کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
سلام من مدرک پیش دانشگاهیم و مدرک سربازیم شهریور اماده میشه شماره کیس نامبرم هم بین 7000 تا 8000 هستش خواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد واسم؟
کیس نامبر:7XXX
تاریخ رویت قبولی:1May2015
کنسولگری:Ankaraبه yeravan
تعداد افراد منظور در کیس :1
ارسال فرمهای سری اول:26 oct
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:10August تغییر کرد به 11 August
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا: ایشالله یکضرب
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
تشکر کنندگان:
(2014-05-09 ساعت 14:45)SAMI 71 نوشته:  سلام من مدرک پیش دانشگاهیم و مدرک سربازیم شهریور اماده میشه شماره کیس نامبرم هم بین 7000 تا 8000 هستش خواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد واسم؟
سلام دوست عزیز اگر منظورتون از مدرک سربازی همون کارت پایان خدمت هست خیر مشکلی نیست شما با توجه به کیس نامبرتون حداقل تا پایان امسال فرصت خواهید داشت موفق باشید
2014as65$$
ABD/26JUNE
جا مانده از لاتاری 2014

تشکر کنندگان: Kaveh ، 5ina
(2014-05-08 ساعت 00:06)bitarafsajad2 نوشته:  سلام به همه
من کلی مطالعه و تحقیق کردم و چنتا سوال دارم ٬ به ترتیب میپرسم٬ ممنونم جواب اگه جواب بدین:

1_ اگر من مصاحبه قبول بشم ( میگن ویزا میدن که ۳ تا ۶ ماه وقت داری بری آمریکا و کاراتو بکنی و پاسپورت سفید بگیری و برگردی ایران و سربازیتو بری) با توجه به اینکه من اجازه گرفتم و وثیقه گذاشتم رفتم مصاحبه٬ آیا دوباره بلافاصله دوباره اجازه میدن که بری آمریکا؟!!

2_ من خودم لاتاری قبول نشدم! همسرم برنده شده! آیا من میتونم بجای همسرم برم آمریکا و کارای گرین کارت و پاسپورت سفید رو انجام بدم و برگردم؟

3_ با توجه به اینکه ۲۰ روز بیشتر اجازه نمیدن که خارح از کشور باشی ٬ چطور میتونم تو آمریکا یک ماه بمونم و کارارو انجام بدم؟ راهی هست؟ کلا چطور یه نفر که وثیقه گذاشته و چند ماه قبل هم از کشور خارج شده و وثیقه گذاشته٬ میتونه دوباره بره یه کشور دیگه ( آمریکا ) و بیشتر از یک ماه بمونه؟
ممنون بابت جوابتون

۱- شما برای اخذ مجوز خروج باید فاقد غیبت باشید. بعد از دریافت ویزا ۶‌ماه فرصت‌ دارین‌که‌ویزا رو‌اکتیو‌کنین وگرنه‌ویزاتون‌ ویزاتون میسوزه. و بعد از دریافت ویزا همون روز میتونین برین آمری کا.
۲- اگر‌درستو‌ن تموم شده و در اون یک‌سال فراغت هستین اگر اشتیاه نکنم فقط یک بار میتونین مجوز خروج بگیرین اونم سفر تفریحی ۱۵ میلیونی.
۳- اگر برنده همسرتون هستن حتما ایشون باید در سفر اول به آمریکا همراه شما باشن در غیر اینصورت شما رو راه نمیدن مگر اینکه قانون عوض شده باشه
۴- اگر شما یک‌روز دیرتر از وقت موعود وارد ایران شین مشمول غایب محسوب میشین
تشکر کنندگان: bitarafsajad2
(2014-05-11 ساعت 14:09)5ina نوشته:  
(2014-05-08 ساعت 00:06)bitarafsajad2 نوشته:  سلام به همه
من کلی مطالعه و تحقیق کردم و چنتا سوال دارم ٬ به ترتیب میپرسم٬ ممنونم جواب اگه جواب بدین:

1_ اگر من مصاحبه قبول بشم ( میگن ویزا میدن که ۳ تا ۶ ماه وقت داری بری آمریکا و کاراتو بکنی و پاسپورت سفید بگیری و برگردی ایران و سربازیتو بری) با توجه به اینکه من اجازه گرفتم و وثیقه گذاشتم رفتم مصاحبه٬ آیا دوباره بلافاصله دوباره اجازه میدن که بری آمریکا؟!!

2_ من خودم لاتاری قبول نشدم! همسرم برنده شده! آیا من میتونم بجای همسرم برم آمریکا و کارای گرین کارت و پاسپورت سفید رو انجام بدم و برگردم؟

3_ با توجه به اینکه ۲۰ روز بیشتر اجازه نمیدن که خارح از کشور باشی ٬ چطور میتونم تو آمریکا یک ماه بمونم و کارارو انجام بدم؟ راهی هست؟ کلا چطور یه نفر که وثیقه گذاشته و چند ماه قبل هم از کشور خارج شده و وثیقه گذاشته٬ میتونه دوباره بره یه کشور دیگه ( آمریکا ) و بیشتر از یک ماه بمونه؟
ممنون بابت جوابتون

۱- شما برای اخذ مجوز خروج باید فاقد غیبت باشید. بعد از دریافت ویزا ۶‌ماه فرصت‌ دارین‌که‌ویزا رو‌اکتیو‌کنین وگرنه‌ویزاتون‌ ویزاتون میسوزه. و بعد از دریافت ویزا همون روز میتونین برین آمری کا.
۲- اگر‌درستو‌ن تموم شده و در اون یک‌سال فراغت هستین اگر اشتیاه نکنم فقط یک بار میتونین مجوز خروج بگیرین اونم سفر تفریحی ۱۵ میلیونی.
۳- اگر برنده همسرتون هستن حتما ایشون باید در سفر اول به آمریکا همراه شما باشن در غیر اینصورت شما رو راه نمیدن مگر اینکه قانون عوض شده باشه
۴- اگر شما یک‌روز دیرتر از وقت موعود وارد ایران شین مشمول غایب محسوب میشین
اگر یک بار بیشتر اجازه خروج نمیدن به نظرتون بهترین کار چیه؟ همونجا بعد از مصاحبه و قبولی برم آمریکا؟ اگر اینجور باشه که نمیتونم منتظر بمونم تا گرین کارت و پاس سفید بگیرم٬ چون ۲۰ روز بیشتر وقت ندارم کلا...٬ به نظرتون میشه کاری کرد؟
تشکر کنندگان:
2 تا سوال:

1_ ایالت ها و شهر های آمریکا رو میتونیم خودمون انتخاب کنیم که کجا بریم واسه زندگی؟ اگه دوستی یا فامیلی یا آشنایی داشته باشی اونجا و اونا اسپانسرت نباشن ٬ میشه اونجا زندگی کرد و چند روزی پیششون موند تا گرین کارتو بگیریم و به آدرس خونه اونا پست بشه؟ میشه؟

2_ من همسرم توی لاتاری قبول شده٬ میتونه خودش یک ماه بره آمریکا و همه این کارارو انجام بده و خونه ی یکی از آشنا ها بمونه تا گرین کارت ها رو و پاسپورت سفید رو بگیره و من به کار سربازیم برسم؟ و اون با پاسپورت سفید و گرین کارت برگرده ایران؟ میشه؟
تشکر کنندگان: 5ina
(2014-05-12 ساعت 00:09)bitarafsajad2 نوشته:  2 تا سوال:

1_ ایالت ها و شهر های آمریکا رو میتونیم خودمون انتخاب کنیم که کجا بریم واسه زندگی؟ اگه دوستی یا فامیلی یا آشنایی داشته باشی اونجا و اونا اسپانسرت نباشن ٬ میشه اونجا زندگی کرد و چند روزی پیششون موند تا گرین کارتو بگیریم و به آدرس خونه اونا پست بشه؟ میشه؟

2_ من همسرم توی لاتاری قبول شده٬ میتونه خودش یک ماه بره آمریکا و همه این کارارو انجام بده و خونه ی یکی از آشنا ها بمونه تا گرین کارت ها رو و پاسپورت سفید رو بگیره و من به کار سربازیم برسم؟ و اون با پاسپورت سفید و گرین کارت برگرده ایران؟ میشه؟

1- بله میشه Smile
۲- شما بعد از گرفتن‌ویزا ۶ماه فرصت دارین برین آمریکا در غیر این صورت ویزاتون میسوزه. هرکسی خودش برای گرفتن گرین کارت باید شخص شخیصش حضور داشته باشه در آمری کا Smile
موفق باشین
2014AS60XX
Three Person
Two Issued on 16 May
Updates : 14-15-16 May / 20 May / 11 June

هر سوالی داشتین بهم‌پیام خصوصی بدین در حد توانم راهنمایی میکنم.
تشکر کنندگان: bitarafsajad2 ، lighthouse
چقدر بایدوثیقه بگذاریم تا از کشور خارج شویم
آمریکا دارم میامBig Grin
تشکر کنندگان:
سلام
آقا ببینید راهی که من انتخاب کردم خوب هست یا نه
همسرم لاتاری قبول شده!
من تا ۲ ماه دیگه درسم تموم میشه و مهر میرم سربازی تا یه مقدار از سربازی رو رفته باشم٬ بعد دیماه فراگیر پیام نور شرکت میکنم و از بهمن میرم دانشگاه برای فوق لیسانس! بعد از طریق دانشجویی میریم ترکیه واسه مصاحبه ! بعد از گرفتن ویزا یک ضرب میریم آمریکا و دو نفرمون میریم پیگیر پاسپورت سفید و گرین کارت میشیم! بعد من تنها برمیگردم ایران و همسرم اونجا میمونه تا گرین کارت و پاس سفید رو بگیره و برگرده! منم تو این مدت از درس انصراف میدم و ادامه سربازی رو میرم! این خوبه؟؟؟؟؟!!!!!!
تشکر کنندگان:
(2014-05-12 ساعت 12:38)ali999 نوشته:  چقدر بایدوثیقه بگذاریم تا از کشور خارج شویم

مثل اینکه اگر سفرت غیر علمی باشه ٬ 15 میلیون تومن
تشکر کنندگان: ali999
سوالات متداول خروج از كشور

1- خروج از كشور تاچه سني نياز به مجوز از سازمان وظيفه عمومي ندارد؟

قبل از سن مشموليت با عنايت به اينكه سن مشموليت از ابتداي ماه 18 سالگي تمام مي باشد ،لذا خروج اشخاص قبل از سن مشموليت نياز به اخذ مجوز ندارد.

مثال : متولد 4/5/73 از تاريخ 1/5/91 به عنوان مشمول محسوب مي شود وخروج وي تا 1/5/91 نياز به مجوز سازمان وظيفه عمومي ندارد.

2- دانش آموزان و دانشجويان خارج از كشور در صورت فراغت ، اخراج ويا ترك تحصيل تا چه مدت مي بايست خود را به وظيفه عمومي معرفي نمايند؟

اينگونه مشمولان حداكثر 1 سال از تاريخ وقوع فراغت ، اخراج يا ترك تحصيل فرصت معرفي خود به وظيفه عمومي را خواهند داشت

3- آيا مشمولي كه داراي معافيت تحصيلي دانش آموزي يا دانشجويي خارج از كشور است مي تواند به دفعات متعدد به كشور مسافرت نمايد؟

هيچگونه محدوديتي ازسوي وظيفه عمومي دراين زمينه وجود نداردومقررشدوزارتخانه هاي مربوط مجوزهاي ترددسالانه براي اينگونه مشمولان صادر كنند .

4 - سنوات تحصيل دانشجويان در خارج از كشور چگونه مي باشد؟

سنوات تحصيل دردانشگاه هاي خارج از كشور همانند دانشگاه هاي داخل كشور مي باشد وفرقي باهم ندارند.

- 5 آيا دانشجويان انصرافي در خارج از كشور حق تحصيل مجدد را دارند؟

به شرط اينكه 1سال ازتاريخ انصراف آنان سپري نشده باشد واين حق رافقط1باردرطول تحصيل براي دانشگاه هاي داخل وخارج از كشورخواهند داشت.

6- انواع سفرهايي كه مورد استفاده مشمولان مي باشد كدام است؟

سفرهاي علمي – سفرهاي غير علمي – سفرهاي نيمه علمي – سفرهاي مطالعاتي – سفرهاي زيارتي – دوره هاي مشترك

7- ميزان وثيقه سفر هاي مورد استفاده مشمولان چقدر مي باشد؟

سفرهاي علمي : 5 ميليون تومان

سفرهاي غير علمي: 15 ميليون تومان

سفرهاي نيمه علمي :8ميليون تومان

سفرهاي مطالعاتي : 5 ميليون تومان

سفرهاي زيارتي عراق وعربستان : 20میلیون ریال وجه نقد

8- شرایط کلی مشمولان برای خروج از کشور کدام است؟

الف : مشمول فاقد غيبت باشد.

ب : وضعيت تحصيلي مشخصي داشته باشد(دانش آموز- دانشجو – طلبه فارغ التحصيل(

پ : وثيقه مورد نياز را به سازمان وظيفه عمومي پرداخته باشند.

ت : گواهي اشتغال به تحصيل يادرخواست مجوز خروج از كشور را ارايه نمايند.

ث :مهلت معرفي مشمولان فارغ التحصيل به پايان نرسيده باشد يا داراي برگ اعزام بدون غيبت باشند.

9- مدت اعطايي جهت سفرهاي مطالعاتي حداكثر چه بازده زماني را در بر ميگيرد؟

براي دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد 6 ماه ودانشجويان مقطع دكتري 1 سال مي باشد.

10- صدور مجوز خروج از كشوربراي سربازان وظيفه چگونه است ؟

صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد وامور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري وانجام است.

11- آيا صدور مجوز خروج براي دانشجويان از سوي وظيفه عمومي محدوديت دارد؟

خير صدور مجوز خروج در هر ترم تحصيلي از نظر وظيفه عمومي هيچ محدوديتي ندارد.

12- دربازگشت از سفر و استرداد وديعه ،آيا حضور مشمول در وظيفه عمومي الزامي است؟

درحال حاضر بله – صرفا باحضور مشمول ورويت گذرنامه وي وديعه استرداد مي گردد.

13- دربازگشت از سفر هاي خارج از كشور با مشمولاني كه به موقع به كشور وارد شده ليكن با تاخير خود را به وظيفه عمومي معرفي نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟

از شش ماه تا يكسال از خروج مجدد ايشان جلوگيري خواهد شد .

14- با مشمولي كه با صدور مجوز به خارج از كشور سفر نموده ودر موعد مقرر به كشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟

وديعه وي به نفع دولت ضبط خواهد شد ودرصورت ورود به غيبت همانند ساير غايبين با آنان رفتار مي شود .

15- فرآيند رسيدگي به درخواست خروج از كشور مشمول چيست؟

الف : ارائه اشتغال به تحصيل (دانشجويي و دانش آموزي ) به همراه وثيقه سفر مربوطه به وظيفه عمومي محل استقرار دانشگاه يا سكونت مشمول .

ب : صدور وارسال مجوز خروج از كشور توسط سامانه وظيفه عمومي به پليس گذرنامه ناجا.

پ : صدور گذرنامه يا تمديد آن توسط گذرنامه ناجا.

16- آیا خروج از کشور دانشجویان در سنوات ارفاقی امکان پذیر می باشد؟

بله صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که با موافقت کمسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی می باشند بلامانع می باشد.

17- در چه مقطع تحصیلی می توانیم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور مجوز بگیریم؟

صدور مجوز خروج به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور صرفا برای فارغ التحصیلان لیسانس و بالاتر و با سپردن وثیقه لازم امکان پذیر می باشد.

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان: hooman13 ، lighter ، 5ina ، BardiyaSeVen
سلام سربازی توی سپاه چقدر مشکل ایجاد میکنه واسه مصاحبه؟؟؟؟
کیس : ASXXX // تعداد نفرات کیس : 2 // سفارت : آنکارا // ارسال 260 : 20 جوون // کارنت : سری اول // نامه دوم : 23 اکتبر // مصاحبه : 10 دسامبر // وضعیت کیس:نفر اصلی AP // سربازی: س
من همسر آقای مرداد هستم (درسا)
آقای برنده چون افسرده شده به خاطر AP دیگه نمیاد اینجا سربزنه.
تشکر کنندگان:
(2014-05-04 ساعت 02:49)ramin_pf نوشته:  
(2014-05-03 ساعت 15:17)5ina نوشته:  
(2014-05-03 ساعت 12:39)ramin_pf نوشته:  سلام
من رامین هستم 30 سالم هست و تا الان برای سربازی اقدام نکرده ام درواقع غیبت دارم
ازدواج کردم دو تا بچه دارم.
امسال لاتاری 2015 قبول شدم
اگر برم خدمت سربازی آیا میتونم برای مصاحبه گذرنامه بگیرم؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید.

ضمن تبریک و آرزوی موفقیت، با تحصیل حین خدمت برای اخذ مجوز خروج میتونین اقدام کنین منتهی چون غیبت دارین خیلی سخته... باز دوستان پیشکسوت و صاحب نظر دریغ نکنن از نظراتشون

چه جوری میتونم مجوز تحصیل حین خدمت بگیرم
یعنی برم خدمت و بعد در دانشگاه شرکت کنم؟ مثلا پیام نور؟ آیا پیام نور این امکان رو داره ؟

دوست عزیز سلام من برنده لاتاری 2014 هستم و تازه دیروز مصاحبه داشتیم بگذار یه سری اطلاعات بهتون بدم: 1) من یه پاس قدیمی داشتم که به علت سربازی نرفتم نتونستم تمدید کنم ولی همه مراحل ازت پاسپورت میخوان مثله: مدیکال ، وارد شدن به سفارت و تحویل مدارک
2) عزیزم اونجا موقع مصاحبه همه چی اوکی بود ولی داشتن کارت یا معافیت واسه اونا مهمه چون میگن پاس باید باشه که ما بتونیم ویزا رو اونجا صادر کنیم و کار شما به اما و اگر کشیده میشه
3) به نظر من شما تا وقت داری دنبال معافیت (به هر علتی که میتونی) برو چون اگه به سربازی رفتن فکر کنی اصلاً به مصاحبه نمیرسی
بازم سوالی بود ما در خدمتیم
تشکر کنندگان: 5ina
(2014-05-12 ساعت 00:09)bitarafsajad2 نوشته:  2 تا سوال:

عزیزم شما باید دو نفرتون موقع مصاحبه حضور داشته باشین..
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
من امروز نظام وظیفه بودم و گفتم خوبه این اطلاعات رو در اختیار شما هم بذارم
1. دانشجو بدون محدودیت میتونه در خواست خروج از کشور داشته باشه البته نامه اشتغال به تحصیل از دانشگاه باید بگیرید برای هر بار خروج و با توجه به سفرتون وثیقه باید بذارید
2.طرف حسابشون فقط بانک قوامین هست برای گذاشتن وثیقه
3.در سال فراغت از تحصیل فقط در 3 ماه اول یعنی وقتی فارغ التحصیل شدین تا 3 ماه اول میتونین با نامه ی فارغ التحصیلی که از دانشگاه میگیرید هر چند بار خواستین خارج بشید ( توجه کنید که برای هر بار خروج می بایست نامه و وثیقه انجام بشه) بعد از 3 ماه می بایست دفترچه خدمت رو پست کنید و با داشتن کارت سبز ( اون ها گفتن اسمش اینه بعد از پست کردن میدن گویا) میتونید اقدام کنید برای خروج از کشور
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: SomeOneX ، amir2640 ، lighthouse
همسر من کارت معافیت داره. ..و این که دولت اعلام کرده که تا خرداد فرصت هست که کارت را تعویض کنن و کارت جدید بگیرن... به نظرتون این کار را بکنه یا لزومی نداره
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان