کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2015-06-12 ساعت 17:48)davouddavoud نوشته:  
(2015-05-30 ساعت 09:07)ریحانا نوشته:  مدارک لازم جهت ارائه در مدیکال :
۱- پاسپورت + کپی
۲- ۶ قطعه عکس ۴*۳ (پشت نویسی شده با نام و شماره کیس و امضا)
۳- کارت زرد واکسیناسیون ممهور به مهر و امضا پزشک که با مشخصات پاسپورت یکی باشد+ کپی ( ممکنه کپی را قبول و اصل را به شما برگردانند و بعد لازمتون بشه)
۴- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان و آدرس ایمیلیتان را نوشته اید.
۵- پرینت نامه دعوت به مصاحبه(مشهور به نامه دوم)
۶- نامه تست آنتی بادی به زبان لاتین(برای آبله مرغان Varicella Zoster Virus هر دو نوع IGG و IGM )
۷- پرینت ایمیل تعیین وقت برای آزمایشات پزشکی
۸- پول نقد بابت هزینه مدیکال ( مثلا برای ایروان افراد بالای 15 سال مبلغ 45000 درام و زیر 15 سال 31.500 درام که از بابت هزینه ویزیت پزشک و عکس های قفسه سینه و آزمایش خون می باشند)

برای سفارت:
۱- پاسپورت + کپی و اگر پاسپورت جدید گرفتید کپی پاسپورتهای قبلی بهمراه ببرید.
۲- کلیه صفحات شناسنامه + ترجمه + کپی
۳- کارت ملی + ترجمه + کپی (البته ظاهرا نمی گیرند ولی خب ریسک نمی کنیم و می بریم)
۴- کارت پایان خدمت/معافیت +ترجمه + کپی
۵- مدارک تحصیلی کلیه سطوح شامل دیپلم- پیش دانشگاهی- لیسانس- ... برای برنده (من آخرین مدرک همراه را هم می برم)+ ترجمه + کپی
۶-پرینت نامه بارکد دار قبولی در لاتاری( من خودم پرینت سوابق شرکت در لاتاری که شامل آن کدی است که قبولیمان را چک کردیم را هم می برم. )
۷- پرینت نامه دعوت به مصاحبه(مشهور به نامه دوم)
۸- اصل تمکن مالی
(نکات : عدد رند نباشد- مبلغش زیادی نباشد که خود همان سئوال بر انگیز است از کجا آوردید پس طبق فرمول خط فقر باشد)ارسال دوم درفوروم نداشتن اسپانسر و راه حل ها را مطالعه کنید البته ارقام سال ۲۰۱۵ اندکی فرق دارند)-
بدون درج تاریخ واریز و گردش حساب- با سربرگ بانک و مهر برجسته - طبق بررسی هایی که کردم ترجیحا قیدشود قابل انتقال به خارج کشور+ ابتدای آن درج شود
To whom it may concern پس مخاطب با عنوان سفارت و غیر نباشد- چک کنید که با مشخصات پاسپورت یکی باشد و ضمنا لاتین که نیازی به ترجمه نباشد.)
۹- پرینت فرم مشخصات (260) که در سایت پرکردید.
۱۰- پاکت مدیکال
11- عکس ۵*۵ هرنفر دو قطعه پشت نویسی شده (اسم و فامیل و شماره کیس و سال تولد )واضافه تر همراه داشته باشید
12- 330 دلار پول نقد به ازای هر نفر که در سفارت پرداخت میشود
13- دو نسخه ترجمه از سند ازدواج(یکی برای پرونده شما و دیگری برای پرونده همسرتان)
14-اختیاری: فرم ۹ سئوالی(شامل تاریخچه سفرهاتون به خارج کشور) و رزومه (هر دو اینها را اگر لازم دانستید تهیه و همراه داشته باشید)
15-اختیاری: پرینت کلیه ایمیلهای ارسالی و دریافتی از kcc و سفارت (اگردیگر خیلی وسواس دارید که بعید می دانم لازم باشد)
16- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان را نوشته اید.
(فقط اگر آنکارا باشید دو هفته زودتر مدارک را می فرستید و ثبت نام در CEAC هم دارید که تایید آنرا هم باید ببرید بهرحال فوروم مدارک را هم ببینید.)
(کلیه ترجمه ها ممهور به دارالترجمه باشد کافیست )
اصل مدارک فارسی و کپی شان را هم همراه داشته باشید .
من روی همه مدارک سمت راست بالا هم شماره کیس و هم سال تولدرا در گوشه نوشتم.
این چکیده کلی مطلب که در سایت خوندم به امید موفقیت همه دوستان

با سلام خدمت شما
خیلی از مدارکی که شما ذکر کردید جایی گفته نشده. مثلا ۶ عکس ۳*۴ واسه مدیکال و ............... . میتونم بپرسم سورس شما چی هست؟
نیازی به سورس نیست دوست من شما می تونید سفرنامه دوستان بخونید و اگر خیلی منبع براتون مهمه می تونید به سایت های سفارت مربوطه مراجعه کنید و ببینید
در اخر تمام اطلاعات لازم در اولین پست هر تاپیک سفر به امارات ،ترکیه ،ارمنستان ،موجود می باشد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Aghaman ، آلیس-1980 ، USIMMIGRANT ، m.ghoreishi
(2015-06-13 ساعت 00:06)babak12 نوشته:  
۱- پاسپورت + کپی
۳- کارت زرد واکسیناسیون ممهور به مهر و امضا پزشک که با مشخصات پاسپورت یکی باشد+ کپی ( ممکنه کپی را قبول و اصل را به شما برگردانند و بعد لازمتون بشه)
۴- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان و آدرس ایمیلیتان را نوشته اید.
۶- نامه تست آنتی بادی به زبان لاتین(برای آبله مرغان Varicella Zoster Virus هر دو نوع IGG و IGM )
۸- پول نقد بابت هزینه مدیکال ( مثلا برای ایروان افراد بالای 15 سال مبلغ 45000 درام و زیر 15 سال 31.500 درام که از بابت هزینه ویزیت پزشک و عکس های قفسه سینه و آزمایش خون می باشند)

برای سفارت:
۳- کارت ملی + ترجمه + کپی (البته ظاهرا نمی گیرند ولی خب ریسک نمی کنیم و می بریم)
۵- مدارک تحصیلی کلیه سطوح شامل دیپلم- پیش دانشگاهی- لیسانس- ... برای برنده (من آخرین مدرک همراه را هم می برم)+ ترجمه + کپی
۶-پرینت نامه بارکد دار قبولی در لاتاری( من خودم پرینت سوابق شرکت در لاتاری که شامل آن کدی است که قبولیمان را چک کردیم را هم می برم. )
۸- اصل تمکن مالی
(نکات : عدد رند نباشد- مبلغش زیادی نباشد که خود همان سئوال بر انگیز است از کجا آوردید پس طبق فرمول خط فقر باشد)ارسال دوم درفوروم نداشتن اسپانسر و راه حل ها را مطالعه کنید البته ارقام سال ۲۰۱۵ اندکی فرق دارند)-
بدون درج تاریخ واریز و گردش حساب- با سربرگ بانک و مهر برجسته - طبق بررسی هایی که کردم ترجیحا قیدشود قابل انتقال به خارج کشور+ ابتدای آن درج شود
To whom it may concern پس مخاطب با عنوان سفارت و غیر نباشد- چک کنید که با مشخصات پاسپورت یکی باشد و ضمنا لاتین که نیازی به ترجمه نباشد.)
۱۰- پاکت مدیکال
11- عکس ۵*۵ هرنفر دو قطعه پشت نویسی شده (اسم و فامیل و شماره کیس و سال تولد )واضافه تر همراه داشته باشید
13- دو نسخه ترجمه از سند ازدواج(یکی برای پرونده شما و دیگری برای پرونده همسرتان)
14-اختیاری: فرم ۹ سئوالی(شامل تاریخچه سفرهاتون به خارج کشور) و رزومه (هر دو اینها را اگر لازم دانستید تهیه و همراه داشته باشید)
15-اختیاری: پرینت کلیه ایمیلهای ارسالی و دریافتی از kcc و سفارت (اگردیگر خیلی وسواس دارید که بعید می دانم لازم باشد)
16- برگه Contact که در آن آدرس محل اقامت در زمان مصاحبه (مثلا ارمنستان )با شماره موبایل و تلفن هتل و آدرس آمریکا و آدرس ایران با تلفنهایشان را نوشته اید.
(فقط اگر آنکارا باشید دو هفته زودتر مدارک را می فرستید و ثبت نام در CEAC هم دارید که تایید آنرا هم باید ببرید بهرحال فوروم مدارک را هم ببینید.)

با سلام خدمت شما
خیلی از مدارکی که شما ذکر کردید جایی گفته نشده. مثلا ۶ عکس ۳*۴ واسه مدیکال و ............... . میتونم بپرسم سورس شما چی هست؟
نیازی به سورس نیست دوست من شما می تونید سفرنامه دوستان بخونید و اگر خیلی منبع براتون مهمه می تونید به سایت های سفارت مربوطه مراجعه کنید و ببینید
در اخر تمام اطلاعات لازم در اولین پست هر تاپیک سفر به امارات ،ترکیه ،ارمنستان ،موجود می باشد
با تشکر از پاسختون
ولی خیلی از اینا داخل پی دی اف اراعه شده توسط سفارت نیومده و من خیلی از مدارکتی که شما ذکر کردید واسه اولین بار میبینم مثل عکس واسه پزشک ولی اونا خودشون توی مطب عکس میگیرن و ...........
تشکر کنندگان:
(2015-06-13 ساعت 00:06)babak12 نوشته:  
۱- پاسپورت + کپی

برای سفارت:
۸- اصل تمکن مالی
۱۰- پاکت مدیکال

با سلام خدمت شما
با تشکر از پاسختون
ولی خیلی از اینا داخل پی دی اف اراعه شده توسط سفارت نیومده و من خیلی از مدارکتی که شما ذکر کردید واسه اولین بار میبینم مثل عکس واسه پزشک ولی اونا خودشون توی مطب عکس میگیرن و یا مثلا کپی پاسپورت قبلی و چندتا چیز دیگه که اصلا بهش اشاره ای نشده و چند تا مدرک دیگه....... آیا شما اینارو سلیقه ای نوشتید؟
تشکر کنندگان:
برای مدیکال 5 قطعه یا 6 قطعه عکس 5*5 میخواد
کپی پاسپورت قبلی فقط جهت اطمینان خاطر دوست من
فکر نمی کنم کار سختی باشه اگه کپی همراه داشته باشید اگر موجود باشه
اینجا چیزی سلیقه ای نوشته نمیشه دوست من
تمام اطلاعاتی در بالا ذکر شده صرفا تجربیات دوستانی بوده که کاربر عزیز ریحانا جمع آوری کردن
به نظر من بهتر شما تاپیکهای سال پیش مطالعه بفرمایید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: HERMES7 ، m.ghoreishi ، آلیس-1980 ، USIMMIGRANT ، varchandi
(2015-06-13 ساعت 17:44)babak12 نوشته:  برای مدیکال ۵ قطعه یا ۶ قطعه عکس ۵*۵ میخواد
کپی پاسپورت قبلی فقط جهت اطمینان خاطر دوست من
فکر نمی کنم کار سختی باشه اگه کپی همراه داشته باشید اگر موجود باشه
اینجا چیزی سلیقه ای نوشته نمیشه دوست من
تمام اطلاعاتی در بالا ذکر شده صرفا تجربیات دوستانی بوده که کاربر عزیز ریحانا جمع آوری کردن
به نظر من بهتر شما تاپیکهای سال پیش مطالعه بفرمایید
ولی من وقتی رفتم پاسپورت جدید بگیرم قبلیو پانچ کرد و الان چندتا سوراخ روشه. از همون پانچ شده کپی بگیرم اشکالی نداره؟ من از یکی از برندگان دو سال پیش پرسیدم گفت فقط آخرین مدرکو با خودت ببر بدون ریز نمره اونم همین کارو کرده بود. آیا واقعا ریز نمره لازمه؟
تشکر کنندگان:
نبردی هم مشکلی نداره دوست من
اگه شما داری اطلاعات پاسپورت جدید وارد می کنید همون کفایت می کنه
برای مدرک تحصیلی هم از بنده تمام مقاطع تحصیلی خواست و من از قبل ترجمه کرده بودم ارائه دادم + ریز نمرات
ضرری نداره اگه داشته باشی دوست من سخت نگیر قراره بری مصاحبه باید تمام مدارکت کامل باشه که نقص مدرک نخوری دوست من
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: USIMMIGRANT ، آلیس-1980 ، alonak
باسلام به تمام عزيزان توي يكي از تاپيكها نوشته بود براي مدرك ديپلم فقط برگه مقواي اصل ديپلم بايد باشد يعني اگر به جاي ان تاييده ديپلم از اموزش پرورش بگيريم كه به صورت برگه اي است وهمراه با ترجمه اش ببريم به مشكل بر مي خوريم
لطف مي كنيد اگر اطلاعي در اين مورد داريد پاسخگو باشيد
با ارزوي بهترين براي تك تك شما
تشکر کنندگان:
(2015-05-31 ساعت 13:10)feidom30 نوشته:  از دوستان اینجا کسی برای ترجمه با ساترا (شبکه مترجمین ایران) تجربه داشته؟ پیکشان معتبر هست؟

سلام دوستان من نمیدونم ساترا چطوره ولی اینو فهمیدم که قیمت هاش خیلی زیاده و اصلاً به صرفه نیست من خودم یه جایی رو پیدا کردم که ترجمش خوبه و قیمتش هم مناسب هست.
در صورت نیاز پیغام بدین اعلام کنم.
CN:8**✈IV:Oct.2015✈Per:2✈Status:Clear(A.P.146Day) 4-Mar
Entrance:Houston,TX✈Visa22-March-2016:
Entrance به امید خدا ابتدای Sep.2016
سفرنامه
.pdf   Lottery Az Ghaboli ta CEAC Ankara.pdf (اندازه 29.79 MB / تعداد دانلود: 6,485)
تشکر کنندگان:
سلام اقای قریشی من امروز رفتم معاونت اموزش میدون فردوسی،رفتم پیش اقای امیری.رفتم فقط سوال بپرسم،بهم گفت دیپلم 11 سالتو با ی گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهت بیار،راستش اعصابم بهم ریخت، گفت فقط ی نامه که مث گواهی میمونه میده که من مقاطع تحصیلی مدارس بجز پیش دانشگاهیو گذروندم.در حال حاضر دانشجو هستم،گفت این فقط ی گواهی ساده هستو ارزش نداره اصلا،گفت معادل سازی نیست این نامه،فقط ی گواهی هست که نشون میده دیپلم 11 ساله داریو پیش نداری.خب من چکار کنم؟همون گواهی خوبه؟اهمیتو ارزش داره؟بدرد میخوره؟اخه سفارت فقط دیپلم 12 ساله قبول میکنه!بچه ها کسی غیراز اقای قریشی بلده به منم بگه.
تشکر کنندگان:
اقای محمود من واستون مسیج گذاشتم میشه چک کنید و پاسخ بدید،ممنون میشم.

تشکر کنندگان:
(2015-06-14 ساعت 18:59)Masoud7 نوشته:  سلام اقای قریشی من امروز رفتم معاونت اموزش میدون فردوسی،رفتم پیش اقای امیری.رفتم فقط سوال بپرسم،بهم گفت دیپلم 11 سالتو با ی گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهت بیار،راستش اعصابم بهم ریخت، گفت فقط ی نامه که مث گواهی میمونه میده که من مقاطع تحصیلی مدارس بجز پیش دانشگاهیو گذروندم.در حال حاضر دانشجو هستم،گفت این فقط ی گواهی ساده هستو ارزش نداره اصلا،گفت معادل سازی نیست این نامه،فقط ی گواهی هست که نشون میده دیپلم 11 ساله داریو پیش نداری.خب من چکار کنم؟همون گواهی خوبه؟اهمیتو ارزش داره؟بدرد میخوره؟اخه سفارت فقط دیپلم 12 ساله قبول میکنه!بچه ها کسی غیراز اقای قریشی بلده به منم بگه.

سلام مسعود جان خوبي!
والا اگه پست منم ميخوندي منم همين و گفته بودم و اون مدرك اگه هم بگيري بكارت نمياد چون من اين مدرك و به اقاي مهدوي از بچه هاي پاريز نشون دادم و ايشون هم گفتنند ارزشي براي سفارت نداره و اين فقط گواهي ه كه اين مراحل و طرف بايد بگذرونه حالا شما اگه اونارو گذروندي مثلا طبق اين گواهي يعني مداركت با نظام جمهوري اسلامي مطابقت داره و ارزش ديگه اي نداره! اگه شما دانشجويي و پيش نداري بايد فك كنم حداقل حدود ٥٠ واحد رو گذرونده باشي تا اكي بشي،اگه مشكل داري يه فكري واسه گرفتن پيش بكن ،مراكز غير انتفاعي،يا حالا جاي دگ اي
باز دوستان باسابقه تر بهتر ميتونن راهنمايي كنن
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان:
(2015-06-16 ساعت 08:54)amirabas93 نوشته:  سلام
دوستان عزیز من مدرک لیسانس دارم اما چون دانشگاه دولتی بودم، تعهد خدمت در ایران دارم و باید مدرکمو بخرم و واسم گرون در میاد و الان نقدینگی زیادی ندارم.
با توجه به این که سفارت برای روز مصاحبه حداقل مدرکی که ازمون میخواد دیپلم هستش، آیا ضروریه که اصل دانشنامه لیسانسمو با خودم واسه روز مصاحبه داشته باشم؟؟؟
آخه میخوام بدونم اگه نیاز نیست، فقط دیپلمم رو با خودم ببرم و فعلا بیخیال اصل مدرک لیسانسم بشم.
واسه خریدن اصل مدرک لیسانسم بعدا هم میتونم اقدام کنم.
ممنون میشم دوستان با تجربه راهنماییم کنن

امير جان اگه تو فرم مداركت و تمام و كمال وارد كردي كه حتما اونجا بايد همراهت باشه نباشه كه نقص مدرك ميخوري!اگه هم نميخاي وارد كني اون يه بحث دگ س، ولي با تجربه دوستان صداقت بهترين و راحترين راهه!
براي گرفتن مدركتم ميدونم دوستان از طريق شركتهاي كاريابي و غيره اقداماتي كردند بگردي تو همين فروم پيدا ميكني راهشو چون خوندم دقيقا يادم نيست!
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
تشکر کنندگان:
(2015-06-13 ساعت 19:15)babak12 نوشته:  نبردی هم مشکلی نداره دوست من
برای مدرک تحصیلی هم از بنده تمام مقاطع تحصیلی خواست و من از قبل ترجمه کرده بودم ارائه دادم + ریز نمرات
ضرری نداره اگه داشته باشی دوست من سخت نگیر قراره بری مصاحبه باید تمام مدارکت کامل باشه که نقص مدرک نخوری دوست من

ممنون از جوابتون
ولی باید ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهیم بگیریم ترجمه کنیم یا فقط مقاطع دانشگاهی را؟
تشکر کنندگان:
(2015-06-16 ساعت 13:02)davouddavoud نوشته:  
(2015-06-13 ساعت 19:15)babak12 نوشته:  نبردی هم مشکلی نداره دوست من

ممنون از جوابتون
ولی باید ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهیم بگیریم ترجمه کنیم یا فقط مقاطع دانشگاهی را؟

درود. پیرو صحبت های آقا بابک عزیز :
ریزنمرات رو دوستان واسه احتیاط با خودشون میبرن که اگه یه وقت آفیسر درخواست کرد نقص مدرک نخورن. واسه ریزنمرات پیش دانشگاهی و دبیرستان هم به راحتی با مراجعه به مراکزی که توشون درس خوندید صادر میکنن و بهتون میدن و میتونید ببرید آموزش و پرورش ناحیه مربوطه و مهرشون کنید.
موفق باشید.
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: babak12 ، USIMMIGRANT ، ارزوامیررضا
سلام.بچه های با سابقه میشه لطفا جواب پست قبلی منو بدید،خواهش میکنمم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان