کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
ترجمه مداركى كه ذكر شد ٢ سرى. يعنى هر دو بايد پست بشه براى سفارت؟

(2015-07-24 ساعت 09:00)Miip نوشته:  
(2014-08-18 ساعت 02:49)reza.aa نوشته:  منبع : محمد کانادایی
لینک: http://www.mohajersara.com/thread-6802-post-452962.html
درود بر همگی شما دوستان
عزیزانی که مصاحبه آنها در سفارت آمریکا در شهر آنکارا در نظر گرفته شده است می بایست 15 روز قبل از مصاحبه خود مدارکی که شامل موارد زیر می باشد را برای هر نفر از افراد کیس خود آماده و برای سفارت ارسال فرمایند.

۱- فتوکپی از صفحه اول گذرنامه ها

۲- عکس ۵×۵ (۲ عدد به ازای هر نفر)

۳-ترجمه کپی آخرین مدرک تحصیلی فرد برنده

۴- اگر مدرک دیپلم ندارید می بایست سابقه کار ارائه کنید ، که البته باید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته در شغلی که حداقل نیازمند دو سال آموزش یا تجربه دارد را داشته باشید.

۵- ترجمه شناسنامه ها

۶- ترجمه کارت های ملی

۷- ترجمه عقدنامه/طلاق نامه (۲ سری تهیه شود در ضمن اصل این مدارک را در روز مصاحبه حتما همراه خود داشته باشید)

۸- ترجمه کارت پایان خدمت

۹- ترجمه پرینت موجودی حساب / تمکن مالی یا- ترجمه سند ارزش گذاری شده آپارتمان/ملک/اتومبیل.... (اصل این مدارک را در روز مصاحبه حتما همراه خود داشته باشید )

۱۰- پرینت رسید ثبت نام در CSC

11- فرم اطلاعات تماس سفارت آمریکا در آنکارا که می بایست به ازاء هر نفر آن را تکمیل و همراه مدارکتان ارسال فرمایید -> این فرم را می توانید از اینجــا دانلود فرمایید.

-در گوشه سمت راست بالای مدارکتون کیس نامبر خود را با مداد یادداشت فرمایید.

-توصیه بنده این هست که دو نسخه از مدارک را ترجمه کرده و قبل از مصاحبه یک نسخه از آن ترجمه‌ها را ارسال و یک نسخه از آن را روز مصاحبه به همراه اصل تمام مدارک همراه داشته باشید.
اما اگر یک نسخه ترجمه از مدارک خود تهیه کرده‌اید، بد نیست که کپی برابر اصل آن ترجمه را ارسال کنید.

-چنانچه هر کدام از مدارک شما تا قبل از مصاحبه آماده نبوده اند، می‌توانید آن مدارک را ذر روز مصاحبه ارائه دهید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
آدرس سفارت جهت ارسال مدارک خود نیز به شرح زیر می باشد:
U.S. Embassy Ankara, Turkey
Immigrant Visa Unit
110 Ataturk Blvd.,
Kavaklidere, Ankara 06100
Turkey
---------------------------------------------------------------------------------------------------
*این نکته رو هم شاید خیلی ها نگفته باشند ولی بهتر هست که بدونید که اگر به هر دلیلی قرار ملاقاتی که برای مصاحبه به شما داده بودند را از دست دادید از طریق این لیـنــک و پر کردن فرم مربوطه می توانید تقاضای درخواست مصاحبه دیگری را بدهید.

*این نکته را هم مد نظر داشته باشید که اگر شما مدارکتان را تا قبل از روز مصاحبه خود برای سفارت ارسال نفرمایید احتمال اینکه در آن روز با شما مصاحبه ای صورت نگیرد هم هست.
-لیست (انگلیسی) مدارک مورد نیازی که قبل از مصاحبه می بایست نسبت به آماده کردن آنها اقدام فرمایید و برای سفارت ارسال کنید را می توانید از اینـجــا دانلود نمایید.(ترجمه این موارد را براتون لیست کردم که در ایتدای همین ارسال می توانید مشاهده فرمایید.)

-همچنین دستور العمل کاملی که برای قبل و بعد از مصاحبه برای متقاضیان ویزای تنوع فرهنگی (لاتاری) توسط سفارت منتشر شده است را می توانید از اینـجــا دانلود نمایید.
سعی کردم که نسبت به توضیح این مهم ، بطور کامل بپردازم ، امیدوارم که دیگه برای شما عزیزان مشکلی پیش نیاد و همه ابهامات شما دوستان رفع شده باشد. Smile

ان شاءالله همگی موفق باشید.
ممنون

ببخشيد هر ٢ سرى ترجمه بايد پست بشه براى سفارت يا فقط يك سرى پست كنيم. يكفى ديگه براى روز مصاحبه؟
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ho_tasha
(2015-07-24 ساعت 17:49)Malim نوشته:  فرم DS-160 چيه. چطور پر كنم؟

شما برنده ٢٠١٦ هستيد؟
يه جا سوال از ارسال مدارك ميكنيد يه جا فرم ٢٦٠ ؟؟؟؟؟؟!!!!!!

كيس نامبر**2015AS70
تعداد افراد كيس: دو نفر
تاريخ ارسال فرم :٥ جولاي ٢٠١٤
تاريخ كارنت شدن:١٠ جون ٢٠١٥
تاريخ دريافت نامه دوم:
تاريخ مصاحبه: ٦ آگوست
تاريخ دريافت ويزا:یکضرب
ورود به آمریکا: نوامبر2015

تشکر کنندگان: farrokh33
(2015-07-24 ساعت 15:51)Mahmood129 نوشته:  
(2015-07-24 ساعت 15:15)Malim نوشته:  RE: سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
سلام
أيا از طرف سفارت آنكارا ايميل مبنى بر اينكه مدارك بايد إرسال كنيم مياد يا اينكه خودمون ١٥ روز قبل مصاحبه مدارك بفرستيم؟ در ضمن پستى كه بايد ثبت نام كنيم در آنكارا چيه! من هنوز ايميل برام نيومده كه ثبت نام پست انجام بدم يا مدارك بفرستيم براشون!!!!!

دوست عزیز شاید ایمیلی برای شما بیات اونم چندر روز مانده به مصاحبه بین ۱ تا ۴-۵ روز قبل مصاحبه کا مثال فلان چیز ها هم بیارید ...

شما مدارکتون را بفرستید که حداقل 15 روز قبل مصاحبه دستشون رسیده باشه . مثال بنده 24 روز قبل مصاحبه فرستادم !!
موفق باشید

پست tnt ,dhl چند روزه مدارك به سفارت ميرسونه؟
(2015-07-24 ساعت 19:56)khaleghi نوشته:  

شما برنده ٢٠١٦ هستيد؟

نه بالاى صفحه فرم ثبت نام csc در مورد فرم DS-160 اشاره كرد كه فكر كنم براى ايرانى مقيم جاي ديگه باشه.فرم ١٦٠ نه ٢٦٠
(2015-07-24 ساعت 20:17)Malim نوشته:  
(2015-07-24 ساعت 19:56)khaleghi نوشته:  

شما برنده ٢٠١٦ هستيد؟

كيس نامبر**2015AS70
تاريخ دريافت نامه دوم:

تشکر کنندگان: Malim ، farrokh33

مربوط به لاتاری امسال نمی شه
شما صفحات اول این تاپیک رو مطالعه کنید اطلاعاتتون کامل میشه
کیس 71xx/رویت قبولی22 می/سفارت:آنکارا/ ارسال فرمها:13june/
تعداد نفرات کیس: 3 نفر/برنده اصلی:همسر(سرباز نیروی هوایی)/تاریخ رویت کارنتی:10 june
تاریخ مصاحبه 11Agu,سفارت آنکارا
آپدیتها:11 Agu12 ,Agu(کیس اصلی)،2Sep (کیس اصلی-شبانه)،3 sep(کیس اصلی or و بقیه ready). دریافت ایمیل کلیری:8 Sep.
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Malim
(2015-07-23 ساعت 08:57)Miip نوشته:  با سلام
دوست عزیز من دو مرحله از واکسن ها را زدم ولی به مرحله سوم نمی رسم، این اولین مشکلمه.
دوم اینکه تمام مدارک مورد نیاز را ترجمه کردم به جز ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد. آیا لازم هست؟
سوم اینکه شما نوشتید مدارک یک ماه قبل برای سفارت فرستاده شود در صورتی که اول این تاپیک نوشته ۱۵ روز؟
با تشکر
سلامی دوباره .دوست عزیز باید 15روز قبل ازمصاحبه مدارک دستشون رسیده باشه .اگه شما یک ماه قبل وحتی زودتر هم بفرستید بهتره چون دلهره اینو ندارید که نکنه دیر به دستشون برسه در ضمن برای ادامه تحصیل حتما باید ترجمه ریز نمرات رو داشته باشید که به تایید وزارت علوم رسیده باشه .راجع به واکسن هم میتونید از پاستور خواهش کنید مهر اونو براتون تو کارت زرد بزنه.شاد باشید
تشکر کنندگان: Miip
(2015-07-24 ساعت 20:15)Malim نوشته:  
(2015-07-24 ساعت 15:51)Mahmood129 نوشته:  
(2015-07-24 ساعت 15:15)Malim نوشته:  RE: سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
سلام
أيا از طرف سفارت آنكارا ايميل مبنى بر اينكه مدارك بايد إرسال كنيم مياد يا اينكه خودمون ١٥ روز قبل مصاحبه مدارك بفرستيم؟ در ضمن پستى كه بايد ثبت نام كنيم در آنكارا چيه! من هنوز ايميل برام نيومده كه ثبت نام پست انجام بدم يا مدارك بفرستيم براشون!!!!!

دوست عزیز شاید ایمیلی برای شما بیات اونم چندر روز مانده به مصاحبه بین ۱ تا ۴-۵ روز قبل مصاحبه کا مثال فلان چیز ها هم بیارید ...

شما مدارکتون را بفرستید که حداقل 15 روز قبل مصاحبه دستشون رسیده باشه . مثال بنده 24 روز قبل مصاحبه فرستادم !!
موفق باشید

پست tnt ,dhl چند روزه مدارك به سفارت ميرسونه؟
سلام دوست عزیز اگه تهران تشریف دارید پست منطقه 14 بین فلکه اول ودوم صادقیه با dhlقرار داد داره اگه شما قبل از ظهر مدارک رو بهشون بدید 4روزه میرسه سفارت .اگه مدارک شما آماده هست میتونید یک ماه قبل از مصاحبه بفرستید چون بایدتا 15 روز قبل از مصاحبه مدارک دستشون رسیده باشه واگه زودتر برسه چه بهترفرصت کافی دارن اونا رو بررسی کنن.شاد باشید
تشکر کنندگان: Malim
(2015-07-24 ساعت 19:05)Malim نوشته:  ترجمه مداركى كه ذكر شد ٢ سرى. يعنى هر دو بايد پست بشه براى سفارت؟

(2015-07-24 ساعت 09:00)Miip نوشته:  
(2014-08-18 ساعت 02:49)reza.aa نوشته:  منبع : محمد کانادایی
لینک: http://www.mohajersara.com/thread-6802-post-452962.html
درود بر همگی شما دوستان
عزیزانی که مصاحبه آنها در سفارت آمریکا در شهر آنکارا در نظر گرفته شده است می بایست 15 روز قبل از مصاحبه خود مدارکی که شامل موارد زیر می باشد را برای هر نفر از افراد کیس خود آماده و برای سفارت ارسال فرمایند.

۱- فتوکپی از صفحه اول گذرنامه ها

۲- عکس ۵×۵ (۲ عدد به ازای هر نفر)

۳-ترجمه کپی آخرین مدرک تحصیلی فرد برنده

۴- اگر مدرک دیپلم ندارید می بایست سابقه کار ارائه کنید ، که البته باید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته در شغلی که حداقل نیازمند دو سال آموزش یا تجربه دارد را داشته باشید.

۵- ترجمه شناسنامه ها

۶- ترجمه کارت های ملی

۷- ترجمه عقدنامه/طلاق نامه (۲ سری تهیه شود در ضمن اصل این مدارک را در روز مصاحبه حتما همراه خود داشته باشید)

۸- ترجمه کارت پایان خدمت

۹- ترجمه پرینت موجودی حساب / تمکن مالی یا- ترجمه سند ارزش گذاری شده آپارتمان/ملک/اتومبیل.... (اصل این مدارک را در روز مصاحبه حتما همراه خود داشته باشید )

۱۰- پرینت رسید ثبت نام در CSC

11- فرم اطلاعات تماس سفارت آمریکا در آنکارا که می بایست به ازاء هر نفر آن را تکمیل و همراه مدارکتان ارسال فرمایید -> این فرم را می توانید از اینجــا دانلود فرمایید.

-در گوشه سمت راست بالای مدارکتون کیس نامبر خود را با مداد یادداشت فرمایید.

-توصیه بنده این هست که دو نسخه از مدارک را ترجمه کرده و قبل از مصاحبه یک نسخه از آن ترجمه‌ها را ارسال و یک نسخه از آن را روز مصاحبه به همراه اصل تمام مدارک همراه داشته باشید.
اما اگر یک نسخه ترجمه از مدارک خود تهیه کرده‌اید، بد نیست که کپی برابر اصل آن ترجمه را ارسال کنید.

-چنانچه هر کدام از مدارک شما تا قبل از مصاحبه آماده نبوده اند، می‌توانید آن مدارک را ذر روز مصاحبه ارائه دهید.

آدرس سفارت جهت ارسال مدارک خود نیز به شرح زیر می باشد:
U.S. Embassy Ankara, Turkey
Immigrant Visa Unit
110 Ataturk Blvd.,
Kavaklidere, Ankara 06100
Turkey
*این نکته رو هم شاید خیلی ها نگفته باشند ولی بهتر هست که بدونید که اگر به هر دلیلی قرار ملاقاتی که برای مصاحبه به شما داده بودند را از دست دادید از طریق این لیـنــک و پر کردن فرم مربوطه می توانید تقاضای درخواست مصاحبه دیگری را بدهید.

*این نکته را هم مد نظر داشته باشید که اگر شما مدارکتان را تا قبل از روز مصاحبه خود برای سفارت ارسال نفرمایید احتمال اینکه در آن روز با شما مصاحبه ای صورت نگیرد هم هست.
-لیست (انگلیسی) مدارک مورد نیازی که قبل از مصاحبه می بایست نسبت به آماده کردن آنها اقدام فرمایید و برای سفارت ارسال کنید را می توانید از اینـجــا دانلود نمایید.(ترجمه این موارد را براتون لیست کردم که در ایتدای همین ارسال می توانید مشاهده فرمایید.)

-همچنین دستور العمل کاملی که برای قبل و بعد از مصاحبه برای متقاضیان ویزای تنوع فرهنگی (لاتاری) توسط سفارت منتشر شده است را می توانید از اینـجــا دانلود نمایید.
سعی کردم که نسبت به توضیح این مهم ، بطور کامل بپردازم ، امیدوارم که دیگه برای شما عزیزان مشکلی پیش نیاد و همه ابهامات شما دوستان رفع شده باشد. Smile

ان شاءالله همگی موفق باشید.
ممنون

ببخشيد هر ٢ سرى ترجمه بايد پست بشه براى سفارت يا فقط يك سرى پست كنيم. يكفى ديگه براى روز مصاحبه؟
خیر دوست عزیز فقط یک سری از ترجمه ها باید پست بشه ویک سری رو هم روز مصاحبه با خودتون داشته باشید که اگر نیاز شد به سفارت بدید.شاد باشید
تشکر کنندگان: Malim
(2015-07-23 ساعت 15:44)anita.k نوشته:  
(2015-07-23 ساعت 15:39)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-07-23 ساعت 15:03)anita.k نوشته:  سلام دوستان گرامی :
من واسه مصاحبه آنکارارو انتخاب کردم می خوام بدونم کدوم هتلو انتخاب کنم که هم اقتصادی باشه هم به سفارتو مطب دکتر نزدیک باشه .راستش سفرنامه هارو که خوندم نفهمیدم دمونتی خوبه یا هیلتون یا هتلای دیگه!!!! واسه پروازم یه کمک بکنین آخه از مشهد فقط ترکیش داره !! ماهان خوبه یا ترکیش البته اقتصادیشم در نظر بگیرین دیگه!!!!!!!!WinkWinkWink
شما اگه میخوای اقتصادی شو در نظر بگیری که دیگه باید بیخیال هیلتون و دمونتی شی. چیزی که بارها و بارها گفته شده اینه که دوستان زیاد درگیر هتل نزدیک سفارت و مطب نباشند. چون دوبار میخواید برید مطب و یکبار هم سفارت. کلا هم حداکثر یک هفته الی ده روز آنکارا تشریف دارید. پس بهتره همین هتل های معمولی رو مدنظر قرار بدید مثل لطیف اغلو یا هلیدی این، و خرج سفر رو بذارید برا خورد و خوراک و خرید. من که خودم سری دوم که رفتم هتلم نگرفتم و تو پانسیون مستقر شدم خیلیم راضیم.

بعله ممنون از راهنماییتون .حق با شماست بهتره هزینه صرف گشت و گذار بشه تا هتل .
سلام دوست عزیز. من نظر دیگه ای دارم .چون مسافرت های زیادی داشتم به این نتیجه رسیدم که باید هتل خوب گرفته بشه .در مسافرت هتل خوب رفتن چند مزیت داره :
1- مسافرت حتی برا تفریح رفتن خستگی خاص خودش رو داره چه برسه به اینکه بخواید برید مصاحبه .یک هتل خوب این خستگی ها رو کم میکنه برعکس هتل های درجه پایین وبی کیفیت خستگی شما رو مضاعف میکنه وخاطرات بدی در ذهن شما باقی میذاره
2-چون مسافرت شما نسبتا طولانی است (حدود یک هفته تا 10 روز)رفتن هر روز به شهر وپیاده روی طولانی باعث میشه با امید به یک استراحت خوب خودتون رو به هتل برسونید حالا اگه هتل امکاناتش خوب نباشه باعث میشه عصبانی بشید و...ولی در هتل های 5ستاره با رفتن به استخر وسونا وماساژ... ریلکس بشید وبا انرژی مضاعف از مسافرتتون لذت ببرید
3-صبحانه هتل های 5ستاره ویا 4ستاره عالی وخوب هستند البته اگه مثل من به صبحانه اهمیت زیادی بدید میتونید یک روز خوب رو از همین جا شروع کنید
4-امکانات اینتر نت هتل های 5ستاره عالی است .
5-لابی این هتل ها بسیار مناسب وبزرگ هستندوبرای چند ساعتی گپ زدن ویا مطالعه مکان خوبی هستند
6-در هتل های 5ستاره اگه حوصله پایین رفتن ندارید میتونید زنگ بزنید صبحانه رو بیارن تو اتاقتون .ودر هر ساعتی از شبانه روز میتونید هر چیزی نیاز داشتید تلفنی سفارش بدید
7-اگه تصمیم گرفتید 5ستاره برید هتل هیلتون ویا شرایتون رو دوستان در سفرنامه هاشون نوشته بودند عالی بود .من خودم (سویس هتل )رفتم که کمی از میدان کیزیلای دور بود البته باتاکسی میومدم مرکز شهر .هتلی خوب بود ولی فکر کنم اگه این بار برم آنکارا حتما از هیلتون ویا شرایتون استفاده میکنم .سفر شادی رو براتون آرزو میکنم
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، nimanoush ، mohammadlove
سلام دوستان گل و نازنین
یه سئوال داشتم از دوستانی که رفتن ترکیه آنکارا برای مصاحبه تقاضامندم
می خواستم ببینم که هتل دمورا به چه صورت هست از نظر امکانات و همچنین تناسب به هزینه ای که پرداخت می شه؟
امیدوارم موفق باشید
با تشکر.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,487)
تشکر کنندگان:
(2015-07-24 ساعت 23:04)farrokh33 نوشته:  
دوست عزیز من دو مرحله از واکسن ها را زدم ولی به مرحله سوم نمی رسم، این اولین مشکلمه.
دوم اینکه تمام مدارک مورد نیاز را ترجمه کردم به جز ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد. آیا لازم هست؟
سوم اینکه شما نوشتید مدارک یک ماه قبل برای سفارت فرستاده شود در صورتی که اول این تاپیک نوشته ۱۵ روز؟
با تشکر
سلامی دوباره .دوست عزیز باید 15روز قبل ازمصاحبه مدارک دستشون رسیده باشه .اگه شما یک ماه قبل وحتی زودتر هم بفرستید بهتره چون دلهره اینو ندارید که نکنه دیر به دستشون برسه در ضمن برای ادامه تحصیل حتما باید ترجمه ریز نمرات رو داشته باشید که به تایید وزارت علوم رسیده باشه .راجع به واکسن هم میتونید از پاستور خواهش کنید مهر اونو براتون تو کارت زرد بزنه.شاد باشید
ممنون از توضیحات
کیس نامبر: **2015AS73
ارسال فرم های اولیه: 25 می 2015 (1سال 25 روز بعد از دریافت نامه قبولی)
دریافت نامه دوم: 22 جولای 2015
تاریخ مصاحبه: 2 سپتامبر 2015
سفارت: آنکارا
س ر ب ا ز: نی... ان...
بازمانده

تشکر کنندگان:
(2015-07-23 ساعت 15:38)nimanoush نوشته:  
با تشکر

مدارک باید 15 روز قبل از مصاحبه به دست سفارت رسیده باشد.من مدارک رو 15 جولای فرستادم 20 جولای دست سفارت رسید.
ریز نمرات جز مدارک ارسالی نیست ولی بهتره در روز مصاحبه هم اصل و هم ترجمه همراهتان باشد.
در مورد واکسن هم اگه لازم باشه خود دکتر اونگان تزریق میکنه که معمولا به اکثر دوستان که واکسنهایشان کامل بوده باز هم واکسن تزریق میکنه پس نگران نباشید.
ممنون
کیس نامبر: **2015AS73
ارسال فرم های اولیه: 25 می 2015 (1سال 25 روز بعد از دریافت نامه قبولی)
دریافت نامه دوم: 22 جولای 2015
تاریخ مصاحبه: 2 سپتامبر 2015
سفارت: آنکارا
س ر ب ا ز: نی... ان...
بازمانده

تشکر کنندگان:
دوستان آنکارایی آیا سفارت به آنها هم ایمیل برای تغییر وقت مصاحبه داده چون ما رو از ۱۰آگوست به ۱۴ آگوست تغییر داده میخواستم ببینم کس دیگری هم تاریخ مصاحبه اش تغییر کرده
کیس نامبر ۷۰xx
تاریخ مصاحبه ۱۴ اگوست انکارا
برنده کیس خودم
همسرم معاف
نتیجه مصاحبه: کلیرنس
تشکر کنندگان:
(2015-07-25 ساعت 18:22)sasanoush نوشته:  دوستان آنکارایی آیا سفارت به آنها هم ایمیل برای تغییر وقت مصاحبه داده چون ما رو از ۱۰آگوست به ۱۴ آگوست تغییر داده میخواستم ببینمایوایدیگری هم تاریخ مصاحبه اش تغییر کرده

بله دوست عزيز. يكي از بچه هاي مهاجرسرا هم تغيير كرده. ايشون تو تاپيك ديگري پيغام گذاشتن

كيس نامبر**2015AS70
تاريخ دريافت نامه دوم:

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان