کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
سلام
من لاتاری برنده شدم؛ همسرم ۹ ماه خدمت سربازی داشته توی سپاه و بعد از اون معاف شده (کفالت مادرش از بهزیستی) و الان کارت معافی داره.
توی بخش مربوط به اطلاعات سربازی باید دقیقا چی بنویسیم؟؟
خیلی ممنون میشم پاسخ بدین
تشکر کنندگان:
با سلام
پدر من امشال در لاتاری برنده شده و من هم جزء کیس پدرم میباشم ولی امسال فروردین 21 سالم تمام شده الان من باید چکار هایی انجام بدم
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2014-05-29 ساعت 11:15)payam.firouzi نوشته:  با سلام
پدر من امشال در لاتاری برنده شده و من هم جزء کیس پدرم میباشم ولی امسال فروردین 21 سالم تمام شده الان من باید چکار هایی انجام بدم
با تشکر
با تبریک و آرزوی موفقیت
طبق نوشته ی سایت وزارت خارجه شما اگر تا اون موقع زمان مصاحبتون نرسیده بهتره به kcc یا سفارت تماس بگیرین و اعلام کنین که تا اون موقع 21 سالتون میشه. یا برای شما زمان بندی زودتری اعلام میکنند یا همون طبق روال قبل قبول میکنند از شما
اما تماس رو حتما بگیرین و اعلام کنین اگر تا فروردین زمان مصاحبتون نمیرسه
کیس نامبرتون حدود چنده؟
تشکر کنندگان: L_haam
(2014-05-26 ساعت 03:53)matrix84 نوشته:  سلام
من دانشجوی ارشد هستم که الان واسه پایان نامه ام کار میکنم.
برنده شدم و کیس نامبرم حدود 1000 هست.
سربازی هم نرفتم
از دانشگاه سوال کردم گفتند هر ترم یک بار اجازه خروج میدن.
و ظاهرا بعد از فارق التحصیلی یک بار طی یک سال تنفس اعزام به خدمت میشه ازکشور خارج شد.
به نظر شما من باید قید مدرک ارشدم و بزنم ؟ یا اینکه سریع دفاع کنم که بتونم مدرکم و هم بگیرم ؟

سوال دیگر من اینه که حالا با وثیقه رفتیم و 15میلیون هم پرید و بعد دو یا سه سال بخوایم برگردیم تکلیف چی میشه ؟

سلام
قید هیچیو نزن عزیزم
ولی وقتی که شما 15 میلیون پول میذاریو میری بهت فرصت بازگشت میدن که پولتو پس بگیری که اگه حتی یک روز از اون زمان بگذره پولت یا سندت یا سفته یا هر چیز دیگه رو ثبت و ظبط میکنن و دیگه هم به این راحتی بهت پس نمیدن و اگه چند سال بعد برگردی که دیگه به هیچ عنوان پولتو نمیدن و خودت هم سرباز فراری حساب میشی و به زور میفرستنت سربازی پس اگه رفتی نباید برگردی تا اینکه عفو بهت بخوره.
2014AS0000012XX
تعداد افراد کیس: 2نفر
تاریخ و نوع ارسال فرمهای سری اول: از طریق ایمیل ودر 30 می 2013
تاریخ پاسخ از KCC: هفته بعد (7 june )
مقصد: فعلاً شیکاگو
تاریخ کارنت: سری اول اول اول Big Grin
تاریخ نامه دوم: 13 سپتامبر 2013 Big Grin
تاریخ مصاحبه: 19 نوامبر 2013
کلیرنس: 29 می
تشکر کنندگان: behdist ، matrix84
(2014-05-29 ساعت 02:33)amirhosein714 نوشته:  
(2014-05-26 ساعت 03:42)amirhosein714 نوشته:  سلام،
دوستان سوال خيلي مهمي دارم. من دانشجو ترم آخر (ترم ١٢) هستم كه متولد شش ماه دوم سال هستم كه در حالت عادي يك سال تحصيلي عقبم. با توجه به اين كه كيس نامبر من ٣٤xxهست و ٢ماه ديگه درسم تموم ميشه آيا در يك سال معافيت تحصيلي هستم و اگه يك سال مهلت دارم چطور ميتىونم پاسپورت بگيرم؟ مراحل اخذ پاسپورت چيه؟
دوم اينكه فكر كنم ٧ ماه ديگه نوبت مصاحبه هست بعد مصاحبه چطور اگه بخوام برگردم ايران و مجدادا برم از كشور به امريكا براي دومين بار در صورتي كه ميگن يكبار اجازه خروج ميدن؟
مورد بعدي اينكه چطور وقتي ٢٠روز ميتونم خارج از كشور باشم بايد يكماه امريكا باشم تا پاسپورت سفيدم رو بگيرم برگردم تا ٢ سال خدمتم رو انجام بدم؟؟
دوستان عزيز ممنون ميشم همه سوالم رو جواب بدين. خيلي استرس دارم Sad

کسی جواب نمیده؟ Sad

(2014-05-27 ساعت 18:26)Marmad نوشته:  سلام
من لاتاری برنده شدم؛ همسرم ۹ ماه خدمت سربازی داشته توی سپاه و بعد از اون معاف شده (کفالت مادرش از بهزیستی) و الان کارت معافی داره.
توی بخش مربوط به اطلاعات سربازی باید دقیقا چی بنویسیم؟؟
خیلی ممنون میشم پاسخ بدین

اگر نیاز به توضیح داره می تونین همینارو به English جواب بدین یا روز مصاحبه حضوراً در جریان قرار بدید.

تو کارتشون هرچی نوشته همونو بنویسین اگه نوشته معافیت قطعا بنویسین معافیت
2014AS0000012XX
تشکر کنندگان:
(2014-05-21 ساعت 11:18)chance2 نوشته:  من میخوام پاسپورتم و از طریق زیارتی بگیرم بعد از طریق عراق برم ایروان و برگردم به نظرتون مشکلی پیش میاد ؟؟؟ اینکه مهر یه کشور دیگه غیر از عراق تو پاسپم باشه؟؟

شما از هر طریقی که بگیری هر جایی دلت خواست برو.
من خودم واسه ایتالیا گرفتم ولی پامو همه جا گذاشتم به جز ایتالیا بعدشم تو ایران که خواستم وثیقه رو پس بگیرم افسر گفت تو که باید میرفتی ایتالیا چی شد پس منم گفتم قسمت نشد اونم چیزی نگفت. لازمه بذونی که این سوال رو فقط از کنجکاویش پرسید و وجهه قانونی نداشت. فقط یه چیزیو مد نظرت قرار بده و اون اینه که با این پاسپورت فقط و فقط یک بار اجازه خروج از کشور رو داری و اونم به زمان محدود.
2014AS0000012XX
تشکر کنندگان:
سلام
من کیس نامبرم 3xx هست و تا اواخر آذر سربازم.
به نظر شما صبر کنم تا بعد از سربازیم فرم رو پر کنم یا الان پر کنم و بعدا تاریخ مصاحبه رو عوض کنم؟؟ ریسک کدومش کمتر هست؟؟
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان:
سلام آقا مسعود
آقا من فوق لیسانس هستم و برنده شدم
اول تیر اعزام به سربازی دارم ، بعد سربازی مهلت من تموم میشه.
سوالم اینه آیا باید دنبال دکترا باشم تا بتونم خارج بشم؟
آیا کارت پایان خدمت رو در ترکیه چک میکنن؟
در حین سربازی که نمیشه خارج شد؟ چه باید کرد؟ راهشو بلدین؟
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 18:40)james.zs نوشته:  سلام آقا مسعود

در ارتباط با سربازی ، شما می توانید در ایران به دنبال دکترا باشید تا از معافیت تحصیلی استفاده کنید و بعداً با وثیقه بتوانید از کشور خارج شوید.

در هیچ کجای دنیا غیر از ایران کارت پایان خدمت شما را چک نمی کنند و سفارت هم فقط برای دانستن وضعیت خدمت از شما کارت می خواهد و اگر وثیقه گذاشته باشید می توانید با نشان دادن رسید وثیقه وضعیت خود را اثبات کنید.

(2014-05-30 ساعت 16:07)vahid1432 نوشته:  سلام
به نظر شما صبر کنم تا بعد از سربازیم فرم رو پر کنم یا الان پر کنم و بعدا تاریخ مصاحبه رو عوض کنم؟؟ ریسک کدومش کمتر هست؟؟

به نظر من فرم رو پر کن و بعداً تاریخ مصاحبه رو عوض کن . به نظر من ریسک این کار کمتره
تشکر کنندگان: vahid1432
دوستان سلام.
من یک سوال داشتم راهنمایی کنین. من سربازی آموزشی ارتش بودم و کارت هم همینو میگه( درجه خورده و ... ) اما واقعیت بعد ار آموزشی امریه بودم. منتها ارگانی که آموزشی میری در کارت قید میه. اینو به چه صورت تو فرم پر کنم ممنون میشم راهنمایی کنین
تشکر کنندگان:
سلام
من برنده امسال هستم و متاسفانه سربازم و تا یکسال اینده هم تموم نمیشه خدمتم
ولی شرایط گرفتن معافیت کفالت رو دارم که اون هم بهم کارت معافیت موقت میدن به مدت 2سالو نیم.کسی از دوستان میدونه با این نوع معافیت میشه از کشور خارج شد؟
کیس نامبرم 8000 هست تا کی وقت دارم برای پر کردن فرم؟
لطفا راهنماییم کنید یه راهی پیدا کنم
تشکر کنندگان:
دوستان کسی واسه راهنمایی نیست؟؟

من یک سوال داشتم راهنمایی کنین. من سربازی آموزشی ارتش بودم و کارت هم همینو میگه( درجه خورده و ... ) اما واقعیت بعد ار آموزشی امریه بودم. منتها ارگانی که آموزشی میری در کارت قید میه. اینو به چه صورت تو فرم پر کنم ممنون میشم راهنمایی کنین
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 20:31)شایان واحد نوشته:  
(2014-05-30 ساعت 18:40)james.zs نوشته:  سلام آقا مسعود

در ارتباط با سربازی ، شما می توانید در ایران به دنبال دکترا باشید تا از معافیت تحصیلی استفاده کنید و بعداً با وثیقه بتوانید از کشور خارج شوید.

در هیچ کجای دنیا غیر از ایران کارت پایان خدمت شما را چک نمی کنند و سفارت هم فقط برای دانستن وضعیت خدمت از شما کارت می خواهد و اگر وثیقه گذاشته باشید می توانید با نشان دادن رسید وثیقه وضعیت خود را اثبات کنید.

(2014-05-30 ساعت 16:07)vahid1432 نوشته:  سلام

به نظر من فرم رو پر کن و بعداً تاریخ مصاحبه رو عوض کن . به نظر من ریسک این کار کمتره

متشکرم از راهنماییتون
فقط اینکه واسه تغییر زمان مصاحبه سخت نمیگیرن؟؟!! و اینکه تا چند ماه میشه تمدید کرد؟ و یا میشه چندین بار هم تاریخ رو عوض کرد؟
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان:
(2014-05-30 ساعت 07:40)hamedapple نوشته:  
(2014-05-21 ساعت 11:18)chance2 نوشته:  من میخوام پاسپورتم و از طریق زیارتی بگیرم بعد از طریق عراق برم ایروان و برگردم به نظرتون مشکلی پیش میاد ؟؟؟ اینکه مهر یه کشور دیگه غیر از عراق تو پاسپم باشه؟؟

شما از هر طریقی که بگیری هر جایی دلت خواست برو.
من خودم واسه ایتالیا گرفتم ولی پامو همه جا گذاشتم به جز ایتالیا بعدشم تو ایران که خواستم وثیقه رو پس بگیرم افسر گفت تو که باید میرفتی ایتالیا چی شد پس منم گفتم قسمت نشد اونم چیزی نگفت. لازمه بذونی که این سوال رو فقط از کنجکاویش پرسید و وجهه قانونی نداشت. فقط یه چیزیو مد نظرت قرار بده و اون اینه که با این پاسپورت فقط و فقط یک بار اجازه خروج از کشور رو داری و اونم به زمان محدود.

طبق تعهدی که در سازمان وظیفه عمومی کشور می دهید و پایش را امضاء می کنید ، در صورت عدم رعایت مقررات و عهد شکنی این سازمان این حق را دارد که طبق ضوابت تعیین شده با شما برخورد کند.
حالا شما شانس آوردید دلیل نمی شه این کار را هم به سایر دوستنان توصیه کنید ، چون عواقب جبران ناپذیری را برایشان به دنبال خواهد شد.

تعهد نامنه را براتون می ذارم تا با مندرجات آن بیشتر آشنا شوید.
دوستان به هیچ عنوان چنین ریسکی را نکنید و این را بدونید تا وقتی که بصورت قانونی عمل بفرمایید هیچ کس در هیچ کجا به شما کاری نخواهد داشت.
از ما گفتن بود خوددانید.

[عکس: 00594421334572586214.jpg]
تشکر کنندگان: SomeOneX ، aghaghia ، noobnoobi
سلام به همه دوستان
من خرید خدمت بودم
توی فرم گزینه Have you ever served in the military باید yes بزنم یا no
لطفا راهنمایی کنید
مرسی
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: