کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
برای طبقه بندی و تفکیک پستهای مفید و غیرتکراری از سایر پستها و دسترسی سریع و راحت کاربران به جدیدترین و معتبرترین اطلاعات،
لطفاً به انتهای پستهای خود که دارای شرایط زیر هستند، یکی از هشتگهای \#راهنما# \#تجربه# \#اطلاعات# \#مبهم# و \#بحث# را اضافه کنید.
همچنین می توانید پستها و مطالب سالهای گذشته را که هنوز معتبر است، نقل قول کرده (یا لینک داده) و هشتگهای مرتبط را اضافه کنید.
پستهای هشتگ دار بصورت دوره ای بررسی شده و لینک آن به صفحه اول تاپیک اضافه خواهد شد.

توجه: کلمه هشتگ شده باید بین دو کاراکتر # قرار بگیرد. (بدون فاصله)
نمونه: \#هشتگ# پس از ارسال توسط سیستم به #هشتگ# تبدیل خواهد شد.

\#راهنما#
پستهای حاوی راهنما و مطالب آموزشی (جزئی و کلی) در مواردی که قبلاً ارائه نشده و یا بصورت ناقص ارائه شده

\#تجربه#
بیان مواردی که شخصاً تجربه کرده و یا از نزدیک شاهد بودید.
(از این هشتگ برای شنیده‌ها، شایعات و سایر مواردی که مطمئن نیستید، استفاده نکنید.)

\#اطلاعات#
نمونه مدارک (ترجمه رسمی، تمکن مالی، مدارک پزشکی، نظام وظیفه، تحصیلی و ‎...)‎
تصویر فرمها و صفحات سایت در حالت خاص
متن و فرمت پیامها و ایمیلهای دریافتی (رسمی)
و موارد مشابه
توجه: قبل از ارسال موارد فوق، اطلاعات حساس و شخصی خود را پاک کنید.

\#مبهم#
سوالاتی که بدون پاسخ مانده یا نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن ارائه شده
مواردی که تاکنون توضیح مشخصی برای آن ارائه نشده
پاسخ به موارد مبهم (حتماً پست مربوطه را نقل قول کرده و یا لینک پست را در متن پاسخ قرار دهید)

\#بحث#
اصلاح مطالب موحود در لیست صفحه اول و درخواست ایجاد بحث در مورد موضوع مشخص
* پس از بررسی، در صورت نیاز موضوع مورد نظر در بخش "بحث تخصصی" ایجاد خواهد شد تا سایر کاربران هم نظرات خود را در مورد این موضوع اظهار کنند.

.
پاسخ
تشکر کنندگان: matin.sh ، KORYO
مطالب و فایلهای مفید:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سوالات متداول:
موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:
پاسخ
تشکر کنندگان:
هنوز کسی اینجا از بچه های 2017 موتور کلیرنس رو روشن نکرده. به امید اینکه به زودی شاهد اولین نفر باشیم و به زودی همه دوستان ویزای خودشونو دریافت کنن.
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: m_baghaei ، Seniorbs17 ، Ebrahimikia
(2016-10-06 ساعت 14:26)mostafa2017 نوشته:  هنوز کسی اینجا از بچه های 2017 موتور کلیرنس رو روشن نکرده. به امید اینکه به زودی شاهد اولین نفر باشیم و به زودی همه دوستان ویزای خودشونو دریافت کنن.

سلام
توی کانال تلگرام مهاجر سرا نوشته بودن ،یک نفر از مشتریان شرکت ویزا دریافت کرده توی سری جدید
اما مثل اینکه اون دوستمون تو فروم نیست
که از تجربه و مراحلش بگه
حالا خیلیهای دیگه هم هستن که فقط میان مطالعه میکنن و میرن
و حتی امضاء خودشون رو تکمیل نمیکنن
نمیدونم چرا ؟
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال 2016 همه ویزا گرفتن یا بودن کساتی که نگرفته باشن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-06 ساعت 16:21)Mehran11 نوشته:  یه سوال 2016 همه ویزا گرفتن یا بودن کساتی که نگرفته باشن؟

از ایرانی ها یک تعداد معدودی به علت نداشتن دیپلم و.. که رفیوز شدن و تک و توک بودن.
از آدمهایی که مهاجرسرا بودن و تو گروه مشابه تو مهاجرسرا به اسم کلیرنس ۲۰۱۶ بحث میکردن فکر کنم ۱ نفر که آپریل رفته بود کلیرنسش نیومد و یه نفر هم میگفت مال دوستش نیومده..
من فهمیدم که احتمالش هست که به علت سربازی، مدرک تحصیلی خیلی بالا، شغل حساس(که تعریف خاص نداره و هر چیزی که باعث بشه آفیسر فکر کنه ممکنه حساس باشه)، سفر متعدد خارجی، سن کم و تمکن ارائه شده خیلی بالا و کلا اصلا اگه همه این شرایط هم نبود به خاطر اینکه آفیسر عشقش کشیده دوست داشته چون از منطقه خاصی از این دنیا هستیم کلیرنس بخوریم. این میتونه یکماه طول بکشه یا بیشتر تا شش هفت ماه و حتی ۹-۱۰ ماه (البته اکثرا همون ۳ تا شیش ماه تکلیفشون معین میشه) و این پروسه خب خیلی فرسوده کننده است و نگران میکنه و همه(حتی خودم اگه بخورم) طاقتشونو از دست میدن و سردرگم و نگران میشن و راه زیادی برای اینکه بفهمی الان اوضاعت چطوریه( جز چک کردن آپدیت های ceac ) نداری... ولی تقریبا با احتمالا خیلی بالا میتونم بگم که در نهایت داستان نگران نباشید(نباشیم) و کلیر میشیم.. فقط تو اون مدت باید زندگی عادیمونو بکنیم و به کار مفید و زبون خوندن و.. بگذرونیم.

اینا رو من از خوندن تقریبا کامل ۸۰۰ صفه از گروه کلیرنس ۲۰۱۵ و ۵۰۰ صفحه از کلیرنس ۲۰۱۶ و تک و توک از کلیرنس سالهای قبل فهمیدم و فعلا طبق روال چیز دیگه ای نیست که نگرانش باشیم و یه روند چک معمول (البته زمانبر مثل همه کارای اداری دیگه در همه کشورهای دنیا) است.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، Mehran11 ، soruosh ، milaveh ، mohammadrabi ، naz s ، m0na ، Ebrahimikia ، mahii ، metigor ، amonfared
(2016-10-06 ساعت 14:46)Paniz888 نوشته:  
(2016-10-06 ساعت 14:26)mostafa2017 نوشته:  هنوز کسی اینجا از بچه های 2017 موتور کلیرنس رو روشن نکرده. به امید اینکه به زودی شاهد اولین نفر باشیم و به زودی همه دوستان ویزای خودشونو دریافت کنن.

سلام
توی کانال تلگرام مهاجر سرا نوشته بودن ،یک نفر از مشتریان شرکت ویزا دریافت کرده توی سری جدید
اما مثل اینکه اون دوستمون تو فروم نیست
که از تجربه و مراحلش بگه
حالا خیلیهای دیگه هم هستن که فقط میان مطالعه میکنن و میرن
و حتی امضاء خودشون رو تکمیل نمیکنن
نمیدونم چرا ؟

آره. منم خوندم. دمش گرم . خیلی حال میده جزو نفرات اول برا مصاحبه باشی و یه ضرب هم بگیری..... حالا امیدوارم بچه های 2017 فعال بشن کم کم و تجربیات خودشونو شیر کنن با بقیه. ایشالله که همه 2017 سال دیگه این موقع بیان حس خودشونو موقع خوردن ویزا تو پاسشون بگن Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، sabmn ، soruosh
(2016-10-06 ساعت 17:22)TiredAdmin نوشته:  
(2016-10-06 ساعت 16:21)Mehran11 نوشته:  یه سوال 2016 همه ویزا گرفتن یا بودن کساتی که نگرفته باشن؟

از ایرانی ها یک تعداد معدودی به علت نداشتن دیپلم و.. که رفیوز شدن و تک و توک بودن.
از آدمهایی که مهاجرسرا بودن و تو گروه مشابه تو مهاجرسرا به اسم کلیرنس ۲۰۱۶ بحث میکردن فکر کنم ۱ نفر که آپریل رفته بود کلیرنسش نیومد و یه نفر هم میگفت مال دوستش نیومده..
من فهمیدم که احتمالش هست که  به علت سربازی، مدرک تحصیلی خیلی بالا، شغل حساس(که تعریف خاص نداره و هر چیزی که باعث بشه آفیسر فکر کنه ممکنه حساس باشه)، سفر متعدد خارجی، سن کم و تمکن ارائه شده خیلی بالا و  کلا اصلا اگه همه این شرایط هم نبود به خاطر اینکه آفیسر عشقش کشیده دوست داشته چون از منطقه خاصی از این دنیا هستیم کلیرنس بخوریم. این میتونه یکماه طول بکشه یا بیشتر تا شش هفت ماه و حتی ۹-۱۰ ماه (البته اکثرا همون ۳ تا شیش ماه تکلیفشون معین میشه) و این پروسه خب خیلی فرسوده کننده است و نگران میکنه و همه(حتی خودم اگه بخورم) طاقتشونو از دست میدن و سردرگم و نگران میشن و راه زیادی برای اینکه بفهمی الان اوضاعت چطوریه( جز چک کردن آپدیت های ceac )  نداری... ولی تقریبا  با احتمالا خیلی بالا میتونم بگم که در نهایت داستان نگران نباشید(نباشیم) و کلیر میشیم.. فقط تو اون مدت باید زندگی عادیمونو بکنیم و به کار مفید و زبون خوندن و.. بگذرونیم.

اینا رو من از خوندن تقریبا کامل ۸۰۰ صفه از گروه کلیرنس ۲۰۱۵ و ۵۰۰ صفحه از کلیرنس ۲۰۱۶ و تک و توک از کلیرنس سالهای قبل فهمیدم و فعلا طبق روال چیز دیگه ای نیست که نگرانش باشیم و یه روند چک معمول (البته زمانبر مثل همه کارای اداری دیگه در همه کشورهای دنیا) است.

تشکر از توضیحات کامل
دوستان باید سعی کنن همدیگر رو از مرحله به مرحله کار ها مطلع کنند ، تا نباشه دوستی که مضاف بر علت هایی که شما فرمودید دلیلی به دستشون بده تا توی ap قرار بدن
بالاخره هر چقدر هم بدونیم ، ضعف ها یی هست
مطمئنا از هر دستی بدی از همون دست چند برابر میگیری
پس بیایید چرخه کمک کردن به هم رو حفظ کنیم
الان خیلی از دوستان نامه دومشون اومده و خیلی ها هم کارنت شدن ، اما کمترشون اومدن اعلام کنن کجا واکسیناسیون داشتن ، چیو ترجمه کردن و یا چه چیزایی ارسال کردن تا بقیه خیالشون راحت تر بشه و این پروسه پر استرس برای همه شیرین تر باشه
ببخشید بابت پر حرفی ولی واقعا لازمه به هم کمک کنیم تو همه جای دنیا.
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin ، farhhad ، sabmn ، ekhveh ، mohammadrabi ، Ebrahimikia

من فهمیدم که احتمالش هست که  به علت سربازی، مدرک تحصیلی خیلی بالا، شغل حساس(که تعریف خاص نداره و هر چیزی که باعث بشه آفیسر فکر کنه ممکنه حساس باشه)، سفر متعدد خارجی، سن کم و تمکن ارائه شده خیلی بالا و  کلا اصلا اگه همه این شرایط هم نبود به خاطر اینکه آفیسر عشقش کشیده دوست داشته چون از منطقه خاصی از این دنیا هستیم کلیرنس بخوریم. این میتونه یکماه طول بکشه یا بیشتر تا شش هفت ماه و حتی ۹-۱۰ ماه (البته اکثرا همون ۳ تا شیش ماه تکلیفشون معین میشه) و این پروسه خب خیلی فرسوده کننده است و نگران میکنه و همه(حتی خودم اگه بخورم) طاقتشونو از دست میدن و سردرگم و نگران میشن و راه زیادی برای اینکه بفهمی الان اوضاعت چطوریه( جز چک کردن آپدیت های ceac )  نداری... ولی تقریبا  با احتمالا خیلی بالا میتونم بگم که در نهایت داستان نگران نباشید(نباشیم) و کلیر میشیم.. فقط تو اون مدت باید زندگی عادیمونو بکنیم و به کار مفید و زبون خوندن و.. بگذرونیم.

مبشه پس گفت هر کسی میتونه تا حدودی طبق کیس خودش احتمال درصدی بده برای ویزا گرفتن و ایتکه 2016 حتی کیس های بالا هم شانس گرفتن ویراشون تقریبا برابر بقیه شد
پاسخ
تشکر کنندگان: sabmn ، mnajafinobar
(2016-10-06 ساعت 19:32)Mehran11 نوشته:  

مبشه پس گفت هر کسی میتونه تا حدودی طبق کیس خودش احتمال درصدی بده برای ویزا گرفتن و ایتکه 2016 حتی کیس های بالا هم شانس گرفتن ویراشون تقریبا برابر بقیه شد

بله. همونطور که گفتم کیس بالاهایی هم که بهار و تابستون مصاحبه رفتن درصد بالاییشون کارشون اوکی شد.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis932
مهمترین چیزی که باعث میشه پروسه کلیرنس برای ما طولانی باشه و یااینکه شامل ap بشیم عدم دسترسی اونها به سابقه و پیشینه ایرانیها هستش.
2017AS6200
سفارت: آنکارا> ایروان
ارسال فرم: 8May
کارنت: 9March
مصاحبه: 4may
نتیجه: AP
کلیر:15Aug

خوشا راهي! که پايانش تو باشي.

دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت آسمان دراز می شود.
‎‎
پاسخ
تشکر کنندگان: sabmn ، marmarak ، KORYO ، mfaz66 ، mahdis932
(2016-10-07 ساعت 00:17)farhhad نوشته:  مهمترین چیزی که باعث میشه پروسه کلیرنس برای ما طولانی باشه و یااینکه شامل ap بشیم عدم دسترسی اونها به سابقه و پیشینه ایرانیها هستش.

مهمترین چیزی که باعث میشه ما ها شامل کلیرنس بشیم ، اینه که ما تو ایران هستیم .
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis932
این ap افیسر میزنه یا از قبل اداره مهاجرت امریکا تعیین کرده منظورم اینه سوالاتی که میپرسه جوابشون ههم نیس
پاسخ
تشکر کنندگان:
از بچه های برنده 2017 اگه تازه وارد جمعمون شدند خواهش میکنم برن و با دقت پیچ های مخصوص به لاتاری سالهای قبل که به بخشهای مختلفی تقسیم شده رو بخونن. قسمتهای ویزا، سفارت، کلیرنس، مصاحبه، مدارک مورد نیاز و ....... درسته که زمان بر هستش اما دوتا منفعت داره:

یکی اینکه با کل پروسه به خوبی آشنا میشین و اگه سوالی هم براتون پیش بیاد سوالی خواهد بود که شاید کمتر کسی باهاش برخورد کرده و یا کسی حتا به فکرش هم نرسیده باشه. که خوب، خودش میشه یه شروع تازه برای پیدا کردن جواب اون سوال.

منفعت دوم هم اینه که از تولید شایعات بی اساس و الکی جلوگیری میشه. این خیلی مهمه که بدونیم ما قراره یک سال سخت رو تجربه کنیم که همش در دلهره و اضطراب خواهیم بود (چه بخواهیم و چه نخواهیم). پس بهتره این دوران رو سخت تر از اینی که هست نکنیم.

پس دوستای گلم، یک کمی وقت بذارین و مطالب مفید این انجمن رو مطالعه کنین. اون زمان و وقتی که اینجا برای خوندن این مطالب میذارین ارزشش وقتی مشخص میشه که وقتی یکی میاد و تو انجمن مطلبی پست میکنه که از اساس بی ربط هستش دچار اضطراب نخواهید شد. چون، شما از قبل نسبت به جوانب لاتاری و زوایای اون تا حدودی از قبل آشنا شدید.

امیدوارم همگی سال دیگه این موقع بیایم اینجا و شادیمونو با بقیه به اشتراک بذاریم.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh ، ekhveh ، mfaz66 ، Ebrahimikia ، metigor

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان