کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
سلام
برنده سال 2018 هستم با شماره پرونده: 2xxx.
یه سری سوال در مورد نحوه پر کردن فرم برام پیش اومده:
1. اگه گزینه other travel document رو بجای پاسپورت انتخاب کنیم. در آخر برای submit فرم شماره پاسپورت که میخواد، شماره شناسنامه بزنیم یا میشه پرش نکرد؟ یا اصلا بهتره بعد از گرفتم پاسپورت آنلاک کنم و شماره پاسپورت رو وارد کنم؟ (پاسپورت رو تو شهریور میتونم بگیرم. فعلن در حال خدمت سربازی هستم)
یا اینکه دست نگه دارم و فرم رو بعد از دریافت پاسپورت کامل کنم؟
2. تو قستم آدرسها. برای منی که 4 سال کارشناسی تو سنندج بودم. (2 سال خوابگاه بودم. 1 سال یه منطقه خونه اجاره گرفتم و سال آخر یه منظقه دیگه) و دوران ارشد 2 سال رو در تبریز تو خوابگاه بودم. و بعد از اون اومدم تهران و تا حالا 3 بار خونه عوض کردم،
همه آدرسها رو باید تو فرم بنویسم؟؟
3. چون پاسپورت ندارم اسم صحیح انگلیسی خودم، پدر و مادرم رو چجوری بنویسم؟ هر چی به نظرم درسته همون رو بنویسم؟
4. برای آدرس، برای مثال استان آذربایجان غربی رو باید West Azerbaijan نوشت دیگه؟
5. سال شروع و پایان مقطع دیپلم رو چجوری باید زد؟ از شروع اول دبیرستان تا آخر سال سوم؟ یا فقط شروع و انتهای سال سوم دبیرستان؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 17:07)Ramintn نوشته:  سلام دوستان
جناب کاوه یه سوال،من تو فرم تو قسمت میلیتاری نوشتم آرمی،حالا اگه اونجا ازم پرسیدن بازم بگم آرمی مشکل داره؟ اونا از کجا میدونن من کجا خدمت کردم؟

پست قبلیتون رو خوندم، فرم رو army نوشتید مشکل نیست ولی روز مصاحبه به فارسی ازتون میپرسه کجا خدمت کردید؟ واقعیت رو بگید
به احتمال زیاد مشمول کلیرنس میشید ولی بالاخره بعد از مدتی ویزاتون رو میگیرید و نگران نباشید چون با خدمت اجباری و ... آشنا هستند
کارت پایان خدمت رو روز مصاحبه نشون میدید و محل خدمت از روی بعضی درجه های نظامی مشخصه
علاوه بر این ممکنه در پروسه کلیرنس مشخص بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 17:22)polarisia نوشته:  سلام
1. اگه گزینه other travel document رو بجای پاسپورت انتخاب کنیم. در آخر برای submit فرم شماره پاسپورت که میخواد، شماره شناسنامه بزنیم یا میشه پرش نکرد؟ یا اصلا بهتره بعد از گرفتم پاسپورت آنلاک کنم و شماره پاسپورت رو وارد کنم؟ (پاسپورت رو تو شهریور میتونم بگیرم. فعلن در حال خدمت سربازی هستم)
2. تو قستم آدرسها. برای منی که 4 سال کارشناسی تو سنندج بودم. (2 سال خوابگاه بودم. 1 سال یه منطقه خونه اجاره گرفتم و سال آخر یه منظقه دیگه) و دوران ارشد 2 سال رو در تبریز تو خوابگاه بودم. و بعد از اون اومدم تهران و تا حالا 3 بار خونه عوض کردم،
3. چون پاسپورت ندارم اسم صحیح انگلیسی خودم، پدر و مادرم رو چجوری بنویسم؟ هر چی به نظرم درسته همون رو بنویسم؟
5. سال شروع و پایان مقطع دیپلم رو چجوری باید زد؟ از شروع اول دبیرستان تا آخر سال سوم؟ یا فقط شروع و انتهای سال سوم دبیرستان؟

1. آخرین بار که چک کرده بودم، وقتی other travel document انتخاب میشد، در مرحله submit دیگه شماره پاسپورت نمیخواست. تا مرحله submit پیش برید اگه مشکلی بود اطلاع بدید (تا وقتی فرم رو ثبت نهایی نکردید، امکان ویرایش اطلاعات هست، از این بابت نگران نباشید)
با توجه به کیس نامبرتون و سربازی، بهتره به همین شکل فرم رو ارسال کنید و بعدا برای دریافت پاسپورت اقدام کنید وگرنه شهریور فرم رو بفرستید مصاحبه حداقل 2-3 ماه عقب میافته.

2. همه آدرسها از 16 سالگی به بعد رو بنویسید (به غیر از مواردی که کمتر از 5-6 ماه بوده)
اگه ننویسید با اطلاعاتی که در بخش تحصیلات نوشتید، تناقض پیدا میکنه

3. از مدارک ترجمه شده کمک بگیرید یا در گوگل سرچ کنید که کدوم حالت متداول تر هست.
این مورد زیاد مهم نیست و روز مصاحبه هم میتونید اطلاع بدید تا اصلاح بشه

4. این مورد سلیقه ای هست و بنده شخصا Azarbaijan Gharbi رو ترجیح میدم ولی بقیه دوستان ممکنه نظر مختلف داشته باشند
به هر حال مورد حساسی نیست و به هر شکل بنویسید قابل قبول هست.

5. سال شروع دیپلم 11 ساله رو اول دبیریستان (اول مهر ماه) و پایان رو سوم دبیرستان (آخر خرداد ماه یا ...) بنویسید
مگر اینکه دوره دیپلم رو در چند دبیرستان مختلف گذرونده باشید که در این حالت برای هر دبیرستان بصورت مجزا high school - no degree بنویسید
پاسخ
تشکر کنندگان: polarisia
یادمه که تویکی از پستهای سال گذشته خوندم که هر اطلاعاتی که وارد می کنید باید براش مدرک داشته باشین که در صورت نیاز بتونید ارائه کنید. حالا کسی که دوره دبیرستان رو تو چند تا مدرسه درس خونده، مدرکش رو از کجا باید بیاره که سال اول کجا خونده؟! یا اگه در طی سالهای قبلی چند جا ساکن بوده مدارک اثباتش رو باید از کجا بیاره
(2017-05-06 ساعت 18:29)Kaveh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 17:22)polarisia نوشته:  سلام

1. آخرین بار که چک کرده بودم، وقتی other travel document انتخاب میشد، در مرحله submit دیگه شماره پاسپورت نمیخواست. تا مرحله submit پیش برید اگه مشکلی بود اطلاع بدید (تا وقتی فرم رو ثبت نهایی نکردید، امکان ویرایش اطلاعات هست، از این بابت نگران نباشید)
با توجه به کیس نامبرتون و سربازی، بهتره به همین شکل فرم رو ارسال کنید و بعدا برای دریافت پاسپورت اقدام کنید وگرنه شهریور فرم رو بفرستید مصاحبه حداقل 2-3 ماه عقب میافته.

2. همه آدرسها از 16 سالگی به بعد رو بنویسید (به غیر از مواردی که کمتر از 5-6 ماه بوده)
اگه ننویسید با اطلاعاتی که در بخش تحصیلات نوشتید، تناقض پیدا میکنه

3. از مدارک ترجمه شده کمک بگیرید یا در گوگل سرچ کنید که کدوم حالت متداول تر هست.
این مورد زیاد مهم نیست و روز مصاحبه هم میتونید اطلاع بدید تا اصلاح بشه

4. این مورد سلیقه ای هست و بنده شخصا Azarbaijan Gharbi رو ترجیح میدم ولی بقیه دوستان ممکنه نظر مختلف داشته باشند
به هر حال مورد حساسی نیست و به هر شکل بنویسید قابل قبول هست.

5. سال شروع دیپلم 11 ساله رو اول دبیریستان (اول مهر ماه) و پایان رو سوم دبیرستان (آخر خرداد ماه یا ...) بنویسید
مگر اینکه دوره دیپلم رو در چند دبیرستان مختلف گذرونده باشید که در این حالت برای هر دبیرستان بصورت مجزا high school - no degree بنویسید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 12:17)Kaveh نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 22:54)امیر 62 نوشته:  سلام دوستان اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
من شغلم مجسمه سازی هست و محل کارم منزل.
واسه ادرس محل کار چی بنویسم؟ بازم ادرس منزل بدم؟

بله آدرس منزل رو دوباره بعنوان محل کار بنویسید

تشکر از شما
فقط یه سوال کوچولو
تو قسمت نام کارفرما یا نام محل کار چی بنویسم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 19:25)Matterhorn نوشته:  یادمه که تویکی از پستهای سال گذشته خوندم که هر اطلاعاتی که وارد می کنید باید براش مدرک داشته باشین که در صورت نیاز بتونید ارائه کنید. حالا کسی که دوره دبیرستان رو تو چند تا مدرسه درس خونده، مدرکش رو از کجا باید بیاره که سال اول کجا خونده؟! یا اگه در طی سالهای قبلی چند جا ساکن بوده مدارک اثباتش رو باید از کجا بیاره

در مورد دیپلم:
اگه مدارک بالاتر از دیپلم دارید، نیاز به جزییات نیست و میتونید برای تمام دوران دبیرستان همون دبیرستان سال آخر رو بنویسید (دبیرستانی که دیپلم رو صادر کرده) و در مصاحبه بیشتر در مورد آخرین مدرک سوال میشه و وارد جزییات دبیرستان نمیشن چون شرط حداقل تحصیلات رو دارید و نیاز به بررسی دقیق نیست
ولی افرادی که دیپلم 11 ساله دارند، دیپلم 12 ساله جدید گرفتند یا مثلا دیپلم 11 ساله و چند واحد دانشگاهی دارند و ... (یعنی در مرز شرط تحصیلی هستند) بهتره اطلاعات رو دقیق ارائه کنند و مدارک اثبات‌کننده، در مصاحبه همراهشون باشه تا با مشکل برخورد نکنند.

در مورد محل سکونت:
اولا باید محل‌های سکونت با سایر اطلاعات وارد شده همخوانی داشته باشه. مثلا وقتی برای تحصیل یا کار چند سال در شهر دیگه بودید خود مدارک تحصیلی و سوابق کاری این موضوع رو تأیید میکنه.
اگه در زمان حساس در مکان حساسی بودید و این موضوع رو مخفی کنید، در مرحله کلیرنس مشخص میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: koooshyar
(2017-05-06 ساعت 20:18)امیر 62 نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 12:17)Kaveh نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 22:54)امیر 62 نوشته:  سلام دوستان اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
من شغلم مجسمه سازی هست و محل کارم منزل.
واسه ادرس محل کار چی بنویسم؟ بازم ادرس منزل بدم؟

بله آدرس منزل رو دوباره بعنوان محل کار بنویسید

تشکر از شما
فقط یه سوال کوچولو
تو قسمت نام کارفرما یا نام محل کار چی بنویسم؟

اسم خودتون رو دوباره بعنوان کارفرما بنویسید
آدرس محل کار هم همون آدرس منزل
پاسخ
سلام من ی سوال داشتم. فوق لیسانسم تموم شده ولی چون هنوز دنبال مدرکم نرفتم فک میکنم 6 ماه دیگه حاضر باشه.
در فرم قسمت تحصیلی چون سال پایان فوق روو میخواد من نمیدونم که چی بزنم؟ چون هنوز مدرکمو نگرفتم
به نظرتون ی تاریخ حدودی از خودم بزنم یا کلا تا مدرک لیسانس تکمیل کنم و فوقو اصلا ذکر نکنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون آقا کاوه بابت توضیحاتتون.
یه سوال یادم رفت بپرسم. برای واکسیناسیون شنیدم که پاسپورت میخواد، توی فرم برای سوالی که پرسیده مدرکی دال بر واکسیناسیون بین الملل دارین رو گزینه No بزنم. یا میرسم تا قبل از مصاحبه تو شهریور و مهر اینا واکسیناسیون رو انجام بدم؟
میشه الان برم واکسنارو بزنم بعد که پاسپورت اومد درخواست صدور کارت زرد رو بدم؟
و در مورد نداشتن پاسپورت. من که فرم رو بدون پاسپورت پر کردم. وقتی شهریور یا مهر پاسپورت رو گرفتم فرم رو آنلاک کنم و اطلاعات پاسپورت رو وارد کنم یا میشه تو مصاحبه اطلاعات پاسپورت رو به افیسر بگم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 13:13)Kaveh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 11:47)koooshyar نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 09:18)koooshyar نوشته:  سلام دوستان  شانس بما رو‌کرد و امسال برنده شدیم حالا یه مشکلی تو پر کردن فرم دارم
من تو بچگی یه بار 3 و یه بار 6 سالگی رفتم آمریکا سال 1986-1988
اون موقع هم همسر و فرزند تو پاسپورت پدر خانواده بودند .
الان هم هیچ مدرکی ندارم برای پر کردن اون قسمت فرم شماره ویزا و تاریخ دقیق
چه کنم؟

کسی نیست جواب مارو‌بده Sad
یه سوال دیگم دارم
من کارم خرید آپارتمان و بازسازی و بعدش فروشه
چی  پر‌کنم تو قسمت شغل؟

مواردی مثل شماره یا نوع ویزا و ... که مشخص نیست، Do Not Know بزنید
تاریخها رو هم حدودی وارد کنید (در راهنمای خود فرم [سمت راست] به این موضوع اشاره شده)

در فرم فقط اطلاعات آخرین ویزا خواسته شده
مورد Alien Registration Number رو هم اگه مشخص نیست میتونید No بزنید

در مورد شغل هم میتونید Remodeling and Construction بنویسید
ممنون از شما دوست عزیز برای راهنماییتون
Primary Occupation , other بزنم؟
Does this job require at least 2 years of training or experience? چی بزنم؟
کیس نامبر:    2018AS00005xxx  
رویت قبولی:    3 May ‎
اعضای کیس:   2 نفر
ارسال فرم: 11 May‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير میدم  به ارمنستان
کارنتی:
وقت مصاحبه :
نتیجه مصاحبه :
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان خواهش میکنم کمکم کنید من پر از استرس و هیجان هستم من لاتاری 2018 را برنده شدم حالابا مشکل جدی رو ب رو شدم من خیلی زور بزنم بتونم خودما به خاک.امریکا برسونم هیچ کس هم کمکم نمیکنه اونجا وضعیت چطوره من تو ایران یه شغل دارم در حد اداره کاری تخصصم هم جوشکاری و برشکاریه تحصیلاتمم کارشناسی مکانیک حرارت و سیالات است 26 سالمم هست اینجا خب وضعیتم بد نیس فقط ب دلیل پیشرفت و تحصیلات میخواهم برم ب خاطر فرهنگ و امکانات حالا اگه پول نداشته باشی هیچ جای دنیا جا نداری میگن هزینه ها خیلی بالاس تحقییر میکنن توهیین میکنن شرایط رفت امد چجوریه چجوری اونجا دوام بیاریم هزینه های مسکن و خورد و خوراک چطوریه اگه امکانش هست به ایمیلم بفرستیدfar.so69@gmail.c
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان-برای چک کردن نتیجه فقط باید نام خانوادگی را وارد کنیم یا اینکه طبق برگه ثبت نام همه اطلاعات مربوطه در قسمت
Entrant Name را وارد کنیم.چون تو این برگه ثبت نام ،ابتدا نام خانوادگی و بعدش نام نوشته شده است.ضمنا برای چک کردن مجدد نتیجه
سال 2017 وقتی اطلاعات خودم رو دقیقا مطابق برگ ثبت نام وارد می کنم ،پیام میده که اطلاعات نادرسته .چکار میشه کرد؟متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 20:50)moghadam10 نوشته:  سلام من ی سوال داشتم. فوق لیسانسم تموم شده ولی چون هنوز دنبال مدرکم نرفتم فک میکنم 6 ماه دیگه حاضر باشه.
در فرم قسمت تحصیلی چون سال پایان فوق روو میخواد من نمیدونم که چی بزنم؟ چون هنوز مدرکمو نگرفتم
به نظرتون ی تاریخ حدودی از خودم بزنم یا کلا تا مدرک لیسانس تکمیل کنم و فوقو اصلا ذکر نکنم؟

در مدرک موقت یا برگه هایی که به امور فارغ التحصیلان دادید نوشته میشه معمولا، از خود دانشگاه هم میتونید بپرسید ولی اگه پیدا نکردید حدودی بزنید بعدا اصلاح میکنید.
فوق رو حتما بنویسید (البته با فرض اینکه منظور شما از تموم کردن، "فارغ التحصیل" شدن باشه)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 21:02)polarisia نوشته:  ممنون آقا کاوه بابت توضیحاتتون.
یه سوال یادم رفت بپرسم. برای واکسیناسیون شنیدم که پاسپورت میخواد، توی فرم برای سوالی که پرسیده مدرکی دال بر واکسیناسیون بین الملل دارین رو گزینه No بزنم. یا میرسم تا قبل از مصاحبه تو شهریور و مهر اینا واکسیناسیون رو انجام بدم؟
میشه الان برم واکسنارو بزنم بعد که پاسپورت اومد درخواست صدور کارت زرد رو بدم؟
و در مورد نداشتن پاسپورت. من که فرم رو بدون پاسپورت پر کردم. وقتی شهریور یا مهر پاسپورت رو گرفتم فرم رو آنلاک کنم و اطلاعات پاسپورت رو وارد کنم یا میشه تو مصاحبه اطلاعات پاسپورت رو به افیسر بگم؟

اون سوال پرسیده واکسنهایی مطابق با قوانین آمریکا زدید؟ نه اینکه کارت واکسیناسیون بین المللی دارید یا نه
در حالت عادی باید زده باشید و جواب yes بدید و اگه no بزنید باید توضیح بدید...
(در بین سوالات بخش آخر فرم، فقط سوال واکسیناسیون برعکس هست)

واکسنها رو با هماهنگی مرکز یا مراکز واکسیناسیون بدون پاسپورت تزریق کنید و گواهی بگیرید، وقتی پاسپورت آماده شد همراه گواهی ها بدید تا کارت زرد صادر بشه (اطلاعات واکسنهای قبلی وارد کارت زرد میشه)

اگه مواردی که نیاز به اصلاح هست کم باشه بهتره آنلاک نکنید و روز مصاحبه قبل از سوگند اطلاع بدید تا اصلاح بشه
آنلاک کردن فرم میتونه باعث عقب افتادن تاریخ مصاحبه بشه (که به میزان و اهمیت اطلاعات ویرایش شده بستگی داره)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 21:11)koooshyar نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 13:13)Kaveh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 11:47)koooshyar نوشته:  کسی نیست جواب مارو‌بده Sad
یه سوال دیگم دارم
من کارم خرید آپارتمان و بازسازی و بعدش فروشه
چی  پر‌کنم تو قسمت شغل؟

مواردی مثل شماره یا نوع ویزا و ... که مشخص نیست، Do Not Know بزنید
تاریخها رو هم حدودی وارد کنید (در راهنمای خود فرم [سمت راست] به این موضوع اشاره شده)

در فرم فقط اطلاعات آخرین ویزا خواسته شده
مورد Alien Registration Number رو هم اگه مشخص نیست میتونید No بزنید

در مورد شغل هم میتونید Remodeling and Construction بنویسید
ممنون از شما دوست عزیز برای راهنماییتون
Primary Occupation , other بزنم؟
Does this job require at least 2 years of training or experience?  چی بزنم؟

مورد اول بستگی به نوع فعالیتتون داره که میتونید Other, Business با Engineering بزنید
مورد دوم در این پست توضیح داده شده و راهنمای این بخش داره آماده میشه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان