کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-02-27 ساعت 19:50)copol نوشته:  
(2017-02-27 ساعت 17:26)redbull نوشته:  سلام به همه .
باز دم عید شد برگشتم ولی خوشبختانه تونستم مدرک ارشد تو ۳ بگیرم و دفاع رو زدم گوشش. حالا تا مانهایم المان دوسال راه هست و پنج سال هم دکترا به عبارتی سن میشه ۳۱ سال .الان مثل س..توش موندم نمیدونم چکارکنم. من چون ادم فوق العاده پیگیری هستم اوضاع آمریکا با تحقیقاتی که انجام دادم اونقدر ها جالب نیست . الان تو فکر المان هستم ولی راه سخته .
من پیامای بقیه دوستان نخوندم

سلام.درمورد آلمان ویزای جاب  سیکر (job seeker)خیلی روال به نسبت راحت تری داره درایران.کلاس های زبان هم هست ولی موردش این هست که سفارت هیچ  مطلبی درمورد ارائه این نوع ویزای یادگیری زبان درسایت رسمیش منتشرنکرده!شمااطلاعی اگرپیدا کردی درمورد هردونوع ویزا لطفا بامابه اشتراک بگذارید.سپاس

سلام . خدمتتون عرض کنم اون دانشگاه کورس انگلیسی رشته حسابداری و بیزینس داره منتها تنها دانشگاه المان ک ب زبان انگلیسی و منم برا همون انتخاب کردم چون المانی زبون راحتی نیست و یکسالی باید وقت گذاشت و از راهای دیگه غیر تحصیلی سخته و پول هم میخاد . اون دانشگاه ماهی ۱۰۰۰ یورو تا میده
امورات بگذرونی . باز هم میگم راهای غیر تحصیلی احتیاج ب پول داره . الان هم سر دوراهی هستم چون دانشگاه و زمان و ...مشکلات زیاد هست نمیدونم اوضاع چکار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، copol ، dv2017 ، Reza2018
باز دم عید شد برگشتم ولی خوشبختانه تونستم مدرک ارشد تو ۳ بگیرم و دفاع رو زدم گوشش. حالا تا مانهایم المان دوسال راه هست و پنج سال هم دکترا به عبارتی سن میشه ۳۱ سال .الان مثل س..توش موندم نمیدونم چکارکنم. من چون ادم فوق العاده پیگیری هستم اوضاع آمریکا با تحقیقاتی که انجام دادم اونقدر ها جالب نیست . الان تو فکر المان هستم ولی راه سخته .

به

سلام ردبول عزیز Wink

انقد چند وقت پیش صدات کردیم گلوم هنوز خوب نشده Sad

خوش برگشتی Cool
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: redbull ، LORDAmiroo ، dv2017
(2017-02-27 ساعت 21:04)redbull نوشته:  

سلام.درمورد آلمان ویزای جاب  سیکر (job seeker)خیلی روال به نسبت راحت تری داره درایران.کلاس های زبان هم هست ولی موردش این هست که سفارت هیچ  مطلبی درمورد ارائه این نوع ویزای یادگیری زبان درسایت رسمیش منتشرنکرده!شمااطلاعی اگرپیدا کردی درمورد هردونوع ویزا لطفا بامابه اشتراک بگذارید.سپاس

سلام . خدمتتون عرض کنم اون دانشگاه کورس انگلیسی رشته حسابداری و بیزینس داره منتها تنها دانشگاه المان ک ب زبان انگلیسی و منم برا همون انتخاب کردم چون المانی زبون راحتی نیست و یکسالی باید وقت گذاشت و از راهای دیگه غیر تحصیلی سخته و پول هم میخاد . اون دانشگاه ماهی ۱۰۰۰ یورو تا میده
امورات بگذرونی . باز هم میگم راهای غیر تحصیلی احتیاج ب پول داره . الان هم سر دوراهی هستم چون دانشگاه و زمان و ...مشکلات زیاد هست نمیدونم اوضاع چکار کنم

تبریک میگم واسه دفاع، خوش بحالت گرفتی تموم شد.

دفاع دارم سال دیگه???

من الان دو سال دارم آلمانی میخونم منتها پراکنده خوندم، بعد عید میخوام برم گوته، جاب سیکر اگه بشه از همه بهتره، اگه هرکی اطلاعی دربارش داره ممنون میشم شر کنه Wink
Its not who I am underneath, but what I do that defines me  
Его не кто я под ним, но то, что я делаю, что определяет меня

تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز میگردد...!

2015 = GOD DAMN IT  
2016 = GOD DAMN IT  
2017 = GOD DAMN IT  
2018 = GOD DAMN IT  
2019 =  ?GOD ?What
پاسخ
تشکر کنندگان: redbull ، LORDAmiroo
به نظرم برای قضاوت درست در مورد مردم یه کشور باید مدتی رفت و در محیط جدید کار و زندگی کرد. توریستی رفتن هیچ ملاک صحیحی برای ارزیابی بطن یه اجتماع نیست .بله تو اکثر کشورهابا شمای توریست برخورد بسیار خوبی دارند ولو شما 6 ماه هم تو اون کشور زندگی کنید. ولی تا تو بازار کار اون کشور نرفتید و خودتون رو قاطی challenge واقعی نکردید قضاوت نمیشه کرد.به هر حال همه ما تا به حال یکی دوبار پامون رو از اینجا گذاشتیم بیرون و دیدیم اونی که درب فروشگاه رو برامون باز می کنه یا موقع خرید ازمون تشکر میکنه ؛ مجبور به این کاره چون اگه شما از نحوه رفتار اون شخص شکایتی داشته باشین ؛اون فروشنده و یا دربان و یا... از فردا صبح fire میشه .
من خودم مدتی بود که برای ارتقای حرفه ای خودم مجبور بودم با تعدادی از موسسات انگلیسی در تماس باشم تا کارهام پیش بره.حقیقت امر رو بگم براتون در ظاهر بسیار خوب برخورد میکنن ولی در باطن بر خلاف ادعایی که دارند بسیار نژاد پرست هستند(هر چند خود ما هم همینطوریم) .و بعضی وقتها وقتی خودمو تو موقعیتی فرض می کردم که میبایست با اینها همکار باشم ؛ خیلی دلسرد می شدم

به هر حال قبلا هم گفتم بازم میگم؛ اونی که اینجا جاش گرمو نرمه ؛ باید همینجا بمونه چون کار و زندگی تو خارج از کشور؛ مثل در آوردن نون از دهان شیره ! تا بیادو جا بیوفته و....
ولی اونی هم که میخواد بره ؛ باید بره و بی رحمانه هم بایدبره.عمرتون رو هم با تحصیلی رفتن هدر ندید
در ضمن هر کسی سال دیگه قبول شد و خواست بره عآمریکا ؛ تکلیف این آپارتمان مبله تو غرب لس آنجلس رو خودش و با کرم خودش روشن کنه تا یه مهاجرسرا راحت بشه .نمیدونم شاید هم صاحابش برای کلاس گذاشتن آگهی شو بر نمیداره!شماره هم که گذاشته
چقدر ترسناک شد! نه ؟
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، copol ، LORDAmiroo ، dv2017 ، limbo ، jalayevatan
سلام دوستان
یه سوال دارم
من با خانمم ثبت نام کردم
بچه هم نداریم
الان میخوایم اقدام بکنیم برای بارداری
اگر موقع نتایج خانمم باردار باشه با توجه به اینکه موقع ثبت نام دو نفر بودیم آیا مسئله ساز میشه؟
ممکنه قبول بشیم به این دلیل درخواستمون رد بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به تمام دوستان
حقیقتش چندتا سوال داشتم که دیدم این تاپیک فعاله و دوستان زیادی درش فعالیت میکنن
پس با اجازتون همینجا سوالاتمو بپرسم

1- کلا «گرین کارت» دقیقا چی هست ؟ و از هر طریقی اقامت دائم در آمریکا رو بدست بیاریم «گرین کارت» بهمون تعلق میگیره ؟
2- میشه کسی به قصد ورود به دانشگاه به آمریکا بره و بعد از تموم شدن دوره ی تحصیلاتش درخواست اقامت دائم کنه ؟
3- آیا ویزایی وجود داره که طی اون بشه کسی به آمریکا بره به قصد فرا گرفتن علم در یک آموزشکده (مثلا آموزش گرافیک) و نه در یک دانشگاه ؟ و آیا در این حالت هم میشه بعد از تموم شدن دوره ی آموزش درخواست اقامت دائم داد ؟
4- اگر کسی گرین کارت داشته باشه ، برای سفر به کشورهای مختلف ویزای هر کشور رو لازمه بگیره یا به راحتی میتونه به کشورهای مختلف بره ؟
5- برای سفر به ایران محدودیت و قوانین خاصی نداره ؟ (وضعیت رو مثل قبل از ترامپ در نظر بگبرید)
6- سایت معتبری رو میشناسید که ارزش ارزها رو دقیق داشته باشه و آپدیت روزانه انجام بده ؟ بعضی سایتها رو میشناسم ولی خب کم کم به این نتیجه رسیدم که رفرش های خودکارشون (یک دقیقه یک دقیقه) حقیقی نیست و بعد از یک ماه هم نرخ ها تغییری نکرده !!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، LORDAmiroo
(2017-02-27 ساعت 21:14)alirezanz نوشته:  
(2017-02-27 ساعت 19:50)copol نوشته:  سلام.درمورد آلمان ویزای جاب  سیکر (job seeker)خیلی روال به نسبت راحت تری داره درایران.کلاس های زبان هم هست ولی موردش این هست که سفارت هیچ  مطلبی درمورد ارائه این نوع ویزای یادگیری زبان درسایت رسمیش منتشرنکرده!شمااطلاعی اگرپیدا کردی درمورد هردونوع ویزا لطفا بامابه اشتراک بگذارید.سپاس

تبریک میگم واسه دفاع، خوش بحالت گرفتی تموم شد.

دفاع دارم سال دیگه???

من الان دو سال دارم آلمانی میخونم منتها پراکنده خوندم، بعد عید میخوام برم گوته، جاب سیکر اگه بشه از همه بهتره، اگه هرکی اطلاعی دربارش داره ممنون میشم شر کنه Wink
سلام اگر میخای تحصیلی بری میتونی دانشگاهک ب زبون انگلیسی هستند تحصیل کنی تو سایت daad.de عالی و راحت میشه دانشگاه و برنامه هاشون چک کرد .
در ضمن الان چیزی که خیلی مهمه و کلی تحقیق کردم اینه که امریکا و اروپا با این حجم جمعیت و ... فقط کارای معمولی میشه انجام داد و واقعا سخته ..
اینجا هم باز وضیعت خیلی جالب نیست الان میخام برم یک جا mdf کار کنم !
دکترا خوندن فقط برا اکادمیک خوبه و حتی به نوعی یک بیگاری هست .
الان موندم این ۷ سال هزینه فرصت به جون بخرم برا المان یا نه !؟؟!؟
تصمیم گیری خیلی سخته .
خدا کمک کنه فقط
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، alirezanz ، dv2017
من دوسال همراه این تایپیک بودم تا ارشد بگیرم و برا دکترا اقدام کنم ولی هیچ موقع فکر نمیکردم دکترا تز داره !
باید نواوری کرد و تمام وقت ادمو میگیره نمیشه جایی هم کار کرد . فکر کردم بری امریکا فقط باید درس پاس کرد و راحت میشهه...ولی افرادی که با چ زحمت رفتن...
خلاصه هدف من رفتن بود اما الان میبینم قضیه دکترا و این زمانی که از ادم میگیره اصلا نمیصرفه .
خدا بیا پایین کمکم کن
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، alirezanz ، dv2017 ، jalayevatan
(2017-02-27 ساعت 21:45)American Darlin نوشته:  با سلام به تمام دوستان

1- کلا «گرین کارت» دقیقا چی هست ؟ و از هر طریقی اقامت دائم در آمریکا رو بدست بیاریم «گرین کارت» بهمون تعلق میگیره ؟
2- میشه کسی به قصد ورود به دانشگاه به آمریکا بره و بعد از تموم شدن دوره ی تحصیلاتش درخواست اقامت دائم کنه ؟
3- آیا ویزایی وجود داره که طی اون بشه کسی به آمریکا بره به قصد فرا گرفتن علم در یک آموزشکده (مثلا آموزش گرافیک) و نه در یک دانشگاه ؟ و آیا در این حالت هم میشه بعد از تموم شدن دوره ی آموزش درخواست اقامت دائم داد ؟
4- اگر کسی گرین کارت داشته باشه ، برای سفر به کشورهای مختلف ویزای هر کشور رو لازمه بگیره یا به راحتی میتونه به کشورهای مختلف بره ؟
5- برای سفر به ایران محدودیت و قوانین خاصی نداره ؟ (وضعیت رو مثل قبل از ترامپ در نظر بگبرید)
6- سایت معتبری رو میشناسید که ارزش ارزها رو دقیق داشته باشه و آپدیت روزانه انجام بده ؟ بعضی سایتها رو میشناسم ولی خب کم کم به این نتیجه رسیدم که رفرش های خودکارشون (یک دقیقه یک دقیقه) حقیقی نیست و بعد از یک ماه هم نرخ ها تغییری نکرده !!

سلام دوست عزیز پاسخ پرسش هایتان بطور خلاصه:
1-گرین کارت .یعنی دولت آ م ر ی ک ا به شما اجازه اقامت -کار-تحصیل و زندگی رو میده روی گرین کارت نوشته اعتبار 10 سال ولی قابل تمدید هست وشخص میتونه بعد از 5سال وبا شرایطی درخواست سیتیزنی بکنه واگر شرایط رو داشت پاسپورت آ م ر ی ک ا یی بگیره
2-بله ولی دردسر های خودشو داره ومدتی طول میکشه
3-ویزای f1یک ویزای دانشجویی ودانش آموزی است مهم نیست که در چه مقطع وچه رشته ای میخوای درس بخونی مهم اونه که بهتون ویزا بدن
4-برای سفر پاسپورت ملاک هست چون شما پاسپورت ایرانی داری فقط کشورهایی مثل ترکیه که از ایرانی ها ویزا نمیخوان میتونی بدون ویزا مسافرت کنی ولی داشتن گرین کارت باعث میشه به شما راحت تر ویزا بدن
5-اگر مشکل سربازی نداشته باشی خیر ولی اگه داشته باشی هم راهی وجود داره که باید با حافظ منافع تو واشنگتن تماس بگیری واز یک تبصره استفاده کنی وبرا مدت 3ماه میتونی به ایران سفرکنی
6-قیمت همه صرافی ها با چند تومان بالا وپایین شبیه هم است اگر کلان بخوای ارز بخری باید بری پاساژافشار جمهوری تقاطع فردوسی از سایت مثقال ویا دوقرون هم میتونی استفاده کنی.
تندرست باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، copol ، alirezanz ، American Darlin ، dv2017 ، jalayevatan ، atlantis770
(2017-02-27 ساعت 21:21)Phoenix7 نوشته:  به نظرم برای قضاوت درست در مورد مردم یه کشور باید مدتی رفت و در محیط جدید کار و زندگی کرد. توریستی رفتن هیچ ملاک صحیحی برای ارزیابی بطن یه اجتماع نیست .بله تو اکثر کشورهابا  شمای توریست برخورد بسیار خوبی دارند ولو شما 6 ماه  هم تو اون کشور زندگی کنید. ولی تا تو بازار کار اون کشور نرفتید و  خودتون رو قاطی challenge  واقعی نکردید قضاوت نمیشه کرد.به هر حال همه ما تا به حال یکی دوبار پامون رو از اینجا گذاشتیم بیرون و دیدیم اونی که درب فروشگاه رو برامون باز می کنه یا  موقع خرید ازمون تشکر میکنه ؛ مجبور به این کاره چون اگه شما از نحوه رفتار اون شخص شکایتی داشته باشین ؛اون فروشنده و یا دربان و یا... از فردا صبح fire میشه .
من خودم مدتی بود که برای ارتقای حرفه ای خودم مجبور بودم با تعدادی از موسسات انگلیسی در تماس باشم تا کارهام پیش بره.حقیقت امر رو بگم براتون در ظاهر بسیار خوب برخورد میکنن ولی در باطن بر خلاف ادعایی که دارند بسیار نژاد پرست هستند(هر چند خود ما هم همینطوریم) .و بعضی وقتها وقتی خودمو تو موقعیتی فرض می کردم که میبایست با اینها  همکار باشم ؛ خیلی دلسرد می شدم

به هر حال قبلا هم گفتم بازم میگم؛ اونی که اینجا جاش گرمو نرمه ؛ باید همینجا بمونه چون کار و زندگی تو خارج از کشور؛ مثل در آوردن نون از دهان شیره ! تا بیادو جا بیوفته و....
ولی اونی هم که میخواد بره ؛ باید بره و بی رحمانه هم بایدبره.عمرتون رو هم با تحصیلی رفتن  هدر ندید
در ضمن هر کسی سال دیگه قبول شد و خواست بره عآمریکا ؛ تکلیف این آپارتمان مبله تو غرب لس آنجلس رو خودش و با کرم خودش روشن کنه تا یه مهاجرسرا راحت بشه  .نمیدونم شاید هم صاحابش برای کلاس گذاشتن آگهی شو بر نمیداره!شماره هم که گذاشته
چقدر ترسناک شد! نه ؟

سلام دوست بسیار عزیز
من با نظر شما مخالفتی ندارم و در برخی از اونها با شما موافقم
اینکه باید مدتی در اونجا کار وزندگی کرد تا بهتر بشه مردم اونجا رو قضاوت کرد این حرف کاملا درستی است
اینکه توی اکثر کشورها با توریست برخورد خوبی دارندهم کاملا درست است ولی توی آم ر ی ک ا اینکه توریست هستی ویا زندگی میکنی تفاوت چندانی نداره چون کشور مهاجر پذیریه وتقریبا اکثر اونا آمریکایی اصیل نیستند مثلا آمریکایی های آفریقایی تبار ویا آمریکایی های لاتین تبار ویا نژاد زرد که در همه جا دیده میشن بنابراین اونا کسی رو به نام توریست نمیبینن که تظاهر کنند تا به توریست خوش بگذره .بلکه این فرهنگ اکثریت اوناست البته نژاد پرست هم وجود داره ولی من از اکثریت جامعه اونجا حرف میزنم.
راجع به انگلیسی ها نوشتی بله من هم با شما موافقم اونا وآلمانی ها اکثریتشون خودخواه ونژاد پرست هستند وفقط خودشون رو میبینند وبقیه رو نژاد پایین تر
کار توی همه کشورها شاق وطاقت فرسا ست ولی اگه توی شغلت تخصص ومهارت داشته باشی منظور من هر شغلی است همه جا برات ارزش قایل میشن ومیتونی زندگی نسبتا مرفهی داشته باشی ولی اگه کسی بخواد از زیر کار در بره مسلما باهاش برخورد میکنندواونوقت است که باید به قول شما نون رو از دهن شیر دراورد.
آم ر ی ک ا سرزمین فرصت های طلایی است اگه کسی بتونه وبخواد میتونه به آرزوهاش برسه .این مطالب رو نه از روی خود باختگی مینویسم که من به ایرانی بودنم افتخار میکنم مستند این حرفها فقط سفرهای من به اونجا نیست که مقایسه زندگی فامیل نزدیک ودوستان وآشنایان است موقعی که درایران بودند والان که دراونجا هستند.تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، alirezanz ، Phoenix7 ، American Darlin ، masi2018 ، dv2017 ، jalayevatan

سلام.منظوربنده کورس های آموزش زبان هستند.شمامیتونید به این سایت مراجعه کنید وببنید برای کلاس های 6 ماهه مبلغ 1500 یورو وبرای کلاس های تقریبا یکساله(48هفته) مبلع 2880 یورو میتونید بپردازید.درضمن سایت صفحه فارسی هم داره .پس ازثبت نام ودرخواست یک دوره براتون ایمیل میاد که چه کاری باید انجام بدید.مبلغ رو پیش میگیرند ومیتونید زمان کلاس هارو هم برای هماهنگی باتایم سفارت (زمان مصاحبه)جابه جا کنید درضمن اگربه هردلیلی اوکی نشد فقط 60 یوروبابت هزینه ها کم میکنند وبه اصطلاح مانی بک داره وسایت هم کاملا معتبره(تو درباه ما تاییدیه هاش رو میتونید چک کنید).سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، American Darlin ، Phoenix7 ، dv2017 ، jalayevatan
(2017-02-27 ساعت 22:41)farrokh33 نوشته:  
(2017-02-27 ساعت 21:45)American Darlin نوشته:  با سلام به تمام دوستان

سلام دوست عزیز پاسخ پرسش هایتان بطور خلاصه:
1-گرین کارت .یعنی دولت آ م ر ی ک ا به شما اجازه اقامت -کار-تحصیل و زندگی رو میده روی گرین کارت نوشته اعتبار 10 سال ولی قابل تمدید هست وشخص میتونه بعد از 5سال وبا شرایطی درخواست سیتیزنی بکنه واگر شرایط رو داشت پاسپورت آ م ر ی ک ا یی بگیره
2-بله ولی دردسر های خودشو داره ومدتی طول میکشه
3-ویزای f1یک ویزای دانشجویی ودانش آموزی است مهم نیست که در چه مقطع وچه رشته ای میخوای درس بخونی مهم اونه که بهتون ویزا بدن
3- برای تحصیل در آموزشگاه های خصوصی و یا دوره های کار آموزی بهتون سری ویزا های j تعلق میگیره که شرایطش از f پیچیده تره.
4-برای سفر پاسپورت ملاک هست چون شما پاسپورت ایرانی داری فقط کشورهایی مثل ترکیه که از ایرانی ها ویزا نمیخوان میتونی بدون ویزا مسافرت کنی ولی داشتن گرین کارت باعث میشه به شما راحت تر ویزا بدن
5-اگر مشکل سربازی نداشته باشی خیر ولی اگه داشته باشی هم راهی وجود داره که باید با حافظ منافع تو واشنگتن تماس بگیری واز یک تبصره استفاده کنی وبرا مدت 3ماه میتونی به ایران سفرکنی
6-قیمت همه صرافی ها با چند تومان بالا وپایین شبیه هم است اگر کلان بخوای ارز بخری باید بری پاساژافشار جمهوری تقاطع فردوسی از سایت مثقال ویا دوقرون هم میتونی استفاده کنی.
تندرست باشید

فرخ جان یه مورد هم که به نظرم مفید بود من اضافه کردم.
Starts in 2000
&
.
2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
2016 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2017 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2018‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2019‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2020‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2021‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2022‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
‎2023‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، redbull ، Phoenix7 ، copol ، dv2017 ، farrokh33 ، alirezanz
(2017-02-27 ساعت 23:17)farrokh33 نوشته:  
(2017-02-27 ساعت 21:21)Phoenix7 نوشته:  به نظرم برای قضاوت درست در مورد مردم یه کشور باید مدتی رفت و در محیط جدید کار و زندگی کرد. توریستی رفتن هیچ ملاک صحیحی برای ارزیابی بطن یه اجتماع نیست .بله تو اکثر کشورهابا  شمای توریست برخورد بسیار خوبی دارند ولو شما 6 ماه  هم تو اون کشور زندگی کنید. ولی تا تو بازار کار اون کشور نرفتید و  خودتون رو قاطی challenge  واقعی نکردید قضاوت نمیشه کرد.به هر حال همه ما تا به حال یکی دوبار پامون رو از اینجا گذاشتیم بیرون و دیدیم اونی که درب فروشگاه رو برامون باز می کنه یا  موقع خرید ازمون تشکر میکنه ؛ مجبور به این کاره چون اگه شما از نحوه رفتار اون شخص شکایتی داشته باشین ؛اون فروشنده و یا دربان و یا... از فردا صبح fire میشه .
من خودم مدتی بود که برای ارتقای حرفه ای خودم مجبور بودم با تعدادی از موسسات انگلیسی در تماس باشم تا کارهام پیش بره.حقیقت امر رو بگم براتون در ظاهر بسیار خوب برخورد میکنن ولی در باطن بر خلاف ادعایی که دارند بسیار نژاد پرست هستند(هر چند خود ما هم همینطوریم) .و بعضی وقتها وقتی خودمو تو موقعیتی فرض می کردم که میبایست با اینها  همکار باشم ؛ خیلی دلسرد می شدم

ولی اونی هم که میخواد بره ؛ باید بره و بی رحمانه هم بایدبره.عمرتون رو هم با تحصیلی رفتن  هدر ندید
در ضمن هر کسی سال دیگه قبول شد و خواست بره عآمریکا ؛ تکلیف این آپارتمان مبله تو غرب لس آنجلس رو خودش و با کرم خودش روشن کنه تا یه مهاجرسرا راحت بشه  .نمیدونم شاید هم صاحابش برای کلاس گذاشتن آگهی شو بر نمیداره!شماره هم که گذاشته
چقدر ترسناک شد! نه ؟

سلام دوست بسیار عزیز
من با نظر شما مخالفتی ندارم و در برخی از اونها با شما موافقم
اینکه باید مدتی در اونجا کار وزندگی کرد تا بهتر بشه مردم اونجا رو قضاوت کرد این حرف کاملا درستی است
اینکه توی اکثر کشورها با توریست برخورد خوبی دارندهم کاملا درست است ولی توی آم ر ی ک ا اینکه توریست هستی ویا زندگی میکنی تفاوت چندانی نداره چون کشور مهاجر پذیریه وتقریبا اکثر اونا آمریکایی اصیل نیستند مثلا آمریکایی های آفریقایی تبار ویا آمریکایی های لاتین تبار ویا نژاد زرد که در همه جا دیده میشن بنابراین اونا کسی رو به نام توریست نمیبینن که تظاهر کنند تا به توریست خوش بگذره .بلکه این فرهنگ اکثریت اوناست البته نژاد پرست هم وجود داره ولی من از اکثریت جامعه اونجا حرف میزنم.
راجع به انگلیسی ها نوشتی بله من هم با شما موافقم اونا وآلمانی ها اکثریتشون خودخواه ونژاد پرست هستند وفقط خودشون رو میبینند وبقیه رو نژاد پایین تر
کار توی همه کشورها شاق وطاقت فرسا ست ولی اگه توی شغلت تخصص ومهارت داشته باشی منظور من هر شغلی است همه جا برات ارزش قایل میشن ومیتونی زندگی نسبتا مرفهی داشته باشی ولی اگه کسی بخواد از زیر کار در بره مسلما باهاش برخورد میکنندواونوقت است که باید به قول شما نون رو از دهن شیر دراورد.
آم ر ی ک ا سرزمین فرصت های طلایی است اگه کسی بتونه وبخواد میتونه به آرزوهاش برسه .این مطالب رو نه از روی خود باختگی مینویسم که من به ایرانی بودنم افتخار میکنم مستند این حرفها فقط سفرهای من به اونجا نیست که مقایسه زندگی فامیل نزدیک ودوستان وآشنایان است موقعی که درایران بودند والان که دراونجا هستند.تندرست وشاد باشید

بله خوب توی کشورهایی مثل کانادا و عآمریکا شاید این موضوع کمی کم رنگ باشه
ولی خوب دسترسی به این کشورها خیلی سخته به خصوص از طریق لاتاری که احتمال قبولی 1 در 100هزاره
ولی دسترسی به اروپا راحته ولی مشکلاتی داره که قبلا اشاره شد
هر چی صلاحه پیش بیاد
راضیم به رضاش
به همین قبله ! Cool
اوغات پر ترس و لرزی رو در این نیمه شب سرد و هراس انگیز برای همه مسئلت دارم
برم کمی هم مشغول باشم با ارواح و اشباح ساکن کلبه ام
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، LORDAmiroo ، dv2017 ، farrokh33 ، Reza2018 ، jalayevatan
ای بابا ای بابا
این جا هم که شده سایت تبلیغ کشورای دیگه
بابا بی خیال فقط یو اس را عشقه
بیایید یکم انرژی بدید امسال همه برنده بشیم بریم دیگه بابا
به امیده برنده شدن همه بچه های باحال مهاجر سرایی
هورااااااااااااااااااااااااا
چند وقت بود هورا نکشیده بودیما خخخخخخخخخ
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، farrokh33 ، Reza2018 ، redbull ، alirezanz ، jalayevatan
(2017-02-25 ساعت 23:19)alirezanz نوشته:  
(2017-02-22 ساعت 15:50)امیر007 نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یه سئوال از دوستان داشتم
خواستم ببینم شما چند درصد احتمال برنده شدن در لاتاری رو میدید
من که خودم ده درصد بیشتر احتمال برنده شدن رو نمیدم  Big Grin  Big Grin  Big Grin
مرسی

من زیاد امیدوار نیستم کلا 93% شانس برنده شدنمو میبینم. ولی اون 7% خیلیه همون جلوی قبولیمو میگیره Sad

داداش این 93 درصد را از کجا آووردی؟؟؟؟؟
خخخخ
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
پاسخ