کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2016-10-07 ساعت 02:33)Mehran11 نوشته:  این ap افیسر میزنه یا از قبل اداره مهاجرت آمریکا تعیین کرده منظورم اینه سوالاتی که میپرسه جوابشون ههم نیس

AP یک پروسه چک امنیتی هست که برای همه ویزاهای درخواستی انجام میشه تا به اصطلاحن کلیرنس ختم بشه. منتها بسته به نوع هر کیسی و شرایط اون ممکنه این روال فرق بکنه. اینطور نیست که حتمن از قبل مشخص شده باشه هرکسی چه مقدار دوره کلیرنسش طول میکشه ، چرا که فاکتورهای متنوعی درگیر میشن که ممکنه دوره کلیرنس رو کوتاهتر یا طولانی تر کنه.
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh ، KORYO ، hamid.mar5000@icloud.com
(2016-10-07 ساعت 02:33)Mehran11 نوشته:  این ap افیسر میزنه یا از قبل اداره مهاجرت آمریکا تعیین کرده منظورم اینه سوالاتی که میپرسه جوابشون ههم نیس

معلوم نیست ولی اون چیزی که من فهمیدم اینه که افیسر میتونه مدت زمان کلیرنسی رو تغییر بده از 1 ماه تا ... همش هم بستگی به خودتون داره از فرم ds260 تا مصاحبه . به هیچ وجه هم دروغ نگید حتی خیلی کوچیک که شاید به نظرتون مهم نباشه اگه بعدا در پروسه ap بفهمن دروغه بدون هیچ ایمیل و خبری refuse میکنن.
کیس نامبر  : 2016AS6300  
تعداد : 3
برنده : مادر (شغل پرستار بیمارستان خصوصی)
اعضا : پدر (سربازی ارتش - شغل حسابدار شرکت خصوصی) خودم(دانشجو کارشناسی کامپیوتر )
رویت قبولی: agust2015
ارسال فرم : هفته اخر october(دیر ولی مشکلی پیش نیومد)
کارنت : april2016  
تاریخ مصاحبه : 11may 2016
سفارت : ابوظبی
نتیجه : ap (نفر اصلی و پدر . خودم ready)
آپدیت ها : 12 may-13
14 agust دو خطی
16 agust  او ار or
16 agust  شب ایمیل کلیری اومد(بعد از حدود 90 روز)
22 agust issued
مقصد : سن دیگو ( 28 october)
سوشال : ٢ هفته طول كشيد اين لعنتي
گرین کارت 11 december بعد از حدود 1 ماه 10 روز

پاسخ
تشکر کنندگان: Mehran11 ، Ebrahimikia
بولتن ویزای برای ماه نوامبر تا شماره ‎3500‎ اعلام شد.

Except:
Iran: 3,200
Nepal: 2,200
پاسخ
تشکر کنندگان: Arimehdi
(2016-10-12 ساعت 16:20)mostafa2017 نوشته:  بولتن ویزای برای ماه نوامبر تا شماره ‎3500‎ اعلام شد.

Except:
Iran:   3,200

سلام به همه.
از دوستان 2016 کسی با کیس نامبر بالا هست که ئیزاشو گرفته باشه؟؟ من نگرانم که این پروسه ap برای ما با کیس های بالا چقدر طول می کشه. لطفا راهنمایی کنید

Case number: 8xxx
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 12:34)Nasirighartavol نوشته:  
(2016-10-12 ساعت 16:20)mostafa2017 نوشته:  بولتن ویزای برای ماه نوامبر تا شماره ‎3500‎ اعلام شد.

Except:

سلام به همه.
از دوستان 2016 کسی با کیس نامبر بالا هست که ئیزاشو گرفته باشه؟؟ من نگرانم که این پروسه ap برای ما با کیس های بالا چقدر طول می کشه. لطفا راهنمایی کنید

بله . پارسال چون همه شماره ها کارنت شده بودند، بیشتر دوستان موفق به دریافت ویزا شدند. هرچند شماره شما یه جوری لب مرز هست و نمیشه با قاطعیت هیچ چیزی رو پیش بینی کرد. اما بودند دوستانی با کیس بالاتر که که حتا در طول 2-3 ماه کلیر شدند و ویزاشونو گرفتند و دوستانی با کیس پایینتر هم که تا آخر سپتامبر متاسفانه کلیر نشدند. پس شرایط هر کیس مختلفه و قانون خاصی نداره. شما هم نگران نباشین و انشالله که امسال هم همه دوستان کارنت بشن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 14:48)mostafa2017 نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 12:34)Nasirighartavol نوشته:  

Except:

سلام به همه.

بله . پارسال چون همه شماره ها کارنت شده بودند، بیشتر دوستان موفق به دریافت ویزا شدند. هرچند شماره شما یه جوری لب مرز هست و نمیشه با قاطعیت هیچ چیزی رو پیش بینی کرد. اما بودند دوستانی با کیس بالاتر که که حتا در طول 2-3 ماه کلیر شدند و ویزاشونو گرفتند و دوستانی با کیس پایینتر هم که تا آخر سپتامبر متاسفانه کلیر نشدند. پس شرایط هر کیس مختلفه و قانون خاصی نداره. شما هم نگران نباشین و انشالله که امسال هم همه دوستان کارنت بشن.

خدا رو شکر یه نفر هست که امید بده!
من الان داشتم با یک مشاور صحبت می کردم گفت که چون هم توی س خدمت کردی و هم فوق لیسانسی برای هر دو fbicheck انجام میشه. ننی دونم چه اتفاقی میفته، ولی امیدوارم لااقل مصاحبه ام بیفته برای فروردین تا اردیبهشت که زمان کافی برای کلیرنس داشته باشم.
یکی دیگه می گفت که برای کیس های بالاتر دوره fbicheck کوتاهتره. درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
پارسال یک سری خیلی کم تا feb , و march یک ضرب گرفتند خیلی ها موندن تو پروسه کلیر شدن تا اینکه از ماه august شروع شد به ویزا دادن ده تا ده تا کلیر شدن - سه تا کیس 7500-7400 دیدم که دو ماهه کلیر شدن یکیشون هم خیلی مشکل افتاد تو کارش ولی روز اخر گرفت

میگن روند کلیر سریعتر میشه چون شماره های بالا کم تعدادن اینه که زودتر میتونن جواب بدن و منم اینو شنیدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 17:22)Mehran11 نوشته:  پارسال یک سری خیلی کم  تا feb , و march یک ضرب گرفتند خیلی ها موندن تو پروسه کلیر شدن تا اینکه از ماه august شروع  شد به ویزا دادن ده تا ده تا کلیر شدن - سه تا کیس 7500-7400 دیدم که دو ماهه کلیر شدن یکیشون هم خیلی مشکل افتاد تو کارش ولی روز اخر گرفت

میگن روند کلیر سریعتر میشه چون شماره های بالا کم تعدادن اینه که زودتر میتونن جواب بدن و منم اینو شنیدم

پس با این حساب احتمال داره برای من هم بیفته برای همون august. برای همه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همه بتونن به مقصد مورد نظرشون برسن.
توی کدوم تاپیک در مورد کیس نامبرهای بالا بحث شده؟ اطلاع دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 18:08)Nasirighartavol نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 17:22)Mehran11 نوشته:  پارسال یک سری خیلی کم  تا feb , و march یک ضرب گرفتند خیلی ها موندن تو پروسه کلیر شدن تا اینکه از ماه august شروع  شد به ویزا دادن ده تا ده تا کلیر شدن - سه تا کیس 7500-7400 دیدم که دو ماهه کلیر شدن یکیشون هم خیلی مشکل افتاد تو کارش ولی روز اخر گرفت

پس با این حساب احتمال داره برای من هم بیفته برای همون august. برای همه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همه بتونن به مقصد مورد نظرشون برسن.

تاپیک خاصی نیست من چون خودم کیسم 7000 مال 2 دو دوره بررسی کردم 2015-2016 و یه سری اطلاعات بدست اوردم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 18:25)Mehran11 نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 18:08)Nasirighartavol نوشته:  

تاپیک خاصی نیست من چون خودم کیسم 7000 مال 2 دو دوره بررسی کردم  2015-2016 و یه سری اطلاعات بدست اوردم .

ممنونم بابت راهنمایی ارزشمندت. من بلد نیستم به دوستانم اضافه کنم. اگه شما می دونی ممنون میشم منو ادد کنی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 18:29)Nasirighartavol نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 18:25)Mehran11 نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 18:08)Nasirighartavol نوشته:  پس با این حساب احتمال داره برای من هم بیفته برای همون august. برای همه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم همه بتونن به مقصد مورد نظرشون برسن.

تاپیک خاصی نیست من چون خودم کیسم 7000 مال 2 دو دوره بررسی کردم  2015-2016 و یه سری اطلاعات بدست اوردم .

ممنونم بابت راهنمایی ارزشمندت. من بلد نیستم به دوستانم اضافه کنم. اگه شما می دونی ممنون میشم منو ادد کنی.

تلگرام اگر منظورتونه من توی تلگرام نیستم من همه اطلاعات از سایت گرفتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 18:32)Mehran11 نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 18:29)Nasirighartavol نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 18:25)Mehran11 نوشته:  تاپیک خاصی نیست من چون خودم کیسم 7000 مال 2 دو دوره بررسی کردم  2015-2016 و یه سری اطلاعات بدست اوردم .

نه منظورم تو همین سایت مهاجرسراست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 18:41)Nasirighartavol نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 18:32)Mehran11 نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 18:29)Nasirighartavol نوشته:  ممنونم بابت راهنمایی ارزشمندت. من بلد نیستم به دوستانم اضافه کنم. اگه شما می دونی ممنون میشم منو ادد کنی.

نه منظورم تو همین سایت مهاجرسراست.

ok
شما با مشاور یا وکیل صحبت کردید چقدر احتمال دادن واسه ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال الان ما ap خوردیم باید بازم تو همون سایت usvisa ثبت نام کنیم؟؟ آخه تو مواردش موردیکه بعد مصاحبه باشه نداره چجوری ثبت نام کنم اصلا لازمه؟؟؟
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-14 ساعت 22:24)h.mgh نوشته:  یه سوال الان ما ap خوردیم باید بازم تو همون سایت usvisa ثبت نام کنیم؟؟ آخه تو مواردش موردیکه بعد مصاحبه باشه نداره چجوری ثبت نام کنم اصلا لازمه؟؟؟

همه باید ثبت نامه کنن، چون دیگه تحویل پاسپورت به سفارت برای گرفتن ویزا و پس گرفتن پاسپورت ویزا خورده مستقیم از طریق سفارت انجام نمیشه. پست این کار رو انجام میده. هم ایروان هم آنکارا و هم ابوظبی. این سایت در حقیقت کار ثبت نام برای تحویل پاسپورت به پست و انتقال به سفارت و بعد برگردوندن پاسپورت از طریق پست رو انجام میده.
بچه ها با فرض اینکه یه ضرب میگیرن عجله دارن زود ثبت نام کنن.. شما ایشاللا وقتی کلیر شدی باید اینجا ثبت نام کنی و پاسپورت رو همراه پرینت ثبت نام این سایتببری بدی پست ایروان اون دفتری که ته همین صفحه ثبت نام مشخص کرده یا بدی برات پیک آپ کنن تا اونجا..
تا جایی هم که میدونم و تاپیک ارمنستان سال قبل رو بخونی توضیح دادن که همون گزینه یک که وقت مصاحبه دارید رو باید انتخاب کنید و.. ولی شما که مصاحبه رفتین و AP خوردین از الان زوده و عجله لازم نیست به نظرم.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: h.mgh ، Paniz888

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان