کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات غیرمرتبط با موضوعات موجود برندگان 2014
(2013-05-03 ساعت 11:50)vistac نوشته:  سلام یه سوال این شماره کیس نامبر آیا در قبولی بعدی کمک میکنه یا فقط و فقط یه شمارست؟

در صورت قبولی در مصاحبه از 5 سال حداقل چند سال باید در آمریکا لقامت داشته باشیم تا ویزا بدند؟

برای مصاحبه یا احتیاج به زبان قوی هست؟ آیا ممکنه بخاطر زبان کسی رو رد کنند اصولا مصاحبه برای چی هست چی میخوان؟

1.خیر فقط زمان تقریبی مصاحبتون رو مشخص میکنه (کیس نامبر های پایین تر سریعتر مصاحبه میشن )
2.شما ابتدا ویزا رو میگیرید بعد پس از ورود گرین کارت رو میگیرید .فکر میکنم میخواستید بپرسید حداقل چند سال در طی دوره 5 ساله باید در امریکا اقامت داشته باشیم تا واجد شرایط سیتیزن شیپی شویم؟که پاسخ 30 ماه است
3. در آنکارا ابوظبی و ایروان مصاحبه فارسی میشوید سفرنامه ها را بخوانید اطلاعات مفیدی دارد
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، ASALI ، r_ent ، payam62 ، iman63ir ، KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 12:03)ali3875 نوشته:  میشه بجای آنکارا به ابوظبی رفت؟ضمنا من کیس نامبرم 15XX هست میشه بگید نوبت مصاحبم تقریبا کی میشه؟ من پدر همسرم مقیم آمریکا و سیتی زن هست مادر همسرم هم گرین کارت دارن آیا برای ما امتیاز محسوب میشه؟

بله میشه.تو فرمهای ارسالی سفارت رو ابوظبی انتخاب کنید و فکر کنم تا اخرای ابان نوبت شما بشه
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: ASALI ، امیر مهاجر ، r_ent ، گل نهال ، iman63ir
(2013-05-03 ساعت 12:03)ali3875 نوشته:  میشه بجای آنکارا به ابوظبی رفت؟ضمنا من کیس نامبرم 15XX هست میشه بگید نوبت مصاحبم تقریبا کی میشه؟ من پدر همسرم مقیم آمریکا و سیتی زن هست مادر همسرم هم گرین کارت دارن آیا برای ما امتیاز محسوب میشه؟

اول تبریک علی آقاBig Grin
نوبت مصاحبتون باتوجه به پایین بودن کیس نامبرتون احتمالا همون اوائل کارنتی ها است .... بودن پدر خانمتون اونجا برای دادن آدرس خوبه ولی فکر نمیکنم اقامت ایشون و گرین کارد مادر همسرتون امتیازی براتون داشته باشه .
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، امیر مهاجر ، r_ent ، amir82 ، گل نهال ، iman63ir ، Saeedv13
سلام دوستان، می خواستم بپرسم درباره قسمتی که مربوط به شغل میشه، من خودم کارشناسی ارشد زبان فرانسه دارم ولی به صورت خصوصی کار می کنم و یا در آموزشگاه های زبان، که طبعا چون کارِ نیمه وقت هست بیمه نداره، آیا من به مشکل بر می خورم و ممکنه به این خاطر منو ریجکت کنند، چون در سایتی هم که مربوط به فهرست مشاغل بود نتونستم عنوان شغلیِ خودمو پیدا کنم!
ممنون از لطف همۀ دوستانی که کمک می کنند.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: a_sorkhabi ، iman63ir ، KIMIA2005 ، powerb
(2013-05-03 ساعت 12:18)aghaghia نوشته:  سلام دوستان، می خواستم بپرسم درباره قسمتی که مربوط به شغل میشه، من خودم کارشناسی ارشد زبان فرانسه دارم ولی به صورت خصوصی کار می کنم و یا در آموزشگاه های زبان، که طبعا چون کارِ نیمه وقت هست بیمه نداره، آیا من به مشکل بر می خورم و ممکنه به این خاطر منو ریجکت کنند، چون در سایتی هم که مربوط به فهرست مشاغل بود نتونستم عنوان شغلیِ خودمو پیدا کنم!

سلام

شاید بشه عنوان شغلیتونو با توجه به تدریس خصوصی زبان private tutoring بنویسید
تشکر کنندگان: aghaghia ، KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 12:18)aghaghia نوشته:  سلام دوستان، می خواستم بپرسم درباره قسمتی که مربوط به شغل میشه، من خودم کارشناسی ارشد زبان فرانسه دارم ولی به صورت خصوصی کار می کنم و یا در آموزشگاه های زبان، که طبعا چون کارِ نیمه وقت هست بیمه نداره، آیا من به مشکل بر می خورم و ممکنه به این خاطر منو ریجکت کنند، چون در سایتی هم که مربوط به فهرست مشاغل بود نتونستم عنوان شغلیِ خودمو پیدا کنم!

شما فقط شغلتون رو مینویسین و بس که نوعی teacher محسوب میشه.داشتن بیمه یا نداشتنش ارتباطی با لاتاری نداره. لاتاری رو با بقیه ویزاها و کشورها اشتباه نگیرید.
تشکر کنندگان: aghaghia ، امیر مهاجر ، H Pier ، r_ent ، ASALI ، گل نهال ، iman63ir
میخواستم بدونم آیا مدارکی که ما ترجمه میکنیم و بعد موقع مصاحبه تحویل میگیرند آیا از ایران استعلامی هم می کنند یا فقط جنبه تشریفاتی داره؟و اگه استعلام نمی کنند پس هر کسی که میتونه با هر مدرکی بیاد اونجا تحویل بده ممنون میشم ما رو روشن کنید
C.N : 18xx # interview : 14 nov Yerevan # 1 person # clrarance#update : 28-29may#cleared 29 may#196 day

!!! Every man Dies .. .not Every man Lives
همه میمیرند اما همه زندگی نمیکنند !
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 12:42)kage.omid نوشته:  میخواستم بدونم آیا مدارکی که ما ترجمه میکنیم و بعد موقع مصاحبه تحویل میگیرند آیا از ایران استعلامی هم می کنند یا فقط جنبه تشریفاتی داره؟و اگه استعلام نمی کنند پس هر کسی که میتونه با هر مدرکی بیاد اونجا تحویل بده ممنون میشم ما رو روشن کنید

شما هر مدرکی که داری میبری ترجمه و به همراه اصلش میدی به افیسر.استعلامی در کار نیست.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kage.omid ، r_ent ، ASALI
(2013-05-03 ساعت 12:42)kage.omid نوشته:  میخواستم بدونم آیا مدارکی که ما ترجمه میکنیم و بعد موقع مصاحبه تحویل میگیرند آیا از ایران استعلامی هم می کنند یا فقط جنبه تشریفاتی داره؟و اگه استعلام نمی کنند پس هر کسی که میتونه با هر مدرکی بیاد اونجا تحویل بده ممنون میشم ما رو روشن کنید
هیچ استعلامی در کار نیست. فقط موقع مصاحبه اصل مدارک رو چک میکنن. و ترجمه رو نگه میدارن و اصلش رو به شما بر میگردونن.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kage.omid ، r_ent ، iman63ir ، KIMIA2005
دوستان رسم کاربران مهاجرسرا بر اینه که برای تبریک و تشکر از دکمه تبریک و تشکر زیر همان پست استفاده میکنند.
شما هم همین کارو بکنید و نیازی به ارسال یک پاسخ مجزا برای تشکر نیست.
در ضمن با فشردن دکمه تشکر این پیام رو هم میرسونید که پست مورد نظر رو خوندید و از دستش ندادید.
(2013-05-03 ساعت 12:45)usamohajer نوشته:  
هیچ استعلامی در کار نیست. فقط موقع مصاحبه اصل مدارک رو چک میکنن. و ترجمه رو نگه میدارن و اصلش رو به شما بر میگردونن.
من دیپلمه هستم 25 سالمه و اسپانسر هم ندارم میخوام پرینت بانکی بهشون تحویل بدم و نه کار دولتی داشتم و نه چیزه دیگه ای. به نظرتون احتمال قبولی من هست؟
C.N : 18xx # interview : 14 nov Yerevan # 1 person # clrarance#update : 28-29may#cleared 29 may#196 day

!!! Every man Dies .. .not Every man Lives
همه میمیرند اما همه زندگی نمیکنند !
تشکر کنندگان: r_ent ، payam62 ، KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 13:10)kage.omid نوشته:  
من دیپلمه هستم 25 سالمه و اسپانسر هم ندارم میخوام پرینت بانکی بهشون تحویل بدم و نه کار دولتی داشتم و نه چیزه دیگه ای. به نظرتون احتمال قبولی من هست؟
100 درصد
تشکر کنندگان: kage.omid ، r_ent ، ASALI ، payam62 ، iman63ir ، KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 09:00)hassan1358arab نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 08:13)ارمیتا نوشته:  ما هر دو برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری چهار سالی هست که از کشور خارج شدیم و چون همسر من سربازی نرفته بود قبل از اومدن وثیقه 15 میلیونی گذاشت و به عبارتی معافیت تحصیلی گرفت. حالا مشکل اینجاست که چون درس همسرم امسال تموم شد و معافیت تحصیلی برای سربازییش فقط تا اخر همین امسال یعنی اسفند 92 اعتبار داره پس ما باید تا اخر همین امسال ( یا به تاریخ میلادی تا نیمه مارچ 2014) برگردیم ایران در غیر این صورت هم وثیقه رو برمیدارن هم سرباز فراری حساب میشه و جریمه و ... شامل حالش میشه. حالا سوال من این بود که چون پروسه فرستادن مدرک و نتیجه ویزا ممکنه طول بکشه چون کیس نامبر بالایی داریم و هرچی بگذره به زمان اتمام اعتبار معافیت نزدیکتر میشیم ایا ما باید همچنان در مدارک به جای سربازی از کلمه معافیت تحصیلی استفاده کنیم؟ و اگر اینطور هست اگه همه چی درست پیش بره و بتونیم ویزا رو بگیریم من شنیدم هر 6 ماه کسی که پذیرفته شده باید بره آمریکا تا بتونه گرین کارت رو حفظ کنه و حالا در این صورت چون اون موقعه همسرم سرباز میشه هم مشکل خروج از کشور داره و هم حرف ما که در مدارک نوشته بودیم معافیت تحصیلی داره نقض میشه و هر کدوم باعث ریجکت شدن Sad

ایا از دوستان اینجا کسی هست که اطلاعی در این مورد داشته باشه . ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید. درضمن تو یکی از پستهای قدیم میخوندم که دوستی نوشته بود اگه در حال تحصیل هستید میتونید پاس سفید بگیرید و رفتنتون رو به تعویق بندازید. ایا این پاس سفید شامل ما هم میشه یا نه؟
پیشاپیش از راهنماییتون تشکر می کنمSmile
ضمن عرض تبریک باید خدمتتون عرض کنم که همسرتون باید اون قسمت مربوط به سربازی رو NO بزنه بخاطر اینکه اصلا سربازی نرفته و چونکه کیس بالایی دارید کارتون احتمالا به سال 93 میکشه.در مورد خروج از کشور هم به مشکل بر میخوره مگر اینکه تا موقع گرفتن ویزا معافیت تحصیلی رو تمدید کنید .
همسرتون مشکل خروج از کشور خواهند داشت بنابراین تا مشکلشون برطرف نشه به فکر پاس سفید هم نباشین بخاطر اینکه کسی میتونه پاس سفید بگیره که سفر اول برای فعال سازی گرین کارد رو بره و شخصا درخواست بده.

دوست عزیز در تکمیل صحبتهای حسن آقا باید عرض کنم:
سرباز فراری به کسی گفته میشه که دفترچه آماده به خدمت گرفته باشه (سرباز شده باشه) و بیش از ۱۵ روز متوالی در محل خدمتش حاضر نشه.
همسر شما که سربازی نرفتند مشمول غایب محسوب میشن. نه سرباز فراری. مگر اینکه وسط سربازی (بعد از گرفتن دفترچه آماده به خدمت) وثیقه گذاشته و از کشور خارج شده باشند.
مادامیکه همسر شما به ایران برنگشتند میتونند با نشان دادن برگه وثیقه + ترجمه اون در روز مصاحبه نشون بدن که بصورت کاملا قانونی از ایران خارج شدند. اینکه بعد از اتمام معافیت تحصیلی به ایران بازنگردید یا دیرتر برگردید برای سفارت اهمیتی نداره. میتونید تا اخذ ویزا در کشوری بمانید و بعد از اخذ ویزا برید آمریکا گرین کارت رو بگیرید و با پاس سفید برگردید تا همسرتون خدمتشون رو انجام بدن. و چون همانطوری که گفتم سرباز فراری محسوب نمیشن فقط یک اضافه خدمت دفترچه‌ای (۳ ماهه) میخورند که به احتمال قریب به یقین در طول خدمت عفو بهشون میخوره و برداشته میشه.
برای دیرکرد بازگشت به ایران هم تصور نمیکنم مشکل خاصی براشون پیش بیاد.
شاید هم در بشه در آمریکا بمانید و از طریق یک وکیل مسأله خدمت رو حل و فصل کنید.
دوست عزیز اگر پیش دانشگاهی داشته باشی مشکلی نداره سابقه کار نداشته باشی.
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kage.omid ، ASALI ، r_ent ، KIMIA2005
(2013-05-03 ساعت 13:12)hassan1358arab نوشته:  
100 درصد

باز هم با اجازه حسن آقای گل. باید حداقل دیپلم ۱۲ ساله داشته باشید یا پیش دانشگاهی.
تشکر کنندگان: ASALI ، kage.omid ، hassan1358arab ، r_ent ، گل نهال ، payam62 ، iman63ir ، Saeedv13 ، KIMIA2005

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان