کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-05-05 ساعت 11:40)ostokhan نوشته:  و دیگر دوستان قدیم و جدید که به خاطر ندارم متاسفانه همراه با خودم @ostokhan@ در این 10 روز پایانی اگه وقت دارید و براتون مقدوره در تاپیک حضور پیدا کنید. هر چند خیلی از دوستان منشن شده خیلی وقته مهاجرسرا نیومدن

سلام ، مگه با قبولی لاتاری کسی میتونه بره اونور؟ و کسی دیگه از ایران ثبت نام داره ؟
من اصلا از وقتی که این رییس جمهور جدید اومد رو کار و قوانین اون..... دیگه نه امسال ثبت نام کردم و نه زیاد مهاجرسرا میام. هر چند هنوز نور امید مهاجرت در حد یه شمع تو دلم هست و الان هم که داشتم تو سانفرانسیسکو قدم میزدم ( تو گوگل مپ) یاد مهاجرسرا افتیدم.
ولی من شخصا الان متاهل شدم و مشکل خروج از شور هم بخاطر سربازی دارم ، دلار هم که چیزی نگم با وضع الان
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، farid-nhp ، jalayevatan
(2018-06-26 ساعت 22:53)dv2017 نوشته:  پارسال یکی از دوستان بود در مورد دادن گرین کارت به تعداد زیادی از ادمای خاص بدون در نظر گرفتن ضوابط مرسوم توسط دولت اوباما صحبت میکرد .
خیلیها از جمله خود من باور این موضوع براشون سخت بود
اما امروز تشتش از پشت بوم افتاد ، آقایون دارن پته همدیگه رو روی آب میریزن

دوستان اگه کسی اینجا سر میزنه و اینو میخونه اصلا قصد و حوصله کل کل ندارم .
فقط یاداوری بود .
با کلید واژه اوباما و 2500 نفر و تابعیت سرچ کنید سایتهای خیلی مجاز خبرشو گذاشتن که اصلا مایل نیستم لینکشونو بذارم .
شب همگی خوش

اره منم یادمه ، اون موقع نزدیک اعلام نتایج 2018 بود یه بنده خدایی میگفت ، همه میگفتن بهش منبع بده و اون میگفت نمیتونم بگم از کجا فهمیدم ...از این موضوع بگذریم من شخصا الان این مورد تو ذهنمه یا سانفرانسیسکو یا هیچ جا Sad حتی واسه کانادا هم نمیخوام اپلای کنم البته الان شرایط هم برا محیا نیست شاید 2 سه سال دیگه که رفتم سربازی و اومدم وپولی هم بود
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan ، shahin61 ، farid-nhp ، jalayevatan
(2018-07-14 ساعت 22:30)kits نوشته:  
(2018-06-26 ساعت 22:53)dv2017 نوشته:  پارسال یکی از دوستان بود در مورد دادن گرین کارت به تعداد زیادی از ادمای خاص بدون در نظر گرفتن ضوابط مرسوم توسط دولت اوباما صحبت میکرد .

فقط یاداوری بود .
با کلید واژه اوباما و 2500 نفر و تابعیت سرچ کنید سایتهای خیلی مجاز خبرشو گذاشتن که اصلا مایل نیستم لینکشونو بذارم .
شب همگی خوش

...  من شخصا الان این مورد تو ذهنمه یا سانفرانسیسکو یا هیچ جا  Sad  حتی واسه کانادا هم نمیخوام اپلای کنم البته الان شرایط هم برا محیا نیست شاید 2 سه سال دیگه که رفتم سربازی و اومدم وپولی هم بود
دوست عزیز از هیچ فرصتی نگذرید. امتحان نکردن فرصتها بدجوری پشیمونی میاره . اگه امکانی هست ، با تحمل چند درجه سختی بیشتر حتما امتحانش کنید
موفق باشید
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: kits ، ostokhan ، copol ، shahin61 ، farid-nhp ، jalayevatan
سالهای قبل حدود یک ماه بعد از اعلام نتایج دوباره چک میکردم ببینم اسمم دراومده یا نه
امسال اصلا حوصلشو ندارم . یعنی وحشتناکه تصور اینکه اسمت باشه و نتونی ازش استفاده کنی Cool

هیچکس نیست ، انعکاس صدای خودمو دارم میشنوم
بدجوری به اینجا و آدماش عادت کرده بودم
هنوزم یه نموره هوپ موجوده
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، copol ، shahin61 ، farid-nhp ، saeed_gh ، jalayevatan ، limbo ، hosseinix
(2018-07-15 ساعت 10:40)dv2017 نوشته:  سالهای قبل حدود یک ماه بعد از اعلام نتایج دوباره چک میکردم ببینم اسمم دراومده یا نه
امسال اصلا حوصلشو ندارم . یعنی وحشتناکه تصور اینکه اسمت باشه و نتونی ازش استفاده کنی  Cool

هیچکس نیست ، انعکاس صدای خودمو دارم میشنوم
بدجوری به اینجا و آدماش عادت کرده بودم
هنوزم یه نموره هوپ موجوده

من دیروز باز نتیجه پارسال رو چک کردم نکنه تغییر کرده باشه 😂
خیلی می‌خوام زندگی واقعی افرادی که رفتن رو بخونم اما این موضوع هم خودش یه تناقضه

همین داخل ایران ، توی یه شهر ، دو نفر با یه امکان و یه رشته تحصیلی مشابه رو وقتی نگاه می‌کنی یکی خیلی موفق یکی هم ناموفق هست واین مورد تو سرگذشت زندگی دیگران به خصوص خارج رفته ها هم صدق می‌کنه و دیده میشه ولی در هر صورت خوندن همین موفقیت یا عدم موفقیت دوستان تو خارج از کشور خودش غنیمته
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، shahin61 ، farid-nhp ، jalayevatan
سلام بر دوستان
یه یکی دو ماهی بود اینجا نیومده بودم و الان این دو صفحه آخر رو خوندم... بگذریم
امسال یه بار دیگه لاتاری ثابت کرد که خربزه آبه. ولو اینکه قبول هم میشدیم بقول شما بدتر بود وقتی ویزا بهت نمیدن
من برای چند دانشگاه تو اروپا اپلای کردم. احتمالش کمه که بتونم ادمیشن بگیرم با فاند و باید بااینحال منتظر بمونم ببینم چی میشه!!!
بقول دی وی هر جا و به هر طریقی تونستین اقدام کنین و خودتون رو از این باتلاق نجات بدید. آمریکا رو بیخیال بشید و اگر واقعا تصمیم جدی برای مهاجرت دارید منتظر قبولی تو لاتاری نباشید. ببینید الان چند سال از عمرمون پای لاتاری رفت و نتیجه ای نداشت.
امیدوارم بتونم ادمیشن بگیرم و واقعا تو این یکسال گذشته خیلی تلاش کردم که رزومه م رو قویتر کنم که تقریبا موفق بودم.
تلاشتون رو بکنید که پیش وجدان خودتون شرمسار نشید بگید ای کاش اقدام میکردم.
پیروز و سربلند باشید.....
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، kits ، shahin61 ، farid-nhp ، jalayevatan ، hosseinix
Rainbow 

فقط یاداوری بود .
شب همگی خوش

خوشبختانه من بیاد دارم که موضع گیری رادیکالی در برابر این خبر نداشتم و برای یک درصد هم که شده خبر از احتمال صحت این خبر میدادم. چند ماه بعد از ائن خبر هم بیاد دارم اون خبر رو در چند جا خوندم و پی بردم یه خبرهایی در اون مورد بوده. برخی از دوستان نسبت به اون بنده خدا موضع تندی گرفتن و میگفتن که اقا این وصله ها به امریکا نمیچسبه و فلان...
در کل بعد از نشت این خبر فهمیدم که عدالت و برابری و قانون ،سه واژه مضحکه و در هر جای دنیا حتی در آمریکا که خودش رو مدافع حقوق بشر میدونه رعایت نمیشه وقتی پشت پرده چیزی دیگه ست Sad Sad
باراک زرشک طلایی سالی تاک رو در بین روسای جمهور امریکا از آن خود کرد Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، shahin61 ، farid-nhp ، jalayevatan
سلام دوستان من برنده لاتاری 2019 شدم.
فرمDS-260 روهم پر کردم و ارسال کردم.
خواستم بپرسم کسی اطلاع داره که چه مدت زمان میبره تا کارت بشه و نامه دوم به دستم برسه؟
و اینکه برای مصاحبه در انکاری ایا نیاز هست که ما مدارک را پوست کنیم یا اینکه میتوانیم شخصا در روز مصاحبه آن ها را ارائه دهیم
پاسخ
تشکر کنندگان: farid-nhp
سلام دوستان من برنده لاتاری 2019 شدم.
فرمDS-260 روهم پر کردم و ارسال کردم.
خواستم بپرسم کسی اطلاع داره که چه مدت زمان میبره تا کارنت بشه و نامه دوم به دستم برسه؟
و اینکه برای مصاحبه در انکارا ایا نیاز هست که ما مدارک را پست کنیم یا اینکه میتوانیم شخصا در روز مصاحبه آن ها را ارائه دهیم
پاسخ
کسی با سایت https://www.couchsurfing.com آشنایی داره ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
دوستان، چند صفحه اخر رو خوندم و جو نامبدی و یاس رو میبینم ولی بعنوان نزدیک به هشت سال مقیم امریکا تنها توصیه های که میتونم بکنم اینه:

۱- امریکا اروپا نداره، هر جا با شرایط بهتر و سریعتر شد همان خوبه. بیخود وقت و انرژی تونو صرف تمرکز رو امریکا نکنید. مگه عمر مفید ادم در خارج کشور که بتونه انطور که دوست داشت زندگی کنه، چقدره؟

۲- به اقایان و مخصوصا متاهلهاشون توصیه میکنم امریکا رو بیخیال بشن. قبلا هم چیزهایی نوشتم و نمیخوان زیاد برم ته قضیه ولی کلا امریکا کانادا و کشورهای انگلوساکسون بدرد اقایون نمیخوره. مجرد باشن که باید توقعاتشونو خییییلی بیارن پایین و متاهل هم باشن به احتمال بسیار زیاد در حفظ بنیان خانواده مشکلات زیادی خواهند داشت. یا باید ببینند و تحمل کنند و یا با نادیده گرفتن یک عمر سرمایه گذاری مادی و معنوی مثل خیلیهای دیگه جدا بشن.

۳- یکی از اساسی ترین مشکلات ایرانیها در مهاجرت اینه که ۹۹‎٪ شون فقط کنی انگلیسی بلد هستند و از یادگیری یک زبان دیگر فراری.
مهاجرت کلی مشکلات داره که یادگیری زبان دیگه در مقابلش هیچیه. اینو قبول کنید، خیلی کشورهای غیر انگلیسی زبان و از قضا از نظر فرهنگی و اجتماعی بهتر از آمریکا هست که میشه رفت. رقابت هم سرشون کمتره. هیچ میدونستید کشورهایی مثل ارژانتین و برزیل و کلی کشورهای دیگه که حضور ذهن ندارم چقدر قوانین مهاجرتیشون ساده و طرف مهاجر هست؟ البته که زبانشون انگلیسی نیست و ایرانی زیادی هم انجاها زندگی نمیکنند و ممکنه جا افتادن سختتر و پر هزینه تر باشه ولی کسی که میگه فقط برم حالا هر جا شد که نباید وسواس داشته باشه.

۴- بهترین روش هم تحصیلیه که یواش بواش جا میوفتین به شرطی که از روز اول ورود به فکر اینکه چطور اقامت بگیرید باشین.
در امریکا کلی دانشجوی نخبه دیدم که از روز اول یا همش یرشون تو درس بود یا دنبال عشق و حال. نتیجه موفع فارغ التحصیلی تازه دوزاریشون میوفتاد که چکار کنن حالا. قید لاتاری ماتاری رم بزنید. واقعا ادم یا باید بطرز غیر واقع بینانه ای خوش بین باشه یا براش زیاد مهم نباشه که پروژه مهاجرتشو محدود کنه به یک همچین چیزی شانسی که شانسشم خییییییلی کمه و از دست خود ادم هم تلاشی بر نمیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، farid-nhp ، hamid_one ، shahin61 ، Follwer ، jalayevatan ، copol ، American Darlin
(2018-07-22 ساعت 02:32)javadth نوشته:  کسی با سایت https://www.couchsurfing.com آشنایی داره ؟

من سالها فعال بودم. ادمین شهرمون بودم و ازین برنامه ها.
گروه ایران هم بسیار پرجمعیت و فعال بود و البته یک ادمین دیکتاتور داشت.
خلاصه گردانندگان سایت برای سود بیشتر سیستم رو تغییر دادند و ان گروهها از هم پاشید و ...
اما هنوز در اروپا و اسیا پرطرفدار هست
در امریکا اگه خانم نباشید، به سختی ممکنه کسی هوست تون بکنه چون کلا امریکاییها اولا زیاد به فرهنگهای دیگه مثل اروپاییها علاقه ندارند و ثانیا امریکاییها اکثر مشکل اعتماد و تراست دارند و به سختی به کسی اعتماد میکنند.
کلا بزرگ بودن فضای خصوصی personal space در فرهنگ امریکایی اینجور ماجراجویی ها رو بر نمیتابه
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، farid-nhp ، copol
(2018-07-22 ساعت 05:14)yami نوشته:  ۲- به اقایان و مخصوصا متاهلهاشون توصیه میکنم آمریکا رو بیخیال بشن. قبلا هم چیزهایی نوشتم و نمیخوان زیاد برم ته قضیه ولی کلا آمریکا کانادا و کشورهای انگلوساکسون بدرد اقایون نمیخوره. مجرد باشن که باید توقعاتشونو خییییلی بیارن پایین و متاهل هم باشن به احتمال بسیار زیاد در حفظ بنیان خانواده مشکلات زیادی خواهند داشت. یا باید ببینند و تحمل کنند و یا با نادیده گرفتن یک عمر سرمایه گذاری مادی و معنوی مثل خیلیهای دیگه جدا بشن.
یامی جان مثل اینکه کلا پاتو گذاشتی روی گاز یهویی خط بطلان روی همه چیز کشیدی اونم بخاطر این محدودیتهای اخبر و بخصوص این مورد از مواردی رو که ذکر کردی !! کی گفته که آمریکا بدرد آقایون نمیخوره ؟ اگر تجربه ی شخصی خودت رو برای مثال آوردی ، خب این رو نمیشه روی همه تامیم داد که برادر من !! چه کسی با یک چنین قدرتی میتونه نظر بده که بله خیلی ها جدا شدنشون مربوط به محیط آمریکاست !! اونهایی که دست به اینکار میزنن به این دلیل هستش که در ایران قوانین دست و پای مردان و زنان رو برای جدا شدن آسان بسته و به محضی که پاشون به اینجا میرسه ، خب فلفور جدا میشن اما این درمورد خیلی ها هم صادق نیست !! برای قضاوت آمدن به آمریکا که نباید نیمه ی خالی رو به ملت نشون داد. به نظر من اگر شما کمی محتاط تر در مورد مزایا و مضرات رفتن به آمریکا نظر بدین خیلی بهتره تا اینطوری با قدرت و اطمینان !!
مورد بعد هم در مورد اون توضحیحاتی ست که در امضاء خودتون قرار دادین ، چه کسی گفته که تنها مرجع مهاجرتی ، سایت مهاجرسراست و همه باید در اون مسائل مهاجرتی خودشون رو مطرح کنن !! خب حالا شاید کسی نخواد وارد مهاجرسرا بشه و یا از این وبسایت استفاده کنه ، چه اشکالی داره که این سوالات رو مستقیم از کانال شما بپرسه ؟ مگه گوشه ی قرآن خدا سیاه میشه برادر من !!؟؟ داری نون قرض میدی سالار؟  Big Grin  Big Grin
حالا من خودم میام آمریکا و میبینی که اصلا هم اینطور نیست  Big Grin  Big Grin  Cool  Cool
البته امیدوارم صحبتهای من خاطر شما رو مکدر نکنه چون من اصلا آدمی نیستم که بخوام به دیگران حمله کنم و خاطرشون رو آزرده کنم. من فقط کمی رک و پوست کنده حرف میزنم . وقتی اومدم آمریکا اونوقت متوجه میشی که منم یکی هستم مثل اون معاون کلانتر که پشت اون ستاره ی حلبی خودش قلبی از طلا داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، jalayevatan ، farid-nhp
سلام خدمت دوستان گل
یکی از آشنایان من نگرانی داشتن که با من مطرح کردن و باعث شدن من هم که تقریبا کیس مشابه ایشون هستم نگران بشم
من گفتم از شما عزیزان راهنمایی بگیرم
بنده و همسرم گرین کارت آمریکا داریم و به دلیل عمل مادرم و همچنین فروش ملک تو این آشفته بازار تقریبا تا ۶ ماه آینده امکان مهاجرت به آمریکا رو نداریم و مجبور هستیم در ایران بمانیم.
خواستم بدونم آیا در صورت جنگ احتمالی بین ایران و آمریکا ( البته خدا اون روز رو هیچوقت نیاره ) امکانش هست جلوی ورود ایرانیان که گرین کارت دارند گرفته بشه ؟

مثلا سال ۲۰۰۳ که آمریکا با عراق جنگید جلوی ورود عراقی ها گرفته شد؟

ممنون که راهنمایی می کنید.

پاسخ
انشالله که جنگ نمیشه زبانت کر و دهانم کور! در شرایط خر تو خر هر چیزی ممکنه اما، وقتی شما گرین کارت دارید به این سادگی ها کسی نمیتونه راتون نده آمریکا. موقتی هم بتونه دائمی واقعا من فکر نمیکنم! اگر ویزا بود میشد گفت نگران باشید.
کیس نامبر : 2014AS1XXX / افراد کیس : ۲ نفر / سفارت : ایروان / خلاصه : بعد از نزدیک به ۷ ماه انتظار ویزامونو گرفتیم!
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، farid-nhp

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان