کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
سلام دوستان ، یه سوال داشتم اینکه من اسمم تو شناسنامه به تازگی عوض شده ! ، اگه ۱ تریلیاردم درصد برنده بشم ، مشکلی پیش نمیاد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz
(2017-02-19 ساعت 19:24)copol نوشته:  
(2017-02-18 ساعت 03:54)copol نوشته:  سلام.دوره های زبان یکی ازبهترین راه ها برای ورود قانونی به اتحادیه اروپا میباشد.یکی ازبهترین گزینه ها لهستان (ورشو یا کراکوف)هستش.شماپیشنهاد دیگه ایی هم دارید؟

سلام.میدونم خیلی ربطی به تاپیک نداره ولی بنابر راهنمایی قدیمی ها نباید صرفا برای مهاجرت به لاتاری دلخوش بود چون درصد انتخاب بسیارپایین است.
ازاین رو میخوام هرکدام ازدوستان که تجربه ایی هرچند کم  درزمینه مهاجرت به اروپا دارند با ما منتظران تاپیک شمارش معکوس درمیان بگذارند تاشاید یه پلن b یا برنامه جایگزین بتونیم داشته باشیم.منتظرکمک تک تک شما عزیزان هستم.

بنده درمورد لهستان اطلاعات به نسبت خوبی دارم که درپست بعد خدمتتون ارائه میکنم.

کلا ماهیت فروم یاانجمن اشتراک گذاری تجربیات ودانسته های فردی هست.درسته که کار تیمی زیاد باروحیات ما ایرانی ها سازگارنیست ولی من به عنوان یه کاربر12 یا13ساله فروم های ایرانی(موبایل و گیرنده های ماهواره ایی)میتونم بگم که بهترین دوران یاد گیری رو اشتراک تجربه درفضای مجازی رو تو همین فروم های ایرانی دیدم و پشت سرگذروندم.پس کارنشد نداره!
بازم عرض میکنم منتظر کمک تک تک شما عزیزان هستم.سپاس

پ ن:چون این تاپیک رونق داره وبچه ها بهش سرمیزنند اگردوستان اجازه بدهند همینجا پیگیراین مطلب بشیم.میدونم انجمن مهاجرت به ارو پا هم دراین فروم هست.سپاس

سلام .اینها نتیجه پیگیری 6ماهه اخیرشخص بنده میباشد ویک کیس هم در لهستان الان ساکن هستند که به همین روش رفتن(البته بنده بعدازرفتن ایشون به لهستان با ایشان آشنا شدم).شاید خیلی ها بگن که راه های بهتری هم هست ولی این راه باتوجه به بودجه وسن وسطح سوادوسطح مالی بنده وامثال بنده میباشد.(بازم عرض میکنم اگرکسی پیشنهاد بهتری داره ارائه کنه لطفا).درضمن بنده درعین نگاه به نتیجه لاتاری دارم زمینه این نوع مهاجرت رو هم برای خودم میچینم.ممنون ازدوستان بیشماری دراین تاپیک واین سایت که امثال بنده رو به فکرکردن به راه های دیگه مهاجرت سوق دادند.
پیرو گفته بالا:
در حال حاضر ارزانترین و یکی از بهترین راهها همین کالجهای زبان لهستان هستند . هزینه شون تقریبا مناسب هست . نسبت به اینکه شما میرید لهستان و یک اقامت یک ساله کشور عضو شنگن رو میگیرید. در این یک سال هم وقت دارید که برنامه برای تمدید اقامتتون بچینید.دوره زبان هم لهستانی هست که دراصل مورد بحث نیست وفقط راهی برای رفتن به حوزه شینگن ودست و پا کردن موقعیت تحصیلی یاشغلی برای دریافت اقامت هست.
بعدازرسیدن به حوزه شینگن اینکارهارو میتونین انجام بدید وبا این چهار روش اقامتتون رو تمدید کنید:
1- پذیرش دانشگاهی می گیرند .
2- کارفرما پیدا می کنند و درخواست اقامت کاری می دهند .
3- بچه های مجرد میتوانند ازدواج کنند.
4-می رن انگلیس و درخواست پناهندگی می دهند . ( البته این مورد پیشنهاد نمی شود . )

مورد یک تا سه اجباری به اینکه حتما در لهستان باشه نیست . میتواند در سایر کشورهای عضو شنگن باشد.

بازهم عرض میکنم که این اطلاعات موثق وازیکی ازدوستان ساکن ورشو براتون نقل کردم.بنده کم کم این مطلب رو کامل میکنم.شاید یه روزی بدرد یکی بخوره.سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: masi2018 ، dv2017 ، alireza_guitar ، jsmlz ، jalayevatan ، Ashkan3832 ، JAVID2015 ، alirezanz
(2017-02-19 ساعت 12:37)jsmlz نوشته:  چند وقتی هستش دارم روی یک مسیله ای فکر میکنم دوستان میخواستم نظر شما رو هم بدونم
توی هر کشور خارجی (البته توسعه یافته) میزان درآمد هر کسی یه رقمی هستش
یکی 1000 یکی 2000 یکی 5000  یکی 20000 دلار ماهانه
فکر کنم حداقل درآمد رو کارگران ساده میگیرن ساعتی 8 9 دلار  (حالا به فرض 10 دلار) با 40 ساعت کار استاندارد هفته ای بدون اضافه کار میشه ماهانه میشه 1200 دلار  
و به طبع بقیه اصناف هم به همین صورت

توی ایران حداقل حقوق مربوط میشه به کارگری و قانون کار که میشه حدودا 850 هزار تومن ماهی
بقیه اصناف هم  به همین صورت 1 میلیون ، 1.5 ، 2 ، 2.5 میلیون و  به همین صورت تا 100 میلیون  و بالاتر !

و اما اون چیزی که در تفکرات من هستش

اگه میزان دلار رو مثلا 1000 تومن در نظر بگیریم
کسی که تو ایران 1 میلیون حقوق میگیره  تو آمریکا  1000 دلار میگیره (به فرض)
مهندسی که تو ایران مثلا 2 میلیون حقوق میگیره تو آمریکا 2000 دلار حقوق میگیره

حالا یه طرف دیگه قضیه ... محارج
اصل  مخارج چیا هستن: خوراک ، پوشاک ، مسکن

خوراک : تا اونجایی که من تو سایت ها دیدم ، اگه دلار رو روی 1000 تومن در نظر بگیریم دقیقا همونی میشه که تو ایران هستش
مثلا همبرگر 5 دلار ، تو ایران 5 هزار تومن ، میوه 3 دلار  ایران 3 هزار تومن و ...

پوشاک : تی شرت 40 دلار ، ایران 40 هزار تومن ، شلوار 80 دلار ، ایران 80 هزار تومن   و ...
مسکن : یه جا اجاره خونه 500 دلار باشه ایران 500 هزار تومن ، هزار دلار ، میشه  ایران 1 میلیون تومن
و به همین صورت بقیه مخارج

ولی ماشین قضیش یکم فرق داره !
کسی که تو ایران یه ماشین 150 میلیونی سوار میشه تو  آمریکا 25 تا 30 هزار دلار قیمت  داره !
یکی که مازراتی 1.5 میلیاردی سوار میشه تو  آمریکا چیزی نزدیک به 300 هزار دلار قیمت داره

ولی مسیله اصلی اینجاست که  دلار 1000 تومن نیست ، 4000 تومن هستش !
حقوق کارگر در بدترین شرایط 1200 دلار (1.2 میلیون تومن) نیست ، 850 تومن هستش

یعنی در در بهترین شرایط ما به تناسب فقط از یک چهارم ارزش واقعی پولی که در میآریم استفاده میکنیم
اونم نه در جهان اول و با امکانات و رفاه بالا ، بلکه در جهان سوم با یکی از بدترین شرایط زندگی در دنیا

چند وقتیه که این مسایل زهنم رو مشغول کرده ، نمیدونم حساب کتاب هام درست بود یا اشتباه ، دوستان نظر شما چیه ؟

بله درسته میگید ما از یه چهارم استفاده میکنیم ولی اونجا اگه کار گیرمون نیاد وضع مون از اینجا بدتر میشه چون همبرگ 5 دلاری میشه بیست تومن که اینجا پنچ تومن ولی چون در امد اونجا خیلی بالاتر زندگی اونا در نهایت بهتره
آسمون خدا همه جا یه رنگه ولی زمینش?............NYC❤️REZA??
NYC or LA?
Dvlottery2018:IT IS MY TURN
شمارش معکوس لاتاری (نترس کلیک بکن)

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، jsmlz ، alirezanz
71 روز و 5 ساعت Smile چه زود گذشت
دیگه چیزی نمونده قبولیو ببینم
البته اگه ترامپ بد بختمون کنه ?
Just Seattle/Washington
Telegram : Sohi2018
...Happiness Is Coming
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza_guitar ، masi2018 ، copol ، jsmlz ، alirezanz
سلام دوستان راستش من تاحالا خواننده خاموش سایت بودم امسال برای اولین بار تو ساعتای آخرثبت نام کردم. عکسم آپلود نمیشد واسه همین عکس کراپ کردم البته پیکسلش استاندارد بود با این حال اصلن امیدی ندارم که قبول بشه به همه جور عکسی کانفیرمیشن نامبر میدن؟راستش واسه سال بعد سوال کردم نظری دارید؟؟؟
امیدوارم هرجا میری یکی مثل خودت سرراهت باشه این جمله میتونه زیباترین دعای خیر ، یا بدترین اتفاق ممکن باشه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، jalayevatan ، alirezanz
(2017-02-19 ساعت 12:47)amiralijoonz نوشته:  سلام به همه دوستان
اولین باره که کامنت میزارم توی انجمن و خیلی خوشحالم همگی نظراتشونو میگن و ماهم استفاده میکنیم. Wink
تقزیبا هر روز میام سر میزنم
شمام شنیدین که گرین کارت صرفا رندوم نیست و آدمایی که کساییرو اونجا دارن و میشه راحت تر بیان رو انتخاب میکنن؟ من فقط شنیدم . مرسی  Wink

امیر جان شما یه نگاه دقیق به امضای بنده بنداز، کل مطلب دستت میاد!
در یک جمله: بنده تماااام شرایط رفتن رو دارم و اگه قرار به این بود(که کسانی رو اونجا داشته باشید) که تا الان ۱۰۰بار لاتری قبول شده بودم!!!!
♥برادر+خواهر بزرگم←سیتیزن(19سال)
♥خواهر وسطی← برنده لاتری 2015←کیس نامبرش 4000←خودش یکضرب، شوهرشcleared
♥خواهر کوچک←اقدام از طریق پدرم( زیر21سال)
♥پدر مادرم←در شرف سیتیزن شدن
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)
 توریستی(امریکا)2014 از انکارا ریجکت(منو همسرم)
توریستی(امریکا)۲۰۱۷ از دبی(خودم تنها) بازم ریجکت
 توریستی(امریکا) ارمنستان سال ۲۰۱۸ریجکت

توریستی فرانسه:۲۰۱۷ ریجکت
توریستی جمهوری چک ۲۰۱۸ ریجکت
انسان با Hope زندس

پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، copol ، jsmlz ، dv2017 ، jalayevatan ، alirezanz
(2017-02-20 ساعت 13:17)Reza2018 نوشته:  
(2017-02-19 ساعت 12:37)jsmlz نوشته:  چند وقتی هستش دارم روی یک مسیله ای فکر میکنم دوستان میخواستم نظر شما رو هم بدونم
فکر کنم حداقل درآمد رو کارگران ساده میگیرن ساعتی 8 9 دلار  (حالا به فرض 10 دلار) با 40 ساعت کار استاندارد هفته ای بدون اضافه کار میشه ماهانه میشه 1200 دلار  

توی ایران حداقل حقوق مربوط میشه به کارگری و قانون کار که میشه حدودا 850 هزار تومن ماهی
بقیه اصناف هم  به همین صورت 1 میلیون ، 1.5 ، 2 ، 2.5 میلیون و  به همین صورت تا 100 میلیون  و بالاتر !

خوراک : تا اونجایی که من تو سایت ها دیدم ، اگه دلار رو روی 1000 تومن در نظر بگیریم دقیقا همونی میشه که تو ایران هستش
مثلا همبرگر 5 دلار ، تو ایران 5 هزار تومن ، میوه 3 دلار  ایران 3 هزار تومن و ...

پوشاک : تی شرت 40 دلار ، ایران 40 هزار تومن ، شلوار 80 دلار ، ایران 80 هزار تومن   و ...
مسکن : یه جا اجاره خونه 500 دلار باشه ایران 500 هزار تومن ، هزار دلار ، میشه  ایران 1 میلیون تومن

کسی که تو ایران یه ماشین 150 میلیونی سوار میشه تو  آمریکا 25 تا 30 هزار دلار قیمت  داره !
یکی که مازراتی 1.5 میلیاردی سوار میشه تو  آمریکا چیزی نزدیک به 300 هزار دلار قیمت داره

یعنی در در بهترین شرایط ما به تناسب فقط از یک چهارم ارزش واقعی پولی که در میآریم استفاده میکنیم
اونم نه در جهان اول و با امکانات و رفاه بالا ، بلکه در جهان سوم با یکی از بدترین شرایط زندگی در دنیا

چند وقتیه که این مسایل زهنم رو مشغول کرده ، نمیدونم حساب کتاب هام درست بود یا اشتباه ، دوستان نظر شما چیه ؟

بله درسته میگید ما از یه چهارم استفاده میکنیم ولی اونجا اگه کار گیرمون نیاد وضع مون از اینجا بدتر میشه چون همبرگ 5 دلاری میشه بیست تومن که اینجا پنچ تومن ولی چون در امد اونجا خیلی بالاتر  زندگی اونا در نهایت بهتره

با اتکا به مدرک قابل قبول زبان کار جنرال برای شروع حتمن گیر میاد مشکل برنده شدن و گرفتن بموقع ویزاس. به این امید شرکت کردم که اونجا تو دل کاپیتالیسم قرار نیس وامی رو با بهره بیست و شش درصد پس بدم
امیدوارم هرجا میری یکی مثل خودت سرراهت باشه این جمله میتونه زیباترین دعای خیر ، یا بدترین اتفاق ممکن باشه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، jsmlz ، copol ، jalayevatan
(2017-02-20 ساعت 13:17)Reza2018 نوشته:  

بله درسته میگید ما از یه چهارم استفاده میکنیم ولی اونجا اگه کار گیرمون نیاد وضع مون از اینجا بدتر میشه چون همبرگ 5 دلاری میشه بیست تومن که اینجا پنچ تومن ولی چون در امد اونجا خیلی بالاتر  زندگی اونا در نهایت بهتره

بهترین راه نسبت گرفتنه. باید مثلآ نسبت قیمت یک کیلو سینه مرغ بدون استخوان را با حداقل دستمزد در شهر مورد نظر در آمریکا رو بدست بیاورید و همینطور ایران رو و بعد این نسبت ها رو با هم مقایسه کنید او موقع قیمت دلار هر چه می خواهد باشد. مثلا نسبت قیمت مرغ به حداقل دستمزد در آتلانتا 0.001 و در ایران میشه 0.02 . اینجوری مشخص میشه هزینه مرغ در آمریکا کمتر از ایرانه.
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، Reza2018 ، dv2017 ، jalayevatan
در مورد پیدا کردن یک کار مناسب که شاید دغدغه اصلی اکثریت مهاجرها هستش
حداقل کار تو آمریکا چیه ؟ حداقل حداقل حداقل کار چیه ؟
(البته گذشته از کارتون خواب های خیابونی و دست فروش ها خیابونی و این مانکن ها !) کار کردن تو مک دونالد هستش ، درسته ؟
تورو خدا نیاین بگین مک دونالد هم الان سخت گیر شده و سخت کار میده ، این فقط مثال بود
همه معترض هستن که مک دونالد بیگاری میکشه و پول کم میده

آخرین اطلاعی که من دارم واسه سال 1393 هستش که 8 دلار ساعتی میده
http://www.tabnak.ir/fa/news/400878/%D8%...8%B2%D8%AF

اونطوری که تو فیلم های هالیودی هم که میبینیم طرف وقتی از کار کارمندش راضی نیست و میخواد اخراجش کنه میگه لیاقت تو کار تو مک دونالد هستش
حالا گذشته از این حرفا ، همون 8 دلار ساعتی رو تصور کن ، با خرج و مخارج و مسکن و خوراک و پوشاک بلاخره میشه یه زندگی متوسط و معمولی داشت .
بــــــــــــــــــــــــاز ببین این شرایط بد و کار سخت بهتر از کار تو ایران هستش یا نه ؟

یادمه سال 83 تو یه رستوران کار میکردم ! 12 سال پیش ! ساعت 11 صبح تا 3 نصف شب !
باورتون میشه 16 ساعت بهم میدادن روزی 6 هزار تومن ! جنازم خونه میرسید ، اونم با اون شرایط کاری و بد اخلاقی صاحب رستوران و ...
ولی الان خدارو شکر بعد از چندین سال به جایی رسیدیم

اینا بدترین شرایط بود ، ماها که قرار نیست تو بدترین شرایط زندگی کنیم .
از کارگر و کاسب و ... بگیر تا مهندس و دکتر و همه و همه تو ایران شاکی هستن و ناراضی و عصبی

حالا فکرش رو بکن تو آمریکا ، اروپا مهندس باشی ، دکتر باشی و یا هر تخصص دیگه ای کار کنی .
ایران کار میکنی و بدبختی ... آمریکا کار میکنی و زندگی
DV 2016 ....... قسمت نبود
DV 2017 ....... شرکت نکردم
DV 2018 ....... یا قسمت !
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، limbo ، copol ، Phoenix7 ، dv2017 ، jalayevatan
در مورد اروپا یکی از کاربرای سایت تصمیم داشت از طریق یه رابط ویزای چکاپ فنلاند بگیره یعنی قانونی برن و بعد اینکه رسیدن اونجا کیس پ ن ا ه ن د گ ی بدن .خبر ندارم موفق شدن برن فنلاند یا نه
پاسخ
سلام دوستان ....
فقط 70 روز مونده.
به خدا توکل کنید.
- 2017     قسمت نبود
- 2018     به امید خدا  
- تاریخ چک قبولی:
- Cool Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، alireza_guitar ، dv2017 ، jsmlz ، limbo ، jalayevatan
(2017-02-20 ساعت 22:06)خباز نوشته:  سلام دوستان ....
فقط 70 روز مونده.
به خدا توکل کنید.

انشالله
من یکی که امسال سال آخری بود که ثبت نام کردم

نشد - دیگه من نمیخوام که بشه ... وطنم پاره ی تنم Big Grin
 در نا امیدی بسی امید است نیست 18-9
پاسخ
چند سالیه ثبت نام میکنم. بعضی سال ها خیلی فعال بودم تو فروم با کلی شوق و انگیزه . الان هنوز همون شوق و انگیزه رو دارم اما دارم به کارهام هم میرسم، تو این چندسال واسه خودم کم نذاشتم هرسال سطح زبانمو بهتر کردم هنوزم اکثر روزها روزی یکی دو ساعت زبان می خونم. از بیکاری هم دراومدم. کار و کاسبی خودمو دارم. ولی هیچوقت از فکر آمریکا در نمیام. شاید نشه با لاتاری یهو بپرم وسط کالیفورنیا ولی برنامه هایی دارم که کم کم خودمو نزدیک میکنم بهش.

زبان انگلیسیتونو جدی بگیرین هم تو ایران کمکتون میکنه هم تو هر کشور دیگه ای. الان دیگه مثل چندسال قبل نیست کلی نرم افزار آموزش زبان واسه موبایل و کامپیوتر وجود داره که از هرکلاسی بهترن. وقتی که واسه بازی و خوندن چرندیات تو تلگرام صرف می کنین را بذارین واسه یه نرم افزار آموزش زبان. به مرور زمان متوجه میشین چه کار ارزشمندی انجام دادین.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، alireza_guitar ، dv2017 ، jsmlz ، jalayevatan ، Reza2018 ، storagemeter ، limbo ، alirezanz
(2017-02-20 ساعت 14:49)limbo نوشته:  سلام دوستان راستش من تاحالا خواننده خاموش سایت بودم امسال برای اولین بار  تو ساعتای آخرثبت نام کردم. عکسم آپلود نمیشد واسه همین عکس کراپ کردم البته پیکسلش استاندارد بود با این حال اصلن امیدی ندارم که قبول بشه به همه جور عکسی کانفیرمیشن نامبر میدن؟راستش واسه سال بعد سوال کردم نظری دارید؟؟؟

سلام ، خوش اومديد
عكس شما پيكسلش درست بوده اگه ساير مشخصات مثل فواصل و وضوح و عدم استفاده از عينك و نزديك بودن تاريخ عكس تا زمان ثبت نام درست بوده باشه فكر نكنم مشكلي پيش بيياد. اگه عكس شما مرحله ثبت در هنگام ثبت نام رو پاس كنه بهتون شماره داده ميشه اما اينكه هنگام بررسي اون عكس مورد قبول باشه يانه كسي نميدونه و كسي هم بهتون نميگه كه شما از پروسه قرعه كشي حذف شديد ( زبونم لال) مثلا بخاطر عكستون . اميدوارم كه امسال قبول بشيد ، اگرم نه براي سال بعد با حوصله و دقت و در بازه زماني مناسب ثبت نام كنيد.
براي ماها هم دعا كنيد Wink
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، jalayevatan ، Reza2018 ، limbo ، alirezanz
ما منتظریم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz ، copol ، storagemeter ، dv2017 ، jalayevatan ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان