کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-05-20 ساعت 12:48)sadeghi897 نوشته:  
(2017-05-17 ساعت 20:34)mortexa66 نوشته:  سلام دوستان كيس من ديپلم ندارند و در زمان ثبت نام خورده زير ديپلم و ايشون ١٧سال سابقهي سرآشپزي دارند و ١٠سال هم سابقه ي قالي بافي ميخام بدونم اون حداقل هاي لازم رو دارند يا نه؟
سابقه کارت رو ترجمه کنی کافیه هیچ چیز دیگه نمی خوایی . منتهای باید برای کاری که کرده باشی سابقه بیمه داشته باشی
زبان بخون که بتونی اینجا آشپزی کنی خوب پولی توش هست.
البته اگر واقعا دلتنگ ایران و خانواده ات نمی شی
بیشترین مشکل مهاجران که من دیدم دلتنگی هست بعد زبان
حداقل از این قراره
یک سن قانونی که داری
دوم : دو سال سابقه کار رسمی یا داشتن دیپلم
سوم : اجازه خروج از کشور
چهارم : اگر پسری بحث سربازی
اما مهاجرت فقط حداقل نیست حتی فقط پول هم نیست.
باید ببینی می تونی خوشحال باشی جای دیگه واقعا؟ چون آدم یک بار زندگی می کنی خوشحالیت از هر چیزی مهمتره حتی مهمتر از موفقیتت.
ممنون دوست عزيز-بيمه 17 سال آشپزي رو دارم و درضمن چند تا مدرك فني و حرفه اي هم كلاس شركت كردم كه تا پايان شهريور مدركاش ميرسه دستم
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-05-16 ساعت 23:46)farrokh33 نوشته:  
(2017-05-16 ساعت 18:24)kartal32 نوشته:  سلام دیپلم فنی 11 ساله دارم. یه بار اموزشکده 4 ترم خوندم و انصراف دادم و بعد چند سال رفتم دانشگاه ازاد یک ترم خوندم و با معادل سازی واحدها مدرک فوق دیپلم گرفتم. موقع پر کردن فرم  دی اس 260 دیپلم رو توضیح دادم که گرفتم واسه اموزشکده رو هم گفتم که تموم نکردم و دانشگاه ازاد با یک ترم درس خوندن مدرک گرفتم. توی ریزنمرات فوق دیپلم اکثر واحدها رو میزنه معادل سازی شده و فقط یک ترم درس خوندم. به نظرتون مشکل پیش نمیاد؟ واسه مدرک دیپلم هم ریزنمرات ارایه بدم؟ -------------------------------------------------------------------------------------
کیس نامبر:2018as19##
تعداد افراد: 1 نفر
رویت قبولی: 2 می
پر کردن فرم: 9 می

سلام دوست عزیز
فوق دیپلم رو ببرید سازمان مرکزی دانشگاه ازاد و اونو تایید کنند بعد ببرید دارالترجمه رسمی واصل وترجمه اونو باخودتون ببرید سفارت موقع مصاحبه .ریز نمرات دیپلم نیازی نیست ترجمه کنید ولی برا احتیاط هم میتونید ترجمه کنیدوبا خودتون ببرید سفارت .

به نظر من شما كه ديپلم يازده ساله داريد به همراه مدرك فوق ديپلمتون تشريف ببريد اداره آموزش و پرورش تو خيابون طالقاني. پيش آقاي اميري و مدرك فوق ديپلمتون رو معادل ديپلم دوازده ساله مي كنن و بهتون يه نامه ميدن. اون نامه رو ترجمه كنيد و بديد به سفارت. به انضمام اون نامه مدرك ديپلم يازده ساله و فوق ديپلم رو هم به همراه ترجمه هاش به سفارت ارائه بديد. اين همون كاريه كه بنده انجام دادم.
❶ کيس نامبر : 2015AS43##
❷ تعداد افراد : ٤ نفر - برنده اصلي خودم
❸ مصاحبه: ابوظبي - ٢١ آپريل
❹ آپديت كل كيس: ٢٢ و ٢٧ آپريل - ١٠ آگوست - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❺ آپديت خودم: ٢١و ٢٢و ٢٧و ٢٨و ٢٩ آپريل - ١٩ مي - ١٠ آگوست - ٢٠ آگوست با ايميل - ١٨ سپتامبر - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❻ ايميل کلیر:٢٠ سپتامبر
❼ مقصد: كاليفرنياي شمالي (Bay area). ورود ١٤ اكتبر ٢٠١٥

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، kartal32 ، jalayevatan ، farrokh33
سلام دوستان. من موقع پر کردن فرم جواب سوال primary occupation? زدم not employed در صورتی که از سال 90 مغازه دارم که نه جوازش مال منه نه بیمه رد میکنم (سوپر مارکت). چون جواز و مغازه مال داداشمه یه اجاره نامه دست نویس هستش که به مالیات ارایه میدم که اصلا ارزش قانونی نداره. و در جواب سوال were you previousley employed زدم no . چون قانونا نمیتونم شغل داشتنمو ثابت کنم. میخوام فرم رو انلاک کنم. ایده ال ترین توضیحی که واسه وضعیت شغلیم میتونم بدم چیه؟ ممنون بابت راهنماییتون--------------------------------------------------

پاسخ
برعکس سایرین من فکر می کنم که تحصیلات کمتر تاثیر مثبت تری بر قبولی در لاتری دارد زیرا آمریکا نیروی تحصیل کرده مورد نیاز خود را به راحتی از طریق سایر ویزاها از جمله دانشجویی تامین می کند.
پاسخ
(2017-05-21 ساعت 19:09)kartal32 نوشته:  سلام دوستان. من موقع پر کردن فرم جواب سوال primary occupation? زدم not employed  در صورتی که از سال 90 مغازه دارم که نه جوازش مال منه نه بیمه رد میکنم (سوپر مارکت). چون جواز و مغازه مال داداشمه یه اجاره نامه دست نویس هستش که به مالیات ارایه میدم که اصلا ارزش قانونی نداره.  و در جواب سوال  were you previousley employed زدم no . چون قانونا نمیتونم شغل داشتنمو ثابت کنم. میخوام فرم رو انلاک کنم. ایده ال ترین توضیحی که واسه وضعیت شغلیم میتونم بدم چیه؟ ممنون بابت راهنماییتون--------------------------------------------------

self employed at grocery store

البته بقیه دوستان هم نظر بدهند
پاسخ
تشکر کنندگان: kartal32 ، farrokh33
(2017-05-21 ساعت 22:15)shebrahimi نوشته:  برعکس سایرین من فکر می کنم که تحصیلات کمتر تاثیر مثبت تری بر قبولی در لاتری دارد زیرا آمریکا نیروی تحصیل کرده مورد نیاز خود را به راحتی از طریق سایر ویزاها از جمله دانشجویی تامین می کند.

لاتاری برای تامین نیروی عادی هستش

ولی اینکه شما مثلا فوق لیسانس باشید ممکنه ap بخورید و بررسی بشه پروژه ها و پایان نامه های شما
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
سلام
کمک کمک Sad
در پایان تکمیل فرم 260 پس از سابمیت وسط صفحه نوشته requirement for photograph
این چی میخواد؟عکس؟چه عکسی؟چرا؟
ممنون اگه کسی پاسخ میده
پاسخ
(2017-05-21 ساعت 22:15)shebrahimi نوشته:  برعکس سایرین من فکر می کنم که تحصیلات کمتر تاثیر مثبت تری بر قبولی در لاتری دارد زیرا آمریکا نیروی تحصیل کرده مورد نیاز خود را به راحتی از طریق سایر ویزاها از جمله دانشجویی تامین می کند.

لاتاری کاملا شانسی هست هیچ ربطی به مدرک نداره
البته اگر یک سری جاهای خیلی خاص مثل انرژی اتمی کار کنی و مدرک هم خیلی بالا باشه احتمالا رد بشی توی مصاحبه چون حداقل یک مورد این طوری بوده.
اما بقیه اش شانس دیگه کلی تحصیل کرده و معمولی برنده می شن لاتاری هر ساله
ویزای دانشجویی همشون نمی توننن بمونن اکثرا کار پیدا نمی کنن مجبورن برگردن.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، jalayevatan ، farrokh33
(2017-05-21 ساعت 23:50)javadth نوشته:  

لاتاری برای تامین نیروی عادی هستش

ولی اینکه شما مثلا فوق لیسانس باشید ممکنه ap بخورید و بررسی بشه پروژه ها و پایان نامه های شما

به پایان نامه هیچ کاری ندارن
مگر اینکه رشته خیلی خاصی باشه
بیشتر سابقه کاری روبررسی می کنن.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، farrokh33
سلام دوستان.
نوشتن کدپستی تمام آدرسها ضروریه ؟ (یعنی انتخاب گزینه does not apply برای کدپستی بعضی آدرسها مشکلی ایجاد می کنه؟ )بعضی از آدرسهایی که زندگی میکردم مال ۱۰-۱۵ سال پیشه و من به کدپستی اونها دسترسی ندارم.
پاسخ
جالبه که برخلاف سال های گذشته این تاپیک همچنان فعاله...
Starts in 2000
&
.
2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
2016 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2017 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2018‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2019‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2020‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2021‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2022‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
‎2023‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: tak77 ، mona_ir ، sheghi ، farrokh33 ، س.ح
(2017-05-22 ساعت 13:23)LORDAmiroo نوشته:  جالبه که برخلاف سال های گذشته این تاپیک همچنان فعاله...

بابا تو دیگه کی هستی.
انصافا لرد تو دیگه اسطوره صبری
ایولا
فک کنم دیگه جالب نباشه بگم ایشالا سال دیگه چون اینو زیاد شنیدی.
ولی باز موفق باشی داداَش انشاالله سال دیگه قبول شیم با هم. Smile Smile
2018
پاسخ
تشکر کنندگان: LORDAmiroo
سلام
یه سوال
ایا هر سال مرحله دوم قرعه کشی هم وجود دارد؟ اگه داره معمولاً کی انجام میشه؟ چرا در دو مرحله قرعه کشی انجام میشه؟
پاسخ
(2017-05-23 ساعت 13:48)mojtaba01 نوشته:  سلام
یه سوال
ایا هر سال مرحله دوم قرعه کشی هم وجود دارد؟ اگه داره معمولاً کی انجام میشه؟ چرا در دو مرحله قرعه کشی انجام میشه؟

معمولا سپتامبر هر سال یه بار دیگه انجان میشه و اسامی اعلام میشه ولی مشخص نیست که ای قرعه کشی سالانه برگزار میشه یا نه؟ باید صبر کرد و دید!
پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی است.
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan
(2017-05-23 ساعت 16:17)saeed_gh نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 13:48)mojtaba01 نوشته:  سلام
یه سوال
معمولا سپتامبر هر سال یه بار دیگه انجان میشه و اسامی اعلام میشه ولی مشخص نیست که ای قرعه کشی سالانه برگزار میشه یا نه؟ باید صبر کرد و دید!
سلام ... تا حالا دوبار انجام شده 2012 و پارسال که همونطور که دوستمون گفتن سپتامبر اعلام شد. اصلا هم قاعده ای نداره شاید بشه شایدم نه.
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، saeed_gh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان