کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-03 ساعت 12:08)gbtm نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 11:50)vistac نوشته:  سلام یه سوال این شماره کیس نامبر آیا در قبولی بعدی کمک میکنه یا فقط و فقط یه شمارست؟

در صورت قبولی در مصاحبه از 5 سال حداقل چند سال باید در آمریکا لقامت داشته باشیم تا ویزا بدند؟

برای مصاحبه یا احتیاج به زبان قوی هست؟ آیا ممکنه بخاطر زبان کسی رو رد کنند اصولا مصاحبه برای چی هست چی میخوان؟

1.خیر فقط زمان تقریبی مصاحبتون رو مشخص میکنه (کیس نامبر های پایین تر سریعتر مصاحبه میشن )
2.شما ابتدا ویزا رو میگیرید بعد پس از ورود گرین کارت رو میگیرید .فکر میکنم میخواستید بپرسید حداقل چند سال در طی دوره 5 ساله باید در آمریکا اقامت داشته باشیم تا واجد شرایط سیتیزن شیپی شویم؟که پاسخ 30 ماه است
3. در آنکارا ابوظبی و ایروان مصاحبه فارسی میشوید سفرنامه ها را بخوانید اطلاعات مفیدی دارد

اگر در طول 5سال فقط یک بار به صورت محدود (1 ماهه) وارد امریکا شویم و برگردیم ایا گرین کارت ما از بین نمیره؟ یا اینکه باید 30 ماه رو بمونیم؟
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 13:29)vistac نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 11:50)vistac نوشته:  سلام یه سوال این شماره کیس نامبر آیا در قبولی بعدی کمک میکنه یا فقط و فقط یه شمارست؟

در صورت قبولی در مصاحبه از 5 سال حداقل چند سال باید در آمریکا لقامت داشته باشیم تا ویزا بدند؟

برای مصاحبه یا احتیاج به زبان قوی هست؟ آیا ممکنه بخاطر زبان کسی رو رد کنند اصولا مصاحبه برای چی هست چی میخوان؟

1.خیر فقط زمان تقریبی مصاحبتون رو مشخص میکنه (کیس نامبر های پایین تر سریعتر مصاحبه میشن )
2.شما ابتدا ویزا رو میگیرید بعد پس از ورود گرین کارت رو میگیرید .فکر میکنم میخواستید بپرسید حداقل چند سال در طی دوره 5 ساله باید در آمریکا اقامت داشته باشیم تا واجد شرایط سیتیزن شیپی شویم؟که پاسخ 30 ماه است
3. در آنکارا ابوظبی و ایروان مصاحبه فارسی میشوید سفرنامه ها را بخوانید اطلاعات مفیدی دارد

اگر در طول 5سال فقط یک بار به صورت محدود (1 ماهه) وارد آمریکا شویم و برگردیم ایا گرین کارت ما از بین نمیره؟ یا اینکه باید 30 ماه رو بمونیم؟

برای اینکه گرین کارت از بین نره باید در هر سال حداقل 6 ماه در امریکا باشین سیتیزن یعنی تمام حق و حقوق شاملتون بشه مثل رای ریاست جمهوری و... که برای اون باید در 5 سال حداقل 30 ماهی باشین
2014 منوازدست داد
2015 منوازدست داد
به امید 2016
تشکر کنندگان: payam62 ، iman63ir ، vistac ، KIMIA2005

اگر در طول 5سال فقط یک بار به صورت محدود (1 ماهه) وارد آمریکا شویم و برگردیم ایا گرین کارت ما از بین نمیره؟ یا اینکه باید 30 ماه رو بمونیم؟

پیشنهاد می کنم بحث های مربوط به پاس سفید رو بخونید
اما به طور معمول شما نباید بیش از 6 ماه به طور پیوسته خارج از آمریکا باشید

1 ماه در طول 5 سال ؟؟؟ این گرین کارت رو می خواید چیکار پس ؟؟؟
تشکر کنندگان: gbtm ، hassan1358arab ، امیر مهاجر ، shimoda ، amir82 ، r_ent ، گل نهال ، ASALI ، payam62 ، Saeedv13 ، KIMIA2005 ، aghaghia

اعتبار گرین کارت 10 ساله است.5 سال حداقل زمانی است که میتوانید با دارا بودن سایر شرایط درخواست شهروندی کنید(البته دارنده گرین کارت که با شهروند امریکا ازدواج میکند 3 سال دوره انتطار دارد)

در صورتی که بیش از یک سال از آمریکا خارج باشید و پاس سفید نداشته باشید گرین کارت شما باطل میشود (در حقیقت در ورود به آمریکا گرین کارت شما ضبط و ویزای توریستی 6 ماهه میدهند که به کشورتان برگردید)

این ویزا ویزای مهاجرتی است برای کسی که میخواهد آنجا اقامت دایم داشته باشد و با ویزای توریستی 1 ماهه فرق دارد.
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، amir82 ، گل نهال ، KIMIA2005 ، aghaghia
ببخشید دوستان . من دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای دارم و ایران زندگی نمی کنم که بتونم تو این مدت پیش دانشگاهی بگذرونم، مشکل برام ایجاد میشه؟ ولی می تونم نامه اشتغال به کار کامپیوتری ولی بدون مدت بیمه بگیرم. لطفا راهنماییم کنین.
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 13:59)المیرا ب نوشته:  ببخشید دوستان . من دیپلم کامپیوتر فنی حرفه ای دارم و ایران زندگی نمی کنم که بتونم تو این مدت پیش دانشگاهی بگذرونم، مشکل برام ایجاد میشه؟ ولی می تونم نامه اشتغال به کار کامپیوتری ولی بدون مدت بیمه بگیرم. لطفا راهنماییم کنین.

فقط پیگیر مدرک پیش دانشگاهی باش. قبول میکنند.
سابقه کاری رو قبول نمیکنند.
تشکر کنندگان: r_ent ، گل نهال ، ASALI ، payam62 ، Soap McTavish ، gbtm ، Saeedv13 ، KIMIA2005 ، aghaghia
(2013-05-03 ساعت 13:58)حسن پیری نوشته:  من صمیمانه از دوستانی که راهنمایی میکنند تشکر میکنم....
من در ایران در دانشگاه دولتی درس خوندم.. و دانشگاه مدرک اصلی رو به من نمیده تا زمانی که به همون مدت تحصیلم در دانشگاه در ایران کار کنم و بیمم رد بشه.... البته مدرک موقت رو دارم. میخواستم بدونم این موضوع در زمینه ترجمه مدرک تحصیلی برای ارایه به کنسولگری برام مشکل ساز نمیشه؟
یا اصلا احتمال ممنوع الخروج بودنم هست؟ البته پاسپورت هم تازه گرفتم.
بازم ممنونم از دوستان عزیز.

دوست عزیز اصلا مهم نیست
همون گواهی موقتتونو بدید واسه ترجمه و آفیسرها ازتون قبول میکنن
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: H Pier ، Nightsky007 ، amir82 ، payam62 ، iman63ir ، KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 14:35)حسن پیری نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 14:26)jahanshahloo نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 13:58)حسن پیری نوشته:  من صمیمانه از دوستانی که راهنمایی میکنند تشکر میکنم....
من در ایران در دانشگاه دولتی درس خوندم.. و دانشگاه مدرک اصلی رو به من نمیده تا زمانی که به همون مدت تحصیلم در دانشگاه در ایران کار کنم و بیمم رد بشه.... البته مدرک موقت رو دارم. میخواستم بدونم این موضوع در زمینه ترجمه مدرک تحصیلی برای ارایه به کنسولگری برام مشکل ساز نمیشه؟
یا اصلا احتمال ممنوع الخروج بودنم هست؟ البته پاسپورت هم تازه گرفتم.
بازم ممنونم از دوستان عزیز.

شما با پرداخت مبلغی میتونی مدرکتو ازاد کنی
تو مدرک موقت قید شدهقابل ترجمه نیست نمیشه ترجمه کنی
بهتره بفکر ازاد کردن مدرکت باشی یه مقدار هزینه شم زیاده چند میلیونی هس
تو مدرکم قید نشده قابل ترجمه نیست.

قید نشده باشه که اوکیه میتونی ببری وزرات علوم مهرهم بزنن حتی ترجمه رسمی میشه کرد اگه مهر وزارت علوم خورده باشه
بعضی مدارک موقت توشون ذکر شده که فاقد ارزش برای ترجمه هستند اونارو نمیشه ترجمه کرد کلن
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
تشکر کنندگان: H Pier ، KIMIA2005
دوستان 2014 تبریک میگم بهتون
به نکته ای که خودم توجه نکردم بدلیل آشنا نبودن با مهاجرسرا، خواهش میکنم شما توجه کنید
تا میتونید شغلاتون را غیر حساس نشون بدهید، و اگه مثلا 2-3 ماه توی یه شرکت خصوصی کار موقت داشتید اصلا اظهارنکنید... تا میتونید شغلاتون و کاراتونو غیر مهم نشون بدهید که دچار کلیرنس طولانی نشوید..
نکته دوم اینکه به هیچ کس راجع به قبولیتون نگید تا روزی که ایشالا ویزا گرفتید
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
سلام دوستان ..من ۲۰ ماه سابقه کار دولتی دارم (پزشک هستم)...و بعد تا الان کار نکردم...بگردم از یه راهی ۴ ماه سابقه پیدا کنم(که خیلی کار سختیه) یا بیخیال سابقه کار بشم؟اگر از الان ۴ ماه یک جا کار کنم قابل قبوله؟

بنظرتون وکیل کلا واسه انجام کارهام بگیرم یا نیازی نیست؟
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
تشکر کنندگان: kasrafo ، payam62 ، KIMIA2005 ، MEHR52
(2013-05-03 ساعت 15:09)الدورادو نوشته:  سلام دوستان ..من ۲۰ ماه سابقه کار دولتی دارم (پزشک هستم)...و بعد تا الان کار نکردم...بگردم از یه راهی ۴ ماه سابقه پیدا کنم(که خیلی کار سختیه) یا بیخیال سابقه کار بشم؟اگر از الان ۴ ماه یک جا کار کنم قابل قبوله؟

سابقه کار در صورتی لازمه که شما دیپلم 12 ساله نداشته باشید
که شما دارید, پس نگرانش نباشید
پروسه خیلی ساده است و نیازی به گرفتن وکلی نیست, کاربرهای اینجا اغلب همین پروسه رو طی کردند و می تونند به اندازه ی وکیل بهتون کمک کنند
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
(2013-05-03 ساعت 15:09)الدورادو نوشته:  سلام دوستان ..من ۲۰ ماه سابقه کار دولتی دارم (پزشک هستم)...و بعد تا الان کار نکردم...بگردم از یه راهی ۴ ماه سابقه پیدا کنم(که خیلی کار سختیه) یا بیخیال سابقه کار بشم؟اگر از الان ۴ ماه یک جا کار کنم قابل قبوله؟

شما نیازی به سابقه کار ندارید وقتی که دیپلم 12 سال داشته باشید
تشکر کنندگان: shimoda ، amir82 ، r_ent ، payam62 ، iman63ir ، امیر مهاجر ، gbtm ، KIMIA2005 ، MEHR52
(2013-05-03 ساعت 15:14)shimoda نوشته:  

پروسه خیلی ساده است و نیازی به گرفتن وکلی نیست, کاربرهای اینجا اغلب همین پروسه رو طی کردند و می تونند به اندازه ی وکیل بهتون کمک کنند

یعنی کلا سابقه کار من امتیاز مثبتی برام محسوب نمیشه؟
شماره کیس:**2014AS/تاریخ رویت قبولی:MAY 1/ارسال مدارک:13 MAY/تعداد:۳ نفر/سفارت:ابوظبی/تاریخ مصاحبه:۳ اکتبر/کلیرنس/ آپدیت :۸ اکتبر،۱۶ ژانویه،١٠ فوريه،٤ آپريل،٧ آپريل،٨ آپريل و کلیر در ۹ آپریل Smile
تشکر کنندگان: r_ent ، KIMIA2005 ، Hassan2014
(2013-05-03 ساعت 15:17)الدورادو نوشته:  

یعنی کلا سابقه کار من امتیاز مثبتی برام نداره؟

الدورادوی عزیز
شما برنده ی لاتاری هستید و مهم نیست که چقدر سابقه ی کار دارید
تنها تاثیری که می تونه داشته باشه اینه که چون سابقه ی کارتون دولتی هست و دولت آمریکا روی این مساله حساسه, بعد از مصاحبه پروسه ی اداریتون یه کم بیشتر از کسی که این سابقه رو نداره طول می کشه
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
(2013-05-03 ساعت 15:20)shimoda نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 15:17)الدورادو نوشته:  

یعنی کلا سابقه کار من امتیاز مثبتی برام نداره؟

الدورادوی عزیز
شما برنده ی لاتاری هستید و مهم نیست که چقدر سابقه ی کار دارید
تنها تاثیری که می تونه داشته باشه اینه که چون سابقه ی کارتون دولتی هست و دولت آمریکا روی این مساله حساسه, بعد از مصاحبه پروسه ی اداریتون یه کم بیشتر از کسی که این سابقه رو نداره طول می کشه

سابقه کاری من همون طرحیه که همه پزشکها باید بعد از فارغ التحصیلی بگذرونند...منظورم از کار دولتی طرح بود...این هم میتونه باعث طولانی شدن پروسه بشه؟ضمنا ممنون از همه پاسخها و راهنماییهاتون
تشکر کنندگان: payam62 ، saeid-ss ، KIMIA2005

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان