کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد
(2017-05-08 ساعت 02:02)گلنارگلی نوشته:  سلام  ،من خودم برای لاتاری ۲۰۱۸قبول شدم  وهمسرمم زیرمجموعه ی منه اما متاسفانه همسرم دیپلمشو نگرفته ولی تو ثبت نام اولیه  دیپلم زده میخواستم ببینم الان که من برنده شدم و همسرم به عنوان همراهِ ایا مدرک مسئله ی مهمیه یا فقط مدرک من مدِنظرِ؟؟ سوالِ بعدی اینکه پر کردنِ فرمِ اصلیو میشه کسی برای من انجام بده یا خودم انجام بدم بهتره؟؟ممنون میشم کسی جوابمو بده،خیلی استرس دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی میتونه پاسخِ منوبده؟؟؟??
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-08 ساعت 10:19)گلنارگلی نوشته:  
(2017-05-08 ساعت 02:02)گلنارگلی نوشته:  سلام  ،من خودم برای لاتاری ۲۰۱۸قبول شدم  وهمسرمم زیرمجموعه ی منه اما متاسفانه همسرم دیپلمشو نگرفته ولی تو ثبت نام اولیه  دیپلم زده میخواستم ببینم الان که من برنده شدم و همسرم به عنوان همراهِ ایا مدرک مسئله ی مهمیه یا فقط مدرک من مدِنظرِ؟؟ سوالِ بعدی اینکه پر کردنِ فرمِ اصلیو میشه کسی برای من انجام بده یا خودم انجام بدم بهتره؟؟ممنون میشم کسی جوابمو بده،خیلی استرس دارم

مدرک فقط برای خود برنده مهمه پس اگه شما برنده شدید و دیپلم ۱۲ ساله یا بالاتر دارید مشکل نیست.
فرم رو میتونید همین تاپیکهای ۲۰۱۷ رو بخونید بچه ها با دقت توضیح دادن. توصیه میکنم اگه شماره کیستون زیر ۲۰۰۰ هست تو یکی دو هفته اول فرمو بفرستید.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh
IN THE NAME OF GOD
;Mr/Ms… …… Employment Certificate
Embassy of ……………. in Iran
This is to certify that Mr/Ms………………, holder of Birth Certificate ID No................., issued in ………….., born on ……………….….. was employed by THE One(TO) Company on a full-time basis beginning ………………… until this date working as the ………………………….. at TO company as a full-time employee (working 44 hours per week) and his Base salary amounts Rls ..........................per month.
با سلام من میخوام این فرم رو تکمیل کنم میشه منو راهنمایی کنید.و اگه جایش قرار حذف یا اضافه به من بگید.
با سپاس
کیس: ‎2017AS73XX‎
تعداد اعضاء ‎: 1‎ نفر
تاریخ مشاهده نتیجه:2016 ,16 Jun‎
تاریخ ارسال فرم: 2016,July ‎4  
تاریخ نامه دوم: 2017,‎April 24
محل مصاحبه: ارمنستان 
تاریخ مصاحبه  June 27
نتیجه:AP
ایشود 11 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-08 ساعت 13:06)amirdehghani20 نوشته:  IN THE NAME OF GOD
                                                                                                                                                                 ;Mr/Ms… …… Employment Certificate
                                                                                                                                                                            Embassy of ……………. in Iran
This is to certify that Mr/Ms………………, holder of Birth Certificate ID No................., issued in ………….., born on ……………….….. was employed by THE One(TO) Company on a full-time basis beginning ………………… until this date working as the ………………………….. at TO company as a full-time employee (working 44 hours per week) and his Base salary amounts Rls ..........................per month.
با سلام من میخوام این فرم رو تکمیل کنم میشه منو راهنمایی کنید.و اگه جایش قرار حذف یا اضافه به من بگید.
با سپاس

سلام
اگه برای ارائه به سفارت امریکا میخواهید، باید به فارسی و روی سربرگ شرکت مربوطه تهیه کنید و سپس بدین دارالترجمه رسمی.
کیس نامبر: 2017AS3xxx
تعداد نفرات کیس 3
برنده اصلی: خانم
رویت نامه قبولی: 4 May
تکمیل فرم 260: 4 May
نامه دوم :دسامبر
تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
محل مصاحبه: ايروان ( تغییر از آنکارا به ايروان توسط KCC)
آپدیت دو خطی برنده اصلی و فرزند: 12 جون
کلیر برنده اصلی و دخترم : 14 جون
وضعیت بنده: همچنان AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام چرا کسی جواب منونمیده?من خیلی نگرانم?اسم من تولاتاری امسال درومده همسرم زیر مجموعه منه،موقع ثبت نام زده بوددیپلم اما به دلایلی نتونست دیپلمشو کامل بگیره یعنی نصف نیمس حالا الان که میخوایم فرم ds260 روپر کنیم موندیم اخرین مدرک تحصیلیه همسرمو چی بزنیم؟؟؟یا اصلاً مهمِ؟؟(چون من اسمم دراومده.)خلاصه هرکی میتونه کمک کنه .ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 16:27)گلنارگلی نوشته:  سلام چرا کسی جواب منونمیده?من خیلی نگرانم?اسم من تولاتاری امسال درومده همسرم زیر مجموعه منه،موقع ثبت نام  زده بوددیپلم اما به دلایلی نتونست دیپلمشو کامل بگیره یعنی نصف نیمس حالا الان که میخوایم فرم ds260 روپر کنیم موندیم اخرین مدرک تحصیلیه همسرمو چی بزنیم؟؟؟یا اصلاً مهمِ؟؟(چون من اسمم دراومده.)خلاصه هرکی میتونه کمک کنه .ممنون
بهتون تبریک میگم
نگران نباشید, مدرک برنده فقط مهمه و در مصاحبه فقط این مدرک باید داده بشه. زمانی که دارید فرم DS-260 رو پر میکنید تحصیلات همسرتون رو همون چیزی که واقعا هست بزنید. من هفته پیش مصاحبه بودم و اصلا مدرک همسرم رو آفیسر نخواست.
شماره کیس: ‎2017AS48XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 may 4‎
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 17
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  may 21
کارنت شدن کیس: ‎2017  feb 8
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 3 ANKARA
آپدیت ها: 29 مارچ,10 ,11 ,13 آپریل, 5,4,3 می
نتیجه: AP
کلیرنس : 15 آگوست - صدور ویزا 25 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: گلنارگلی ، sheghi ، eblis_67
(2017-05-09 ساعت 16:27)گلنارگلی نوشته:  سلام چرا کسی جواب منونمیده?من خیلی نگرانم?اسم من تولاتاری امسال درومده همسرم زیر مجموعه منه،موقع ثبت نام  زده بوددیپلم اما به دلایلی نتونست دیپلمشو کامل بگیره یعنی نصف نیمس حالا الان که میخوایم فرم ds260 روپر کنیم موندیم اخرین مدرک تحصیلیه همسرمو چی بزنیم؟؟؟یا اصلاً مهمِ؟؟(چون من اسمم دراومده.)خلاصه هرکی میتونه کمک کنه .ممنون

این سوال را در یک فروم دیگه هم پرسیده بودین که جوابتون رو دادم.
از ما هم مدرک تحصیلی شوهر برنده اصلی ( من)را نخواستند .
بنظر من الان در فرم 260 مدرک واقعی ایشان را بنویسید که اگر اگر اگر خواستند ، دروغ نگفته باشید
کیس نامبر: 2017AS3xxx
تعداد نفرات کیس 3
برنده اصلی: خانم
رویت نامه قبولی: 4 May
تکمیل فرم 260: 4 May
نامه دوم :دسامبر
تاریخ مصاحبه: 21 فوریه
محل مصاحبه: ايروان ( تغییر از آنکارا به ايروان توسط KCC)
آپدیت دو خطی برنده اصلی و فرزند: 12 جون
کلیر برنده اصلی و دخترم : 14 جون
وضعیت بنده: همچنان AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان من فرم DS-260 الان داشتم چک میکردم تو فرم همسرم که کیس اصلی هست به اشتباه اون سوالی که پرسیده همسرتون هم باهاتون میاد جواب دادم نه ولی تو فرم خودم زدم بله میخوام بدونم روز مصاحبه مشکلی پیش نمیاد؟
2017AS000064xx‎
تعداد افراد: 2 نفر
رویت قبولی: 4 می
تکمیل فرم: 26 می
کارنت: 11 آپریل
نامه دوم: 24 آگوست
محل مصاحبه: ابوظبی‎
تاریخ مصاحبه:6 جون
سربازی: معافیت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-09 ساعت 16:37)hsh85 نوشته:  
بهتون تبریک میگم
نگران نباشید, مدرک برنده فقط مهمه و در مصاحبه فقط این مدرک باید داده بشه. زمانی که دارید فرم DS-260 رو پر میکنید تحصیلات همسرتون رو همون چیزی که واقعا هست بزنید. من هفته پیش مصاحبه بودم و اصلا مدرک همسرم رو آفیسر نخواست.

بله درسته منم کیس دوم بودم و مدرک تحصیلیمو نگرفتن ازم فقط مدرک شخص برنده مهمه ولی صداقت خیلی مهمه براشون ممکنه چک کنن ببینن تو اون فرم زدین دیپلم ولی تو 260 نزدید ممکنه خوششون نیاد همون دیپلم بزنید چون مدرک رو لازم ندارن و نمیگیرن ازتون
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-14 ساعت 15:19)h.mgh نوشته:  
(2017-05-09 ساعت 16:37)hsh85 نوشته:  
بهتون تبریک میگم

بله درسته منم کیس دوم بودم و مدرک تحصیلیمو نگرفتن ازم فقط مدرک شخص برنده مهمه ولی صداقت خیلی مهمه براشون ممکنه چک کنن ببینن تو اون فرم زدین دیپلم ولی تو 260 نزدید ممکنه خوششون نیاد همون دیپلم بزنید چون مدرک رو لازم ندارن و نمیگیرن ازتون

دوست عزیزم با احترام بنظر شما ولی بنظر من این کار به چند دلیل درست نیست:

1- با توجه به اینکه منم مثل شما معتقدم که صداقت برای آفیسر خیلی اهمیت داره گفتن این مطلب که همسر شما دیپلم دارن در صورتی که این خلاف واقع هست به شدت از صداقت دور هست.
2- از اونجایی که ممکنه ازتون مدارک اضافی بخوان وممکنه یکی ازاین مدارک, مدرک تحصیلی همراهان باشه در صورتی که در فرم DS260 دروغ گفته باشید و قبل از مصاحبه زمانی که آفیسر ازتون میخاد قسم بخورید که کلیه موارد فرم حقیقت هست نگید که مدرک رو اشتباه وارد کردید 100 درصد ویزاتون ریجکت میشه.
3- شرط مدرک تحصیلی 12 ساله فقط و فقط برای برنده اصلی هست و همراهان به هیچ وجه بخاطر نداشتن اون از رفتن محروم نمیشن. بنابراین بنظر من اطلاعات رو کاملا واقعی بزنید و اگر از شما پرسیده شد که چرا در فرم اولیه مدرک چیز دیگه ای بوده بگید اشتباه کردید یا اگر خیلی نگرانید خودتون قبل از شروع مصاحبه بگید که زمان ثبت نام لاتاری اشتباها مدرک رو وارد کردید
4- دقت کنید که تمام اطلاعاتی که به آفیسر میدید میتونه بعدا هم علیه تون استفاده بشه, مثلا اگر بعدا در آمریکا ایشون بخوان درس بخونن یا جایی مدرک ازشون بخوان باید ارایه بدن که بازهم ممکنه براتون دردسر بشه
شماره کیس: ‎2017AS48XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 may 4‎
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 17
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  may 21
کارنت شدن کیس: ‎2017  feb 8
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 3 ANKARA
آپدیت ها: 29 مارچ,10 ,11 ,13 آپریل, 5,4,3 می
نتیجه: AP
کلیرنس : 15 آگوست - صدور ویزا 25 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: h.mgh ، eblis_67 ، soruosh ، dv2017
سلام ،یه سوال داشتم خیلی مهمه میخواستم بدونم اگه فرم ds260منو خواهرم که توامریکا پرکنه مشکلی پیش نمیاد؟؟؟یعنی تو قسمت I am the ....بایدچه گزینه ایو انتخاب کنم وقتی خواهرم میخوادپرکنه؟؟ممنون میشم اگربگیدبهم؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
من امروز مصاحبه داشتم و آفیسر بهم فرم 11 سوالی رو داد و ازم خواست بعد از تکمیل اون، به آدرسی که روی فرم بود جوابامو ایمیل کنم. عکس فرم رو ضمیمه این پست کردم:

1- در مورد سوال 5، چه جوابی باید بدهم؟ من توضیح دادم که میخوام به صورت دائم به آمریکا مهاجرت کنم و اولویت من اول پیدا کردن کار هستش و بعدش میتونم برای ادامه تحصیلم تصمیم بگیرم.

2- در مورد سوال 6، من توضیح دادم که عضو هیچ سازمانی نیستم و من به تنهایی به آمریکا مهاجرت میکنم. جواب مناسبه؟ آخه پرسیده هدف سازمانت چیه و اهدافت برای موندن (اهداف مربوط به سازمان فکر کنم) در آمریکا چیه؟

3- در مورد سوال 8، تعداد سفرهای خارجی، فقط سفرهایی که با پاسپورت خودم رفتم رو باید ذکر کنم یا سفرهایی هم که وقتی زیر 18 سال بودم و اسمم در پاسپورت پدرم هم بود باید ذکربشه؟ مشکل اینه پاسپورتهای قدیمی پدر الان پیدا نمیشه که بشه تاریخشو درآورد ...

4- در سوال 10، منظورش از advisor چیه؟ من مشاوری ندارم. باید بگم که مشاوری ندارم؟

5- در مورد سوال 11 هم نوشتم not appicable، درسته؟

نظر دوستان چیه؟
ممنون

[عکس: 7mo77.jpg]
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: eblis_67
(2017-05-23 ساعت 19:36)mostafa2017 نوشته:  من امروز مصاحبه داشتم و آفیسر بهم فرم 11 سوالی رو داد و ازم خواست بعد از تکمیل اون، به آدرسی که روی فرم بود جوابامو ایمیل کنم. عکس فرم رو ضمیمه این پست کردم:

1- در مورد سوال 5، چه جوابی باید بدهم؟ من توضیح دادم که میخوام به صورت دائم به آمریکا مهاجرت کنم و اولویت من اول پیدا کردن کار هستش و بعدش میتونم برای ادامه تحصیلم تصمیم بگیرم.

2- در مورد سوال 6، من توضیح دادم که عضو هیچ سازمانی نیستم و من به تنهایی به آمریکا مهاجرت میکنم. جواب مناسبه؟ آخه پرسیده هدف سازمانت چیه و اهدافت برای موندن (اهداف مربوط به سازمان فکر کنم) در آمریکا چیه؟

3- در مورد سوال 8، تعداد سفرهای خارجی، فقط سفرهایی که با پاسپورت خودم رفتم رو باید ذکر کنم یا سفرهایی هم که وقتی زیر 18 سال بودم و اسمم در پاسپورت پدرم هم بود باید ذکربشه؟ مشکل اینه پاسپورتهای قدیمی پدر الان پیدا نمیشه که بشه تاریخشو درآورد ...

4- در سوال 10، منظورش از advisor چیه؟ من مشاوری ندارم. باید بگم که مشاوری ندارم؟

نظر دوستان چیه؟
ممنون

سلام. اینها نظرات شخصی من هست و توصیه میکنم خودت تحقیق کنی
1- همون توضیح خوبه که بگی اولویت با کار هست و بعدش دوست داری اگه امکانش فراهم شد درس هم بخونی. چون تو مصاحبت به ادامه تحصیل اشاره کردی، بنظرم تو جواب این پرسشنامه هم اشاره کن. یک رشته خیلی معمولی و روتین رو تو امریکا پیدا کن و اسمشو ببر که میخوای تحصیل کنی. بهتره به فکرشون جهت بدی تا اینکه قضیه باز بمونه.
2- خوبه جوابت
3- بنظرم سفرهات با پاسپورت فعلیت رو بنویس.
4- تو متن نوشته مشاور یا contact person : بنظرم اشاره کن به شخصی که تو فرم 260 هم ادرسشو برای دریافت گرین کارت داده بودی
5- خوبه جوابت
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017
(2017-05-24 ساعت 10:08)modichan نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 19:36)mostafa2017 نوشته:  من امروز مصاحبه داشتم و آفیسر بهم فرم 11 سوالی رو داد و ازم خواست بعد از تکمیل اون، به آدرسی که روی فرم بود جوابامو ایمیل کنم. عکس فرم رو ضمیمه این پست کردم:

نظر دوستان چیه؟
ممنون

سلام. اینها نظرات شخصی من هست و توصیه میکنم خودت تحقیق کنی
1- همون توضیح خوبه که بگی اولویت با کار هست و بعدش دوست داری اگه امکانش فراهم شد درس هم بخونی. چون تو مصاحبت به ادامه تحصیل اشاره کردی، بنظرم تو جواب این پرسشنامه هم اشاره کن. یک رشته خیلی معمولی و روتین رو تو آمریکا پیدا کن و اسمشو ببر که میخوای تحصیل کنی. بهتره به فکرشون جهت بدی تا اینکه قضیه باز بمونه.
2- خوبه جوابت
3- بنظرم سفرهات با پاسپورت فعلیت رو بنویس.
4- تو متن نوشته مشاور یا contact person : بنظرم اشاره کن به شخصی که تو فرم 260 هم ادرسشو برای دریافت گرین کارت داده بودی
5- خوبه جوابت

ممنونم از پاسختون. در مورد سوال 10 در فرم (سوال شماره 4 من در این پست)، که گفتین به شخصی اشاره کنم که در امریکا ادرسشو برای گرین کارت دادم، مگه همین اطلاعت رو در سوال شماره 3 درون فرم نخواسته؟ من در سوال شماره 3 درون فرم، آدرس، شماره تلفن و اسم شخصی که در امریکا گرین کارت فرستاده بشه رو دادم. همونا رو هم یعنی دوباره تو سوال 10 درون فرم تکرار کنم به علاوه ایمیل؟

سپاس ار راهنماییتون
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان