاسپورت بابام دیدم اینجوری نوشته
morteza zadeh
اما من
mortezazadeh سر هم زده واسه ثبت نام خودم مشکل داره؟ اگه داره راه حلش چیه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان