کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
(2017-05-05 ساعت 04:03)Ramintn نوشته:  سلام
من لاتاری 2018 قبول شدم
اول اینکه این دو تا گزینه ۲۰۱۷  و ۲۰۱۸ چه فرقی دارن؟
ثانیا چقدر سرمایه لازمه کلا که بتونی بری یعنی حداقل سرمایه برای سال ۲۰۱۸ چقدره؟ من نهایت بتونم ۳۰۰۰۰ دلار جور کنم دیگه بیشتر نمیتونم و اینکه ایا واقعا اونجا از نظر شغلی تو چه وضعیه؟ ایا میشه یه شغل مناسب اونجا پیدا کرد؟ خانوادم همش میگن میری اونجا بیکار میمونی هر چیم پول داری از دست میدی بر میگردی،من اینجا شغل و موقعیت بدی ندارم اما اگه برم اینارو از دست میدم و بعد برگشتن هم دیگه موقعیت قبلیمو نخواهم داشت،ضمنا رشته دانشگاهیم کامپیپتر یا همون لیسانس فناوری اطلاعات هست،تو انگلیسی هم هیچ مشکلی ندارم چون تافل داشتم که اکسپایر شده ولی بازم میتونم بگیرم
بعد حرفای خانواده خیلی می ترسم و دودل شدم
لطفا دوستان راهنمایی کنن ایا واقعا ارزش داره که همه چیزمو بردارم برم؟ایا میتونم با این قدر پول موفق شم؟یا میتونم یه شغل مناسب پیدا کنم؟
ممنون از همه دوستان
ضمنا کیس نامبرم از سری ۷۰۰۰ هستش

ضمنا یادم رفت بگم بنده مجرد هستم،،،

سلام دوست عزيز خوبي ؟ من يك سوال ازت دارم ، چرا قبل از اينكه لاتاري ثبت نام كني، به اين سوالا فكر نكردي ؟ اگه يك درصد جواب اين همه سوالت خدايي نكرده نه بگيري ،و تصميم بگيري نري ، وحشتناكترين كارو انجام دادي ، چون جاي كسي كه همه اينارو ميدونه و برنامه رفتتشنو تنظيم كرده رو با برنده شدنت گرفتي ممكن بود جاي تو كسي كه احتياج داره و با تحقيق رفتنو انتخاب كرده ميرفت
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832 ، nazi56 ، eblis_67 ، SHIRACO ، Moslem.Lotfi ، American Darlin
من لاتاری 2018 قبول شدم

سایت ESC علاوه بر نتیجه لاتاری، نامه دعوت به مصاحبه رو هم نشون میده و انتخاب‌شدگان دوره 2017، تا آخر سپتامبر 2017 و انتخاب‌شدگان دوره 2018، تا آخر سپتامبر 2018 میتونند به این سیستم دسترسی داشته باشند.
شما که دوره 2018 هستید، باید گزینه 2018 رو انتخاب کنید (اگه گزینه 2017 رو انتخاب کنید، ارور میده)

(2017-05-05 ساعت 04:03)Ramintn نوشته:  ثانیا چقدر سرمایه لازمه کلا که بتونی بری یعنی حداقل سرمایه برای سال ۲۰۱۸ چقدره؟ من نهایت بتونم ۳۰۰۰۰ دلار جور کنم دیگه بیشتر نمیتونم

روز مصاحبه، برای کیس تکنفره باید تمکن مالی حدوداً 15 هزار دلار ارائه کنید تا آفیسر مصاحبه‌کننده قانع بشه که بعد از مهاجرت به آمریکا، سربار جامعه نمیشید.
ولی اینکه در عمل چقدر سرمایه برای مهاجرت و شروع زندگی جدید نیاز هست؟ جواب این سوال به شرایط شما، شهر و ایالتی مورد نظر و ... بستگی داره که باید تحقیق کنید.

(2017-05-05 ساعت 04:03)Ramintn نوشته:  و اینکه ایا واقعا اونجا از نظر شغلی تو چه وضعیه؟ ایا میشه یه شغل مناسب اونجا پیدا کرد؟ خانوادم همش میگن میری اونجا بیکار میمونی هر چیم پول داری از دست میدی بر میگردی،من اینجا شغل و موقعیت بدی ندارم اما اگه برم اینارو از دست میدم و بعد برگشتن هم دیگه موقعیت قبلیمو نخواهم داشت،ضمنا رشته دانشگاهیم کامپیپتر یا همون لیسانس فناوری اطلاعات هست،تو انگلیسی هم هیچ مشکلی ندارم چون تافل داشتم که اکسپایر شده ولی بازم میتونم بگیرم
لطفا دوستان راهنمایی کنن ایا واقعا ارزش داره که همه چیزمو بردارم برم؟ایا میتونم با این قدر پول موفق شم؟یا میتونم یه شغل مناسب پیدا کنم؟
ممنون از همه دوستان

فعلا که در لاتاری شرکت کردید و برنده شدید، میتونید فرم 260 رو ارسال کنید و در مدت چند ماهه که منتظر مصاحبه هستید در مورد آینده شغلیتون در آمریکا خوب تحقیق و تصمیم‌گیری کنید و اگه منصرف شدید، مراحل بعدی پروسه رو ادامه ندید.
توجه: اگه فرم 260 (درخواست ویزای مهاجرتی) رو تکمیل کنید، در آینده شانس دریافت ویزای غیر مهاجرتی آمریکا بسیار کم خواهد بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، dv2017
(2017-05-05 ساعت 11:19)bornakh نوشته:  
من لاتاری 2018 قبول شدم
ثانیا چقدر سرمایه لازمه کلا که بتونی بری یعنی حداقل سرمایه برای سال ۲۰۱۸ چقدره؟ من نهایت بتونم ۳۰۰۰۰ دلار جور کنم دیگه بیشتر نمیتونم و اینکه ایا واقعا اونجا از نظر شغلی تو چه وضعیه؟ ایا میشه یه شغل مناسب اونجا پیدا کرد؟ خانوادم همش میگن میری اونجا بیکار میمونی هر چیم پول داری از دست میدی بر میگردی،من اینجا شغل و موقعیت بدی ندارم اما اگه برم اینارو از دست میدم و بعد برگشتن هم دیگه موقعیت قبلیمو نخواهم داشت،ضمنا رشته دانشگاهیم کامپیپتر یا همون لیسانس فناوری اطلاعات هست،تو انگلیسی هم هیچ مشکلی ندارم چون تافل داشتم که اکسپایر شده ولی بازم میتونم بگیرم
ممنون از همه دوستان

سلام دوست عزيز خوبي ؟ من يك سوال ازت دارم ، چرا قبل از اينكه لاتاري ثبت نام كني، به اين سوالا فكر نكردي ؟ اگه يك درصد جواب اين همه سوالت  خدايي نكرده نه بگيري  ،و تصميم بگيري نري ، وحشتناكترين كارو انجام دادي ، چون جاي كسي كه همه اينارو ميدونه و برنامه رفتتشنو تنظيم كرده رو با برنده شدنت گرفتي ممكن بود جاي تو كسي كه احتياج داره و با تحقيق رفتنو انتخاب كرده ميرفت

سلام ممنون،من تصمیمم قطعی بود،اما اینده شغلی خیلی منو دودل کرد،یکی که اونجاست بهم گفت باید اینجا از صفر شروع کنی،مثلا تو فست فود کار کنی،اما اگه قراره ادم اونجا کارای سطح پایین بکنه چرا میره،همه دوست دارن مخاجرت کنن تا زندگیشون بهتر بشه،اینطور نیست؟
نمیدونم واقعا با ۲۰۰۰۰‌دلار تو تررونتربن ایالت چقد میشه دووم آورد؟
یکی از دوستام گفت پیدا کردن شغل خوب اینجا واقعا سخته مگر اینکه سرمایه زیادی با خودت بیاری که اونم ما نداریم در اون حد،،
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm
اگر تو ایران کمتر از 15 تومن درآمد داری بورو قطعا
رشتت هم که کامپیوتر یا آی تی هست برات بهشته اونجا
منظور از صفر شروع کردن اون 20 هزار دلار برای سال اول کافیه تا جا بی افتی
سال اول ورودتو باید از اول ورودت هماهنگ شده بری جلو که یک هو مجبور نشی همون ماه اول به جای سه میلیون 60 میلیون خرج کنی
بعدش اگر هدفمند باشی همون تو 6 ماه اول روزها میری کار میکنی شب ها میری دانشگاه تا مدرک اونجا رو بگیری مجرد هم که هستی
بلاخره باید کار جنرال بکنی تا دانشگاهت تموم بشه من شنیدم بعضی ها بعد سال اول سه هزاردلار دادن ماشین خریدن اوبر کار میکنن
در کل زندگی بسیار بهتر از ایران هست(اگر درآمدت کمتر از 15 تا تو ایران باشه)
ویزا هم معلوم نیست برسه بهت بدن یا نرسه
بهمین دلیل تا ویزا تو پاسپورتت نخورده نباید چیزی رو تو ایران خراب کنی پول رو هم میتونی 80 تومن به یکی هماهنگ کنی سه روز بخوابونی تو حسابت پرینت تمکن مالی بگیری همین ماکسیموم 5-6 تومن خرج رفتن به سفارت و این چیزا میشه
من جای شما بودم میرفتم اگر هم نمیتونستم با فرهنگشون جلو برم میومدم ایران ازدواج میکردم میرفتم
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832 ، nazi56
(2017-05-05 ساعت 12:16)iMap نوشته:  اگر تو ایران کمتر از 15 تومن درآمد داری بورو قطعا
سال اول ورودتو باید از اول ورودت هماهنگ شده بری جلو که یک هو مجبور نشی همون ماه اول به جای سه میلیون 60 میلیون خرج کنی
بعدش اگر هدفمند باشی همون تو 6 ماه اول روزها میری کار میکنی شب ها میری دانشگاه تا مدرک اونجا رو بگیری مجرد هم که هستی
بلاخره باید کار جنرال بکنی تا دانشگاهت تموم بشه من شنیدم بعضی ها بعد سال اول سه هزاردلار دادن ماشین خریدن اوبر کار میکنن
بهمین دلیل تا ویزا تو پاسپورتت نخورده نباید چیزی رو تو ایران خراب کنی پول رو هم میتونی 80 تومن به یکی هماهنگ کنی سه روز بخوابونی تو حسابت پرینت تمکن مالی بگیری همین ماکسیموم 5-6 تومن خرج رفتن به سفارت و این چیزا میشه
من جای شما بودم میرفتم  اگر هم نمیتونستم با فرهنگشون جلو برم میومدم ایران ازدواج میکردم میرفتم
سلام ممنون از راهنماییتون،والله درامد اینجا ۵ تومنم نیست چه برسه به ۱۵، منظورتون از اینکه هماهنگ کنم اونجا چیه؟واقعا با ۲۰۰۰۰ دلار یه سالو میشه سر کرد؟
یکی بم گفت باید بیای فعلا تو فست فودا کار کنی فعلا که درامد چندانی نداره،منم ترسم ففط از همینه که پولی رو که با خودم بردم خراب کنم و بعد مجبور شم دست از پا درازتر برگردم
اما شما یکم امیدوارم کردین،،ممنون
من اونجا چند تا دوست دارم،اما مبخوام بدون کمک گرفتن از اونا برم بنظرتون ممکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832
ببخشید این فرم ۲۶۰ تا کی وقت داره پر کردنش؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 12:16)iMap نوشته:  اگر تو ایران کمتر از 15 تومن درآمد داری بورو قطعا
من جای شما بودم میرفتم  اگر هم نمیتونستم با فرهنگشون جلو برم میومدم ایران ازدواج میکردم میرفتم

15 میلیون ماهانه یا سالانه ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: bornakh ، nazi56
دوستان من دارم فرم ۲۶۰ رو پر میکنم
فقط چند تا سوال دارم
۱.اون قسمتی که ادرس ثابت تو آمریکا می خواد من ادرس دوستم رو دادم اما دوستم گفت قراره تا ۳ ماه از اونجا اسباب کشی کنه و ادرس جدیدش رو هم داد بهم،الان ادرس جدیدشو بنویسم یا ادرسی که الان اونجاست؟
۲.اون پایین که میگه ایا میخواین گرین کارت به این ادرس تو امریکا پست بشه رو بله بزنیم؟ البته گفت من با صابخونه هماهنگ میکنم اگه اومد بفرسته برام،اگه اون بگیره میتونه برام ارسال کنه؟
۳.تو قسمتی که ادرس ثابت می خواد میگه is your mailing address same as your present address اگه بله رو بزنیم یعنی هر چی پست کنن به ادرس حال حاضر یعنی ایران پست میکنن،،حالا اینجا بله رو بزنیم یا بهتره نه رو بزنیم و تو امریکا یه ادرس بدیم؟
لطفا راهنمایی کنید اینجا گیر کردم،،
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینم عکس صفحه،،

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 21:26)nazi56 نوشته:  

سلام و تبریک
منم با فرمایشات این دوست عزیز کاملا موافقم و درست می فرمایند . و اینم بگم که قرار نیست هر کسی میخواد مهاجرت کنه تمام پلهای پشت سرشو خراب کنه
شما فعلا فقط به ارسال فرم 260 فکر کنید و تو فاصله ای که تا کارنت شدن دارید تقریبا سال دیگه این موقع ها ،در مورد نوع شغل و ایالتی که میخواین برید اطلاعات
جمع کنید. با توجه تحصیلاتی که دارید میتونید قسمت آی تی و نرم افزار کار خوب پیدا کنید .و مرکز آی تی و بیشتر شرکتهای کامپوتری و .... هم توی سانفرانسیسکو
هست . اونجا هزبنه ها یکم بالاست ولی حقوق هم خوبه. یکم تحقیق کنید . از تجربه دوستان سالهای قبل هم میتونید همینجا توی مهاجرسرا استفاده کنید.خیلی
چیزهای مفیدی رو گفتن. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 14:10)Ramintn نوشته:  دوستان من دارم فرم ۲۶۰ رو پر میکنم
فقط چند تا سوال دارم
۱.اون قسمتی که ادرس ثابت تو آمریکا می خواد من ادرس دوستم رو دادم اما دوستم گفت قراره تا ۳ ماه از اونجا اسباب کشی کنه و ادرس جدیدش رو هم داد بهم،الان ادرس جدیدشو بنویسم یا ادرسی که الان اونجاست؟
۲.اون پایین که میگه ایا میخواین گرین کارت به این ادرس تو آمریکا پست بشه رو بله بزنیم؟ البته گفت من با صابخونه هماهنگ میکنم اگه اومد بفرسته برام،اگه اون بگیره میتونه برام ارسال کنه؟
۳.تو قسمتی که ادرس ثابت می خواد میگه is your mailing address same as your present address اگه بله رو بزنیم یعنی هر چی پست کنن به ادرس حال حاضر یعنی ایران پست میکنن،،حالا اینجا بله رو بزنیم یا بهتره نه رو بزنیم و تو آمریکا یه ادرس بدیم؟

1- اون آدرسی که قرار دوستتون بره، و سال دیگه هم اونجا باشه .چون شما در بهترین حالت که کارنت بشید و ویزا بگیرید انشالله سال دیگه تابستون میشه.
2- به همون آدرس جدید که گفتین بگید، بله .و اگر به اون صاحبخونه اعتماد دارید . و اینکه خودتون باید اون موقع به ا م ری کا حتما وارد شده باشید و ورود خورده باشید.
3- اصلا چیزی به ایران پست نمیشه ..فقط همونجا چون شما دیگه ازون تاریخ مقیم اونجا محسوب میشید و باید تمام آدرسها هم از همون کشور باشه.
چیزی هایی که من میدونستم گفتم ، بازم دوستان اگه نظری دارن بفرمایند.انشالله که درست باشه ☺
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
من شغلم مجسمه سازی هست و محل کارم منزل.
واسه ادرس محل کار چی بنویسم؟ بازم ادرس منزل بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 21:56)nazi56 نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 14:10)Ramintn نوشته:  دوستان من دارم فرم ۲۶۰ رو پر میکنم
فقط چند تا سوال دارم
۲.اون پایین که میگه ایا میخواین گرین کارت به این ادرس تو آمریکا پست بشه رو بله بزنیم؟ البته گفت من با صابخونه هماهنگ میکنم اگه اومد بفرسته برام،اگه اون بگیره میتونه برام ارسال کنه؟
۳.تو قسمتی که ادرس ثابت می خواد میگه is your mailing address same as your present address اگه بله رو بزنیم یعنی هر چی پست کنن به ادرس حال حاضر یعنی ایران پست میکنن،،حالا اینجا بله رو بزنیم یا بهتره نه رو بزنیم و تو آمریکا یه ادرس بدیم؟

1- اون آدرسی که قرار دوستتون بره، و سال دیگه هم اونجا باشه .چون شما در بهترین حالت که کارنت بشید و ویزا بگیرید انشالله سال دیگه تابستون میشه.
2- به همون آدرس جدید که گفتین بگید، بله .و اگر به اون صاحبخونه اعتماد دارید . و اینکه خودتون باید اون موقع به ا م ری کا حتما وارد شده باشید و ورود خورده باشید.
3- اصلا چیزی به ایران پست نمیشه ..فقط همونجا چون شما دیگه ازون تاریخ مقیم اونجا محسوب میشید و باید تمام آدرسها هم از همون کشور باشه.
چیزی هایی که من میدونستم گفتم ، بازم دوستان اگه نظری دارن بفرمایند.انشالله که درست باشه ☺

خیلی ممنون از پاسختون،پس من ادرس جدید دوستمو بدم که سه ماه دیگه میره،،مشکلی که پیش نمیاد؟
ضمنا ادرسی که من میدم حتما باید موقع ورود به امریکا برم همون ادرس؟
چون من یه ادرسم تو سیاتل دارم که ثابته و تغییر نمیکنه اما اگه قسمت شد رفتم نمیخوام برم سیاتل میخوام برم یه شهر دیگه،،حالا اگه ادرس سیاتل رو بنویسم اشکال نداره؟
در مورد میلینگ ادرس گفته آیا همون ادرس پرزنستون هست،،ادرس پرزنس هم که تو فرم همون ادرس ایرانمونه،پس میگه همون ادرسه بله رو بزن اگه نه یه ادرس جدید،من می خواستم بدونم اونجا بله رو بزنم یا یه آدرس تو آمریکا بدم؟ اصلا قرار هست چیزی با پست به دستمون برسه؟
یه سوالم در مورد قسمت military داشتم،اینکه تو قسمت branch of service. چی بنویسیم؟ایا واقعا لازمه مشخص کنیم که دقیقا تو کدوم ارگان خدمت کردیم،من شمیدم با بعضی ارگانا مشکل دارن،،من نوشتم army,ایا مشکلی پیش میاد؟
با تشکر از راهنمایی دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
تاپیک چقدر سوت و کوره؟از اساتید کسی نیست سوالارو جواب بده؟یا هیشکی فرم ۲۶۰پر نمیکنه یا اینکه من خیلی ناواردم که هی سوال میپرسم،،دوستان راهنمایی کنید لطفا،،
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینکه هر سفارتی برای ایرانیها قانون خاص خودش رو داره یک چیز جدیده یا از قدیم بوده؟
1- سفارت آنکارا صراحتا میگه مدارک پزشکی ایران رو قبول نمیکنه
2- سفارت آنکارا صراحتا میگه اکثر ایرانیها AP میخورن و سابقه کاری کامل درخواست کننده لازمه. نه فقط ده سال گذشته
3- سفارت آنکارا این مورد آخر رو هم که در مورد بچه ها هستش من نفهمیدم. اگه از دوستان کسی فهمید ممنون میشم بگه
4- سفارت ایروان هم صراحتا از ایرانیها میخواد یک رزومه کامل از دوره های تحصیلی و همینطور کاری ارائه بدن
5- فقط سفارت ابوظبی مشخصا در مورد ایرانیها چیزی نخواسته
این هم عین متن انگلیسی دستورالعمل سفارت آنکارا و ایروان:
ANKARA
1. A copy of your immunization records (medical records from Iran will not be accepted).
2. Most Iranian applicants require some type of administrative process before traveling to the United States. The applicant's entire employment history is needed, not just the past 10 years.
3. If a one-time-only exit stamp can be obtained for the child applicant, contact the embassy before the interview to make sure the file is complete to avoid a possibly lengthy wait in Turkey.

Yerevan
If you are Iranian: A resume or CV explaining your entire education and work history
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان