کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
طبق این پست ،

من الان با توجه به وضعیت الانم ، باید چیکار کنم ؟؟

دیپلم فنی سال 89 رو دارم و تا دی ماه کاردانی پیوسته رو میگیرم.

توی ثبت نام ، کدوم گزینه رو بزنم؟

دیپلم یا مقداری دروس دانشگاه ؟ یا مدرک فنی و حرفه ای؟

** یکی میگه با توجه به وضعیت الان باید ثبت نام کرد ، یکی دیگه هم میگه تا قبل از قبولی هر مدرکی بگیری همون حساب میشه.
NO امضاءTongue
تشکر کنندگان:
(2013-10-02 ساعت 12:20)tarzan_tarzan نوشته:  از تمام دوستان عزیزم میخوام که محض تفریح و اینکه حالا ببینیم چی میشه از ثبت نام کردن خود و یا دیگر اشخاص خود داری کنند. این لاتاری جدیه و خواهشا باعث ضایع شدن حق اشخاصی که توانایی رفتن بعد از قبولی رو دارن نشین. یکی از دوستان ما قبول شده و برای همه اعضای خانوادش هم تونست ویزا بگیره ( 4 نفر..!!!!!!) بعدش میگفت هرچی فکر میکنم میبینم که نرم بهتره. میترسم...!!!! موقع شروع پروسه مهاجرتیش 100 بار بهش گفتم فلانی اگه هنوز تصمیم قطعی برای رفتن نداری بیخیال شو بزار 4 تا آدم دیگه که میتونن برن حقشون ضایع نشه.جالب اینجاست ایشان توسط همکارشان ثبت نام شدن. فقط صرف اینکه حالا ببینیم چی میشه.....!!!!! فکر میکرد شوخیه ...!!! بازیه....!!!! خواهشا درخواست دوستان و اشایان و فامیل رو که محض تفریح دارن این کار رو میکنن رو رد کنین....!! من این مطلب رو تو تمام موضوعات میزارم و میدونم ربطی به موضوعات نداره ولی از مدیران محترم میخوام این قضیه رو برای اعضا روشن بکنن و جا بندازن که واقعا حق بعضیها اینجوری پایمال میشه.
ممنونتون به امید موفقیت همتون هر جا که باشین ...!!!!
دوست عزیزم لاتاری 100% قسمته! هرکس قسمتش باشه میره هرکس هم به صلاحش نباشه حتی اگر برنده هم بشه نمیره یا جور نمیشه که بره... حق کسی با ثبت نام کس دیگه ضایع نمیشه هرکس به اندازه بقیه شانس و حق داره.... پس نگرانی های بی جا برای خودتون درست نکنید
تشکر کنندگان: King Eagle
(2013-10-03 ساعت 12:33)shayan-usa1993 نوشته:  طبق این پست ،

** یکی میگه با توجه به وضعیت الان باید ثبت نام کرد ، یکی دیگه هم میگه تا قبل از قبولی هر مدرکی بگیری همون حساب میشه.

منم همین وضعیت رو دارم
کسی میدونه باید چه گزینه ای رو زد؟
تشکر کنندگان:
در سال 2012 که برای DV-2014 ثبت نام می کردیم ، دوستان برای قسمت مدرک تحصیلی (بالاترین مدرک تحصیلی که قبلاً صادر شده و در روز ثبت نام در اختیار شماست) چنین راهنمایی هایی را داشتند:

Primary school only : مدرک دبستان (ترک تحصیل کرده ها که باید از طریق سابقه کار اقدام کنند)
High School,no degree : دبیرستان ناتمام(بدون مدرک)برای کسانی که در روز ثبت نام دیپلم نگرفتن(دانش آموز دبیرستان یا پیش دانشگاهی هستند یا ترک تحصیل کرده اند) و باید از طریق سابقه کار اقدام کنند
High School degree : در روز ثبت نام دیپلم دبیرستان + پیش دانشگاهی (12 ساله) شما صادر شده است
Vocational School : در روز ثبت نام مدرکی از آموزشگاه های فنی و حرفه ای برای شما صادر شده است
Some University Courses : در روز ثبت نام دانشجوی فوق دیپلم یا لیسانس هستید (اگر اول فوق دیپلم (کاردانی) گرفتید و سپس دانشجوی لیسانس(کارشناسی) شدید،باید University Degree رو انتخاب کنید)
University Degree : در روز ثبت نام مدرک فوق دیپلم (کاردانی) یا لیسانس (کارشناسی) شما صادر شده است
Some Graduate Level Courses : در روز ثبت نام دانشجوی فوق لیسانس هستید
Master's Degree : در روز ثبت نام مدرک فوق لیسانس شما صادر شده است
Some Doctorate Level Courses : در روز ثبت نام دانشجوی دکتری هستید
Doctorate Degree : در روز ثبت نام مدرک دکتری شما صادر شده است

گویا فارغ التحصیلان هنرستان نمی توانند به عنوان دیپلم یا حتی بالاتر ثبت نام کنند. مواردی این چنین پیش اومده که فارغ التحصیلان هنرستان را به دلیل اینکه دیپلم 12 ساله ندارند قبول نکردند(در روز مصاحبه) حتی با وجود اینکه با همان مدرک هنرستان وارد دانشگاه شده بودند و موفق به اخذ مدرک فوق دیپلم شده بودند (لینک منبع) و باید با سابقه کار اقدام کنند یا مدرک پیش دانشگاهی تهیه کنند ( دیپلم 12 ساله )

موفق باشید
تشکر کنندگان: King Eagle ، mojimoji ، shayan-usa1993 ، a.ameri ، Nanook ، reasonable
جناب استخوان اما من در تاپیکها دیدم بچه ها مدرک کاردانی شون رو برده بودن آموزش پرورش و بهشون مدرک معادل پیش دانشگاهی رو داده بودن(کسایی که دیپلم هنرستان دارن و موقع ثبت نام دانشجوی کاردانی هستن)
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 10:20)King Eagle نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 00:08)mamadrs نوشته:  دوستان شما چطور سایت لاتاری باز می کنید؟ من هر چی میزنم ارور میده. راهنامیی کنید لطفا

شما Ctrl+F5 رو بزن درست میشه

درست نشد.اشکال نداره با پرو.کسی ثبت نام کنم؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 13:52)mojimoji نوشته:  جناب استخوان اما من در تاپیکها دیدم بچه ها مدرک کاردانی شون رو برده بودن آموزش پرورش و بهشون مدرک معادل پیش دانشگاهی رو داده بودن(کسایی که دیپلم هنرستان دارن و موقع ثبت نام دانشجوی کاردانی هستن)

بهترین کار همینی هستش که شما گفتین.

تو فروم هم به مراتب این رو دیدم که بچه ها همین کار رو کردن.

منم همین کار رو میکنم. مدرک دیپلم یا دانشجو ی کاردانی رو تیک میزنم و به مهض این که کاردانی رو گرفتم ، میرم معادل پیش دانشگاهی میکنم.
NO امضاءTongue
تشکر کنندگان: King Eagle
(2013-10-03 ساعت 14:06)mamadrs نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 00:08)mamadrs نوشته:  دوستان شما چطور سایت لاتاری باز می کنید؟ من هر چی میزنم ارور میده. راهنامیی کنید لطفا

اگر این کاری که گفتم انجام بدی شک دارم درست نشه اگرم نشد مشکلی نداره با پروکسی بری فق یه چیز رو در نظر بگیر اگر خدایی نکرده وسط کار قطع شد مشکلی نیست دوباره امتحان کن زمانی کار تموم میشه که کانفیرم نامبر رو گرفته باشی
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 13:30)mojimoji نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 12:33)shayan-usa1993 نوشته:  طبق این پست ،

منم همین وضعیت رو دارم
کسی میدونه باید چه گزینه ای رو زد؟

من موقع ثبت نام از پایان نامه دفاع کرده بودم ولی هنوز مدرکم صادر نشده بود! 4 ماه بعد از ثبت نام مدرکم رو گرفتم و وقتی که برنده شدم هم تو فرم هایی که باید میفرستادیم اسم دانشگاه و اینا رو زدم روز مصاحبه هم مدارک دستمه و میبرم! مشکلی هم وجود نداره! در این مرحله سخت گیری زیاد نیست دوستان اگر مدرکتون تا روز مصاحبه آماده میشه خوب شما اون مدرک رو از همین الان دارید...
تشکر کنندگان: King Eagle ، ostokhan ، mahdibashoma
(2013-10-03 ساعت 14:25)King Eagle نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 14:06)mamadrs نوشته:  

اگر این کاری که گفتم انجام بدی شک دارم درست نشه اگرم نشد مشکلی نداره با پروکسی بری فق یه چیز رو در نظر بگیر اگر خدایی نکرده وسط کار قطع شد مشکلی نیست دوباره امتحان کن زمانی کار تموم میشه که کانفیرم نامبر رو گرفته باشی

دوست عزیز شما باید با مرورگر اینترنت اکسپلورر IE برید . اگر با فیر فاکس یا چیز دیگه ای میرید باز نمیشه. این وبسایتشون فقط با اکسپلورر آپدیت میشه. امتحان کن ببین درست میشه یا نه؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 13:52)mojimoji نوشته:  جناب استخوان اما من در تاپیکها دیدم بچه ها مدرک کاردانی شون رو برده بودن آموزش پرورش و بهشون مدرک معادل پیش دانشگاهی رو داده بودن(کسایی که دیپلم هنرستان دارن و موقع ثبت نام دانشجوی کاردانی هستن)

نه اینطور نیست دوست عزیز. من این موضوع رو از روی تجربه دوستان سالهای گذشته میگم. امثال شما در سالهای پیش زیاد بوده. اصلا به آموزش و پرورش مربوط نیست. شما وقتی فوق ذیپلم دارید یعنی فراتر از دوره 12 ساله دبیرستان ررفتید. خودتئن رو گمران نکنید
تشکر کنندگان: shayan-usa1993
(2013-10-03 ساعت 15:56)ostokhan نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 13:52)mojimoji نوشته:  

نه اینطور نیست دوست عزیز. من این موضوع رو از روی تجربه دوستان سالهای گذشته میگم. امثال شما در سالهای پیش زیاد بوده. اصلا به آموزش و پرورش مربوط نیست. شما وقتی فوق ذیپلم دارید یعنی فراتر از دوره 12 ساله دبیرستان ررفتید. خودتئن رو گمران نکنید

الان جناب استخوان چکار میشه کرد؟

با دیپلم هنرستان و تا دی ماه 92 کاردانی پیوسته ، ثبت نام میشه کرد یا نه؟
NO امضاءTongue
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 16:03)shayan-usa1993 نوشته:  

ببین عزیز. شما با فرض اینکه قبول بشی اگه بتونی برای مصاحبت مدرک فوق دیپلمت رو ببری میتونی ثبت نام کنی در غیر اینصورت با دیپلمت نمیتونی. گفتی که تا دی ماه فوق دیپلمتو میگیری پس میتونی ثبت نام کنی. موردی نداره
تشکر کنندگان: shayan-usa1993
(2013-10-03 ساعت 16:13)ostokhan نوشته:  

ببین عزیز. شما با فرض اینکه قبول بشی اگه بتونی برای مصاحبت مدرک فوق دیپلمت رو ببری میتونی ثبت نام کنی در غیر اینصورت با دیپلمت نمیتونی. گفتی که تا دی ماه فوق دیپلمتو میگیری پس میتونی ثبت نام کنی. موردی نداره
دقیقا ربط به آموزش پرورش داره
حتی تاپیکش هم هست که یکی از بچه ها زده بود که مدرک کاردانی رو میبرید آموزش پرورش بعتون مدرک معادل پیش دانشگاهی میدن
سایت رو جستجو کنید پیداش میکنید.
تشکر کنندگان:
(2013-10-03 ساعت 16:13)ostokhan نوشته:  

پس مشکلی پیش نمیاد و میشه با این وضعیت ثبت نام کرد.

در مورد کاردانی هم ، تا دی ماه 100 % مدرک رو میگیرم.

و در نهایت موقع ثبت نام گزینه دیپلم رو بزنم فکر کنم بهترین حالت هستش با توجه به شرایط خودم.
NO امضاءTongue
تشکر کنندگان: mahdibashoma

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان