کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۴
(2014-07-04 ساعت 11:17)pouya892 نوشته:  حوصله توضیح دادن ندارم فقط یه جمله مارو که رد کردن...................

SadSadSadSadSadSadSadSadSad
CN:2014As5XXX-Interview:Ankara-May-AP

"الهی! مرا آن ده که آن به"
تشکر کنندگان: محبت ، Sara_lphmkf ، nasim
(2014-07-04 ساعت 11:20)pendleton نوشته:  
(2014-07-04 ساعت 11:17)pouya892 نوشته:  حوصله توضیح دادن ندارم فقط یه جمله مارو که رد کردن...................
SadSadSadSadSadSadSadSadSad
حتما سر صبر توضیح بدین ببینیم جریان چیه ...
ولی امیدوار در زندگی موفق و پیروز باشید
2014AS38XX|ایروان|آپدیت ها : 6 و 10 و 11 و 12 و 13 و 17 و 21 مارچ - 07 و 08 و 15 آگست |آپدیت شده با ایمیل : 16 می - 31 جولای |بعد از 183 روز انتظار می گن ویزا تموم شده ولی کیه که باور کنه ...
----------------------------------------------------------
2015 هم قسمت نشد ....
2016 هم قسمت نشد ....
2017 ....
تشکر کنندگان: ffrfar ، محبت ، majid_eng ، pouria.narimisa
سلام
خیلی ناراحت کننده بود ولی سر فرصت بیا و برای آیندگان بگو جریان از چه قرار بود و امیدوارم تقدیری بهتر برات تعیین شده باشه.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: azadeh2014 ، majid_eng ، shahrzad001 ، Sara_lphmkf
سلام دوستان ..من به دلیل اینکه پاسپورت همسرم اماده نبود مصاحبه ام رو که تو اپریل بود به جولای موکول کردم اما متاسفانه هنو. اماده نیست.....میخواستم باز عقب بندازم ......اگه برا سپتامبر وقت بگیرم دیره؟ مصاحبه ها برای لاتاری 2014 تا چه وقتیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
امید و بلند پروازی حق ماست
تشکر کنندگان:
(2014-07-04 ساعت 15:50)tari نوشته:  سلام دوستان ..من به دلیل اینکه پاسپورت همسرم اماده نبود مصاحبه ام رو که تو اپریل بود به جولای موکول کردم اما متاسفانه هنو. اماده نیست.....میخواستم باز عقب بندازم ......اگه برا سپتامبر وقت بگیرم دیره؟ مصاحبه ها برای لاتاری 2014 تا چه وقتیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام
می بخشید دوست گرامی همین الانشم خیلی دیر کردی بابا . برنامه لاتاری 2014 در سپتامبر تمام میشه . یعنی دقیقه 90 و وقت اضافه که نمیشه !!!!
شما برو دنبالش که هر طور شده پاس همسرتون را بگیر تا جولای مصاحبتون رو انجام بدهی .
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: azadeh2014 ، Sara_lphmkf ، pouria.narimisa
(2014-07-04 ساعت 18:05)Sam2014 نوشته:  
(2014-07-04 ساعت 15:50)tari نوشته:  سلام دوستان ..من به دلیل اینکه پاسپورت همسرم اماده نبود مصاحبه ام رو که تو اپریل بود به جولای موکول کردم اما متاسفانه هنو. اماده نیست.....میخواستم باز عقب بندازم ......اگه برا سپتامبر وقت بگیرم دیره؟ مصاحبه ها برای لاتاری 2014 تا چه وقتیه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام
می بخشید دوست گرامی همین الانشم خیلی دیر کردی بابا . برنامه لاتاری 2014 در سپتامبر تمام میشه . یعنی دقیقه 90 و وقت اضافه که نمیشه !!!!
شما برو دنبالش که هر طور شده پاس همسرتون را بگیر تا جولای مصاحبتون رو انجام بدهی .

ممنون دوست عزیز ا. راهنمایی تون....والا پاسپورت همسرم دست ارتشه تا اخر تیر میرسه دستمون......یه ساله داریم میدویم دنبالش .....اگوست هم فرصت داریم؟میدونم خیلی دیر شده و داریم شانسمون رو از دست میدیم ولی میخوام تا اخرین لحظه تلاشمو بکنم تا بعدا افسوس نخورم
امید و بلند پروازی حق ماست
تشکر کنندگان: ffrfar ، Sam2014 ، masoudyara
(2014-07-03 ساعت 12:37)EmJay نوشته:  دوستانم سلام Smile
جمع بندی ای از درس آموخته ی دوستانی که مصاحبه رفتن، برای خودم و سایر دوستانی که هنوز مصاحبه نرفتن گردآوری کردم، امیدورام مفید واقع بشه
الگوی رفتاری مناسب چیست؟
سوالاتی که پرسیده میشه، نحوه و نوع پاسخگویی به سوالات.
آیا سوالات زیر کامله و چه پاسخی مناسبترینه؟ سوای از اینکه باید صادقانه پاسخ داده بشه. چون همه ما مسلما تصمیم داریم که آینده مثبت تری رو برای خودمون و خونه وادهامون شکل بدیم.

1. سربازی رفتی؟ معاف شدی؟ چرا؟ دوره آمادگی رو گذردندی یا نه؟
2. کارت چیه؟ توضیح کاملی در مورد کارت ارائه می کنی؟
3. سوالات خانوادگی
4. قسم خوردن
5. برنامه ات برای آم ر ی ک ا چیه؟ چرا می خوای بری اونجا؟
6. اونجا کسی رو داری؟ پیش اون می خوای بری؟
7. تمکن مالی داری؟ این پول رو از کجا آوردی؟

و اما پاسخ یکی از دوستان در صفحات کلیرنس

1. سربازي رو كه تو فرم نوشته بوديم رفتيم يا نه. فقط پرسيد كدوم نيرو بودي. سپاه و نيرو انتظامي كليرنس خوردنش قطعيه تقريبا
2. در مورد كار هم چيزي نپرسيد چون تو فرم نوشته بودم. مگه اينكه نوع كارتون واسشون مبهم باشه و اطلاعات بيشتري نياز داشته باشن
3. سوال خانوادگي فقط پرسيد چندساله ازدواج كردين
4. گفت دستا بالا از رو قسمنامه بخونين ولي سرش تو كاغذا بود اصلا گوش نكرد ببينه قسمنامه ميخونيم يا باباكرم
5. نگفت چرا ميخواي بري آمريكا فقط گفت كجاش ميري و چرا اونجا كه گفتم لوس آنجلس واسه اينكه پر ايرانيه اونم خنده كنان گفت آها تهرانجلس
6. گفت آدرس كيه تو فرم نوشتين گفتيم يكي از دوستان ساكن اونجاس
7. تمكن مالي كه گواهي شو قبل از مصاحبه داديم به پذيرش ديگه آفيسر باز نگفت داري يا نه . اينم نپرسيد كه از كجا آورده اي

در مورد الگوي رفتاري هم چيزي كه ما ديديم اوني كه عصا قورت داده بود و كت و شلوار هاكوپيان پوشيده بود و كراوات زده بود و به سبك متون قرن هفت هجري صحبت ميكرد با اوني كه با صندل اومده بود و كاپشنش رو دور گردنش گره زده بود(به جان خودم) و مثل از خواب پريده ها زوركي حرف مي زد واسشون يه جور بود بي هيچ اهميتي. اصلا انگار نه انگار كه كلي حرص خورده بوديم كه چي بپوشيم و چي نپوشيم.
كلا اينكه فرم ها رو درست پر كن و مصاحبه رو بي خيالي طي كن. نكته مهم اين كه توضيح اضافي لازم نيست؛ مختصر و مفيد بگو تا توش سوالاي جديد در نياد واست.

و اما پاسخ دیگر:

1. از ما تاریخ ازدواجمون و پرسید و اینکه کجا باهم آشنا شدیم قبل از کار چی کار می کردیم
2. از من پرسید با همسرت توی یک خونه زندگی میکنید
3. در مورد سوال تمکن مالی هم از چند نفری شده، مخصوصا کسانی که سر کار نمیرفتن پس انتظاری نمیرفته که پولی توی حسابشون داشته باشن. تجربه نشون داده که اگر بگید کمک خانواده هست بهتره چون مدرک دیگه ای نمیتونه ازتون بخواد. مثلا اگر بگید ارث هست ممکنه ازتون انحصار وراثت بخواد که البته تا حالا اتفاق نیوفتاده.

از برخی دوستان در خصوص سربازی، کار و تمکن مالی سوالات کاملتری پرسیده شده که فک کنم دیگه شانسیه و بستگی به حس و حال آفیسر داره.

یه نکته هم خودم اضافه کنم، لطفاً به هنگام نشستن، پاتون رو روی پاتون نندازید، درست به سینه نشینید، به هنگام ورود به اتاق مصاحبه، ترتیب ورود ابتدا خانم، فرزندان و سپس آقا توصیه می شود.

البته اگه شمای دوست، سوالات، پاسخ ها و اطلاعات دیگه ای رو اضافه کنید، بسیار مفید خواهد بود

امید زیباست، به انسان قدرت تلاش و انگیزه رشد میده،
پر امید باشید
Shy

لازمه به صحبتهای شما چند خط اضافه کنم:
1-تحصیلاتتون چه مقطعی است ؟ رشته تحصیلیتون چی بوده؟ این رشته یعنی چی در موردش توضیح دهید.
2-اسپانسرتون شغلش چیه؟ چند وقته ام ری کاست ؟ شما چه نسبتی باهاش دارین؟
2014AS5000لاتاری,Abu dhabi,interview:may,AP,خودم clear&visa june,همسرم clear in august, اتمام ویزا .
دوسال دوری از همسرم.. فقط گفتنش آسونه
همسرمF2A...PD:November2014...Approved:March2015...Case&Invoice number:June2015...DS261&120$&325$:July2015...DS260:August2015...civil ducument&sponsor:september2015...compelete:october2015...interview:June2016...clear&visa:November2016
تشکر کنندگان: pouria.narimisa ، ریحانا
دوستان عزیز، سلام ..... به دادم برسید
امروز که 15 تیر باشه تنها 9 روز تا مصاحبه باقی مونده و متاسفانه بنا به سوءتفاهم احمقانه یکی از رفقا، همسرم ممنوع الخروج شده. البته کارهای رضایت و این حرفا انجام شده ولی برای رفع ممنوعیت خروج زمان کم دارم. برنده اصلی خودم هستم ولی از اونجایی که زمان مصاحبه باید تمام افراد کیس در سفارت حضور داشته باشن، کاملا گیج شدم و نمیدونم چیکار کنم .... توروخدا با تجربه ها کمک کنن ......
2011: Not selected
2012: Not selected
2013: Not selected
2014: Selected - 2014AS7722 از بازماندگان
2015: Not selected
2016: Not selected
2017: Not Selected
2018: I Will Be Selecetd !!!!!
تشکر کنندگان:
(2014-07-06 ساعت 21:41)kooshamostofi نوشته:  دوستان عزیز، سلام ..... به دادم برسید
امروز که 15 تیر باشه تنها 9 روز تا مصاحبه باقی مونده و متاسفانه بنا به سوءتفاهم احمقانه یکی از رفقا، همسرم ممنوع الخروج شده. البته کارهای رضایت و این حرفا انجام شده ولی برای رفع ممنوعیت خروج زمان کم دارم. برنده اصلی خودم هستم ولی از اونجایی که زمان مصاحبه باید تمام افراد کیس در سفارت حضور داشته باشن، کاملا گیج شدم و نمیدونم چیکار کنم .... توروخدا با تجربه ها کمک کنن ......
سلام
دوست عزیز اگه تونستید رضایت بگیرید:
اگر از طریق دادگستری ممنوع الخروج شدند باید از شعبه نامه برای اداره گذرنامه بگیرید.
اگر از طریق ثبت اسناد ممنوع الخروج شدند نامه رضایت رو بطور حضوری به ثبت اسناد مرکز استان و اگر در تهران هستید به شعبه مرکزی ثبت اسناد ببرید با دادن یک کد ظرف 24 ساعت ممنوع الخروجی رد میشه. (ثبت خودش به اداره گذرنامه نامه میزنه)
امیدوارم مشکلتون هرچه زودتر حل بشه.
سعی کنید که حل بشه چون روز مصاحبه ما یک کیس 4 نفره بخاطر عدم حضور پدر خانواده ریجکت شدند.
2014as7xxx، ایروان، کلیرنس
تشکر کنندگان: pouria.narimisa ، azadeh2014 ، kooshamostofi
سلام دوستان

من اسفند ماه سال 92 اقدام به تعویض پاسپورتم کردم.
همون موقع ازم خواستن که کارت پایان خدمتم هم عوض شه.اون هم عوض شد و با برگه ی رسید تعویض کارت پایان خدمت اقدام به گرفتن پاسپورت جدید کردم.
به من گفتن که اعتبار این پاسپورت جدید 2 ماهه و بعد از اون باید اصل پایان خدمتو با پاسپورت ببری اداره ی گذرنامه که واست اعتبار پاسپورت رو درست کنن.

الان که حدودا" 5 ماه از اون موقع میگزره هنوز کارت پایان خدمت من نیومده و اعتباره 2 ماه ی پاسپورتم هم تموم شده.
پلیس+10 هم رفتم گفته پروندت موردی نداره فقط باید صبر کنی و این پروسه زمان بره.
مصاحبه ی من هفته ی اول شهریوره
سئوال من اینه که اگه قبل از مصاحبه کارت پایان خدمتم نیاد چه کار باید کنم؟
میتونم برم اداره ی گذرنامه و ازشون بخوام که پاسپورتمو درست کنن؟
کسی از دوستان همچین تجربه ای رو داشته؟
تشکر کنندگان:
(2014-07-06 ساعت 22:42)pouria.narimisa نوشته:  سلام دوستان

همون موقع ازم خواستن که کارت پایان خدمتم هم عوض شه.اون هم عوض شد و با برگه ی رسید تعویض کارت پایان خدمت اقدام به گرفتن پاسپورت جدید کردم.
به من گفتن که اعتبار این پاسپورت جدید 2 ماهه و بعد از اون باید اصل پایان خدمتو با پاسپورت ببری اداره ی گذرنامه که واست اعتبار پاسپورت رو درست کنن.

الان که حدودا" 5 ماه از اون موقع میگزره هنوز کارت پایان خدمت من نیومده و اعتباره 2 ماه ی پاسپورتم هم تموم شده.
سلام. شخصا به اداره گذرنامه تشریف ببرین . تا 2 بار این مجوز اعتبار 2ماهه رو صادر میکنن. شما یک بار این کار رو کردین پس یکبار دیگه هم میتونین برای مصاحبه این اعتبار 2 ماهه پاسپورت رو بگیرین. بهش میگن مجوز یکبار خروج
تشکر کنندگان: pouria.narimisa ، azadeh2014 ، محبت
(2014-06-30 ساعت 22:37)shahrzad001 نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 22:23)reza8rgh نوشته:  سلام.با تشكر از همه.
ما هفته آخر جولاي مصاحبه داريم.
1)مدارك رو كامل ترجمه كرديم.
2)كارت واكسن ها كامله.
3)وقت مديكال گرفتيم.
4)تمكن آخر هفته مي گيريم.
با توجه به اينكه براي مصاحبه به ايروان مي ريم.نياز هست فرمي پر كنيم؟سايتي ثبت نام كنيم؟
اين 165 دلار چيه؟
ممنون مي شم راهنماييم كنيد.واقعا استرس دارم.
سلام. مدارکتون رو با چیزی که دوستان قبلا گفتند تطبیق بدید. همه چیز اوکی هست. نیاز به هیچ ثبت نام و ... نیست. 165 دلار واسه موقعیه که ایشالا ویزا گرفتین برای گرفتن گرین کارته.

سلام
یعنی هر کس قبل از مصاحبه باید اکانت پرداخت 165 درست کنه؟
کسی که ویزا یک ضرب میگره چه کار کنه؟ 165 دلار رو چه طور و کی پرداخت کنه؟
تشکر کنندگان:
(2014-07-06 ساعت 22:42)pouria.narimisa نوشته:  سلام دوستان

دوست عزیز کارت پایان خدمت خیلی مهمه برای مصاحبه . هر طور شده برو دنبالش تا بتونی بگیریش. شخصا برو نظام وظیفه ( میدان سپاه )

(2014-07-07 ساعت 09:49)mbsamani نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 22:37)shahrzad001 نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 22:23)reza8rgh نوشته:  سلام.با تشكر از همه.
ما هفته آخر جولاي مصاحبه داريم.
1)مدارك رو كامل ترجمه كرديم.
2)كارت واكسن ها كامله.
3)وقت مديكال گرفتيم.
4)تمكن آخر هفته مي گيريم.
با توجه به اينكه براي مصاحبه به ايروان مي ريم.نياز هست فرمي پر كنيم؟سايتي ثبت نام كنيم؟
اين 165 دلار چيه؟
ممنون مي شم راهنماييم كنيد.واقعا استرس دارم.
سلام. مدارکتون رو با چیزی که دوستان قبلا گفتند تطبیق بدید. همه چیز اوکی هست. نیاز به هیچ ثبت نام و ... نیست. 165 دلار واسه موقعیه که ایشالا ویزا گرفتین برای گرفتن گرین کارته.

سلام
یعنی هر کس قبل از مصاحبه باید اکانت پرداخت 165 درست کنه؟
کسی که ویزا یک ضرب میگره چه کار کنه؟ 165 دلار رو چه طور و کی پرداخت کنه؟

شما هم می توونین از داخل ایران و هم به محض ورودتون 165 دلار و پرداخت کنین.
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
تشکر کنندگان: Sam2014 ، pouria.narimisa ، محبت ، gema
(2014-07-06 ساعت 22:02)shahrzad001 نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 21:41)kooshamostofi نوشته:  دوستان عزیز، سلام ..... به دادم برسید
سلام
اگر از طریق دادگستری ممنوع الخروج شدند باید از شعبه نامه برای اداره گذرنامه بگیرید.
اگر از طریق ثبت اسناد ممنوع الخروج شدند نامه رضایت رو بطور حضوری به ثبت اسناد مرکز استان و اگر در تهران هستید به شعبه مرکزی ثبت اسناد ببرید با دادن یک کد ظرف 24 ساعت ممنوع الخروجی رد میشه. (ثبت خودش به اداره گذرنامه نامه میزنه)
سعی کنید که حل بشه چون روز مصاحبه ما یک کیس 4 نفره بخاطر عدم حضور پدر خانواده ریجکت شدند.
باسلام
حساسیت این موضوع منو به فکر انداخت که از قبل آدم چک کنه که ممنوع الخروج نباشه یهو الکی بنا به هر دلیلی! جایی هست بشه چک کرد؟ چه جوری میشه فهمید؟
شماره کیس: 2014AS000080XX / سفارت: آنکارا ----> ایروان / رویت قبولی در سایت: 1 می / ارسال فرمها با ایمیل: 9 می / ایمیل دریافت مدارک: 14 می / نامه دوم: 20 می 2014 / تعداد افراد منظور در کیس: 4 نفر / تاریخ مصاحبه: هفته آخر جولای / دریافت ویزا: هیچگاه این اتفاق نیفتاد Sad
تشکر کنندگان: exxedus ، pouria.narimisa ، gema ، nedaba
(2014-07-07 ساعت 12:12)EmJay نوشته:  
(2014-07-06 ساعت 22:02)shahrzad001 نوشته:  
سلام
باسلام
حساسیت این موضوع منو به فکر انداخت که از قبل آدم چک کنه که ممنوع الخروج نباشه یهو الکی بنا به هر دلیلی! جایی هست بشه چک کرد؟ چه جوری میشه فهمید؟

اداره گذرنامه. کد ملیتون رو میدید ظرف 30 ثانیه جواب میده.
تشکر کنندگان: exxedus ، azadeh2014 ، EmJay ، pouria.narimisa ، محبت ، gema

کاربران در حال بازدید این موضوع: