کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
فقط دعا کنید موفق بشم فعلا ...
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Reza2018 ، dv2017 ، alirezanz
(2017-03-01 ساعت 00:50)redbull نوشته:  سلام
اون اقایی که در مورد وام صحبت کرد . ببین نرخ برابری ارز رو تورم تعیین میکنه اگر شما یک پروژه تو المان با نرخ ۵ درصد سرمایه گذاری بهتره تا ۲۴ درصد ایران !
میدونی چرا ؟ چون ۲۴-۲۰=۴
پس اون ۲۰ درصد نرخ تورم ایران . گرفتی چی شد ؟
به این خاطره الان دلار دیگه دولت ول کرده هر ساله دلار ۴۰۰ تا میره قیمتش .علی یارت
دقیقن !نرخ بهره واقعی بعد از کم شدن تورم بدست میاد
امیدوارم هرجا میری یکی مثل خودت سرراهت باشه این جمله میتونه زیباترین دعای خیر ، یا بدترین اتفاق ممکن باشه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Reza2018 ، redbull ، alirezanz
اون اقایی که در مورد وام صحبت کرد . ببین نرخ برابری ارز رو تورم تعیین میکنه اگر شما یک پروژه تو المان با نرخ ۵ درصد سرمایه گذاری بهتره تا ۲۴ درصد ایران !
میدونی چرا ؟ چون ۲۴-۲۰=۴
به این خاطره الان دلار دیگه دولت ول کرده هر ساله دلار ۴۰۰ تا میره قیمتش .علی یارت

این نظری که رضا جان دادن رو خیلی از شرکت های بزرگ الان دارن پیاده میکنن.
تورم فقط زمانی مهمه که اون پول توی ایران بدست بیاد و قرار باشه تو خود ایران خرج بشه ولی وقتی قراره پول تو آمریکا بدست بیاد(وام) و تو ایران نگه داری بشه(سپرده) و سودش رو تو ایران بگیره(سود سپرده) و بعد دوباره به دلار تبدیل و در آمریکا خرج بشه(سرمایه گذاری) دیگه تورم معنی ای پیدا نمیکنه.
من فقط شک دارم که اشخاص حقیقی هم به سادگی مثل اشخاص حقوقی میتونن این کار رو بکنن یا نه Cool
Starts in 2000
&
.
2015‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
2016 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2017 ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2018‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2019‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2020‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2021‎ ‎HAS ‎NOT BEEN‎ SELECTED‎
‎2022‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
‎2023‎ HAS ‎NOT ‎BEEN‎ SELECTED‎
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، dv2017 ، Phoenix7 ، copol ، redbull ، alirezanz
باید تو کشوری که تورم سپرده کنی تو رکود وام بگیری تازه برا اینکه بانک ها خودشون این روش انجام ندند وقتی بانک ها بهم دیگه میخواند قرض بدند مجبورند بهره رو به صورت بین الملی بگیرند یعنی هر روز تمام بانک های مرکزی هرکشور نرخ بهره اون روز میگند بعد میانیگن میگرند مجموع بهره تمام بانک هارو این میشه نرخ بهره بین بانکی اون روز
آسمون خدا همه جا یه رنگه ولی زمینش?............NYC❤️REZA??
NYC or LA?
Dvlottery2018:IT IS MY TURN
شمارش معکوس لاتاری (نترس کلیک بکن)

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7
عراق از لیست بچه خوبها حذف شد
بی معرفت ما رو تنها گذاشت
بهتر یه نون خور کمتر !
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، LORDAmiroo ، copol
(2017-02-27 ساعت 21:30)nazerghaderi نوشته:  سلام دوستان
یه سوال دارم
من با خانمم ثبت نام کردم
بچه هم نداریم
الان میخوایم اقدام بکنیم برای بارداری
اگر موقع نتایج خانمم باردار باشه با توجه به اینکه موقع ثبت نام دو نفر بودیم آیا مسئله ساز میشه؟
ممکنه قبول بشیم به این دلیل درخواستمون رد بشه؟

دوستان لطف بکنن راهنماییمون بکنند
اینقد دیر پستمون تایید شد که دیگه کسی نمیبیندش تا جواب بده
مدیرهای عزیز لطف بکنند حداقل این یکی رو کمی زودتر تایید بکنن بلکه دوستان ببینند و جواب بدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
من ربات نیستم جریان ده پست چی هستش میشه به من رتبه بدید لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
جقدر مونذه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
(2017-03-01 ساعت 02:09)LORDAmiroo نوشته:  
میدونی چرا ؟ چون ۲۴-۲۰=۴

تورم فقط زمانی مهمه که اون پول توی ایران بدست بیاد و قرار باشه تو خود ایران خرج بشه ولی وقتی قراره پول تو آمریکا بدست بیاد(وام) و تو ایران نگه داری بشه(سپرده) و سودش رو تو ایران بگیره(سود سپرده) و بعد دوباره به دلار تبدیل و در آمریکا خرج بشه(سرمایه گذاری) دیگه تورم معنی ای پیدا نمیکنه.
من فقط شک دارم که اشخاص حقیقی هم به سادگی مثل اشخاص حقوقی میتونن این کار رو بکنن یا نه  Cool

حالا فرض کن پارسال ۳۵۰۰ سپرده ۲۴ درصد کردیم امسال دلار تا ۴۰۰۰ تومن رفت بعد الان فکر کنم ۳۸۰۰
پس تورم رو قیمت دلار هم تاثیر میزاره قیمت واقعی الان ۴۰۰۰ تومن منتها روحانی نمیخاد با دلار ۴۰۰۰ تومن بره پس صبر کن بعد انتخابات دوباره حباب میپوکه‌ .
اون ک گفتی شرکت ها این کار میکنند مال موقعی بود که دلار ۱۰۰۰ تومن . اون موقع دولت جورشو میکشید اما الان دیگه جورشو ماها بکشیم ....
دیگه‌مثل اون موقع ها نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-01 ساعت 16:45)redbull نوشته:  
(2017-03-01 ساعت 02:09)LORDAmiroo نوشته:  
میدونی چرا ؟ چون ۲۴-۲۰=۴

من فقط شک دارم که اشخاص حقیقی هم به سادگی مثل اشخاص حقوقی میتونن این کار رو بکنن یا نه  Cool

حالا فرض کن پارسال ۳۵۰۰ سپرده ۲۴ درصد کردیم امسال دلار تا ۴۰۰۰ تومن رفت بعد الان فکر کنم ۳۸۰۰
پس تورم رو قیمت دلار هم تاثیر میزاره قیمت واقعی الان ۴۰۰۰ تومن منتها روحانی نمیخاد با  دلار ۴۰۰۰ تومن بره پس صبر کن بعد انتخابات دوباره حباب میپوکه‌ .
اون ک گفتی شرکت ها این کار میکنند مال موقعی بود که دلار ۱۰۰۰ تومن . اون موقع دولت جورشو میکشید اما الان دیگه جورشو ماها بکشیم ....

ما که به تومن سپرده نمیکنیم به دلار میکنیم مثلا 1000 دلار میدی بانک ملت حساب ارزی باز میکنی دوره یک ماه سه ماه شیش ماه یا یک ساله انتخاب میکنی بعد اون مدت میای اصل پول 1000 دلار با سودش میگیری فقط زیر 1000 دلار نمیتونی حساب باز کنی سودش هم کمتر از تومن مثلا یک میلیون بزاری با سود 24 درصد این 15% به دلار و اگه قبل از تموم شدن دوره پول بخوای بگیری سود بهت نمیدند فقط اصل پول میدند
NYC or LA?

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: LORDAmiroo
(2017-03-01 ساعت 17:29)Reza2018 نوشته:  
(2017-03-01 ساعت 16:45)redbull نوشته:  
(2017-03-01 ساعت 02:09)LORDAmiroo نوشته:  این نظری که رضا جان دادن رو خیلی از شرکت های بزرگ الان دارن پیاده میکنن.

پس تورم رو قیمت دلار هم تاثیر میزاره قیمت واقعی الان ۴۰۰۰ تومن منتها روحانی نمیخاد با  دلار ۴۰۰۰ تومن بره پس صبر کن بعد انتخابات دوباره حباب میپوکه‌ .

ما که به تومن سپرده نمیکنیم به دلار میکنیم مثلا 1000 دلار میدی بانک ملت حساب ارزی باز میکنی دوره یک ماه سه ماه شیش ماه یا یک ساله انتخاب میکنی بعد اون مدت میای اصل پول 1000 دلار با سودش میگیری فقط  زیر 1000 دلار نمیتونی حساب باز کنی سودش هم کمتر از تومن مثلا یک میلیون بزاری با سود 24 درصد این 15% به دلار و اگه قبل از تموم شدن دوره پول بخوای بگیری سود بهت نمیدند فقط اصل پول میدند

فقط 1 درصد
و فقط 1 درصد احتمال بدین که به خاطر یه اتفاق خیلی خیلی کوچولو و بی ارزش بانک نتونه از پس تعهد ارزیش بر بیاد و موقع تسویه حساب نتونه مبلغ ارزی شما رو پرداخت کنه.
اونوقت فقط و فقط به شما پیشنهاد پرداخت معادل ریالی سپرده ارزیتون رو می ده و شما چاره ای جز پذیرش ندارید
نکته درد آور قضیه هم اینجاست که هیچ وقت بانک نمی آد به شما معادل ریالی ارزتون رو به نرخ آزاد محاسبه و پرداخت کنه
بلکه می آد و بر اساس نرخ ارز مرجع یا نرخ ارز مداخله ای یا هر نرخ مزخرف دیگری به غیر از نرخ ازاد محاسبه و پرداخت میکنه و شما هم مجددا مجبورید که قبول کنید
تازه مالیات هم ازتون کم میشه و در نهایت اسمتون و مشخصاتتون و ....مستقیم میره تو سیستم ردگیری و رصد پولشوئی و...

پول ترسوئه
مثل من Cool
جای امن ببرش ولو به جای 15 درصد 7 درصد بهت بدن
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، LORDAmiroo ، copol ، redbull ، dv2017
(2017-03-01 ساعت 18:06)Phoenix7 نوشته:  
(2017-03-01 ساعت 17:29)Reza2018 نوشته:  
(2017-03-01 ساعت 16:45)redbull نوشته:  حالا فرض کن پارسال ۳۵۰۰ سپرده ۲۴ درصد کردیم امسال دلار تا ۴۰۰۰ تومن رفت بعد الان فکر کنم ۳۸۰۰

ما که به تومن سپرده نمیکنیم به دلار میکنیم مثلا 1000 دلار میدی بانک ملت حساب ارزی باز میکنی دوره یک ماه سه ماه شیش ماه یا یک ساله انتخاب میکنی بعد اون مدت میای اصل پول 1000 دلار با سودش میگیری فقط  زیر 1000 دلار نمیتونی حساب باز کنی سودش هم کمتر از تومن مثلا یک میلیون بزاری با سود 24 درصد این 15% به دلار و اگه قبل از تموم شدن دوره پول بخوای بگیری سود بهت نمیدند فقط اصل پول میدند

فقط 1 درصد
و فقط 1 درصد احتمال بدین که به خاطر یه اتفاق خیلی خیلی  کوچولو و بی ارزش بانک نتونه از پس تعهد ارزیش بر بیاد و موقع تسویه حساب نتونه مبلغ ارزی شما رو پرداخت کنه.
اونوقت فقط و فقط به شما پیشنهاد پرداخت  معادل ریالی سپرده ارزیتون  رو می ده و شما چاره ای جز پذیرش ندارید
نکته درد آور قضیه هم اینجاست که هیچ وقت بانک نمی آد به شما معادل ریالی ارزتون رو به نرخ آزاد محاسبه و پرداخت کنه
بلکه می آد و بر اساس نرخ ارز مرجع یا نرخ ارز مداخله ای یا  هر نرخ مزخرف دیگری  به غیر از نرخ ازاد محاسبه و پرداخت میکنه و شما هم مجددا مجبورید که قبول کنید
تازه مالیات هم ازتون کم میشه و در نهایت اسمتون و مشخصاتتون و ....مستقیم میره تو سیستم ردگیری و رصد پولشوئی و...

پول ترسوئه
مثل من  Cool
جای امن ببرش ولو به جای 15 درصد 7 درصد بهت بدن

این تفکر هم قابل تامله ولی مسئله اینجاست که بانک های دولتی مثل ملت، ملی و غیره سال هاست که دارن از پس تعهداتشون بر میان.
منظورم اینه که بانکی که در دوره فلاکت بار مموتی(یاد و خاطرش گرامی باد) Big Grin از پس تعهداتش بر اومده فک نمیکنم در دوره پسابرجام نتونه 1 میلیون دلار پول ماکه اتفاقا واسه بانک پولی نیس رو پس بده. فکر نمیکنم تا زمانی که آدم تو بانک های پدر مادر دار سپرده گذاری های سبک اینطوری انجام بده(دوستان واقعا تو دنیای امروز 1 میل سبک به حساب میاد) جای نگرانی ای برای برگشت پول یا سودش وجود داشته باشه. Cool
Starts in 2000
&
.
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، copol ، Phoenix7 ، alirezanz ، dv2017
خب دوستان من امروز یکم وقتم آزاد بود تصمیم گرفتم یکم تحقیق کنم ببینم واقعا اگر کسی بخواد اینطوری از اونور وام بگیره و بیاد اینجا سپرده گذاری کنه سود میکنه یا نه؟!
خب به نظرم اول باید مشخص کنیم که چه مقدار وام از آمریکا خواهیم داشت. من واسه این مقدار 1 میلیون دلار رو در نظر گرفتم. با توجه به این که فعلا نمیخوام به شرایط گرفتن وام در آمریکا بپردازم، مستقیم میرم سراغ نحوه ی سپرده گذاری در ایران.
اگر ما بخوایم این پول رو در ایران به صورت دلاری سپرده گذاری کنیم با توجه به نرخ سود سپرده های ارزی بانک های دولتی در حال حاضر، متوسط نرخ سود سالیانه 4 % هست که برای این مقدار سرمایه، سالی 40.000 دلار سود به ما میده. در نگاه اول به نظر میاد که سود آنچنان که انتظارش رو داشتیم زیاد نیست، پس من تصمیم گرفتم بررسی کنم که اگر ما پولمون رو به ریال تبدیل کنیم چقدر سود یا ضرر میکنیم؟!
خب ما ابتدا باید ببینیم که برای مثال اگر بخوایم 1 سال سپرده گذاری کنیم قیمت دلار توی این یک سال چه تغییراتی ممکنه داشته باشه؟
به نمودار زیر دقت کنید:

[عکس: dkfd_dollar.jpg]

این نمودار نشان دهنده ی نوسانات قیمت دلار از دقیقا یک سال پیش تا امروزه که با توجه به تمام اتفاقات بین المللی(برگزیت، برجام، انتخاب ترامپ و...) اندازه گیری شده. با توجه به نمودار بالا میفهمیم که دلار دقیقا نسبت به بازه زمانی مشابه در سال پیش، 330 تومان افزایش قیمت داشته.
خب تا اینجا افزایش حدودی قیمت دلار دستمون اومده.
حالا میخوام به بانک مورد نظر در ایران بپردازم. با توجه به مصوبات دولت حداکثر سود سپرده های جاری در بانک های دولتی 18% در حال حاضر تخمین زده میشه. اما من با توجه به اینکه خودم بیش از یک ساله که در صندوق سرمایه گذاری بانک آینده حساب دارم و اون برای سپرده های یکساله 24 % سود میده، من سود رو 24 % در بهترین حالت در نظر میگیرم.
اگر ما با نرخ کنونی دلار یعنی 3814 تومان بخوایم این یک میلیون دلار رو به پول مملکت تبدیل کنیم در نهایت سرمایه ما به تومان حدود
3.814.000.000 تومان خواهد بود. این پول رو اگر در صندوق سرمایه گذاری بانک آینده با سود 24 % سپرده گذاری کنیم سود سالیانه ای حدود 915.360.000 خواهیم داشت که با یک تقسیم ساده به سود ماهیانه  76.280.000 تومان خواهیم رسید.
خب در نهایت بعد از یکسال پول ما چیزی حدود 4.718.360.000 تومان خواهد بود. همون طور که اول متن گفتم نمیدونم و نمیخوام فعلا به شرایط وام یک میلیون دلاری در آمریکا بپردازم اما من این وام رو وامی با پیش پرداخت 60 ماهه در نظر میگیرم. در این صورت ما باید ماهانه مبلغی حدود 16.666 دلار به بانک آمریکاییمون بپردازیم.اگر نرخ برابری دلار رو در ماه های اولیه پیش پرداخت همون 3814 در نظر بگیریم و با توجه به سود ماهیانه 76.280.000 تومان از سپرده بانک آینده به مبلغ ماهیانه 20.000 دلار میرسیم که با کم کردن قسط های وام بانک آمریکایی چیزی حدود 3.334 دلار سود خالص خواهیم داشت که در جیبمون باقی میمونه. اما با توجه به روند رو به رشد قیمت دلار و نمودار بالا اگر در ماه های آخر پیش پرداخت قیمت هر دلار رو حدود 4.144 تومان در نظر بگیریم و با توجه به سود ماهیانه 76.280.000 تومان از سپرده بانک آینده به مبلغ ماهیانه 18.407 دلار میرسیم که با کم کردن قسط های وام بانک آمریکایی چیزی حدود 1.741 دلار سود خالص خواهیم داشت که در جیبمون میمونه.
از همه ی اینها بگذریم اگر پیش بینی ها درست در نیان و حتی قیمت دلار به چیزی حدود 4.500 تومان هم برسه و با توجه به سود ماهیانه 76.280.000 تومان از سپرده بانک آینده به مبلغ ماهیانه 16.951 دلار در ماه میرسیم که با کم کردن قسط بانک آمریکایی باز هم 285 دلار ته جیبمون میمونه که این هم سود خالص خواهد بود! Cool   Big Grin
در نهایت به نظر من این کار برای اینکه در نهایت هم پول خوبی به جیب زده (یک میلیون دلار) و  هم حتی حقوق ماهیانه ای برای خودمون جور کرده باشیم کار مفیدی خواهد بود اما باید تمام ریسک های این کار هم پذیرا باشیم Shy
امیدوارم محاسباتم درست باشن و شما هم از این مطلب لذت برده باشید Cool Big Grin
Starts in 2000
&
.
2024 ?
زندس HOPE انسان با
  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Phoenix7 ، alirezanz ، dv2017
(2017-03-01 ساعت 19:19)LORDAmiroo نوشته:  خب دوستان من امروز یکم وقتم آزاد بود تصمیم گرفتم یکم تحقیق کنم ببینم واقعا اگر کسی بخواد اینطوری از اونور وام بگیره و بیاد اینجا سپرده گذاری کنه سود میکنه یا نه؟!
خب به نظرم اول باید مشخص کنیم که چه مقدار وام از آمریکا خواهیم داشت. من واسه این مقدار 1 میلیون دلار رو در نظر گرفتم. با توجه به این که فعلا نمیخوام به شرایط گرفتن وام در آمریکا بپردازم، مستقیم میرم سراغ نحوه ی سپرده گذاری در ایران.
اگر ما بخوایم این پول رو در ایران به صورت دلاری سپرده گذاری کنیم با توجه به نرخ سود سپرده های ارزی بانک های دولتی در حال حاضر، متوسط نرخ سود سالیانه 4 % هست که برای این مقدار سرمایه، سالی 40.000 دلار سود به ما میده. در نگاه اول به نظر میاد که سود آنچنان که انتظارش رو داشتیم زیاد نیست، پس من تصمیم گرفتم بررسی کنم که اگر ما پولمون رو به ریال تبدیل کنیم چقدر سود یا ضرر میکنیم؟!
خب ما ابتدا باید ببینیم که برای مثال اگر بخوایم 1 سال سپرده گذاری کنیم قیمت دلار توی این یک سال چه تغییراتی ممکنه داشته باشه؟
به نمودار زیر دقت کنید:

این نمودار نشان دهنده ی نوسانات قیمت دلار از دقیقا یک سال پیش تا امروزه که با توجه به تمام اتفاقات بین المللی(برگزیت، برجام، انتخاب ترامپ و...) اندازه گیری شده. با توجه به نمودار بالا میفهمیم که دلار دقیقا نسبت به بازه زمانی مشابه در سال پیش، 330 تومان افزایش قیمت داشته.
حالا میخوام به بانک مورد نظر در ایران بپردازم. با توجه به مصوبات دولت حداکثر سود سپرده های جاری در بانک های دولتی 18% در حال حاضر تخمین زده میشه. اما من با توجه به اینکه خودم بیش از یک ساله که در صندوق سرمایه گذاری بانک آینده حساب دارم و اون برای سپرده های یکساله 24 % سود میده، من سود رو 24 % در بهترین حالت در نظر میگیرم.
اگر ما با نرخ کنونی دلار یعنی 3814 تومان بخوایم این یک میلیون دلار رو به پول مملکت تبدیل کنیم در نهایت سرمایه ما به تومان حدود
3.814.000.000 تومان خواهد بود. این پول رو اگر در صندوق سرمایه گذاری بانک آینده با سود 24 % سپرده گذاری کنیم سود سالیانه ای حدود 915.360.000 خواهیم داشت که با یک تقسیم ساده به سود ماهیانه  76.280.000 تومان خواهیم رسید.
خب در نهایت بعد از یکسال پول ما چیزی حدود 4.718.360.000 تومان خواهد بود. همون طور که اول متن گفتم نمیدونم و نمیخوام فعلا به شرایط وام یک میلیون دلاری در آمریکا بپردازم اما من این وام رو وامی با پیش پرداخت 60 ماهه در نظر میگیرم. در این صورت ما باید ماهانه مبلغی حدود 16.666 دلار به بانک آمریکاییمون بپردازیم.اگر نرخ برابری دلار رو در ماه های اولیه پیش پرداخت همون 3814 در نظر بگیریم و با توجه به سود ماهیانه 76.280.000 تومان از سپرده بانک آینده به مبلغ ماهیانه 20.000 دلار میرسیم که با کم کردن قسط های وام بانک آمریکایی چیزی حدود 3.334 دلار سود خالص خواهیم داشت که در جیبمون باقی میمونه. اما با توجه به روند رو به رشد قیمت دلار و نمودار بالا اگر در ماه های آخر پیش پرداخت قیمت هر دلار رو حدود 4.144 تومان در نظر بگیریم و با توجه به سود ماهیانه 76.280.000 تومان از سپرده بانک آینده به مبلغ ماهیانه 18.407 دلار میرسیم که با کم کردن قسط های وام بانک آمریکایی چیزی حدود 1.741 دلار سود خالص خواهیم داشت که در جیبمون میمونه.
از همه ی اینها بگذریم اگر پیش بینی ها درست در نیان و حتی قیمت دلار به چیزی حدود 4.500 تومان هم برسه و با توجه به سود ماهیانه 76.280.000 تومان از سپرده بانک آینده به مبلغ ماهیانه 16.951 دلار در ماه میرسیم که با کم کردن قسط بانک آمریکایی باز هم 285 دلار ته جیبمون میمونه که این هم سود خالص خواهد بود! Cool   Big Grin
در نهایت به نظر من این کار برای اینکه در نهایت هم پول خوبی به جیب زده و  هم حتی حقوق ماهیانه ای برای خودمون جور کرده باشیم کار مفیدی خواهد بود اما باید تمام ریسک های این کار هم پذیرا باشیم Shy
یک چیزی که خیلی مهم توی سرمایگذاری به تومن این من فرض کنید یک میل گرفتم امروز و قراره ماه بعد اسفند سود بگیرم و تبدیل به تومن امروز و میشه 3 میلیارد 814 میلیون و ماه اول 76میلیون معال20 هزار دلار سود میدیم 16 هزار دلار قص میدیم ماه بعد دلار یهو میشه 4000 تومن ما باز 76 میل تومن در میارم ولی چون دلار شده چهار تومن معادلش به دلار میشه 19 هزار دلار و همین جور  هر ماه معادل دلاریش کمتر میشه و بعد دو سال صددرصد با توجه به تورم که دوسال بعد احتمالا دلار میشه 5 هزار تومن هر ماه با ضرضر روبه رو میشیم و اونموقع حتی اگر اصل پول 3 میلیارد 814 میلیون در بیارم از بانک 800 هزار دلارهم نمیشه و ما بانک یک بدهی گنده داریم بهترین کاره استفاده از حساب های  ارزی و تسحیلاتش برای افراد مقیم یو اس هستش چون که بانک های ایران دلار کم دارند و شدیدا به دلار نیاز دارند و الکیم نیست نرخ بهره تو ایران دوم تو جهان فقط یک کشور تو افریقا بهره اش از ما بالاتره
نرخ سود بین بانک ها برای حساب ارزی بین 4 تا 8 درصد متغیره که کمترین مال پارسیان و اکثرا بین 5 تا7 درصد سود میدند و اگر بالای 12 میلیون دلار سپرده کنی بیشتر از 7 درصد سود میدند و نرخ بهره وام های امریکایی تا همین شیش ماه پیش بدلیل رکود 1/ درصد در سال بوده ولی امسال به 75/رسیده و تا اخر سال 2018 به 3 درصد میرسه  Sad ولی اگه یکی یک سال پیش وام با بهره 1/ درصد میگرفت یعنی سالی باید هزارتا بده  و سالی 60هزارتا در می اورد و تا ده سال براش نرخ بهره وام عوض نمیشد دیگه بعدشم خدا بزرگه میومد اصل پول از بانک در می اورد پس میداد و کسانی که اینکار انجام میدند نمیاند مثلا 40000 وام بدند تا بدهیشون به بانک کم بشه میاند 1000 تا میدند تا بدهیشون رشد نکنه مثلا بهره 1/درصد باشه بعد. یک سال بعد بدهی میشه یک میل و هزارتا بعدش هزارتا پس میدی تا  دوباره یک میل بشه  بعد ده سال اصل پول در میارند از بانک ایران میاند پس میدند و هر زمانی نرخ بهره ایران و امریکا برابر شد دیگه وذ نبود توش یک میل از بانک ایران درمیاری به بانک امریکایی پس میدی لازم هم نیست اول کار یک میل بگیری 1000 تا میگری بسه سود موند تهش مثلا x دلار اینطوری میفهمی سال بعد یک میل وام  بگیری برا سال بعد 1000برابر xدلار میمونه برات و مثلا نحوه ثروت مند شدند مو قشنگ خونده باشین دلیلش وام های کم بهره بوده الان مو قشنگ 650 میل بده کاره به بانک
NYC or LA?

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017
(2017-03-01 ساعت 19:19)LORDAmiroo نوشته:  خب دوستان من امروز یکم وقتم آزاد بود تصمیم گرفتم یکم تحقیق کنم ببینم واقعا اگر کسی بخواد اینطوری از اونور وام بگیره و بیاد اینجا سپرده گذاری کنه سود میکنه یا نه؟!
به نمودار زیر دقت کنید:

در نهایت به نظر من این کار برای اینکه در نهایت هم پول خوبی به جیب زده (یک میلیون دلار) و  هم حتی حقوق ماهیانه ای برای خودمون جور کرده باشیم کار مفیدی خواهد بود اما باید تمام ریسک های این کار هم پذیرا باشیم Shy

در شرایط با ثبات این محاسبات شما رو میشه قبول کرد ولی من معتقدم که همیشه باید نیم نگاهی هم به تحولات اینده کرد
همین امروز گزارشی توی بعضی رسانه ها منعکس شد که وضعیت بانکها رو کلا بحرانی اعلام کرده
همگی دیدیم که با باز شدن نماد بانکهای خصولتی ملت و صادرات چه بر سر شاخص بورس و سهامدارنشون اومد.همین الان بانک صادرات تعهد پرداخت سپرده های یکی از موسسات ورشکسته رو داره
شماوقتی تراز بانکها و میزان مطالبات معوقه بانکها و میزان وحشتناک نقدینگی موجود رو در نظر بگیرید مطمئن باشید که یه سر بحران وصله به سیستم بانکی به همین خاطر با لحاظ تمام ریسکهای موجود اعتماد به سیستم بانکی در شرایط پیش رو کمی دور از منطق هست.
در مورد بانکهائی هم که اسم بردید این نکته رو عرض کنم فرقی نمیکنه چه بانکی باشه .وقتی نهاد مرجع که همون بانک مرکزی هست تو شرایط خاص دستور صیانت از منابع ارزی رو صادر کنه دیگه محاله دست سپرده گذار ارزی بانکها ،ارز تحویل بدن پس همون پرداخت معادل ریالی رو در پیش میگیرن چون مشکلی تو پرداخت معادل ریالی نیست چرا؟ چون چاپ پول بدون پشتیوانه جسارت و دل شیر میخواد که اینها ثایت کردن تو این زمینه پدر پسر شجاعند !
من خودم اگه یه همچین پولی دستم بود ترجیح اول و دوم و سومم بانک نبود و سعی میکردم این پول رو به هیچ عنوان وارد سیستمهای پر ریسک بانکی نکنم .مثلا ترجیهم این بود که با این پول از نوسانات ارزی سود گیری کنم .اینطور هم پولم زیر سرم بود هم این که قدرت تبدیل پولم بالا بود (که البته با توجه به اینکه شما در عآمریکا خواهید بود خود همین مساله نیازمنده یه شریک مطمئن خواهد بود)
ترجیح دومم هم خرید یه قطعه زمین مرغوب تو نقاط مرغوب شهر و ساخت چند واحد لوکس و اجاره دادن اون بود(حالا اگه به نرخ خوبی هم فروش میرفت که چه بهتر)
ترجیح سومم هم ....
خلاصه اینکه سرمایه ترسوئه
مثل من Cool
و دنبال جای امن میگرده
مثل من Cool
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: redbull ، Reza2018 ، LORDAmiroo ، copol ، storagemeter ، dv2017

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان