کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
? پزشک ایرانی و خانواده‌اش علیرغم داشتن ویزای قانونی در فرودگاه بوستون آمریکا بازدداشت شدند

?یک پزشک و محقق در زمینه بیماری «سرطان» که به همراه ۳ فرزندش برای بازدید از "بیمارستان کودکان بوستون" و تحقیق در زمینه‌ی بیماری سرطان به آمریکا سفر کرده بود، علیرغم داشتن ویزای قانونی به دلایل نامعلومی بازدداشت شد.
?این پزشک ایرانی که «محسن دهنوی» نام دارد دارای ویزای «کار و بازدید» بود و حکم بازداشت وی تنها ۲ هفته پس از دستور ممنوعیت مهاجرتی ترامپ صادر شده است.
?در این دستور صراحتا بیان شده که این ممنوعیت شامل حال افرادی که درحال حاضر دارای ویزای قانونی هستند نمی‌شود.
?در همین‌حال سخنگوی بیمارستان کودکان بوستون با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که امیدوار است مشکل پیش آمده برای دکتر دهنوی هرچه سریعتر حل شده و وی همراه خانواده‌‌اش بتوانند در آمریکا بمانند.
?در این بیانیه همچنین آمده است که ویزای دکتر دهنوی و خانواده‌‌اش کاملا قانونی بوده و متأسفانه ممکن است آن‌ها به ایران بازگردانده شوند.
?علت این بازگشت از نظر بیمارستان هم بی‌دلیل دانسته شده است/پایگاه خبری استات

@isna94
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، nassiiim ، bhb32 ، farrokh33
(2017-07-11 ساعت 21:27)javadth نوشته:  ? پزشک ایرانی و خانواده‌اش علیرغم داشتن ویزای قانونی در فرودگاه بوستون آمریکا بازدداشت شدند

?یک پزشک و محقق در زمینه بیماری «سرطان» که به همراه ۳ فرزندش برای بازدید از "بیمارستان کودکان بوستون" و تحقیق در زمینه‌ی بیماری سرطان به  آمریکا سفر کرده بود، علیرغم داشتن ویزای قانونی به دلایل نامعلومی بازدداشت شد.
?این پزشک ایرانی که «محسن دهنوی» نام دارد دارای ویزای «کار و بازدید» بود و حکم بازداشت وی تنها ۲ هفته پس از دستور ممنوعیت مهاجرتی ترامپ صادر شده است.
?در این دستور صراحتا بیان شده که این ممنوعیت شامل حال افرادی که درحال حاضر دارای ویزای قانونی هستند نمی‌شود.
?در همین‌حال سخنگوی بیمارستان کودکان بوستون با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که امیدوار است مشکل پیش آمده برای دکتر دهنوی هرچه سریعتر حل شده و وی همراه  خانواده‌‌اش بتوانند در آمریکا بمانند.
?در این بیانیه همچنین آمده است که ویزای دکتر دهنوی و خانواده‌‌اش کاملا قانونی بوده و متأسفانه ممکن است آن‌ها به ایران بازگردانده شوند.
?علت این بازگشت از نظر بیمارستان هم بی‌دلیل دانسته شده است/پایگاه خبری استات

@isna94

درحالت طبیعی مرزبانان میتوانند وقانون این اجازه را به آنان داده که از ورود هرکسی حتی باویزای قانونی جلوگیری کنند
البته به ندرت پیش آمده که از روی لجبازی ویا خوش نیامدن از قیافه کسی این کار رو انجام بدن
دراین حالت ها معمولا از ورود افراد به خاک ا م ر ی کا جلوگیری میکنند واز آنها میخواهند با اولین پرواز به کشورخودشان برگردند
حکم بازداشت ویا زندانی کردن افراد میتواند به دلایل خاص باشد مثلا :
داشتن وسایل ویا مواد غیر قانونی -درگیر شدن با پلیس مرزبانی-ویا موارد دیگر
باید دید که این پزشک ایرانی به چه دلیل بازداشت شده است .اگر مورد خاصی نباشد میتواند باگرفتن وکیل از پلیس مرزبانی شکایت کند واو را به دادگاه بکشاند .باید اطلاعات بیشتری دراین رابطه داشت تا منطقی تر قضاوت کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، zamini1975
ممانعت از ورود یک عضو شناخته‌شده بسیج و همکار سپاه به امریکا

t.me/Taghato_News/5919

شماری از رسانه‌های بین‌المللی و فارسی‌زبان، روز سه‌شنبه (۱۱ جولای-۲۰ تیر) از بازداشت یک «محقق ایرانی سرطان» به همراه همسر و سه فرزند خردسالش، در هنگام ورود به خاک امریکا در فرودگاه «لوگان» شهر بوستون خبر دادند.

تحقیقات "تقاطع" نشان می‌دهد که این فرد به اسم «سید محسن دهنوی»، از اعضای شناخته‌شده‌ی بسیج دانشجویی در سالهای گذشته است و در حال حاضر، معاونت "پژوهشکده شهیدرضایی دانشگاه صنعتی شریف" را بر عهده دارد که این پژوهشکده از سال‌ها قبل در حوزه رادار با نیروی هوایی سپاه پاسداران همکاری می‌کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، آقای دهنوی با ویزای «جی.وان» (J1) و تحت عنوان پژوهشگر دوره پسادکترا در «بیمارستان کودکان بوستون» وابسته به دانشگاه هاروارد به امریکا سفر کرده بود اما ماموران مرزی از ورود وی به خاک این کشور جلوگیری کردند.

«اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده امریکا» دلیل ممانعت از ورود «دهنوی» به خاک این کشور را اطلاعات به-دست-آمده در جریان بازرسی از وی اعلام کرده و گفته که او نتوانسته واجد شرایط بودن خود برای ورود به امریکا را به اثبات برساند.

در این میان، برادر محسن دهنوی به خبرگزاری‌های "فارس" و "مهر" گفته که او صبح چهارشنبه (۱۲ جولای-۲۱ تیر) به وقت بوستون، خاک امریکا را به مقصد قطر ترک می‌کند و از آنجا به ایران باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه برادرش به دلیل «عدم تطابق مدرک اداری و دانشگاهی» اجازه ورود به امریکا را نیافته، ابراز امیدواری کرده که «این مشکل کوچک حل شود و او بتواند به کار تحقیقاتی خود ادامه دهد».

این در حالی است که یافته‌های "تقاطع" نشان می‌دهد که «سید محسن دهنوی» از اعضای شناخته‌شده «بسیج دانشجویی» (بازوی سپاه پاسداران و بسیج در دانشگاه‌ها) بوده و در سال ۱۳۸۶ مسوولیت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف را بر عهده داشته است.

او همچنین در جریان انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۲، رییس ستاد دانشجویی سعید جلیلی بوده و در انتخابات اخیر نیز از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» (جمنا) اعلام حمایت کرده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، bhb32 ، afshin007x ، zamini1975 ، Kami R ، ballmer.kurt ، gozargah ، farrokh33 ، tamoko89
سلام دوستان عزیز
من امروز وارد آمریکا شدم با پرواز ترکیش،ورودم فرودگاه جان اف کندی بود،همه چیز آروم بود خیلی نرم و آروم کارای ورودم انجام شد بدونه حتی یه سوال جواب...فقط پاکت زرد رنگ معروف رو تحویل آفیسر دادم و کارای اداری انجام شد و بهم خوش آمد گفت.به همین راحتی.خواستم دوستان رو درجریان بذارم که روال به شکل بوده.موفق باشید.به امید گرفتن ویزا برای همه دوستان
Category : IR1
Priority Date : 13Nov2014
Embessy : Yerevan
Interveiw : 17May2016
UP : 17,18,19 May_9,10 Nov_17,18 Jan
آپدیت دوخطی : 2017 May 11
clearance & or : May 12
Issued: 26 May
ورود به آمريكا : 2017 JUL 13
دريافت گرين كارت : 2017 AUG 26
سیتیزن شدن : 2022 22 APR
پاسخ
تشکر کنندگان: tamoko89 ، mulan1979 ، bsbali ، samirakn ، bhb32 ، algh90 ، soruosh ، sina454 ، Pegah123 ، farrokh33 ، dv2017 ، خوش لحن ، س.ح
(2017-07-14 ساعت 04:01)Nooshin1361 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من امروز وارد آمریکا شدم با پرواز ترکیش،ورودم فرودگاه جان اف کندی بود،همه چیز آروم بود خیلی نرم و آروم کارای ورودم انجام شد بدونه حتی یه سوال جواب...فقط پاکت زرد رنگ معروف رو تحویل آفیسر دادم و کارای اداری انجام شد و بهم خوش آمد گفت.به همین راحتی.خواستم دوستان رو درجریان بذارم که روال به شکل بوده.موفق باشید.به امید گرفتن ویزا برای همه دوستان
تبریک به شما و آرزوی موفقیت برای شما.
یه سوال؟ به غیر پاکت زرد رنگ چیز دیگه ای هم به مامور فرودگاه دادید؟ مثلا پاکت دوم مدیکال؟ بعد یه سوال دیگه شما دوباره مدیکال تست دادید؟ چون میگن بعد از شش ماه باید دوباره تست مدیکال انجام بشه؟
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، 123a ، Nooshin1361

خدا رو شکر چه اتفاق خوبی Smile
ممنون از بابت خبر دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Nooshin1361
(2017-07-13 ساعت 15:33)gozargah نوشته:  
(2017-07-12 ساعت 13:17)sina454 نوشته:  
(2017-07-12 ساعت 12:10)Eyelash نوشته:  ممانعت از ورود یک عضو شناخته‌شده بسیج و همکار سپاه به آمریکا

t.me/Taghato_News/5919

شماری از رسانه‌های بین‌المللی و فارسی‌زبان، روز سه‌شنبه (۱۱ جولای-۲۰ تیر) از بازداشت یک «محقق ایرانی سرطان» به همراه همسر و سه فرزند خردسالش، در هنگام ورود به خاک آمریکا در فرودگاه «لوگان» شهر بوستون خبر دادند.

تحقیقات "تقاطع" نشان می‌دهد که این فرد به اسم «سید محسن دهنوی»، از اعضای شناخته‌شده‌ی بسیج دانشجویی در سالهای گذشته است و در حال حاضر، معاونت "پژوهشکده شهیدرضایی دانشگاه صنعتی شریف" را بر عهده دارد که این پژوهشکده از سال‌ها قبل در حوزه رادار با نیروی هوایی سپاه پاسداران همکاری می‌کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، آقای دهنوی با ویزای «جی.وان» (J1) و تحت عنوان پژوهشگر دوره پسادکترا در «بیمارستان کودکان بوستون» وابسته به دانشگاه هاروارد به آمریکا سفر کرده بود اما ماموران مرزی از ورود وی به خاک این کشور جلوگیری کردند.

«اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده آمریکا» دلیل ممانعت از ورود «دهنوی» به خاک این کشور را اطلاعات به-دست-آمده در جریان بازرسی از وی اعلام کرده و گفته که او نتوانسته واجد شرایط بودن خود برای ورود به آمریکا را به اثبات برساند.

در این میان، برادر محسن دهنوی به خبرگزاری‌های "فارس" و "مهر" گفته که او صبح چهارشنبه (۱۲ جولای-۲۱ تیر) به وقت بوستون، خاک آمریکا را به مقصد قطر ترک می‌کند و از آنجا به ایران باز می‌گردد.

وی با بیان اینکه برادرش به دلیل «عدم تطابق مدرک اداری و دانشگاهی» اجازه ورود به آمریکا را نیافته، ابراز امیدواری کرده که «این مشکل کوچک حل شود و او بتواند به کار تحقیقاتی خود ادامه دهد».

این در حالی است که یافته‌های "تقاطع" نشان می‌دهد که «سید محسن دهنوی» از اعضای شناخته‌شده «بسیج دانشجویی» (بازوی سپاه پاسداران و بسیج در دانشگاه‌ها) بوده و در سال ۱۳۸۶ مسوولیت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف را بر عهده داشته است.

او همچنین در جریان انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در سال ۱۳۹۲، رییس ستاد دانشجویی سعید جلیلی بوده و در انتخابات اخیر نیز از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» (جمنا) اعلام حمایت کرده است.

پس همچین هم  بی دلیل نبوده
جالبه که سفارت روی چه حسابی به این آدم! ویزا داده. طرف پرچم آمریکا را آتش می زده بعد با زن و بچه می خواهد بره تو همان کشوری که پرچمش را آتش زده زندگی کنه و نان و آب آنها را بخورد! آمریکا فقط برای مردم عادی سرزمین شیطان است و برای خودشان سرزمین رویاها. تنها کار مثبت دولت ترامپ در این چندماه همین کار بود.امیدوارم آغازی باشد برای جداسازی مردم با عوامل حکومت.

آخرش هم معلوم نمی شه چرا این برادرا اصرار دارن برن شیطان بزرگ و نمیرن کشور دوست وبرادر روسیه!
‎ANK2010XXXXXX‎
نوع ویزا: F4
اولین اقدام:  ‎APR 2004‎
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت ‎ ‎JAN 2016‎ ‎:NVC‎ ‎Welcome letter‎‎
تاریخ تکمیل فرم ‎    AUG 2016 : DS-260  ‎
نامه کامپلیت: ‎DEC 2016‎ ‎
تاریخ کارنت شدن: ‎MAR 2017‎
تاریخ مصاحبه: MAY 2017
فرم 5535: OCT 2018
ایمیل ویور: OCT 2018
شغل: غیردولتی
سربازی: نیروی انتظامی ، درجه سرباز
تحصیلات: فوق لیسانس
نتیجه: AP
تاریخ کلیرینس ‎: -‎ ‎...‎ ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، tamoko89
(2017-07-14 ساعت 14:55)mosa10dei نوشته:  
(2017-07-13 ساعت 15:33)gozargah نوشته:  [quote='sina454' pid='762191' dateline='1499849258']

پس همچین هم  بی دلیل نبوده
جالبه که سفارت روی چه حسابی به این آدم! ویزا داده. طرف پرچم آمریکا را آتش می زده بعد با زن و بچه می خواهد بره تو همان کشوری که پرچمش را آتش زده زندگی کنه و نان و آب آنها را بخورد! آمریکا فقط برای مردم عادی سرزمین شیطان است و برای خودشان سرزمین رویاها. تنها کار مثبت دولت ترامپ در این چندماه همین کار بود.امیدوارم آغازی باشد برای جداسازی مردم با عوامل حکومت.

آخرش هم معلوم نمی شه چرا این برادرا اصرار دارن برن شیطان بزرگ و نمیرن کشور دوست وبرادر رو

شاید پرچمشون ضد حریقه
پاسخ
تشکر کنندگان: tamoko89
(2017-07-14 ساعت 15:41)sina454 نوشته:  
(2017-07-14 ساعت 14:55)mosa10dei نوشته:  
(2017-07-13 ساعت 15:33)gozargah نوشته:  
(2017-07-12 ساعت 13:17)sina454 نوشته:  پس همچین هم  بی دلیل نبوده

آخرش هم معلوم نمی شه چرا این برادرا اصرار دارن برن شیطان بزرگ و نمیرن کشور دوست وبرادر رو

شاید پرچمشون ضد حریقه دوستان دلهای شما هم مثل من خنک شده من که نمیدونم برای این هوای دلم از کی باید تشکر کنم دوستانی که اطلاع دارن منو راهنمایی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
رای یک قاضی درباره فرمان مهاجرتی ترامپ: فامیل درجه دو هم می‎‌توانند به آمریکا بیایند
قاضی «دریک واتسون» به دولت دستور داد غیر از پدر، مادر، برادر، خواهر و داماد و عروسی، فرمان اجرایی دولت نباید شامل پدر و مادر بزرگ، نوه ها، داماد، عروس، خواهر زن، برادرزن، عمو، عمه، خاله و دایی و فرزندان آنها شود.

امیدوارم که واسه دسته ی دیگزی از دوستان هم کاربرد داشته باشه Wink
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، farrokh33 ، mulan1979 ، bhb32 ، kits
(2017-07-14 ساعت 05:55)tamoko89 نوشته:  
تبریک به شما و آرزوی موفقیت برای شما.
یه سوال؟ به غیر پاکت زرد رنگ چیز دیگه ای هم به مامور فرودگاه دادید؟ مثلا پاکت دوم مدیکال؟ بعد یه سوال دیگه شما دوباره مدیکال تست دادید؟ چون میگن بعد از شش ماه باید دوباره تست مدیکال انجام بشه؟

ممنون از تبریکتون دوست عزیز
به غیراز پاکت زرد رنگ چیزه دیگه ای نخواستن،بله من مدیکال مجدد داده بودم چون شش ماه ازش گذشته بود.مدیکال رو لحظه ورود نخواستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: Pegah123 ، farrokh33 ، mulan1979 ، bhb32 ، tamoko89 ، siavashasg
(2017-07-14 ساعت 11:41)moonwalk نوشته:  

خدا رو شکر چه اتفاق خوبی  Smile
ممنون از بابت خبر دوست عزیز

سپاسگذارم دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: Pegah123 ، farrokh33 ، bhb32 ، moonwalk
سلام دوستان
در ماه گذشته تا حالا ویزای یکضرب اقایون گرفتن؟ اگر اره کدام سفارت ؟
f2a
pd: 10 sep 2015
اپروو: 13.1 2016
ارسال مدارک:  sep   2016
کامپلیت :45 روز بعد
نامه مصاحبه: منتظر
مکان مصاحبه : ایروان
تاریخ مصاحبه:
سربازی : معافیت
نتیجه : به امید خدا یکضرب

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان مثل اینکه اخیرا فامیل های درجه دو هم اضافه شده درسته؟ بعد سوال اصلی ام این هست که چه کسی باید نشون بده فامیل داره؟ درخواست کننده اصلی؟ اگر فقط همراه فامیل درجه ۱ یا ۲ داشته باشه قبول می کنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
خب دوستان قانون فامیل درجه 1 را تغییراتی دادند و دایی و عمه و خاله و عموزاده و خاله زاده و غیره هم به لیست قانون ترامپ اضافه شد...
نکته ایی که وجود دارد اینه که من که متقاضی اصلی هستم خویشاوند ندارم ولی همسرم که همراه من هست دوتا دایی و دایی زاده سیتیزن دارن که 40 ساله اونجان... حال این ارتباط فامیلیه مارو حساب میکنن یا خیر؟؟ منظورم اینه که حتما باید فامیل درجه 1 را متقاضی اصلی داشته باشد یا فرقی نداره؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان