کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۴
(2014-06-24 ساعت 16:51)م.ق نوشته:  من سه هفته دیگه مصاحبه دارم اما هنوز سایت سیس کیس نامببر من رو نمیشناسه! من شماره کیس رو وارد میکنم شماره کانفرم که نیاز نداره؟

شماره کیس رو بدون صفراش واردکنین.اگه بازم نشناخت،نگران نباشین.چند روز دیگه میشناسه.
CN:2014As5XXX-Interview:Ankara-May-AP

"الهی! مرا آن ده که آن به"
تشکر کنندگان: Sam2014 ، nedaba ، محبت
دوستان عزیز یک سوال دارم ، مصاحبه انگلیسیه یا میشه فارسی هم صحبت کرد؟
شماره کیس: **70
تعداد نفرات: 2 نفر
مصاحبه: 2 سپتامبر
وضعیت: کلیرنس
آپدیت ها: 2 سپتامبر
تشکر کنندگان: nedaba
(2014-06-25 ساعت 21:30)maryferfere نوشته:  دوستان عزیز یک سوال دارم ، مصاحبه انگلیسیه یا میشه فارسی هم صحبت کرد؟

فارسي
Tabassomshojaat, كيس نامبر: 2014AS69xx، تاريخ رويت: ١ مي، ارسال فرمها: ٧ مي، دريافت تاييديه: ٢٧ مي، كارنت: April ٢٠١٤، دريافت نامه دوم: ١٧ آوريل، مصاحبه: جون ٢٠١٤، سفارت: ابوظبي، دريافت ويزا: يكضرب خدا رو شكر، سفر به آمريكا: سپتامبر ٢٠١٤، گرفتن سوشيال: ٢٩ سپتامبر، گرفتن گرين كارت: ٢٣ اكتبر ٢٠١٤
تشکر کنندگان: maryferfere ، nedaba ، محبت
چرا این سایت 2-3 روز قطع بود ؟
تشکر کنندگان: nedaba
سلام دوستان عزیز
ما امروز مصاحبه داشتیم و کلیرنس خوردیم.
الان واقعا سر حوصله نیستم ولی در اولین فرصت سفرنامه خواهم نوشت شاید راهنمایی باشه برای دوستان دیگه.
در ضمن اگر کسی سوالی داشته باشه که بتونم جوابگو باشم در خدمت هستم.
موفق باشید.
شماره کیس:2014AS68xx
تعداد افراد کیس :2 نفر
کارنتی: 7آوریل
دریافت نامه دوم: 17 آوریل
مصاحبه: 30 - June / سفارت: آنکارا
آپدیت واقعی: 30 جون - 2 جولای - 3 جولای - 7 جولای فقط من از ام ر یکا - 8 جولای مجدد فقط من - 10 جولای هر دو - 11 جولای همسر بانو - 15 جولای همسر بانو
آپدیت با ایمیل: 11 آگوست - 13 آگوست - 28 آگوست - 3 سپتامبر - 4 سپتامبر
تشکر کنندگان: nedaba ، gema
(2014-06-30 ساعت 14:27)maryferfere نوشته:  چرا این سایت 2-3 روز قطع بود ؟
تو صقحه ورود به سایت اطلاع دادند ADMIN در حال اسباب کشی به هاست جدید هستند.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: nedaba ، gema
سلام دوستان من مصاحبم فردا صبح در فرانکفورت هست ، من مشخص نکردم ک مصاحبم به چه زبانی باشه، آیا فردا مشخص می‌شه؟ آیا باید مدارکم رو از قبل براشون ارسال می‌کردم؟لطف می‌کنید بفرمایید چه مدارکی باید به همراه داشته باشم ک ۱ بار دیگه مرور کنم چیزی جا نگذاشته باشم، ممنونم
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
تشکر کنندگان:
سلام.با تشكر از همه.
ما هفته آخر جولاي مصاحبه داريم.
1)مدارك رو كامل ترجمه كرديم.
2)كارت واكسن ها كامله.
3)وقت مديكال گرفتيم.
4)تمكن آخر هفته مي گيريم.
با توجه به اينكه براي مصاحبه به ايروان مي ريم.نياز هست فرمي پر كنيم؟سايتي ثبت نام كنيم؟
اين 165 دلار چيه؟
ممنون مي شم راهنماييم كنيد.واقعا استرس دارم.
تشکر کنندگان:
(2014-06-30 ساعت 22:23)reza8rgh نوشته:  سلام.با تشكر از همه.
2)كارت واكسن ها كامله.
3)وقت مديكال گرفتيم.
با توجه به اينكه براي مصاحبه به ايروان مي ريم.نياز هست فرمي پر كنيم؟سايتي ثبت نام كنيم؟
اين 165 دلار چيه؟
سلام
شما 330 دلار در سفارت می‌پردازید 165 دلار را بعدا برای صدور گرین کارت باید بپردازید فعلا همین 330 دلار را در سفارت همراه داشته باشید عکس هم فراموش نکنید راستی به تعداد اعضای کیس ما کپی از نامه تمکن مالی خواست همین نگران نباشید
موفق باشید
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
تشکر کنندگان: محبت
2)كارت واكسن ها كامله.
3)وقت مديكال گرفتيم.
اين 165 دلار چيه؟
سلام. مدارکتون رو با چیزی که دوستان قبلا گفتند تطبیق بدید. همه چیز اوکی هست. نیاز به هیچ ثبت نام و ... نیست. 165 دلار واسه موقعیه که ایشالا ویزا گرفتین برای گرفتن گرین کارته.
2014as7xxx، ایروان، کلیرنس
تشکر کنندگان: محبت ، pouria.narimisa
(2014-06-30 ساعت 22:35)مامان خانم نوشته:  
2)كارت واكسن ها كامله.
3)وقت مديكال گرفتيم.
اين 165 دلار چيه؟
سلام
شما 330 دلار در سفارت می‌پردازید 165 دلار را بعدا برای صدور گرین کارت باید بپردازید فعلا همین 330 دلار را در سفارت همراه داشته باشید عکس هم فراموش نکنید راستی به تعداد اعضای کیس ما کپی از نامه تمکن مالی خواست همین نگران نباشید
موفق باشید
ممنونم از توجهتون.
تشکر کنندگان: EmJay
دوستانم سلام Smile
جمع بندی ای از درس آموخته ی دوستانی که مصاحبه رفتن، برای خودم و سایر دوستانی که هنوز مصاحبه نرفتن گردآوری کردم، امیدورام مفید واقع بشه
الگوی رفتاری مناسب چیست؟
سوالاتی که پرسیده میشه، نحوه و نوع پاسخگویی به سوالات.
آیا سوالات زیر کامله و چه پاسخی مناسبترینه؟ سوای از اینکه باید صادقانه پاسخ داده بشه. چون همه ما مسلما تصمیم داریم که آینده مثبت تری رو برای خودمون و خونه وادهامون شکل بدیم.

1. سربازی رفتی؟ معاف شدی؟ چرا؟ دوره آمادگی رو گذردندی یا نه؟
2. کارت چیه؟ توضیح کاملی در مورد کارت ارائه می کنی؟
3. سوالات خانوادگی
4. قسم خوردن
5. برنامه ات برای آم ر ی ک ا چیه؟ چرا می خوای بری اونجا؟
6. اونجا کسی رو داری؟ پیش اون می خوای بری؟
7. تمکن مالی داری؟ این پول رو از کجا آوردی؟

و اما پاسخ یکی از دوستان در صفحات کلیرنس

1. سربازي رو كه تو فرم نوشته بوديم رفتيم يا نه. فقط پرسيد كدوم نيرو بودي. سپاه و نيرو انتظامي كليرنس خوردنش قطعيه تقريبا
2. در مورد كار هم چيزي نپرسيد چون تو فرم نوشته بودم. مگه اينكه نوع كارتون واسشون مبهم باشه و اطلاعات بيشتري نياز داشته باشن
3. سوال خانوادگي فقط پرسيد چندساله ازدواج كردين
4. گفت دستا بالا از رو قسمنامه بخونين ولي سرش تو كاغذا بود اصلا گوش نكرد ببينه قسمنامه ميخونيم يا باباكرم
5. نگفت چرا ميخواي بري آمريكا فقط گفت كجاش ميري و چرا اونجا كه گفتم لوس آنجلس واسه اينكه پر ايرانيه اونم خنده كنان گفت آها تهرانجلس
6. گفت آدرس كيه تو فرم نوشتين گفتيم يكي از دوستان ساكن اونجاس
7. تمكن مالي كه گواهي شو قبل از مصاحبه داديم به پذيرش ديگه آفيسر باز نگفت داري يا نه . اينم نپرسيد كه از كجا آورده اي

در مورد الگوي رفتاري هم چيزي كه ما ديديم اوني كه عصا قورت داده بود و كت و شلوار هاكوپيان پوشيده بود و كراوات زده بود و به سبك متون قرن هفت هجري صحبت ميكرد با اوني كه با صندل اومده بود و كاپشنش رو دور گردنش گره زده بود(به جان خودم) و مثل از خواب پريده ها زوركي حرف مي زد واسشون يه جور بود بي هيچ اهميتي. اصلا انگار نه انگار كه كلي حرص خورده بوديم كه چي بپوشيم و چي نپوشيم.
كلا اينكه فرم ها رو درست پر كن و مصاحبه رو بي خيالي طي كن. نكته مهم اين كه توضيح اضافي لازم نيست؛ مختصر و مفيد بگو تا توش سوالاي جديد در نياد واست.

و اما پاسخ دیگر:

1. از ما تاریخ ازدواجمون و پرسید و اینکه کجا باهم آشنا شدیم قبل از کار چی کار می کردیم
2. از من پرسید با همسرت توی یک خونه زندگی میکنید
3. در مورد سوال تمکن مالی هم از چند نفری شده، مخصوصا کسانی که سر کار نمیرفتن پس انتظاری نمیرفته که پولی توی حسابشون داشته باشن. تجربه نشون داده که اگر بگید کمک خانواده هست بهتره چون مدرک دیگه ای نمیتونه ازتون بخواد. مثلا اگر بگید ارث هست ممکنه ازتون انحصار وراثت بخواد که البته تا حالا اتفاق نیوفتاده.

از برخی دوستان در خصوص سربازی، کار و تمکن مالی سوالات کاملتری پرسیده شده که فک کنم دیگه شانسیه و بستگی به حس و حال آفیسر داره.

یه نکته هم خودم اضافه کنم، لطفاً به هنگام نشستن، پاتون رو روی پاتون نندازید، درست به سینه نشینید، به هنگام ورود به اتاق مصاحبه، ترتیب ورود ابتدا خانم، فرزندان و سپس آقا توصیه می شود.

البته اگه شمای دوست، سوالات، پاسخ ها و اطلاعات دیگه ای رو اضافه کنید، بسیار مفید خواهد بود

امید زیباست، به انسان قدرت تلاش و انگیزه رشد میده،
پر امید باشید
Shy
شماره کیس: 2014AS000080XX / سفارت: آنکارا ----> ایروان / رویت قبولی در سایت: 1 می / ارسال فرمها با ایمیل: 9 می / ایمیل دریافت مدارک: 14 می / نامه دوم: 20 می 2014 / تعداد افراد منظور در کیس: 4 نفر / تاریخ مصاحبه: هفته آخر جولای / دریافت ویزا: هیچگاه این اتفاق نیفتاد Sad
سلام دوستان نامه دوم من نیومده هنوز ولی یه ایمیا بهشوون زدم گفتن دارن برای آگوست برنامه ریزی میکنن ، تلفنم بهشوون زدم گفتن تا آخر هفته نامه میاد ولی هنوز هم نیومده به نظرتوون چیکار کنم؟
تشکر کنندگان:
(2014-06-30 ساعت 17:07)Sam2014 نوشته:  
(2014-06-30 ساعت 14:27)maryferfere نوشته:  چرا این سایت 2-3 روز قطع بود ؟
تو صقحه ورود به سایت اطلاع دادند ADMIN در حال اسباب کشی به هاست جدید هستند.

امیدوارم این اسباب کشی تموم شده باشه و دیگه قطع نشهSmile
تشکر کنندگان: محبت
حوصله توضیح دادن ندارم فقط یه جمله مارو که رد کردن...................
تشکر کنندگان: محبت ، Sara_lphmkf

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان