کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک مورد نیاز سفارت | ترجمه مدارک
(2017-04-22 ساعت 18:25)میثم ارونی نوشته:  سلام، دوستان مدارک اضافی ترجمه نکنید چون اصلا نیازی نیست، فقط آخرین مدرک تحصیلی بدون ریز نمرات ، کارت ملی هم نیاز نیست ، هزینه اضافی نکنید

سلام شما به تازگی رفتید سفارت و ازتون مدارک که گفتید رو نگرفتن؟
و اگه رفتید سفارت ، نام سفارت رو لطف کنید بگید.
کیس: ‎2017AS73XX‎
تعداد اعضاء ‎: 1‎ نفر
تاریخ مشاهده نتیجه:2016 ,16 Jun‎
تاریخ ارسال فرم: 2016,July ‎4  
تاریخ نامه دوم: 2017,‎April 24
محل مصاحبه: ارمنستان 
تاریخ مصاحبه  June 27
نتیجه:AP
ایشود 11 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007
(2016-05-09 ساعت 11:31)MJJAVAN نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 10:43)siamak نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 07:50)mazdak770 نوشته:  درود به همه دوستان گرامی و دست اندرکاران سایت. من متوجه نشدم که مدارک ترجمه شده رو آیا باید به سفارت پست کنم یا با خودم ببرم؟؟؟؟ اگر ممکنه منو راهنمایی کنید و بفرمائید چیو باید از طریق پست ارسال کرد؟

اگر مصاحبه شما در آنکارا انجام بشه باید مدارک رو پست کنید ولی اگر مصاحبتون در ابوظبی یا ایروان انجام بشه باید مدارک رو همراه با خودتون ببرید و نیاز به پست کردن نیست .

سلام.پس چرا بر خلاف سال های پیش امسال توی دستورالعمل سفارت ترکیه چنین چیزی ذکر نشده که باید پست کنید؟؟؟ At (دستورالعملی که مرتبط با فوریه 2016 هست)

منظور از ارسال مدارک به سفارت آنکارا دقیقا چیست؟ آیا اصل ترجمه ها باید ارسال شود یا کپی ؟
مصاحبه: ارمنستان
نتیجه: ای پی
کیس نامبر:###7
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-23 ساعت 12:46)mahdis932 نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 11:31)MJJAVAN نوشته:  
(2016-05-09 ساعت 10:43)siamak نوشته:  اگر مصاحبه شما در آنکارا انجام بشه باید مدارک رو پست کنید ولی اگر مصاحبتون در ابوظبی یا ایروان انجام بشه باید مدارک رو همراه با خودتون ببرید و نیاز به پست کردن نیست .

سلام.پس چرا بر خلاف سال های پیش امسال توی دستورالعمل سفارت ترکیه چنین چیزی ذکر نشده که باید پست کنید؟؟؟ At (دستورالعملی که مرتبط با فوریه 2016 هست)

منظور از ارسال مدارک به سفارت آنکارا دقیقا چیست؟ آیا اصل ترجمه ها باید ارسال شود یا کپی ؟
توی صفحات قبل چندین بار گفته شده که نیازی به پست کردن مدارک نیست ولی بعضی دوستان علاقه دارن مدارکو پست کنن
توی پی دف اف سفارت امریکا در ترکیه درباره ارسال مدارک صحبتی نشده و خیلی از دوستان هم که مصاحبه رفتن گفتن نیازی نیست
کیس نامبر: ‎2017AS60**‎
تاریخ رویت قبولی: هفته اول MAY‎
تعداد اعضای کیس: 2
مصاحبه 18 می ایروان
وضعیت ap
آپدیت (همسر):19،23 ، 25 ،30 ,31می، 1، 2 ،5 و 6.,12 و 20 جون
آپدیت خودم : 19،23 و 25 می،5و 6و 20 جون
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، sheghi ، metigor
ببخشيد از دوستان اگر كسي تجربه اي داره يا اطلاعي ممنون ميشم پاسخ بده.
من سند ازدواجم رو ٤ سال پيش ترجمه كردم. با توجه به عدم تغيير وضعيت لازمه ترجمه جديدي انجام بشه؟ اگر دليلي براي جوابتون داريد ممنون ميشم بفرماييد.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-23 ساعت 22:40)Tilda نوشته:  ببخشيد از دوستان اگر كسي تجربه اي داره يا اطلاعي ممنون ميشم پاسخ بده.
من سند ازدواجم رو ٤ سال پيش ترجمه كردم. با توجه به عدم تغيير وضعيت لازمه ترجمه جديدي انجام بشه؟ اگر دليلي براي جوابتون داريد ممنون ميشم بفرماييد.

اگه معقول بخواهیم به مسئله ترجمه نگاه کنیم ، ماهیت هر مدرکی که مشمول زمان نشه و تغییری در اون ایجاد نشه نیازی به ترجمه مجدد نداره و ترجمه قبلی ارزشش به قوت خودش باقی هست
اگه مدرکی تاریخ انقضا داشته باشه ، و بعد از ترجمه اون تاریخش تموم بشه این شبهه هست که مدرک جدید چه محتویاتی داره و ترجمه قبلی اون رو فاقد اعتبار میکنه
ولی یک سری مدارک مثلاً دیپلم تحصیلی ، که هر وقت ترجمه شده باشه دیگه هیچوقت دستخوش تغییر نمیشه پس ترجمه مجدد اون به نظرم فقط خرج اضافه هست
عقد نامه هم که تغییری نمی کنه اگر قرار به هر تغییر​اساسی در اون باشه حتماً​ تو شناسنامه لحاظ میشه پس فکر نمیکنم نیازی به ترجمه مجدد باشه
از نظر دارالترجمه ها که کلا امروز گرفتی ، فردا باید مجدد ترجمه کنی
باز اگه دوستان دلیل قانع کننده ای دارن بفرمایند .
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: hesgan ، AbbasHTC ، حامد ، omid1313
(2017-04-23 ساعت 23:08)Paniz888 نوشته:  
(2017-04-23 ساعت 22:40)Tilda نوشته:  ببخشيد از دوستان اگر كسي تجربه اي داره يا اطلاعي ممنون ميشم پاسخ بده.

اگه معقول بخواهیم به مسئله ترجمه نگاه کنیم ، ماهیت هر مدرکی که مشمول زمان نشه و تغییری در اون ایجاد نشه نیازی به ترجمه مجدد نداره و ترجمه قبلی ارزشش به قوت خودش باقی هست
اگه مدرکی تاریخ انقضا داشته باشه ، و بعد از ترجمه اون تاریخش تموم بشه این شبهه هست که مدرک جدید چه محتویاتی داره و ترجمه قبلی اون رو فاقد اعتبار میکنه
ولی یک سری مدارک مثلاً دیپلم تحصیلی ، که هر وقت ترجمه شده باشه دیگه هیچوقت دستخوش تغییر نمیشه پس ترجمه مجدد اون به نظرم فقط خرج اضافه هست
عقد نامه هم که تغییری نمی کنه اگر قرار به هر تغییراساسی در اون باشه حتماً تو شناسنامه لحاظ میشه پس فکر نمیکنم نیازی به ترجمه مجدد باشه
از نظر دارالترجمه ها که کلا امروز گرفتی ، فردا باید مجدد ترجمه کنی
باز اگه دوستان دلیل قانع کننده ای دارن بفرمایند .

ممنونم از شما دوست عزیز. طبق استدلال من هم همینطور باید باشه ولی یکی از دارالترجمه ها همین عبارت رو به من گفت و من رو به شک انداخت و الان میخوام ببینم از دوستان کسی بوده با این شرایط به سفارت رفته باشه یا خیر.

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من 29 جون وقت مصاحبه دارم در ایروان لطفا منو راهنمایی کنید
من دیپلم کاردانش دارم ولی در حال حاضر دانشجو ترم 3 در رشته کاردانی مدیریت هستم در دانشگاه علمی کاربردی و مدرک پیش دانشگاهی ندارم و تا خالا حدود 38 واحد پاس کردم که البته تا زمان مصاحبه امتحانات این ترم را هم میدم من برای ارایه مدرک ایا باید از دانشگاه برگه ای بگیرم که نشون میده من دانشجو ام ؟ و اینکه سفارت قبول میکنه؟ و ریز نمرات واحدهای پاس شده هم لازمه؟؟؟
خواهشا منو راهنمایی کنین ؟
چه مدارکی باید ترجمه بشه و کدوم مهر دادگستری میخاد؟
من سربازی ارتش بودم
متاهل هستم و همسرم دیپلم داره
و یک پسر 3 ساله دارم برای واکسیناسیونش چی میخاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان شماره مطب در ایروان رو برای گرفتن وقت مدیکال لطفا به من بگید
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود دوست عزیز
1.حتما گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاهتون بگیرید و ترجمه کنید بهتره ریز نمرات هم بگیرید.
2.گواهی اشتغال به تحصیل + سند ازدواج+ کارت پایان خدمت + مدارک زیر برای تمام افراد خانواده
شناسنامه + کارت ملی
در ضمن یک کپی از اصل سند + یک کپی از ترجمه را روز مصاحبه حتما همراه داشته باشید.
3. هیچ کدوم از مدارک به هیچ عنوان نیازی به مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نداره پس به هیچ عنوان هزینه بی خود نکنید

(2017-04-28 ساعت 10:28)m0h3en نوشته:  سلام دوستان من 29 جون وقت مصاحبه دارم در ایروان لطفا منو راهنمایی کنید
من دیپلم کاردانش دارم ولی در حال حاضر دانشجو ترم 3 در رشته کاردانی مدیریت هستم در دانشگاه علمی کاربردی و مدرک پیش دانشگاهی ندارم و تا خالا حدود 38 واحد پاس کردم که البته تا زمان مصاحبه امتحانات این ترم را هم میدم من برای ارایه مدرک ایا باید از دانشگاه برگه ای بگیرم که نشون میده من دانشجو ام ؟ و اینکه سفارت قبول میکنه؟ و ریز نمرات واحدهای پاس شده هم لازمه؟؟؟
من سربازی ارتش بودم
Case number: 32xx
Family number: 1
First letter: May
DS-260 Completion: Jun
Second letter: November
Embassy: Ankara Turkey==> Abu Dhabi     ---    Changed By KCC
Status: Visa holder
Destination: Austin,TX
Total Cost: about 5 milion
Looking for a ROOMMATE

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
دوستان کسی شماره مطب در ارمنستان رو داره ؟
و همچنین ایمیل
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-28 ساعت 10:28)m0h3en نوشته:  سلام دوستان من 29 جون وقت مصاحبه دارم در ایروان لطفا منو راهنمایی کنید
من سربازی ارتش بودم

سلام
دوست عزیز شما موقع ثبت نام لاتاری 2017 چه مدرکی داشتید؟ من فکر میکنم اگه دیپلم کاردانش داشتید به دلیل اینکه 11 سال تحصیل داشتید ممکنه براتون مشکل ساز بشه، باز بهتره از دوستانی که تجربه داشتن سوال بفرمایید
اینم شماره منشی خانوم دکتر کریستین (مدیکال ارمنستان) که فارسی هم صحبت میکنه 0037494408992
شماره کیس: ‎2017AS61xx‎
رویت نامه اول: 10 اکتبر ‎2016‎
ارسال فرم260: 16 اکتبر 2016
درخواست آنلاک: 06 مارچ 2017
سابمیت مجدد: 09 مارچ ‎2017‎
تعداد افراد کیس: تغییر از یک به دو نفر در زمان آنلاک به دلیل ازدواج
کارنت شدن: 9 مارچ ‎2017‎
دریافت نامه دوم:28 مارچ ‎2017‎
مصاحبه: 4 می 2017، ایروان(تغییر از آنکارا به ایروان)
نتیجه مصاحبه: AP
آپدیت :نفر اول 5<=== ، 8، 10 و 11 می------- 16 جون،10 و 17 جولای آپدیت با ایمیل (ایمیل=گل آفساید) و 26 جولای دوخطی
نفر دوم 5 و 11 می <=== دو خطی
کلیر شدن هر دو نفر 27 جولای
ارسال مدارک به پست ارمنستان 7 آگست
دریافت ویزا از پست ارمنستان 10 آگست
ورود به آمریکا 7 اکتبر 2017
الهی به امیدتو
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-28 ساعت 11:59)houmanlimoo نوشته:  
من سربازی ارتش بودم

سلام
دوست عزیز شما موقع ثبت نام لاتاری 2017 چه مدرکی داشتید؟ من فکر میکنم اگه دیپلم کاردانش داشتید به دلیل اینکه 11 سال تحصیل داشتید ممکنه براتون مشکل ساز بشه، باز بهتره از دوستانی که تجربه داشتن سوال بفرمایید
اینم شماره منشی خانوم دکتر کریستین (مدیکال ارمنستان) که فارسی هم صحبت میکنه  0037494408992
تشکر از راهنماییتون
من شخصا به دفتر شرکت مهاجر سرا رفتم و با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی من شبانه هست و سفارت پیش دانشگاهی شبانه رو قبول نداره با توجه به راهنماییهای که کردن گفتن بهتره تو فرم 260 بزنم در حال تحصیل و دانشگاه ثبت نام کنم چن فرم 260 فقط مهمه و فرم اولی ملاک نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2017-04-28 ساعت 16:41)m0h3en نوشته:  
(2017-04-28 ساعت 11:59)houmanlimoo نوشته:  
من سربازی ارتش بودم

سلام
اینم شماره منشی خانوم دکتر کریستین (مدیکال ارمنستان) که فارسی هم صحبت میکنه  0037494408992
تشکر از راهنماییتون
من شخصا به دفتر شرکت مهاجر سرا رفتم و با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی من شبانه هست و سفارت پیش دانشگاهی شبانه رو قبول نداره با توجه به راهنماییهای که کردن گفتن بهتره تو فرم 260 بزنم در حال تحصیل و دانشگاه ثبت نام کنم چن فرم 260 فقط مهمه و فرم اولی ملاک نیست
ببخشید این شماره درسته؟ من اول که زنگ ردم خانمی که برداشت نه فارسی بلد بود و نه انگلیسی
الان دیگه نمیتونم ارتباط برقرار کنم اختلاف ساعت ایران و ارمنستان جقدره؟ من چه موقعی برای گرفتن وقت تماس بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،
دوستانی که سفارت ارمنستان رفتن چیزی در مورد این بند میدونن؟
 If you are Iranian: A resume or CV explaining your entire education and work history.

مگه قراره CVببریم که اینجا قید شده؟ کسی از دوستان برده اینو همراه خودش؟
هیچ ایده ای ندارم!
این رو از لینک زیر دیدم:
https://travel.state.gov/content/dam/vis...erevan.pdf

پاسخ
تشکر کنندگان: elikad
دوستان سلام
یه سوال، من برنده اصلی هستم و مادر خانم بنده چند سال پیش فوت شده اند. آیا لازمه گواهی فوت ایشون رو هم ترجمه کنم و ببرم؟
کیس: حدود ۴۰۰۰   Cool
رویت قبولی: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶- برنده مرحله دوم
ارسال فرم: ۱۵ اکتبر ۲۰۱۶
محل مصاحبه: ابوظبی
تاریخ مصاحبه : ۴ می ۲۰۱۷
تعداد افراد کیس: ۲ نفر
شغل آزاد
سربازی معاف
نتیجه: ویزای یک ضرب
سفرنامه

...... مى‏ گويند مگر زمين خدا وسيع نبود تا در آن مهاجرت كنيد *سوره نساء*
پاسخ