کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم آنلاین DS-260
(2015-05-07 ساعت 00:38)parisrose22 نوشته:  همین یه نفر قبول شده

ظاهرا دو نفر قبول شدن
تا خدا چی بخواد
تشکر کنندگان: puryapurya ، shahabjafari
[quote='nima2016' pid='606701' dateline='1430942342']
[quote='ahmad120' pid='606383' dateline='1430927452']
با سلام خدمت همه دوستان محترم
من فایل راهنمای مربوط به پر کردن فرم DS-260 را کامل مطالعه کردم اما چند سوال برایم پیش آمده است:
تبریک
تا خدا چی بخواد
تشکر کنندگان:
(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان محترم
من فایل راهنمای مربوط به پر کردن فرم DS-260 را کامل مطالعه کردم اما چند سوال برایم پیش آمده است:
۱- از چه زمان، تا کی و در چه سایتی باید برای پر کردن فرم DS-260 اقدام کنیم؟
پارسال به خاطر اینکه فرم DS260 برای کیسهای لاتاری آماده نبود، چند روز بعد از اعلام نتایج (19 می) دسترسی به فرمها باز شد،
امسال هم که تا این لحظه کیسهای 2016 شناخته نمیشه و به فرم دسترسی ندارن و فعلاً اطلاعیه ای هم در این مورد منتشر نشده

زمان قانونی تکمیل و ارسال فرم تا پایان 30 سپتامبر 2016 هست ولی در عمل باید هر چه سریعتر (البته با دقت) فرم رو ارسال کنید (مخصوصا کیس نامبر زیر 3000) تا بررسی اولیه کیس شما زودتر شروع بشه، زودتر به مصاحبه دعوت بشید و فرصت کافی برای کلیرنس احتمالی بمونه

لینک مستقیم فرم:
https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  ۲- منظور از سوال Primary phone number باید تلفن منزل را بنویسم یا شماره موبایل؟
۳- منظور از سوال Secondary phone number باید تلفن منزل را بنویسم یا شماره موبایل؟
۴- در حال حاضر دانشجو هستم. منظور از سوال Work phone number باید شماره تلفن دانشگاه را بنویسم؟
فرقی نمیکنه موبایل باشه یا ثابت، شماره ای رو بدبد که اگه نیاز شد سفارت بتونه در مواقع ضروری با شما تماس بگیره
مورد اول (Primary) الزامی و مورد دوم و سوم (Secondary و Work) اختیاریه و میتونید Does Not Apply بزنید.

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  ۵- پاسخ سوال Do you hold or have you held any nationality other than the one you have indicated above؟ را باید Yes بزنیم یا No ؟
۶- پاسخ سوال Do you hold a passport from the country/region of origin (nationality) above؟ را باید Yes بزنیم یا No؟
اگه ملیتی غیر از ایران ندارید NO بزنید.
سوال 6 رو هم اگه سوال قبل NO بود نمیپرسه

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  ۷- در کدام قسمت فرم DS-260 و چگونه باید محل مصاحبه را تغییر دهیم؟
فرم رو که باز میکنید اولین صفحه محل مصاحبه رو میپرسه و بعد از رفتن به صفحه بعد، قفل میشه که اگه نیاز بود میتونید در بخش REVIEW و قسمت Location دوباره محل سفارت رو عوض کنید.
بعد از تایید و ارسال نهایی فرم، محل مصاحبه رو نمیشه مستقیم عوض کرد (حتی در حالت آنلاک) و باید به KCC درخواست بفرستید (همراه با علت)

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  ۸- آیا باید در هنگام پرکردن فرم DS-260 آدرس محل زندگی در آمریکا و آدرس دریافت گرین کارت را وارد کنیم؟ آیا این امکان وجود دارد و می توانیم بعداً و در هنگام مصاحبه در سفارت مربوطه، آدرس محل زندگی در آمریکا و آدرس دریافت گرین کارت را بدهیم؟
بله. اگه این قسمت خالی باشه نمیتونید به صفحه بعد برید.
آدرس رو میتونید روز مصاحبه یا حتی روز ورود به آمریکا تغییر بدید.

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  ۹- قبل از ثبت نام در لاتاری ۲۰۱۶ نام خانوادگی ام را تغییر داده ام و با نام خانوادگی جدید در لاتاری ۲۰۱۶ ثبت نام کردم. آیا باید نام خانوادگی قبلی ام را نیز در هنگام پر کردن فرم DS-260 وارد کنم؟ در کدام قسمت؟
بله مخصوصاً اگه در مدارکتون نام خانوادگی قبلی نوشته شده
صفحه Personal Information 1 سوال:
Have you ever used other names (i.e., maiden, religious, professional, alias, etc.)?

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  ۱۰- منظور از Military specialty چیست؟ آیا منظور همان رسته در خدمت سربازی است؟
تخصص نظامی. اگه در مدرک سربازی که ارائه میدید تخصص نوشته، وارد کنید.
در کارتهای جدید نوشته نشده و میتونید NONE یا N/A بنوسید.

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  11- من در حد متوسط با زبان انگلیسی آشنایی دارم. اگر سوال Can you speak and/or read languages other than your native language? را Yes بزنم، قسمت List the language that you speak and/or read را باید چگونه به انگلیسی پر کنم و بنویسم؟
بنویسید انگلیسی (در حد متوسط):
ENGLISH (MODERATE PROFICIENCY) یا
ENGLISH (INTERMEDIATE) یا ...

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  12- آیا باید در هر مرحله حتما Save را انجام دهیم یا نیازی به این کار نیست؟
نیاز نیست، Next رو بزنید اتوماتیک Save میکنه

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  13- متولد سال 1989 میلادی هستم. پس از پایان پر کردن فرم DS-260، آیا باید فرم DS-1810 (که مربوط به فراخوان سربازی در آمریکا در صورت نیاز است.) را دانلود و پر کنم؟ پس از رسیدن به آمریکا این فرم را باید به کجا تحویل بدهم؟
اگه موقع تکمیل فرم بین 18 سال تا 26 سال تمام باشید، لینک فرم DS-1810 رو نشون میده که این فرم رو باید روز مصاحبه به سفارت تحویل بدید.
تا 30 روز بعد از ورود به آمریکا هم باید برای سربازی ثبت نام کنید. (اگه هنوز 26 سال تمام نباشید)

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  14- سوال مربوط به واکسن را باید Yes بزنم، در توضیحاتش به انگلیسی چه بنویسم؟
جواب عادی این سوال YES هست که توضیح نمیخواد، ولی اگه NO بزنید باید توضیح بدید.
اگه مدرکی دارید که نشون میده واکسنهایی رو مطابق قوانین آمریکا زدید، مثل کارت واکسیناسیون YES در غیر اینصورت NO + توضیح
جواب این سوال چه YES باشه چه NO فرق نمیکنه و مشکلی پیش نمیاد چون قبل از مصاحبه همه واکسنهایی که طبق قانون لازمه رو میزنن

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  15- در حال حاضر دانشجو هستم. باید سوال مربوط به سربازی را No بزنم، در توضیحاتش به انگلیسی چه بنویسم؟
اگه NO بزنید توضیح نمیخواد (فقط برای عراقی ها و ... توضیح میخواد)

(2015-05-06 ساعت 20:20)ahmad120 نوشته:  16- در حال حاضر دانشجو هستم و گذرنامه ندارم. در قسمت پایان پر کردن فرم DS-260 که اطلاعات تایید می شود شماره گذرنامه را چه بنویسم؟
با سپاس فراوان
اگه پاسپورت ندارید، در صفحه Personal Information 2 جواب سوال Document Type رو OTHER TRAVEL DOCUMENT بزنید.
در این حالت در آخرین مرحله شماره پاسپورت نمیخواد و بجاش مینویسه Enter your KCC Case Number که کیس نامبر رو میزنید.

اگه کیس نامبرتون پایین بود فرصت رو از دست ندید، OTHER TRAVEL DOCUMENT بزنید و فرم رو بفرستید و بعد برای پاسپورت اقدام کنید تا به موقع به مصاحبه دعوت بشید.
تبریک به برندگان 2016 می دونم حس خیلی خوبی دارین و حس استرس برای این که باید چه کارهایی انجام بدین. این سایت خیلی بهتون کمک می کنه. تمامی مراحل لاتاری کند یا تند می گذره اصلا استرس نداشته باشین . تمامی سوالاتون تو این سایت جواب داده میشه دوستای خوبمون اطلاعات کاملی دارن. امیدوارم خودمم بتونم بهتون کمک کنم
.
در تاریخ 17 اردیبهشت (MAY 07) ساعت 18:43 (به وقت تهران)
دسترسی کیسهای دوره DV-2016 به فرم DS-260 باز شد.

.
خیلی عجیبه پارسال ما کل این تایپیک را از فزونی جمعیت و با سوالهای.متعدد.ترکونده بودیم اینجا چرا امسال اینقدر ساکته??!
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
تشکر کنندگان: hilda60 ، Reza-2015 ، آلیس-1980 ، A_A ، shahabjafari ، ریحانا
سلام دوستان
به همه برندگان ٢٠١٦ تبريك ميگم و آرزو ميكنم سال لاتاري ٢٠١٦ هم مثل ٢٠١٥ واسه ايرانيها سال خوبي باشه و همگي بتونيد براحتي و به موقع ويزا بگيريد.
هميشه شاد باشيد و برقرار
ورود به آمریکا: آگست ٢٠١۵
سلام به همه دوستان
من خوشبختانه يكي از برنده ها هستم .
امسال، سومين سالي بود كه شركت كردم.
ولي در واقع هيچي از مراحل كار رو نميدونم، ممنون ميشم راهنمايي كنين.
درضمن كيس نامبرم هم چهار هزار هست
بازم ممنون
(2015-05-08 ساعت 01:41)Rira_1982 نوشته:  سلام به همه دوستان
بازم ممنون

تمام مراحل رو میتونید از مهاجرسرا دنبال کنید دوستان انقدر مهربانند که کاملا کمکتان میکنند
اگر هم میخواهید استرس نداشته باشید با دفتر پاریز تراول تماس بگیرید
اولین کاری که باید بکنید پر کردن فرم معروف 260 است علیرغم این که بسیار ساده است ولی به نظر من دوستان پاریز تراول برایتان پر کنند بهتر است ، خیالتان راحت تره
ولی حتما شروع کنید به خواندن تاپیک های مشابه سالهای قبل
اگر روال مانند سالهای گذشته باشد احتمالا در ماه مارچ مصاحبه خواهید داشت که زمان خوبی است
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
تشکر کنندگان: sce ، Ali Sepehr ، Kaveh ، Rira_1982 ، حاجی واشنگتن ، آلیس-1980 ، farrokh33
(2015-05-08 ساعت 01:41)Rira_1982 نوشته:  سلام به همه دوستان
بازم ممنون

سلام دوست عزیز منم تو شادی خودتون شریک بدونید مثل من که قبول شدم و استرس بی اطلاعی از مراحل کار وجودم را فرا گرفته بود مواظب باشید دچار نشید ابتدا با آرامش تمرکز کنید که کارها رو الویت بندی کنید بعد سرعت عمل تو انجامشون به خرج بدید بدون استرس

فرستادن فرم ها و اقدامات برای پاسپورت ( البته اگر ندارید اگر دارید که هیچ )

فرم ها رو خیلی عجولانه پر نکنید کار خیلی سختی هم نیست اگر آشنایی به کامپیوتر ندارید به یه آدم کار بلد و قابل اطمینان کار رو بسپارید ولی حتما با نظارت خودتون که چیزی رو نه از قلم انداخته باشه و نه اشتباهی کرده باشه
وقتی فرم ها رو پر کردید تواین فاصله اطلاعات در باره مراحل بعدش رو مطالعه کنید به همین راحتی step by step
و در هر مرحله توکل کنید به خدا و بگویید هر چه خدا خواهد همان می شود

موفق باشید
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، Ali Sepehr ، Memolk ، farrokh33 ، simsim2016 ، shahabjafari ، maral-map
سلام دوستان
ضمن تبریک قبولی و آرزوی موفقیت تو این را پر استرس به مدت حداکثر یک سال و نیم

من از برندگان 2015 هستم ویزامم گرفتم.فقط شدیدا توصیه میکنم اشتباه بچه های 2015 رو مرتکب نشید مخصوصا اکر شما کیس نامبرتون پایینه هرچه زودتر فرم ds-260 رو پر کنید

خیلی آسونه اما دقیق باشید در انجمن 2015 راهنمای پر کردن فرم و تمامی سوالها جواب داده شده یک روز وقت بزارید و سریعا فرم خودتون و پر کنید.
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، Ali Sepehr ، khorsandi ، farrokh33 ، copol ، maral-map
(2015-05-08 ساعت 12:13)rockstar68 نوشته:  
(2015-05-08 ساعت 11:43)aidaz نوشته:  
(2015-05-08 ساعت 11:26)rockstar68 نوشته:  دوستان من قبول شدم و در حال پر کردم فرم (DS-260) هستم.

توی قسمت Mailing and Permanent Address Information چی باید نوشت؟ ظاهرا باید آدرس کسی باشه که تو آمریکا زندگی میکنه. ما که کیسو نداریم باید چیکار کنیم؟
فعلا یه آدرس بنویسید. بعد می تونید تو سفارت و یا فرودگاه تغییرش بدید. نگران نباشید. من خودم آدرسم تغییر کرد.

چه آدرسی باید بنویسم؟آخه فامیل و دوست و آشنا اونجا ندارم، آدرس من درآوردی هم نمیتونم چون زیپ کد باید با شهر و ایالت همخوانی داشته باشه، تلفن هم هست. تازه بشه هم ممکنه بعد مچمو بگیرن بگن آدرس دروغکی دادی. الان دو ساعته گیر این آدرسمSad
با شماره های بالای سایت تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Memolk ، farrokh33 ، shahabjafari ، maral-map
دوستان گفتگوهای مربوط به سوالاتتون رو توی تاپیک خودش مطرح کنید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: Memolk ، shahabjafari
برنده ها بخصوص کیسهای زیر 4000 فرم ds-260 رو سریعتر و ظرف دو هفته آینده ارسال کنند تا به مشکل بعضی ها که پارسال دیر ارسال کردن و بخاطر سرعت پایین پروسس دیرتر به مصاحبه رفتن دچار نشن
اصلا به تاخیر نندازید
تشکر کنندگان: Memolk ، farrokh33 ، shahabjafari ، fortminor
سلام سایتی که می شود فرم را گرفت چی هست؟ ممنون DS-260
تشکر کنندگان: shahabjafari

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان