کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2014-05-11 ساعت 11:36)azadeh2014 نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 14:45)SAMI 71 نوشته:  سلام من مدرک پیش دانشگاهیم و مدرک سربازیم شهریور اماده میشه شماره کیس نامبرم هم بین 7000 تا 8000 هستش خواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد واسم؟
سلام دوست عزیز اگر منظورتون از مدرک سربازی همون کارت پایان خدمت هست خیر مشکلی نیست شما با توجه به کیس نامبرتون حداقل تا پایان امسال فرصت خواهید داشت موفق باشید

یعنی پر کردن فرم ها تا اخر امسال وقت داره؟
کیس نامبر:7XXX
تاریخ رویت قبولی:1May2015
کنسولگری:Ankaraبه yeravan
تعداد افراد منظور در کیس :1
ارسال فرمهای سری اول:26 oct
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:10August تغییر کرد به 11 August
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا: ایشالله یکضرب
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
تشکر کنندگان:
(2014-05-11 ساعت 18:07)bitarafsajad2 نوشته:  
(2014-05-11 ساعت 14:09)5ina نوشته:  
(2014-05-08 ساعت 00:06)bitarafsajad2 نوشته:  سلام به همه
من کلی مطالعه و تحقیق کردم و چنتا سوال دارم ٬ به ترتیب میپرسم٬ ممنونم جواب اگه جواب بدین:

1_ اگر من مصاحبه قبول بشم ( میگن ویزا میدن که ۳ تا ۶ ماه وقت داری بری آمریکا و کاراتو بکنی و پاسپورت سفید بگیری و برگردی ایران و سربازیتو بری) با توجه به اینکه من اجازه گرفتم و وثیقه گذاشتم رفتم مصاحبه٬ آیا دوباره بلافاصله دوباره اجازه میدن که بری آمریکا؟!!

2_ من خودم لاتاری قبول نشدم! همسرم برنده شده! آیا من میتونم بجای همسرم برم آمریکا و کارای گرین کارت و پاسپورت سفید رو انجام بدم و برگردم؟

3_ با توجه به اینکه ۲۰ روز بیشتر اجازه نمیدن که خارح از کشور باشی ٬ چطور میتونم تو آمریکا یک ماه بمونم و کارارو انجام بدم؟ راهی هست؟ کلا چطور یه نفر که وثیقه گذاشته و چند ماه قبل هم از کشور خارج شده و وثیقه گذاشته٬ میتونه دوباره بره یه کشور دیگه ( آمریکا ) و بیشتر از یک ماه بمونه؟
ممنون بابت جوابتون

۱- شما برای اخذ مجوز خروج باید فاقد غیبت باشید. بعد از دریافت ویزا ۶‌ماه فرصت‌ دارین‌که‌ویزا رو‌اکتیو‌کنین وگرنه‌ویزاتون‌ ویزاتون میسوزه. و بعد از دریافت ویزا همون روز میتونین برین آمری کا.
۲- اگر‌درستو‌ن تموم شده و در اون یک‌سال فراغت هستین اگر اشتیاه نکنم فقط یک بار میتونین مجوز خروج بگیرین اونم سفر تفریحی ۱۵ میلیونی.
۳- اگر برنده همسرتون هستن حتما ایشون باید در سفر اول به آمریکا همراه شما باشن در غیر اینصورت شما رو راه نمیدن مگر اینکه قانون عوض شده باشه
۴- اگر شما یک‌روز دیرتر از وقت موعود وارد ایران شین مشمول غایب محسوب میشین
اگر یک بار بیشتر اجازه خروج نمیدن به نظرتون بهترین کار چیه؟ همونجا بعد از مصاحبه و قبولی برم آمریکا؟ اگر اینجور باشه که نمیتونم منتظر بمونم تا گرین کارت و پاس سفید بگیرم٬ چون ۲۰ روز بیشتر وقت ندارم کلا...٬ به نظرتون میشه کاری کرد؟

شما تا 3 ماه بعد از فارغ التحصیلی میتونید با نامه ی فارغ التحصیلی که از یونی میگیرید اقدام کنید و تو پست های قبل توضیحش رو دادم کامل میتونید بخونید
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان:
سلام این پاسپورت سفید که میگن ۲ سال فرصت هست تا خارج آمریکا زندگی کنیم! میتونم ازش بعنوان ۲ سال سربازی ازش استفاده کنم و ۲ سالس که فرصت دارم رو سربازی برم؟؟؟؟؟
دوم اینکه پاسپورت سفید چند روز بعد صادر میشه؟ با گرین کارت با هم صادر میشه؟ چند روز باید آمریکا بمونم؟ ( با توجه به اینکه باید برگردم چون ۲۰ روز بیشتر مهلت ندارم واسه خارج از ایران بودن )
مصاحبه رفتن رو میشه یه جوری جورش کرد!!! ولی مشکل اصلی آمریکا رفتن و برگشتن و رفتن به سربازیه!!! گیج شدم !!! نمیدونم چیکار کنم!!! خیلی خیلی ممنون میشم اگر کامل و واضح و روشن و دقیق راهنماییم کنید... متشکرم از همتون...
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من دانشجوی سال آخر هستم و آخر دی ماه فارغ التحصیل میشم ، امسال لاتاری 2015 رو بردم
-با توجه به اینکه کیس نامبرم حدود 6000 هست زمان مصاحبه حدودا کی میشه؟
-اگر زمان مصاحبه بعد از فارغ التحصیلیم باشه با توجه به اینکه فقط یکبار میتونم در زمان فراغت از کشور خارج بشم و ویزا هم 6ماه بیشتر فرصت نداره اگر یک ترم مرخصی بگیرم هم باز میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم و از کشور به هر تعدادی تا زمان فارغ التحصیلی خارج بشم؟
-ظاهرا مهلت خروج از کشور رو حداکثر 30 روزه میدند ولی برای گرفتن گرین کارت 1 ماه باید تو امریکا باشیم و از طرفی اگر دیرتر برگردیم مشمول غائب محسوب میشیم! دوستانی که این مشکل رو داشتن چی کار کردن؟
-من میخوام برای دوران سربازی از ویزای سفید استفاده کنم ولی اینطور که فهمیدم ویزای سفید مهلت 24 ماهه داره حالا با اینکه سربازی هم 24 ماهه شده و 1 ماه قبل و بعد از اون هم نمیشه از کشور خارج شد (حدودا 27 ماه) و امکان تمدید ویزا نیست گرین کارت باطل نمیشه؟
ممنون میشم کامل پاسخ بدید چون واقعا معضلی شده برام! Smile
تشکر کنندگان:
سلام
من هم در لاتاری قبول شده ام ولی برای معافیت که اقدام کرده ام تا 3 ماه دیگه کارت پایان خدمتم میاد که تازه برم برای پاسپورت اقدام کنم.
در فرم آنلاین که به پاسپورت گیر میدهد چیکار کنم ؟؟ Sad
تشکر کنندگان:
(2014-05-19 ساعت 14:34)kia79 نوشته:  سلام
من هم در لاتاری قبول شده ام ولی برای معافیت که اقدام کرده ام تا 3 ماه دیگه کارت پایان خدمتم میاد که تازه برم برای پاسپورت اقدام کنم.
در فرم آنلاین که به پاسپورت گیر میدهد چیکار کنم ؟؟ Sad

سلام
مهمترین نکته شماره کیس نامبرتان میباشد اگر با مقایسه لیست پارسال احساس میکنید وقت دارید میتوانید صبر کنید پاسپورتتان را بگیرید ولی اگر کیس نامبرتان پائین است میتوانید شماره پاسپورت را نزنید و بعدا پس از گرفتن اعلام کنید
البته در قسمت Document Type باید OTHER TRAVEL DOCUMENT را انتخاب کنید
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان:
خالی از لطف نیست در جریان باشید که کشورهای زیر دارای سربازی اجباری هستند و قطعا مقامات سفارت در جریان این لیست هستند :

3.1 Armenia
3.2 Austria
3.3 Belarus
3.4 Azerbaijan
3.5 Bermuda
3.6 Brazil
3.7 Myanmar (Burma)
3.8 Cyprus
3.9 Denmark
3.10 Egypt
3.11 Finland
3.12 Greece
3.12.1 Conscientious objection to military service in Greece
3.13 Iran
3.14 Israel
3.15 North Korea
3.16 South Korea
3.16.1 Compensation
3.17 Mexico
3.18 Norway
3.19 Russia
3.20 Singapore
3.21 Switzerland
3.22 Taiwan (ROC)
3.23 Thailand
3.24 Turkey
3.25 Ukraine
کیس نامبر: 2XXX // سفارت: آنكارا // مصاحبه نوامبر // سربازى : س // اخرين آپديت واقعى ١٩ مى //

بازمانده لاتارى ٢٠١٥
تشکر کنندگان: noobnoobi
من میخوام پاسپورتم و از طریق زیارتی بگیرم بعد از طریق عراق برم ایروان و برگردم به نظرتون مشکلی پیش میاد ؟؟؟ اینکه مهر یه کشور دیگه غیر از عراق تو پاسپم باشه؟؟
کیس نامبر: **74 .... سفارت: آنکارا >> ایروان .... ارسال مدارک: 7 Jun .... تعداد : 2 نفر .... نامه دوم : 20 May .... تاریخ مصاحبه: 30 June
تشکر کنندگان:
(2014-05-21 ساعت 11:18)chance2 نوشته:  من میخوام پاسپورتم و از طریق زیارتی بگیرم بعد از طریق عراق برم ایروان و برگردم به نظرتون مشکلی پیش میاد ؟؟؟ اینکه مهر یه کشور دیگه غیر از عراق تو پاسپم باشه؟؟

دوست عزیز چند سال پیش، اینکه به غیر از اون کشور زیارتی مهر کشور دیگه ای تو پاست باشه مهم نبود یعنی کافی بود مهر اون کشور زیارتی هم به پاست بخوره و هر چندتا کشور که می خوای برو ولی الان نمیدونم بازهم اینطوریه یا نه.
تشکر کنندگان: chance2
(2014-05-19 ساعت 12:48)AmirHA2008 نوشته:  سلام دوستان
من دانشجوی سال آخر هستم و آخر دی ماه فارغ التحصیل میشم ، امسال لاتاری 2015 رو بردم
-با توجه به اینکه کیس نامبرم حدود 6000 هست زمان مصاحبه حدودا کی میشه؟
-اگر زمان مصاحبه بعد از فارغ التحصیلیم باشه با توجه به اینکه فقط یکبار میتونم در زمان فراغت از کشور خارج بشم و ویزا هم 6ماه بیشتر فرصت نداره اگر یک ترم مرخصی بگیرم هم باز میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم و از کشور به هر تعدادی تا زمان فارغ التحصیلی خارج بشم؟
-ظاهرا مهلت خروج از کشور رو حداکثر 30 روزه میدند ولی برای گرفتن گرین کارت 1 ماه باید تو آمریکا باشیم و از طرفی اگر دیرتر برگردیم مشمول غائب محسوب میشیم! دوستانی که این مشکل رو داشتن چی کار کردن؟
-من میخوام برای دوران سربازی از ویزای سفید استفاده کنم ولی اینطور که فهمیدم ویزای سفید مهلت 24 ماهه داره حالا با اینکه سربازی هم 24 ماهه شده و 1 ماه قبل و بعد از اون هم نمیشه از کشور خارج شد (حدودا 27 ماه) و امکان تمدید ویزا نیست گرین کارت باطل نمیشه؟
ممنون میشم کامل پاسخ بدید چون واقعا معضلی شده برام! Smile

سربازی هنوز 24 ماه نشده و تا اطلاع ثانوی 21 ماه هستش.
تشکر کنندگان: AmirHA2008
(2014-05-17 ساعت 21:00)bitarafsajad2 نوشته:  سلام این پاسپورت سفید که میگن ۲ سال فرصت هست تا خارج آمریکا زندگی کنیم! میتونم ازش بعنوان ۲ سال سربازی ازش استفاده کنم و ۲ سالس که فرصت دارم رو سربازی برم؟؟؟؟؟
دوم اینکه پاسپورت سفید چند روز بعد صادر میشه؟ با گرین کارت با هم صادر میشه؟ چند روز باید آمریکا بمونم؟ ( با توجه به اینکه باید برگردم چون ۲۰ روز بیشتر مهلت ندارم واسه خارج از ایران بودن )
مصاحبه رفتن رو میشه یه جوری جورش کرد!!! ولی مشکل اصلی آمریکا رفتن و برگشتن و رفتن به سربازیه!!! گیج شدم !!! نمیدونم چیکار کنم!!! خیلی خیلی ممنون میشم اگر کامل و واضح و روشن و دقیق راهنماییم کنید... متشکرم از همتون...

شما باید حداقل یک ماه در آمریکا بمونید تا گرین کاتتون بدستتون برسه. بعدا از دریافت گرین کارت میتونید تقاضای پاس سفید بکنید.
تشکر کنندگان:
درود بر همه شما عزیزان
دوستان عزیز برنده لاتاری 2015 ، تبریک و شادباش مرا پذیرا باشید.
بخاطر دینی که به انجمن مهاجرتی مهاجرسرا دارم و بخاطر علاقه شخصی بنده به این سایت و مدیران ارجمندش که در یاری رساندن به هموطنان عزیزمون از هیچ تلاش و کوششی مضایقه نمی کنند خوشحال می شم اگر کمکی از دستم بربیاد برای شما دوستان 2015ای انجام بدهم.

خدمتتون عرض کنم که خیلی از سوالاتی که شما عزیزان در این تایپیک مطرح می فرمایید قبلا در تایپیک مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور-لاتاری 2014 توسط دوستانی مثل خودتون پرسیده شده ، توصیه می کنم به تایپیک بچه های لاتاری 2014 سر بزنید و پرسش و پاسخ ها را مطالعه کنید.
مطمئنا خیلی از ابهامات برطرف خواهد شد.

درخصوص Re-entry Permit یا همان پاس سفید هم که پرسیده بودید ، خیر نیازی نیست که 1 ماه در امریکا بمونید و اصلا نیازی نیست که حتما گرین کارتتون بیاد و بعدا اقدام کنید،شما می توانید فردای ورود خود به امریکا برای این مهم اقدام فرمایید برای اطلاعات بیشتر به این ( لینــک ) مراجعه فرمایید.
دوستان خواهشا اطلاعات غلط به یکدیگر ندهید.
بهترین راه جستجو و مطالعه تایپیک های سال های گذشته است که مطمئنا درمورد خیلی از مسائل دوستان به یک جمع بندی کلی و قابل استناد رسیدند.

دوستی که در خصوص مهر ورود و خروج کشور دیگری به غیر از کشوری که برایش اجازه خروج گرفته می شه سوالی پرسیده بودند که درجوابش باید خدمتشون عرض کنم که اگر به کشور دیگری به غیر از کشوری که برایش اجازه خروج گرفته اند سفری کنید طبق تعهدنامه ای که در سازمان وظیفه عمومی کشور امضایش خواهید کرد وثیقه شما ضبط می شه و ممکن هست تا 6 ماه ممنوع الخروج شوید/.
این اطمینان را بهتون می دهم تا وقتی که از قوانین سرپیچی نکنید و نقضشون نکرده باشید در هیچ کجا هیچ اتفاقی برایتان رخ نخواهد داد.

برای یکایتون آرزوی موفقیت دارم.
به امید ویزای یکضرب شما دوستان عزیز و گرامی.
تشکر کنندگان: milad.nas ، AmirHA2008 ، BardiyaSeVen
سلام آقای mtcanada
من سئوالم رو یکبار پرسیدم. بالاتر از پست شما.
من در حال تکمیل مراحل معافیت هستم تا 3 ماه دیگه طبق گفته سازمان نظام وظیفه و ممکنه تا 6-7 ماه هم طول بکشه. تا بتونم پاسپورت بگیرم.
آیا میتونم فرم ها رو در اون موقع پر کنم؟ یا اینکه فرم انلاین رو با Other Documen Travel پر کنم?
من ازدواج کردم و دو تا بچه دارم خیلی موقعیت حساس هست. متشکرم.
من دارای کیس نامبر حدود 7000 هستم.
تشکر کنندگان:
(2014-05-21 ساعت 21:36)kia79 نوشته:  سلام آقای mtcanada
من سئوالم رو یکبار پرسیدم. بالاتر از پست شما.
من در حال تکمیل مراحل معافیت هستم تا 3 ماه دیگه طبق گفته سازمان نظام وظیفه و ممکنه تا 6-7 ماه هم طول بکشه. تا بتونم پاسپورت بگیرم.
آیا میتونم فرم ها رو در اون موقع پر کنم؟ یا اینکه فرم انلاین رو با Other Documen Travel پر کنم?
من ازدواج کردم و دو تا بچه دارم خیلی موقعیت حساس هست. متشکرم.
من دارای کیس نامبر حدود 7000 هستم.
درود بر شما
بهتون تبریک می گم
اجازه بدید مراحل معافیتتون طی بشه.
فقط نمی دونم ، شما مطمئن هستید که واقعا معاف می شید!؟
اگر تکلیف کمیسیونتون معلوم شده و مطمئن هستید که معاف می شوید با کیس نامبری که شما دارید قطعا تا زمان مصاحبه تمامی این مراحل به پایان رسیده.
شما پاسپورت دارید؟؟
بله می تونید ولی اگر تو این ماه های اخیر هم پر کنید با توجه به کیس نامبرتون مشکلی براتون یش نمیاد.چون کیس نامبر پایینی ندارید که فرض کنیم مصاحبتون تو ماه های فصل پاییز کارنت بشه.
فرم ها را باید بصورت آنلاین پر کنید.

موفق باشید
تشکر کنندگان:
سلام
من دانشجوی ارشد هستم که الان واسه پایان نامه ام کار میکنم.
برنده شدم و کیس نامبرم حدود 1000 هست.
سربازی هم نرفتم
از دانشگاه سوال کردم گفتند هر ترم یک بار اجازه خروج میدن.
و ظاهرا بعد از فارق التحصیلی یک بار طی یک سال تنفس اعزام به خدمت میشه ازکشور خارج شد.
به نظر شما من باید قید مدرک ارشدم و بزنم ؟ یا اینکه سریع دفاع کنم که بتونم مدرکم و هم بگیرم ؟

سوال دیگر من اینه که حالا با وثیقه رفتیم و 15میلیون هم پرید و بعد دو یا سه سال بخوایم برگردیم تکلیف چی میشه ؟
شماره کیس: 2015AS00001xxx || تاریخ رویت قبولی: May || کنسولگری: Ankara - تغییر کرد به ابوظبی || تعداد افراد منظور در کیس : 1 نفر || ارسال فرمهای سری اول: Sep || کارنت شدن کیس: Tongue || دریافت نامه دوم : Feb 24 || مصاحبه: april || دریافت کلیرنس: Rolleyes
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان