کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-05-23 ساعت 17:13)dv2017 نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 16:17)saeed_gh نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 13:48)mojtaba01 نوشته:  سلام
یه سوال
ایا هر سال مرحله دوم قرعه کشی هم وجود دارد؟ اگه داره معمولاً کی انجام میشه؟ چرا در دو مرحله قرعه کشی انجام میشه؟
معمولا سپتامبر هر سال یه بار دیگه انجان میشه و اسامی اعلام میشه ولی مشخص نیست که ای قرعه کشی سالانه برگزار میشه یا نه؟ باید صبر کرد و دید!
سلام ... تا حالا دوبار انجام شده 2012 و پارسال که همونطور که دوستمون گفتن سپتامبر اعلام شد. اصلا هم قاعده ای نداره شاید بشه شایدم نه.

چرا دو بار برگزار میشه؟ بودند کسایی که برنده شده باشند و اینجا اعلام کرده باشند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال
ایا هر سال مرحله دوم قرعه کشی هم وجود دارد؟ اگه داره معمولاً کی انجام میشه؟ چرا در دو مرحله قرعه کشی انجام میشه؟
سلام دوست عزیز
هر سال برای کل جهان تعداد 50هزار ویزا برای لاتاری درنظر میگیرند وتعدادحدود 100هزار کیس برنده اعلام میکنند (طبق تجربه آماری میانگین هرکیس حدود 2نفر است )
ازاین کیس های اعلام شده تعدادی حذف میشندبه این دلیل:
1-تعدادی متوجه قبولیشون نمیشند(مثل برخی از ایرانیان که تحت تاثیرجو تبلیغات ثبت نام میکنند ولی هرگز پیگیری نمیکنند)
2-برخی بعد از قبولی بنا به دلایلی ادامه نمیدن وحتی فرم ها رو پر نمیکنند
3- برخی تو فرم اولیه اطلاعات غلط نوشتن وچون شرایط شرکت رو نداشتند فرم ها رو پر نمیکنند
4-خانواده هایی هستند که این قبولی باعث میشه اختلافات نهفته خانوادگیشون بارز بشه وبا لجبازی تامرز پاشیدگی خانواده پیش برن (نمونه هایی درسالهای گذشته وجود داره)
5-برخی با داشتن فرزندان بالای 21سال از ادامه راه انصراف میدن چون نمیتونند بچه ها رو با خودشون ببرند
6-برخی بعد ازقبولی فوت میکنند
7-مشکلات دیگه ای که برای مردمان کشورهای دیگه بوجود میاد
8-و.......
kccوقتی فرم های قبول شدگان رو بررسی میکنه متوجه میشه که برای مصاحبه با کمبود مواجه میشه اونوقت تعدادی رو تو سپتامبر اعلام میکنه البته هرسال اینطوری نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، jalayevatan
(2017-05-24 ساعت 12:39)mojtaba01 نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 17:13)dv2017 نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 16:17)saeed_gh نوشته:  معمولا سپتامبر هر سال یه بار دیگه انجان میشه و اسامی اعلام میشه ولی مشخص نیست که ای قرعه کشی سالانه برگزار میشه یا نه؟ باید صبر کرد و دید!
سلام ... تا حالا دوبار انجام شده 2012 و پارسال که همونطور که دوستمون گفتن سپتامبر اعلام شد. اصلا هم قاعده ای نداره شاید بشه شایدم نه.
چرا دو بار برگزار میشه؟ بودند کسایی که برنده شده باشند و اینجا اعلام کرده باشند؟
دلیلشو نمیدونم . اینو از سایت برت سیمون نقل میکنم که قرعه کشی دومی در کار نیست بلکه در صورت نیاز اسامی بیشتری رو معلوم می کنند . اینطور که معلومه بیشتر از تعدادی که در مرحله اول به عنوان برنده مشخص میشن از سیستم قرعه کشیشون خارج میشه اما در صورت نیاز در مرحله دوم ازش استفاده میکنند
The additional draw is not really a draw
 as such it is simply a revealing of additional winners in each region
بله ، کسای بودن که توی مرحله دوم در اومدن و اعلام کردن .
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh ، farrokh33 ، jalayevatan
(2017-05-24 ساعت 15:13)dv2017 نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 12:39)mojtaba01 نوشته:  
(2017-05-23 ساعت 17:13)dv2017 نوشته:  سلام ... تا حالا دوبار انجام شده 2012 و پارسال که همونطور که دوستمون گفتن سپتامبر اعلام شد. اصلا هم قاعده ای نداره شاید بشه شایدم نه.
دلیلشو نمیدونم . اینو از سایت برت سیمونز نقل میکنم که قرعه کشی دومی در کار نیست بلکه در صورت نیاز اسامی بیشتری رو معلوم می کنند . اینطور که معلومه بیشتر از تعدادی که در مرحله اول به عنوان برنده مشخص میشن از سیستم قرعه کشیشون خارج میشه اما در صورت نیاز در مرحله دوم ازش استفاده میکنند

خب حالا این مواردی که در دور اول به صورت رزرو برنده شدن براشون has not been selected میشه ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-05-24 ساعت 15:35)javadth نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 15:13)dv2017 نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 12:39)mojtaba01 نوشته:  چرا دو بار برگزار میشه؟ بودند کسایی که برنده شده باشند و اینجا اعلام کرده باشند؟
دلیلشو نمیدونم . اینو از سایت برت سیمونز نقل میکنم که قرعه کشی دومی در کار نیست بلکه در صورت نیاز اسامی بیشتری رو معلوم می کنند . اینطور که معلومه بیشتر از تعدادی که در مرحله اول به عنوان برنده مشخص میشن از سیستم قرعه کشیشون خارج میشه اما در صورت نیاز در مرحله دوم ازش استفاده میکنند
خب حالا این مواردی که در دور اول به صورت رزرو برنده شدن براشون has not been selected میشه ؟
بله  Sad

اگه علاقه دارید و حوصله ، مطلبی که در آدرس زیر اومده رو بخونید ،
britsimonsays.com/the-lottery-draw-process-holes-theory-and-so-on
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh ، farrokh33
(2017-05-24 ساعت 16:23)dv2017 نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 15:35)javadth نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 15:13)dv2017 نوشته:  دلیلشو نمیدونم . اینو از سایت برت سیمونز نقل میکنم که قرعه کشی دومی در کار نیست بلکه در صورت نیاز اسامی بیشتری رو معلوم می کنند . اینطور که معلومه بیشتر از تعدادی که در مرحله اول به عنوان برنده مشخص میشن از سیستم قرعه کشیشون خارج میشه اما در صورت نیاز در مرحله دوم ازش استفاده میکنند
بله  Sad

به نظرم احتمالش بالاس که امثال بازم اعلام کنن با این شرایط
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
(2017-05-24 ساعت 16:28)javadth نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 16:23)dv2017 نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 15:35)javadth نوشته:  خب حالا این مواردی که در دور اول به صورت رزرو برنده شدن براشون has not been selected میشه ؟
بله  Sad
امیدوارم Smile
پاسخ
(2017-05-24 ساعت 16:29)dv2017 نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 16:28)javadth نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 16:23)dv2017 نوشته:  بله  Sad
امیدوارم Smile

درسال 2012 چون قرعه کشی بعد ازیک هفته تغییر کرد و دوباره انجام شد(البته فکر کنم ) تعدادی که فکر میکردند قبول نشدن دیگه دنبالشو نگرفتن واونا با کمبود مصاحبه مواجه شدن وباعث شدکه توماه سپتامبر تعدادی رو اعلام کنن ودرسال گذشته چون با تبلیغات زیاد کافی نت ها تعداد زیادی ثبت نام کردند وخیلی ها هم که قبول شدند از قبولیشون مطلع نشدن باز هم مصاحبه کم اوردند وتعدادی رو تو آسیا اعلام کردند (بیشترین شرکت کننده ها ی آسیا ایران ونپال هست) فکر کنم تا زمانی که شرکت کردن وثبت نام ایرانی ها تو لاتاری فله ای واز روی این ضرب المثل باشه که سنگ مفت گنجشک مفت....باید منتظر باشیم باز هم تو سپتامبر تعدادی رو اعلام کنند البته این یک حدس است ویک تحلیل ونباید زیاد به اون دل بست
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-05-24 ساعت 21:12)farrokh33 نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 16:29)dv2017 نوشته:  
(2017-05-24 ساعت 16:28)javadth نوشته:  به نظرم احتمالش بالاس که امثال بازم اعلام کنن با این شرایط
امیدوارم Smile

درسال 2012 چون قرعه کشی بعد ازیک هفته تغییر کرد و دوباره انجام شد(البته فکر کنم ) تعدادی که فکر میکردند قبول نشدن دیگه دنبالشو نگرفتن واونا با کمبود مصاحبه مواجه شدن وباعث شدکه توماه سپتامبر تعدادی رو اعلام کنن ودرسال گذشته چون با تبلیغات زیاد کافی نت ها تعداد زیادی ثبت نام کردند وخیلی ها هم که قبول شدند از قبولیشون مطلع نشدن باز هم مصاحبه کم اوردند وتعدادی رو تو آسیا اعلام کردند (بیشترین شرکت کننده ها ی آسیا ایران ونپال هست) فکر کنم تا زمانی که شرکت کردن وثبت نام ایرانی ها تو لاتاری فله ای واز روی این ضرب المثل باشه که سنگ مفت گنجشک مفت....باید منتظر باشیم باز هم تو سپتامبر تعدادی رو اعلام کنند البته این یک حدس است ویک تحلیل ونباید زیاد به اون دل بست

نکته منفیش اینه که در دفعات بعد سهمیه ایران رو کم میکنن
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
سلام ثبت نام جدید چندمه؟؟ 15مهره تا 15آبان درسته؟؟؟؟؟
پاسخ
(2017-05-24 ساعت 23:43)arman_ghasr68 نوشته:  سلام ثبت نام جدید چندمه؟؟  15مهره تا 15آبان درسته؟؟؟؟؟
سلام...
تابود بوی مهر مارو یاد مدرسه مینداخت . چند سالیه یاد لاتاری میافتیم Cool
بله ، همون حدود چک میکنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: arman_ghasr68 ، saeed_gh ، ella 2018 ، farrokh33
احتمال قبولی اونایی که یک نفر رو در امریکا به صورت سیتیزن داشتن بالاتر هستش

نمیدونم چطور بررسی میکنن ولی خیلی از افرادی که فامیل درجه یک سیتیزن دارن قبول میشن
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
(2017-05-25 ساعت 21:03)javadth نوشته:  احتمال قبولی اونایی که یک نفر رو در آمریکا به صورت سیتیزن داشتن بالاتر هستش

نمیدونم چطور بررسی میکنن ولی خیلی از افرادی که فامیل درجه یک سیتیزن دارن قبول میشن
هنگام ثبت نام چیزی در این مورد پر نمیکنیم!؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-25 ساعت 21:43)dv2017 نوشته:  
(2017-05-25 ساعت 21:03)javadth نوشته:  احتمال قبولی اونایی که یک نفر رو در آمریکا به صورت سیتیزن داشتن بالاتر هستش

هنگام ثبت نام چیزی در این مورد پر نمیکنیم!؟

نه چیزی نمیپرسن
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
یه سوال
شاید برای مرحله دوم دوباره اسامی عده ای را اعلام کنند چون موقع ثبت نام کافی نت ها کار و کاسبی برای خودشان راه انداخته بودند و تبلیغاتشان حتی به کف پیاده روها و دیوارهای خیابان انقلاب رسیده بود. و از جلوی هر کافی نتی که رد می شدم آگهی ثبت نام لاتاری را نصب کرده بودند و همین داستان برای ثبت نام 2017 هم تکرار شده بود و برای مرحله دوم اسامی عده ای اعلام شد. امیدوارم امسال هم دوباره تکرار بشه و اسامی کسانی اعلام بشه که واقعا بروند.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، farrokh33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان