کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
دولت ترامپ کسب شهروندی آمریکا برای «مهاجران قانونی» را محدود می کند.

به گزارش شبکه خبری «ان بی سی»، حقوقدانان و فعالان حامی مهاجران می گویند این تصمیم بر میلیون ها نفری که در انتظار کسب تابعیت آمریکا هستند، اثر گذار خواهد بود.

بر اساس این گزارش چهار منبع مطلع می گویند، دولت ترامپ در نظر دارد با طرح پیشنهادی در هفته های آینده، کسب شهروندی آمریکا و «گرین کارت» برای مهاجران قانونی و کسانی را که از برنامه رفاه عمومی یا بیمه بهداشتی (اوباماکر) استفاده کرده اند، دشوارتر سازد.

چهار منبع آگاه در گفتگو با شبکه خبری «ان بی سی» گفته اند این اقدام دولت به تصویب کنگره نیازی ندارد.

به گفته این منابع، «استیون میلر» مشاور ارشد کاخ سفید، با ارائه این برنامه در نظر دارد از شمار کسانی که می توانند گرین کارت بگیرند یا به شهروندی آمریکا در آیند، بکاهد.

با آنکه جزئیات این برنامه هنوز مشخص نشده است، گفته می شود بر اساس آن، کسانی که خود یا اعضای خانواده شان از اوباماکر، بیمه بهداشتی کودکان، کوپن های غذا، و سایر مزایای دولتی استفاده کرده اند، نمی توانند گرین کارت بگیرند یا شهروند آمریکا بشوند.

به گفته وکلای مهاجرت، این برنامه که بزرگترین تغییر طی چند دهه را در قانون مهاجرتی آمریکا می دهد، بر وضعیت نزدیک به ۲۰ میلیون نفر تاثیرگذار خواهد بود. نسخه ای از برنامه پیش از انتشار، برای تصویب به «اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید» فرستاده شده است.

یک سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته است دولت خود را به اجرای قوانین جاری مهاجرتی موظف می داند تا در ارتباط با حمایت از مالیات دهنده آمریکایی، اطمینان حاصل کند خارجیانی که قصد ورود به آمریکا را دارند خود قادر به تامین زندگی خویش هستند.

تا سال مالی ۲۰۱۶ آخرین سال مالی در کنترل دولت اوباما یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گرین کارت گرفتند و ۷۵۳۰۶۰ نفر نیز شهروند آمریکا شدند.

دولت ترامپ در نظر دارد گیرندگان گرین کارت را تا ۲۰ در صد کاهش دهد و از شمار کسانی که شهروند آمریکا می شوند ۱۰ درصد بکاهد.

رزمری جنکز، یکی از مدیران نهاد «نامبرز یو اس ای» که برای محدود شدن آمار مهاجران در آمریکا فعالیت می کند، می گوید به موجب قانون جدید درخواست های اعطای گرین کارت و کسب شهروندی آمریکا با دقت بیشتری بررسی خواهد شد.

چهار وکیل مهاجرتی در ماساچوست، ویرجینیا، تنسی و کالیفرنیا به ان بی سی گفته اند که شاهد آن بوده اند که درخواست های تعداد بیشتری از موکلانشان برای شهروندی آمریکا رد شده است.

مایکل بارس سخنگوی اداره مهاجرت می گوید دولت، یکایک درخواست های شهروندی و گرین کارت را با دقت، و منصفانه بررسی خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ از زمان روی کار آمدن سیاست های سختگیرانه ای در قبال پذیرش مهاجران و پناهندگان داشته است. رئیس جمهوری آمریکا می گوید امنیت شهروندان آمریکا اولویت اوست. او بارها از نظام مهاجرتی زنجیره ای برای دریافت گرین کارت در آمریکا انتقاد کرده و خواستار اصلاح آن شده است.
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan
[Forwarded from Farsi VOA]
ان بی سی: دولت ترامپ می خواهد کسب شهروندی آمریکا برای مهاجران قانونی را محدود کند

ان بی سی می گوید «استیون میلر» مشاور ارشد کاخ سفید، با ارائه این برنامه در نظر دارد از شمار کسانی که می توانند گرین کارت بگیرند یا به شهروندی آمریکا در آیند، بکاهد.
https://goo.gl/qhoH8L

https://ir.voanews.com/a/trump-citizenship/4517307.html

ان بی سی: دولت ترامپ می خواهد کسب شهروندی آمریکا برای مهاجران قانونی را محدود کند
۱۶ مرداد ۱۳۹۷

اشتراک
مشاهده نظرات (۴)

چاپ

دولت ترامپ کسب شهروندی آمریکا برای «مهاجران قانونی» را محدود می کند.

به گزارش شبکه خبری «ان بی سی»، حقوقدانان و فعالان حامی مهاجران می گویند این تصمیم بر میلیون ها نفری که در انتظار کسب تابعیت آمریکا هستند، اثر گذار خواهد بود.

بر اساس این گزارش چهار منبع مطلع می گویند، دولت ترامپ در نظر دارد با طرح پیشنهادی در هفته های آینده، کسب شهروندی آمریکا و «گرین کارت» برای مهاجران قانونی و کسانی را که از برنامه رفاه عمومی یا بیمه بهداشتی (اوباماکر) استفاده کرده اند، دشوارتر سازد.

چهار منبع آگاه در گفتگو با شبکه خبری «ان بی سی» گفته اند این اقدام دولت به تصویب کنگره نیازی ندارد.

به گفته این منابع، «استیون میلر» مشاور ارشد کاخ سفید، با ارائه این برنامه در نظر دارد از شمار کسانی که می توانند گرین کارت بگیرند یا به شهروندی آمریکا در آیند، بکاهد.

با آنکه جزئیات این برنامه هنوز مشخص نشده است، گفته می شود بر اساس آن، کسانی که خود یا اعضای خانواده شان از اوباماکر، بیمه بهداشتی کودکان، کوپن های غذا، و سایر مزایای دولتی استفاده کرده اند، نمی توانند گرین کارت بگیرند یا شهروند آمریکا بشوند.

به گفته وکلای مهاجرت، این برنامه که بزرگترین تغییر طی چند دهه را در قانون مهاجرتی آمریکا می دهد، بر وضعیت نزدیک به ۲۰ میلیون نفر تاثیرگذار خواهد بود. نسخه ای از برنامه پیش از انتشار، برای تصویب به «اداره مدیریت و بودجه کاخ سفید» فرستاده شده است.

یک سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته است دولت خود را به اجرای قوانین جاری مهاجرتی موظف می داند تا در ارتباط با حمایت از مالیات دهنده آمریکایی، اطمینان حاصل کند خارجیانی که قصد ورود به آمریکا را دارند خود قادر به تامین زندگی خویش هستند.

تا سال مالی ۲۰۱۶ آخرین سال مالی در کنترل دولت اوباما یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گرین کارت گرفتند و ۷۵۳۰۶۰ نفر نیز شهروند آمریکا شدند.

دولت ترامپ در نظر دارد گیرندگان گرین کارت را تا ۲۰ در صد کاهش دهد و از شمار کسانی که شهروند آمریکا می شوند ۱۰ درصد بکاهد.

رزمری جنکز، یکی از مدیران نهاد «نامبرز یو اس ای» که برای محدود شدن آمار مهاجران در آمریکا فعالیت می کند، می گوید به موجب قانون جدید درخواست های اعطای گرین کارت و کسب شهروندی آمریکا با دقت بیشتری بررسی خواهد شد.

چهار وکیل مهاجرتی در ماساچوست، ویرجینیا، تنسی و کالیفرنیا به ان بی سی گفته اند که شاهد آن بوده اند که درخواست های تعداد بیشتری از موکلانشان برای شهروندی آمریکا رد شده است.

مایکل بارس سخنگوی اداره مهاجرت می گوید دولت، یکایک درخواست های شهروندی و گرین کارت را با دقت، و منصفانه بررسی خواهد کرد.

پرزیدنت ترامپ از زمان روی کار آمدن سیاست های سختگیرانه ای در قبال پذیرش مهاجران و پناهندگان داشته است. رئیس جمهوری آمریکا می گوید امنیت شهروندان آمریکا اولویت اوست. او بارها از نظام مهاجرتی زنجیره ای برای دریافت گرین کارت در آمریکا انتقاد کرده و خواستار اصلاح آن شده است.
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان:
🇺🇸 ايرانيان امريكا 🇮🇷, [10.08.18 14:48]
🇺🇸⚖️ گزارش واشنگتن پست در رابطه با طرح دولت آمریکا برای ممانعت از اخذ گرین کارت و شهروندی توسط مهاجرینی که از کمک های دولتی استفاده کرده اند:
*کانال ایرانیان آمریکا*
@persianamericans
منبع👇👇
www.tinyurl.com/usaprsn
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینکه بدون هشدار قانونی رو تغییر بدن منصفانه نیست بیش‌تر مردم کم درآمد امریکا بیمه مدیکل دارن این طیف بزرگی از مهاجران رو در بر میگیره که نمیتونن سیتیزن بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، Follwer
عرض بنده هم همینه .........هیچ ظلمی پایدار نبوده، نیست و نخواهد بود چه در ایران ، چه اینجا یا هرجای دیگه ای از دنیا.....تاریخ این موضوع را هزاران بار سابت کرده حالا بزارین این حضرات هرجور که میخوان بتازونن !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-11 ساعت 09:14)nahid.t نوشته:  اینکه بدون هشدار قانونی رو تغییر بدن منصفانه نیست بیش‌تر مردم کم درآمد آمریکا بیمه مدیکل دارن این طیف بزرگی از مهاجران رو در بر میگیره که نمیتونن سیتیزن بشن

صحبت من جنبه ی مخالفتی نداره !! و در واقع قصد ندارم که خدایی ناکرده کسی رو از این موضوع آزرده خاطر کنم ولی اعطای سیتیزنی یک کشور امری اجباری نیست برای دولت اون کشور و طبعا هم حقی رو برای مقیم آن کشور ایجاد نمیکنه!! مثل قبولی در لاتاری که اولش میگن اعطای ویزا گارانتی نداره اینو نصح صریح قانون هم گفته و بهش در چندین جا اشاره شده. شما درخواست میدین و اونا بررسی میکنن و اگر خواستن و شما هم شرایطش رو داشتید ، خب سیتیزن میشید و اگر نداشته باشید خیر حتی اگر مفید هم بوده باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-15 ساعت 18:16)Spiritual نوشته:  عرض بنده هم همینه .........هیچ ظلمی پایدار نبوده، نیست و نخواهد بود چه در ایران ، چه اینجا یا هرجای دیگه ای از دنیا.....تاریخ این موضوع را هزاران بار سابت کرده حالا بزارین این حضرات هرجور که میخوان بتازونن !
دوست عزیز از شما بعیده که بعد از این همه سال زندگی در آمریکا یک چنین نظری رو داشته باشید !! این ظلم محسوب نمیشه ، این یک تصمیم گیری هستش که از طرف بالاترین مقامات حکومتی یک کشور اتخاذ میشه ! البته نمیدونم شاید هم در آمریکا زندگی نمیکنید و به ایران برگشتید که اون به من مربوط نمیشه. اما خودتون میدونید که هیچ الزامی وجود نداره که یک فرد رو سیتیزن کنن !! حتی اگر شهروند خوبی بوده باشه. سیتیزنی یک درخواست و یا به قول خودشون یک پتیشن محسوب میشه که در اون به راحتی این حق محفوظ شده که بگن آره یا نه !! این نه در مورد حال بلکه در گذشته هم همین بوده منتهی یکی به الزامش گیر داده و دیگران این کار رو نکردن. اینها طبعات سیاستهای کشورهایی هستش که شهروندانشون به آمریکا و یا هر کشور دیگه ای مهاجرت میکنن. در ضمن این محدود به همون هفت کشور هم نمیشه ! وقتی میگن مهاجران ، یعنی اتباع تمام کشورهای دنیا. خیلی از آدمهایی هم که از هند و چین و ویتنام و فرانسه و آلمان و انگلیس اومدن آمریکا هم الان این شرایط رو دارن که سیتیزن نشن
پاسخ
تشکر کنندگان: final destination
حالا من دارم بلند بلند به این فکر میکنم که:

اگر انهایی که برای جریمه نشدن اوباماکر گرفتن قراره جریمه بشن که چرا جلوی جریمه شدنشونو مجبورا گرفتن، اونوخت منی که جریمه شدم که اوباماکر نگرفتم و تازه سیتیزنم هستم، باید تازه جایزه هم بگیرم دیگه، نه؟؟؟؟؟ 🧐🧐🧐🤔🤔🤔
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-15 ساعت 22:32)Follwer نوشته:  
(2018-08-11 ساعت 09:14)nahid.t نوشته:  اینکه بدون هشدار قانونی رو تغییر بدن منصفانه نیست بیش‌تر مردم کم درآمد آمریکا بیمه مدیکل دارن این طیف بزرگی از مهاجران رو در بر میگیره که نمیتونن سیتیزن بشن

صحبت من جنبه ی مخالفتی نداره !! و در واقع قصد ندارم که خدایی ناکرده کسی رو از این موضوع آزرده خاطر کنم  ولی اعطای سیتیزنی یک کشور امری اجباری نیست برای دولت اون کشور و طبعا هم حقی رو برای مقیم آن کشور ایجاد نمیکنه!! مثل قبولی در لاتاری که اولش میگن اعطای ویزا گارانتی نداره اینو نصح صریح قانون هم گفته و بهش در چندین جا اشاره شده. شما درخواست میدین و اونا بررسی میکنن و اگر خواستن و شما هم شرایطش رو داشتید ، خب سیتیزن میشید و اگر نداشته باشید خیر حتی اگر مفید هم بوده باشید.

فرمايشات شما صحيح اعطاي حق سيتي زني اختياري هست ،لاتاري هم همينطور ولي بحث من اينه كه مثل همون لاتاري و يا شروط سيتي زني بايد از قبل إعلام بشه نه اينكه شخصي بدون اطلاع خودشو بيمه كنه بعد يه دفعه إعلام كنن كه چون استفاده كرده سيتيزن نميشه مثل اينكه الان شرط سيتيزني خروج كمتر از ٦ ماه و ٣٠ ماه أقامت هست يا دپيلم براي لاتاري هست بعد از قبولي بگن نه ديپلم قبول نيست حرف من اينكه درستش اينه كه بگن اين شرايط سيتيزني هست هر كي ميخواهد سيتيزن بايد اين شرايطش هست نه يه دفعه براي افرادي كه واجد شرايط هستن رو بدون هيج اطلاعي شرط بزارن البته در نهايت اختيار با اوناست
پاسخ
تشکر کنندگان: Follwer
(2018-08-17 ساعت 19:36)nahid.t نوشته:  
(2018-08-15 ساعت 22:32)Follwer نوشته:  

صحبت من جنبه ی مخالفتی نداره !! و در واقع قصد ندارم که خدایی ناکرده کسی رو از این موضوع آزرده خاطر کنم  ولی اعطای سیتیزنی یک کشور امری اجباری نیست برای دولت اون کشور و طبعا هم حقی رو برای مقیم آن کشور ایجاد نمیکنه!! مثل قبولی در لاتاری که اولش میگن اعطای ویزا گارانتی نداره اینو نصح صریح قانون هم گفته و بهش در چندین جا اشاره شده. شما درخواست میدین و اونا بررسی میکنن و اگر خواستن و شما هم شرایطش رو داشتید ، خب سیتیزن میشید و اگر نداشته باشید خیر حتی اگر مفید هم بوده باشید.

فرمايشات شما صحيح اعطاي حق سيتي زني اختياري هست ،لاتاري هم همينطور ولي بحث من اينه كه مثل همون لاتاري و يا شروط سيتي زني بايد از قبل إعلام بشه نه اينكه شخصي بدون اطلاع خودشو بيمه كنه بعد يه دفعه إعلام كنن كه چون استفاده كرده سيتيزن نميشه مثل اينكه الان شرط سيتيزني خروج كمتر از ٦ ماه و ٣٠ ماه أقامت هست يا دپيلم براي لاتاري هست بعد از قبولي بگن نه ديپلم قبول نيست حرف من اينكه درستش اينه كه بگن اين شرايط سيتيزني هست هر كي ميخواهد سيتيزن  بايد اين شرايطش هست نه يه دفعه براي افرادي كه واجد شرايط هستن رو بدون هيج اطلاعي شرط بزارن البته در نهايت اختيار با اوناست

بله، قطعا فرمایشات شما متین و قابل احترام و پذیرش هستش.
یک نکته ای که باید متذکر شد و یامی عزیز هم به آن اشاره کردند این بود که بیمه ی درمانی اوباما اجباریست و اگر کسی خود را بیمه نکنه دقیقا در زمان تکس ریترن یقه ی ایشون رو میگیرن و کلی جریمه بهش تحمیل میکنن. خب اگر خودش رو بیمه نکنه باید جریمه بشه و اگر اینکار رو بکنه خب یه همچین دستورات از پیش تعریف و تعیین نشده ای ممکنه به آینده ی شخص ضربه بزنه. از جمله همین بحث سیتیزنی. اما در نهایت همانطور هم که خودتون به اون اشاره کردین ، قطعا ریش و قیچی دست خودشونه و میتونن عملا شما رو محروم کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t
سلام
من گرین کارت آمریکا رو دارم و سه ماه پیش عقد کردم و الان میخوام برم آمریکا و مدارک همسرم رو تحویل USCIS بدم. متاسفانه شنیدم که طبق فرمان ترامپ اخیرا ممنوعیتهایی برای مهاجرت اعمال شده. میخواستم بدونم اولا این ممنوعیت ها شامل چه مواردی هستش و هنوزم برقرار هستن یا نه و اینکه شامل من و هسرم هم میشه این ممنوعیت ها؟ و اگر میشه بهترین گزینه برای ما چی هست؟ ممنون از همه
پاسخ
تشکر کنندگان:
امروز مایک کوهن وکیل سابق ترامپ در دادگاه خود را درباره نقض قانون از طریق پرداخت حق السکوت به دو زن به دستور ترامپ گناهکار شناخت و همچنین پل مانافورت رییس ستاد انتخاباتی ترامپ نیز به جرایم مالی مثل کلاهبرداری و دروغگویی در اظهارنامه مالیاتی محکوم شد.

این میتواند شروعی جدی برای متهم شدن مستقیم ترامپ به نقض قانون باشد.

تا چه پیش آید زین پس...
پاسخ
تشکر کنندگان: Follwer
(2018-08-23 ساعت 19:21)Spiritual نوشته:  امروز مایک کوهن وکیل سابق ترامپ در دادگاه خود را درباره نقض قانون از طریق پرداخت حق السکوت به دو زن به دستور ترامپ گناهکار شناخت و همچنین پل مانافورت رییس ستاد انتخاباتی ترامپ نیز به جرایم مالی مثل کلاهبرداری و دروغگویی در اظهارنامه مالیاتی محکوم شد.

تا چه پیش آید زین پس...

دوست عزیز ،
خیلی روی این شروع خوشبین نباش !! به فرض اینکه اصلا ترامپ رو هم کنار بذارن ، معاونش مایک پنس از خودش صد درجه سختگیرتر و وحشتناکتره !! اگر ترامپ کنار گذاشته بشه ، این بابا به حتی مهاجران سیتیزن شده هم رحم نخواهد کرد !! پس خیلی آرزو نکن که این بابا رو کنار بگذارن و یا بخوان به این منظور استیضاحش کنن!! مایک پنس کلا یک جمهوری خواه دو آتیشه ی مهاجر ستیزه عزیز من. من که هرگز چنین آرزویی برای این قضیه ندارم و نخواهم داشت چون اونوقت دیگه باید خواب زندگی راحت مهاجرین رو در آمریکا دید Sad Sad Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual
(2018-08-23 ساعت 20:25)Follwer نوشته:  
(2018-08-23 ساعت 19:21)Spiritual نوشته:  امروز مایک کوهن وکیل سابق ترامپ در دادگاه خود را درباره نقض قانون از طریق پرداخت حق السکوت به دو زن به دستور ترامپ گناهکار شناخت و همچنین پل مانافورت رییس ستاد انتخاباتی ترامپ نیز به جرایم مالی مثل کلاهبرداری و دروغگویی در اظهارنامه مالیاتی محکوم شد.

تا چه پیش آید زین پس...

دوست عزیز ،
خیلی روی این شروع خوشبین نباش !! به فرض اینکه اصلا ترامپ رو هم کنار بذارن ، معاونش مایک پنس از خودش صد درجه سختگیرتر و وحشتناکتره !! اگر ترامپ کنار گذاشته بشه ، این بابا به حتی مهاجران سیتیزن شده هم رحم نخواهد کرد !! پس خیلی آرزو نکن که این بابا رو کنار بگذارن و یا بخوان به این منظور استیضاحش کنن!! مایک پنس کلا یک جمهوری خواه دو آتیشه ی مهاجر ستیزه عزیز من. من که هرگز چنین آرزویی برای این قضیه ندارم و نخواهم داشت چون اونوقت دیگه باید خواب زندگی راحت مهاجرین رو در آمریکا دید  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad

فراموش نکنید هر کاری ترامپ میکنه یا کرده، مطابق قانون بوده
ولی قوانینی که معمولی استفاده نمیشده
لغو تابعیت الکی پلکی نیست. فقط بصورت اختیاری و یا در صورتی تابعیت فرد خلاف مصالح ملی باشه میشه بصورت غیراختیاری لغو کرد
گرین کارت و ویزا اینا حسابش جداست ولی تابعیت مثل رابطه والدین فرزندی به این سرعت و بی دلیل نمیشه گفت از فردا تابعیتت لغو!
ولی خوب میتونه در کیفیت زندگی مهاجرین تاثیر بذاره
در هر حال این شرایط نهایتا تا اخره این دوره ترامپ یا اگه انتخاب بشه دوره بعدشه
چون رییس جمهور بعدی طبق روال مطمنا دمکرات و صد در صد با شعار گشایش در کار مهاجرین وارد خواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان: Follwer ، Spiritual
من هم عمیقا امیدوارم که دوره بعد رییس جمهور جدید وضعیت مهاجرین بخصوص هموطنان عزیز را سرو سامان بدهد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان