کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2013-10-03 ساعت 15:56)ostokhan نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 13:52)mojimoji نوشته:  جناب استخوان اما من در تاپیکها دیدم بچه ها مدرک کاردانی شون رو برده بودن آموزش پرورش و بهشون مدرک معادل پیش دانشگاهی رو داده بودن(کسایی که دیپلم هنرستان دارن و موقع ثبت نام دانشجوی کاردانی هستن)

نه اینطور نیست دوست عزیز. من این موضوع رو از روی تجربه دوستان سالهای گذشته میگم. امثال شما در سالهای پیش زیاد بوده. اصلا به آموزش و پرورش مربوط نیست. شما وقتی فوق ذیپلم دارید یعنی فراتر از دوره 12 ساله دبیرستان ررفتید. خودتئن رو گمران نکنید

شما این لینک رو لطفا بخون: http://mohajersara.com/thread-6438-post-...#pid338865
تشکر کنندگان:
با توجه به اینکه امکان داره مدرک کارشناسی بهمون داده نشه به خاطر مسایل سربازی و این چیزا بهتره بزنید some university courses که اونجا باید ثابت کنید که دانشگاه رفتید فقط همین.ولی باز اگه نتونید ثابت کنید که حتی دانشگاهم رفتید بهتره بزنید دیپلم.من خودم لیسانس گرفتم ولی چون مدرک دستم نیست نمی خوام ریسک کنم همون میزنم some university courses فکر کنم اینجوری راحت ترم است اگرم مدرک لیسانسم دستم باشه هم که چه بهتر
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
1.مدرک لیسانس من معادل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه امیر کبیر می باشد الان توی فرمم باید چی بنویسم؟
2.و اینکه برای آدرس دوتا جا گذاشتن اگه طولانی شد می تونیم هر دو خط رو پر کنیم؟
تشكيل پرونده: jan 2015 اپرو:٦ April2015

تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 17:10)mojimoji نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 13:52)mojimoji نوشته:  جناب استخوان اما من در تاپیکها دیدم بچه ها مدرک کاردانی شون رو برده بودن آموزش پرورش و بهشون مدرک معادل پیش دانشگاهی رو داده بودن(کسایی که دیپلم هنرستان دارن و موقع ثبت نام دانشجوی کاردانی هستن)

نه اینطور نیست دوست عزیز. من این موضوع رو از روی تجربه دوستان سالهای گذشته میگم. امثال شما در سالهای پیش زیاد بوده. اصلا به آموزش و پرورش مربوط نیست. شما وقتی فوق ذیپلم دارید یعنی فراتر از دوره 12 ساله دبیرستان ررفتید. خودتئن رو گمران نکنید

شما این لینک رو لطفا بخون: http://mohajersara.com/thread-6438-post-...#pid338865

شما زیرش نظر عمو سعید رو بخون نوشته که همراه مدرک فوق دیپلمت ریز نمراتت رو ببر تا آفیسر بهتر قانع بشه. این چیزی که اونجا بود توسط یک کاربری بود که برای اولین بار بود رفته بود نامه این چنینی گرفته بود. به هر حال این نظر من بود و حرف هیچ کسی وحی منزل نیست. خو دانید. این چیزی بود که من میدونستم. تصمیم گیرنده خود شما هستید. کسانی مثل شما که یه چنین مشکلاتی داشتند نرفته بودند آموزش پرورش
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 17:33)Hadi_20 نوشته:  با توجه به اینکه امکان داره مدرک کارشناسی بهمون داده نشه به خاطر مسایل سربازی و این چیزا بهتره بزنید some university courses که اونجا باید ثابت کنید که دانشگاه رفتید فقط همین.ولی باز اگه نتونید ثابت کنید که حتی دانشگاهم رفتید بهتره بزنید دیپلم.من خودم لیسانس گرفتم ولی چون مدرک دستم نیست نمی خوام ریسک کنم همون میزنم some university courses فکر کنم اینجوری راحت ترم است اگرم مدرک لیسانسم دستم باشه هم که چه بهتر

دوست عزیز چنین اشتباهی نکن همه ی اونهایی که سالهای قبل قبول شدن مدرک اصلشون دستشون نبود با یه مدرک موقت هم میشه اثبات کرد که لیسانس داری پس این اشتباه رو نکن
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: Hadi_20
(2013-10-03 ساعت 18:01)tina alin نوشته:  سلام دوستان
1.مدرک لیسانس من معادل مهندسی کامپیوتر از دانشگاه امیر کبیر می باشد الان توی فرمم باید چی بنویسم؟
2.و اینکه برای آدرس دوتا جا گذاشتن اگه طولانی شد می تونیم هر دو خط رو پر کنیم؟

مدرک لیسانس معادل مهندسی کامپیوتر این دیگه چه جورشه ؟خوب هرکس که در رشته های فنی درس بخونه لیسانس بگیره میشه مهندس

بله اول لاین1 اگرجا نشد لاین2
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

تشکر کنندگان:
یه سوال فنی دوستان:

انشاالله که همه قبول بشیم ، بعد از قبولی ، فقط ترجمه شده مدرک کافی هستش ؟ یا اصل مدرک هم میخوان؟

اصل دیپلم من نزد دانشگاه هستش. ولی قبل از اینکه بدمش ، ترجمه رسمی +مهر دادگستری + مهر امورخارجه کرده بودم.

ریزنمرات دبیرستان هم برای محکم کاری ترجمه کردم .
NO امضاءTongue
تشکر کنندگان: bhr bhr
سلام
دوستان من یک سوالی ازتون داشتم .
من سال آینده حدودا اواخر آذر یعنی اگر لاتاری هم پابرجا باشد بعد از لاتاری 2016 از طریق دانشگاه ها apply کنم . می خواستم بدونم اگر امسال یعنی 2015 شانسم رو امتحان کنم برای لاتاری تاثیری در روند ویزای من برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا دارم یا خیر ؟
این برای حدودا بهمن سال آینده است که نتایج لاتاری 2015 هم اومده !

ممنون اگر راهنمایی کنید ، که آیا ایرادی دارد یا خیر ؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 19:44)shayan-usa1993 نوشته:  یه سوال فنی دوستان:

انشاالله که همه قبول بشیم ، بعد از قبولی ، فقط ترجمه شده مدرک کافی هستش ؟ یا اصل مدرک هم میخوان؟

اصل دیپلم من نزد دانشگاه هستش. ولی قبل از اینکه بدمش ، ترجمه رسمی +مهر دادگستری + مهر امورخارجه کرده بودم.

ریزنمرات دبیرستان هم برای محکم کاری ترجمه کردم .

داداش شما خیلی پیش فعالیا مثله اینکه امثال صدی صد میخوای قبول بشیاSmile

تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 19:56)King Eagle نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 19:44)shayan-usa1993 نوشته:  .

اینشاالله که همه قبولی میگیریم.Big Grin

این سوال ها رو میپرسم بخاطر اینکه شنبه یا یکشنبه میخوام ثبت نام کنم ، اگه دیدم شرایط ثبت نام رو ندارم ، نمیخوام شانس یکی دیگه رو بگیرم و الکی ثبت نام کنم.
NO امضاءTongue
تشکر کنندگان: King Eagle ، behzad2013 ، kolange_edalat ، Hadi_20 ، *Mohsen* ، bhr bhr
(2013-10-03 ساعت 19:52)Mozilla نوشته:  سلام
دوستان من یک سوالی ازتون داشتم .
من سال آینده حدودا اواخر آذر یعنی اگر لاتاری هم پابرجا باشد بعد از لاتاری 2016 از طریق دانشگاه ها apply کنم . می خواستم بدونم اگر امسال یعنی 2015 شانسم رو امتحان کنم برای لاتاری تاثیری در روند ویزای من برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا دارم یا خیر ؟
این برای حدودا بهمن سال آینده است که نتایج لاتاری 2015 هم اومده !

ممنون اگر راهنمایی کنید ، که آیا ایرادی دارد یا خیر ؟

نه اصلا تاثیر منفی نداره هیچ تازشم اگه به امید خدا قبول بشین میتونه کمکتون کنه برای apply

(2013-10-03 ساعت 19:58)shayan-usa1993 نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 19:56)King Eagle نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 19:44)shayan-usa1993 نوشته:  .

اینشاالله که همه قبولی میگیریم.Big Grin

این سوال ها رو میپرسم بخاطر اینکه شنبه یا یکشنبه میخوام ثبت نام کنم ، اگه دیدم شرایط ثبت نام رو ندارم ، نمیخوام شانس یکی دیگه رو بگیرم و الکی ثبت نام کنم.

ینی خیلی باهات حال میکنم معرفتت20 به جون آقا ا.و.ب.ا.م.اBig Grin

تشکر کنندگان: Mozilla ، shayan-usa1993 ، kolange_edalat
(2013-10-03 ساعت 18:43)ostokhan نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 17:10)mojimoji نوشته:  

شما زیرش نظر عمو سعید رو بخون نوشته که همراه مدرک فوق دیپلمت ریز نمراتت رو ببر تا آفیسر بهتر قانع بشه. این چیزی که اونجا بود توسط یک کاربری بود که برای اولین بار بود رفته بود نامه این چنینی گرفته بود. به هر حال این نظر من بود و حرف هیچ کسی وحی منزل نیست. خو دانید. این چیزی بود که من میدونستم. تصمیم گیرنده خود شما هستید. کسانی مثل شما که یه چنین مشکلاتی داشتند نرفته بودند آموزش پرورش

دوست عزیز و گرامی
یه چیزی حدود نصف کسایی که دیپلم میگیرن دیپلمشون فنی هست
اگه اینطور باشه به هیچکس نباید ویزا بدن.
تشکر کنندگان: King Eagle
(2013-10-02 ساعت 11:30)vahid.vp نوشته:  
(2013-10-02 ساعت 11:21)amir_ebrahimi99 نوشته:  متاسفانه بازم مثل سالهای قبل هیچ کس نمیدونه برای مدرک فوق دیپلم چه گزینه ای باید زد؟!

کسی اطلاعات دقیقی نداره که طرف با فوق دیپلم چه گزینه ای روزده و الان هم ویزاشو گرفته و به مشکلی نخورده؟
بستگی داره که مدرک رو از کجا گرفته باشید :
دانشگاه :university degree
فنی حرفه ای : vocational school
خیلی ساده هست .

(2013-10-02 ساعت 11:23)ali258 نوشته:  سلام دوستان ببخشید من دیپلم 11 ساله فنی حرفه ای دارم وپیش دانشگاهی رو هم دارم میگیرم منتها تو یه رشته دیگه که با دیپلمم فرق میکنه مشکلی نداره ؟
خواهش میکنم جواب بدین
هیچ مشکلی نداره
آقا خیلی ممنون از جوابتون فقط یه سوال دیگه اینکه من همون دیپلم 12 ساله رو بزنم دیگه ؟
چون میترسم در صورت برنده شدن نگن چرا پیش دانشگاهیت با دیپلمت نمیخونه ؟
لذتی که در فراغ هست در وصال نیست چون در فراق شوق وصال هست و در وصال بیم فراغRolleyes
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 13:49)ostokhan نوشته:  در سال 2012 که برای DV-2014 ثبت نام می کردیم ، دوستان برای قسمت مدرک تحصیلی (بالاترین مدرک تحصیلی که قبلاً صادر شده و در روز ثبت نام در اختیار شماست) چنین راهنمایی هایی را داشتند:

Primary school only : مدرک دبستان (ترک تحصیل کرده ها که باید از طریق سابقه کار اقدام کنند)
High School,no degree : دبیرستان ناتمام(بدون مدرک)برای کسانی که در روز ثبت نام دیپلم نگرفتن(دانش آموز دبیرستان یا پیش دانشگاهی هستند یا ترک تحصیل کرده اند) و باید از طریق سابقه کار اقدام کنند
High School degree : در روز ثبت نام دیپلم دبیرستان + پیش دانشگاهی (12 ساله) شما صادر شده است
Vocational School : در روز ثبت نام مدرکی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای برای شما صادر شده است
Some University Courses : در روز ثبت نام دانشجوی فوق دیپلم یا لیسانس هستید (اگر اول فوق دیپلم (کاردانی) گرفتید و سپس دانشجوی لیسانس(کارشناسی) شدید،باید University Degree رو انتخاب کنید)
University Degree : در روز ثبت نام مدرک فوق دیپلم (کاردانی) یا لیسانس (کارشناسی) شما صادر شده است
Some Graduate Level Courses : در روز ثبت نام دانشجوی فوق لیسانس هستید
Master's Degree : در روز ثبت نام مدرک فوق لیسانس شما صادر شده است
Some Doctorate Level Courses : در روز ثبت نام دانشجوی دکتری هستید
Doctorate Degree : در روز ثبت نام مدرک دکتری شما صادر شده است

گویا فارغ التحصیلان هنرستان نمی توانند به عنوان دیپلم یا حتی بالاتر ثبت نام کنند. مواردی این چنین پیش اومده که فارغ التحصیلان هنرستان را به دلیل اینکه دیپلم 12 ساله ندارند قبول نکردند(در روز مصاحبه) حتی با وجود اینکه با همان مدرک هنرستان وارد دانشگاه شده بودند و موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شده بودند (لینک منبع) و باید با سابقه کار اقدام کنند یا مدرک پیش دانشگاهی تهیه کنند ( دیپلم 12 ساله )

موفق باشید

سلام قربان شرمنده خوب شما که میگید تا روز ثبت نام باید مدرک صادر شده باشه یعنی ما که الان در حال خوندن پیش دانشگاهی هستیم و مدرک پیش دانشگاهیمون چند ماه دیگه صادر میشه نمیتونیم دیپلم 12ساله رو بزنیم؟ دیپلم ما فنی هست
لذتی که در فراغ هست در وصال نیست چون در فراق شوق وصال هست و در وصال بیم فراغRolleyes
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 18:53)King Eagle نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 17:33)Hadi_20 نوشته:  با توجه به اینکه امکان داره مدرک کارشناسی بهمون داده نشه به خاطر مسایل سربازی و این چیزا بهتره بزنید some university courses که اونجا باید ثابت کنید که دانشگاه رفتید فقط همین.ولی باز اگه نتونید ثابت کنید که حتی دانشگاهم رفتید بهتره بزنید دیپلم.من خودم لیسانس گرفتم ولی چون مدرک دستم نیست نمی خوام ریسک کنم همون میزنم some university courses فکر کنم اینجوری راحت ترم است اگرم مدرک لیسانسم دستم باشه هم که چه بهتر

دوست عزیز چنین اشتباهی نکن همه ی اونهایی که سالهای قبل قبول شدن مدرک اصلشون دستشون نبود با یه مدرک موقت هم میشه اثبات کرد که لیسانس داری پس این اشتباه رو نکن

ممنون از پاسخت king eagle(اسم اصلی تونو نمی دونمRolleyes)
اگه اینجوری است که خیلی خوب میشه ولی من شنیدم هر مدرکی که می نویسی می تونی بالاتر از اونو ارائه بدی ولی پایین تر از اونو نمی تونی.واسه همین فک نکنم مشکلی باشه واسه این کار که می کنم.
یعنی شما میگین منی که لیسانس دارم اگه بنویسم some... واسم مشکل ایجاد میشه؟
آخه بدبختی اینه که مدرک موقتم بهت نمیدنSad
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان