کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
سلام دوستان
من لاتاری 2018 برنده شدم
هزینه ها اونجا چطوره
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها کسی جواب نداد بم منم دیگه پر کردم فرستادم و تایید گرفتم،،الان باید چیکار کنم؟ خودشون خبر میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان شانس بما رو‌کرد و امسال برنده شدیم حالا یه مشکلی تو پر کردن فرم دارم
من تو بچگی یه بار 3 و یه بار 6 سالگی رفتم آمریکا سال 1986-1988
اون موقع هم همسر و فرزند تو پاسپورت پدر خانواده بودند .
الان هم هیچ مدرکی ندارم برای پر کردن اون قسمت فرم شماره ویزا و تاریخ دقیق
چه کنم؟
کیس نامبر:    2018AS00005xxx  
رویت قبولی:    3 May ‎
اعضای کیس:   2 نفر
ارسال فرم: 11 May‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير میدم  به ارمنستان
کارنتی:
وقت مصاحبه :
نتیجه مصاحبه :
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 01:14)Ramintn نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 21:56)nazi56 نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 14:10)Ramintn نوشته:  دوستان من دارم فرم ۲۶۰ رو پر میکنم
فقط چند تا سوال دارم
۱.اون قسمتی که ادرس ثابت تو آمریکا می خواد من ادرس دوستم رو دادم اما دوستم گفت قراره تا ۳ ماه از اونجا اسباب کشی کنه و ادرس جدیدش رو هم داد بهم،الان ادرس جدیدشو بنویسم یا ادرسی که الان اونجاست؟
۲.اون پایین که میگه ایا میخواین گرین کارت به این ادرس تو آمریکا پست بشه رو بله بزنیم؟ البته گفت من با صابخونه هماهنگ میکنم اگه اومد بفرسته برام،اگه اون بگیره میتونه برام ارسال کنه؟
۳.تو قسمتی که ادرس ثابت می خواد میگه is your mailing address same as your present address اگه بله رو بزنیم یعنی هر چی پست کنن به ادرس حال حاضر یعنی ایران پست میکنن،،حالا اینجا بله رو بزنیم یا بهتره نه رو بزنیم و تو آمریکا یه ادرس بدیم؟
لطفا راهنمایی کنید اینجا گیر کردم،،

1- اون آدرسی که قرار دوستتون بره، و سال دیگه هم اونجا باشه .چون شما در بهترین حالت که کارنت بشید و ویزا بگیرید انشالله سال دیگه تابستون میشه.
2- به همون آدرس جدید که گفتین بگید، بله .و اگر به اون صاحبخونه اعتماد دارید . و اینکه خودتون باید اون موقع به ا م ری کا حتما وارد شده باشید و ورود خورده باشید.
3- اصلا چیزی به ایران پست نمیشه ..فقط همونجا چون شما دیگه ازون تاریخ مقیم اونجا محسوب میشید و باید تمام آدرسها هم از همون کشور باشه.
چیزی هایی که من میدونستم گفتم ، بازم دوستان اگه نظری دارن بفرمایند.انشالله که درست باشه ☺

خیلی ممنون از پاسختون،پس من ادرس جدید دوستمو بدم که سه ماه دیگه میره،،مشکلی که پیش نمیاد؟
ضمنا ادرسی که من میدم حتما باید موقع ورود به آمریکا برم همون ادرس؟
چون من یه ادرسم تو سیاتل دارم که ثابته و تغییر نمیکنه اما اگه قسمت شد رفتم نمیخوام برم سیاتل میخوام برم یه شهر دیگه،،حالا اگه ادرس سیاتل رو بنویسم اشکال نداره؟
در مورد میلینگ ادرس گفته آیا همون ادرس پرزنستون هست،،ادرس پرزنس هم که تو فرم همون ادرس ایرانمونه،پس میگه همون ادرسه بله رو بزن اگه نه یه ادرس جدید،من می خواستم بدونم اونجا بله رو بزنم یا یه آدرس تو آمریکا بدم؟ اصلا قرار هست چیزی با پست به دستمون برسه؟
یه سوالم در مورد قسمت military داشتم،اینکه تو قسمت branch of service. چی بنویسیم؟ایا واقعا لازمه مشخص کنیم که دقیقا تو کدوم ارگان خدمت کردیم،من شمیدم با بعضی ارگانا مشکل دارن،،من نوشتم army,ایا مشکلی پیش میاد؟
با تشکر از راهنمایی دوستان
نگران نباش دوست عزیز آدرس را زمان مصاحبه و حتی زمان ورود به آمریکا میتونی عوض کنی ضمنا بابت قبولیتون تبریک میگم
شماره کیس:××45 2017AS  
تاریخ رویت قبولی: ‎05 May‎
تعداد افراد:3 (برنده اصلی همسرم)
کنسولگری:انتخاب اولیه آنکارا و تغییر توسط سفارت به ایروان
تاریخ ارسال فرم: 25 May
کارنت شدن کیس:  10 ژانویه
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 23 مارچ
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
همسر و فرزندم یک ضرب  دریافت ویزا 27مارچ
مقصد:Atlanta
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 01:14)Ramintn نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 21:56)nazi56 نوشته:  
(2017-05-05 ساعت 14:10)Ramintn نوشته:  دوستان من دارم فرم ۲۶۰ رو پر میکنم
فقط چند تا سوال دارم
۱.اون قسمتی که ادرس ثابت تو آمریکا می خواد من ادرس دوستم رو دادم اما دوستم گفت قراره تا ۳ ماه از اونجا اسباب کشی کنه و ادرس جدیدش رو هم داد بهم،الان ادرس جدیدشو بنویسم یا ادرسی که الان اونجاست؟
۲.اون پایین که میگه ایا میخواین گرین کارت به این ادرس تو آمریکا پست بشه رو بله بزنیم؟ البته گفت من با صابخونه هماهنگ میکنم اگه اومد بفرسته برام،اگه اون بگیره میتونه برام ارسال کنه؟
۳.تو قسمتی که ادرس ثابت می خواد میگه is your mailing address same as your present address اگه بله رو بزنیم یعنی هر چی پست کنن به ادرس حال حاضر یعنی ایران پست میکنن،،حالا اینجا بله رو بزنیم یا بهتره نه رو بزنیم و تو آمریکا یه ادرس بدیم؟
لطفا راهنمایی کنید اینجا گیر کردم،،

1- اون آدرسی که قرار دوستتون بره، و سال دیگه هم اونجا باشه .چون شما در بهترین حالت که کارنت بشید و ویزا بگیرید انشالله سال دیگه تابستون میشه.
2- به همون آدرس جدید که گفتین بگید، بله .و اگر به اون صاحبخونه اعتماد دارید . و اینکه خودتون باید اون موقع به ا م ری کا حتما وارد شده باشید و ورود خورده باشید.
3- اصلا چیزی به ایران پست نمیشه ..فقط همونجا چون شما دیگه ازون تاریخ مقیم اونجا محسوب میشید و باید تمام آدرسها هم از همون کشور باشه.
چیزی هایی که من میدونستم گفتم ، بازم دوستان اگه نظری دارن بفرمایند.انشالله که درست باشه ☺

خیلی ممنون از پاسختون،پس من ادرس جدید دوستمو بدم که سه ماه دیگه میره،،مشکلی که پیش نمیاد؟
ضمنا ادرسی که من میدم حتما باید موقع ورود به آمریکا برم همون ادرس؟
چون من یه ادرسم تو سیاتل دارم که ثابته و تغییر نمیکنه اما اگه قسمت شد رفتم نمیخوام برم سیاتل میخوام برم یه شهر دیگه،،حالا اگه ادرس سیاتل رو بنویسم اشکال نداره؟
در مورد میلینگ ادرس گفته آیا همون ادرس پرزنستون هست،،ادرس پرزنس هم که تو فرم همون ادرس ایرانمونه،پس میگه همون ادرسه بله رو بزن اگه نه یه ادرس جدید،من می خواستم بدونم اونجا بله رو بزنم یا یه آدرس تو آمریکا بدم؟ اصلا قرار هست چیزی با پست به دستمون برسه؟
یه سوالم در مورد قسمت military داشتم،اینکه تو قسمت branch of service. چی بنویسیم؟ایا واقعا لازمه مشخص کنیم که دقیقا تو کدوم ارگان خدمت کردیم،من شمیدم با بعضی ارگانا مشکل دارن،،من نوشتم army,ایا مشکلی پیش میاد؟
با تشکر از راهنمایی دوستان

در مورد Permanent Address آدرس آمریکا را باید بزنی در مورد military تو قسمت branch of service یگانی که خدمت کردی مثلا نیروی هوایی و همچنین سپاه یا ارتش بودن را باید بزنی
نتیجه: خودم AP آپدیتها 24,27,28 مارچ ، 4 می و 6 سپتامبر دوخطی و 6 سپتامبر or و 12 سپتامبر آپدیت مجدد و بالاخره 13 سپتامبر اسلش و بعد از یک ساعت ایشود و همان روز دریافت پاس و ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 02:50)Ramintn نوشته:  بچه ها کسی جواب نداد بم منم دیگه پر کردم فرستادم و تایید گرفتم،،الان باید چیکار کنم؟ خودشون خبر میدن؟
از ماه اکتبر سایت https://travel.state.gov/content/visas/e...letin.html را چک کن تا شماره کیست کارنت بشه و بعد از اون نامه دعوتنامه جایگزین تایید فرم 206 میشه و تاریخ و محل مصاحبه مشخص میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 09:47)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 02:50)Ramintn نوشته:  بچه ها کسی جواب نداد بم منم دیگه پر کردم فرستادم و تایید گرفتم،،الان باید چیکار کنم؟ خودشون خبر میدن؟
از ماه اکتبر سایت https://travel.state.gov/content/visas/e...letin.html را چک کن تا شماره کیست کارنت بشه و بعد از اون نامه دعوتنامه جایگزین تایید فرم 206 میشه و تاریخ و محل مصاحبه مشخص میشه

خیلی ممنچن،ببخشید تو این سایت دقیقا کجارو باید چک کنم؟خودشون هیچ خبری میلی چیزی نمیزنن؟
در مورد branch of service من ننوشتم سپا ه نوشتم آرمی،بنظرتون مشکلی پیش میاد؟
ضمنا کیس نامبر من بالاست حدود 70xx،آیا شانس قبولی دارم اصلا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 09:57)Ramintn نوشته:  

خیلی ممنچن،ببخشید تو این سایت دقیقا کجارو باید چک کنم؟خودشون هیچ خبری میلی چیزی نمیزنن؟
در مورد سربازی مشکلی نداره فقط زمان مصاحبه ازت میپرسن اونجا بهشون بگو . در سایت هم مثلا ویزا بولتن اکتبر را میزنی پایین صفحه قسمت THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS
WHICH WILL APPLY I چک میکنی شماره کیسهای کارنت شده برای مصاحبه اعلام میشه . بخش ویزا بولتن مهاجرا برای سالهای گذشته را بخون https://www.mohajersara.org/forum/thread-7272.html
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh
سلام دوستان، من در مورد انتخاب سفارت سوال داشتم.
اینکه هر سفارتی برای ایرانیها قانون خاص خودش رو داره یک چیز جدیده یا از قدیم بوده؟
1- سفارت آنکارا صراحتا میگه مدارک پزشکی ایران رو قبول نمیکنه
2- سفارت آنکارا صراحتا میگه اکثر ایرانیها AP میخورن و سابقه کاری کامل درخواست کننده لازمه. نه فقط ده سال گذشته
3- سفارت آنکارا یک موردی در مورد بچه ها نوشتم که من سر در نمیارم. عین متن انگلیسی رو این پایین نوشتم.
4- سفارت ایروان هم صراحتا از ایرانیها میخواد یک رزومه کامل از دوره های تحصیلی و همینطور کاری ارائه بدن.
5- فقط سفارت ابوظبی مشخصا در مورد ایرانیها چیزی ننوشته

این هم عین متن انگلیسی دستورالعمل سفارت آنکارا و ایروان:
ANKARA
1. A copy of your immunization records (medical records from Iran will not be accepted).
2. Most Iranian applicants require some type of administrative process before traveling to the United States. The applicant's entire employment history is needed, not just the past 10 years.
3. If a one-time-only exit stamp can be obtained for the child applicant, contact the embassy before the interview to make sure the file is complete to avoid a possibly lengthy wait in Turkey.

Yerevan
If you are Iranian: A resume or CV explaining your entire education and work history
پاسخ
تشکر کنندگان:

همیشه شانس قبولی وجود داره تو سال 2016 تا کیس 8000 هم ویزا گرفتن . بستگی به شرایط بررسی پرونده ها داره
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh
(2017-05-06 ساعت 10:07)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 09:47)farbal_sh نوشته:  از ماه اکتبر سایت https://travel.state.gov/content/visas/e...letin.html را چک کن تا شماره کیست کارنت بشه و بعد از اون نامه دعوتنامه جایگزین تایید فرم 206 میشه و تاریخ و محل مصاحبه مشخص میشه

همیشه شانس قبولی وجود داره تو سال 2016 تا کیس 8000 هم  ویزا گرفتن . بستگی به شرایط بررسی پرونده ها داره

خیلی ممنون از پاسختون،ببخشید تو اون سایت کجارو باید چک کنم و در مورد branch of servoce نظری ندارین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 10:11)Ramintn نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 10:07)farbal_sh نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 09:57)Ramintn نوشته:  خیلی ممنچن،ببخشید تو این سایت دقیقا کجارو باید چک کنم؟خودشون هیچ خبری میلی چیزی نمیزنن؟
همیشه شانس قبولی وجود داره تو سال 2016 تا کیس 8000 هم  ویزا گرفتن . بستگی به شرایط بررسی پرونده ها داره

خیلی ممنون از پاسختون،ببخشید تو اون سایت کجارو باید چک کنم و در مورد branch of servoce نظری ندارین؟
چند تا پست بالاتر توضیح دادم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-04 ساعت 23:21)Kaveh نوشته:  
(2017-05-04 ساعت 21:47)behzadddd نوشته:  سلام
ممنون از راهنمایی دقیقتون.
لطفا1:من پاسپورتم تا اخر 96تاریخ داره میخوام بدونم کی برم عوضش کنم
2:میشه پر کردن فرم رو کامل تر توضیح بدین. آیا به موسسه ای که با نام مهاجر سرا کار میکنه پر بکنم؟
تنهایی شاید یه اشتباهی چیزی بشه
3:تا کی وقت داریم 260 رو پر کنیم؟
با تشکر فراوان

1. فرم DS-260 رو با اطلاعات پاسپورت فعلی تکمیل و ارسال کنید و در مدت انتظار برای مصاحبه (که از اکتبر به بعد خواهد بود) پاسپورت رو تعویض کنید.

2. بخش تخصصی جدید در مورد تکمیل فرم، بزودی قرار داده میشه ولی میتونید از اطلاعات دوره‌های 2015، 2016 و 2017 استفاده کنید.
مهاجرسرا خدمات تکمیل فرم و ... نداره ولی در این سایت اطلاعات و تجارب با ارزشی هست که کاربران مهاجرسرا به رایگان در اختیار سایر دوستان قرار دادند و میتونید با مطالعه این اطلاعات و با استناد به منابع رسمی به تنهایی تکمیل فرم و سایر مراحل را انجام دهید. اگه به دلایلی نیاز به خدمات تخصصی داشتید، میتونید از خدمات شرکت پاریز تراول (تحت مدیریت آقای سپهر - مدیر کل سایت مهاجرسرا) استفاده کنید که اطلاعات تماس در تبلیغات بالای سایت هست.
ضمنا شرکت‌ها و افرادی که با سواستفاده از نام مهاجرسرا فعالیت می‌کنند، هیچ ارتباطی به مهاجرسرا نداشته و مورد تایید نمی‌باشد.

3. بستگی به کیس نامبر داره. اگه کیس نامبر شما حدودا زیر 3000 هست بهتره نیمه اول May نهایتاً تا آخر May فرمها رو بفرستید (البته با دقت و حوصله) ولی اگه کیس نامبر بالاست حداقل یکی دو هفته مطالعه کنید و با دقت فرمها رو تکمیل کنید.

با سلام

با این شرکتی که معرفی نمودید (پاریز تراول ) چند بار تماس گرفتم ولی متاسفانه کسی پاسخگو نیست ؟
شرکت دیگری رو میشه معرفی کنید.
من می ترسم فرم dv  رو پر کنم ...نکنه اشتیاه بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: nazi56
(2017-05-06 ساعت 09:18)koooshyar نوشته:  سلام دوستان  شانس بما رو‌کرد و امسال برنده شدیم حالا یه مشکلی تو پر کردن فرم دارم
من تو بچگی یه بار 3 و یه بار 6 سالگی رفتم آمریکا سال 1986-1988
اون موقع هم همسر و فرزند تو پاسپورت پدر خانواده بودند .
الان هم هیچ مدرکی ندارم برای پر کردن اون قسمت فرم شماره ویزا و تاریخ دقیق
چه کنم؟

کسی نیست جواب مارو‌بده Sad
یه سوال دیگم دارم
من کارم خرید آپارتمان و بازسازی و بعدش فروشه
چی پر‌کنم تو قسمت شغل؟
کیس نامبر:    2018AS00005xxx  
رویت قبولی:    3 May ‎
اعضای کیس:   2 نفر
ارسال فرم: 11 May‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير میدم  به ارمنستان
کارنتی:
وقت مصاحبه :
نتیجه مصاحبه :
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من 2018قبول شدم همسر و يه بچه 2ساله سولم اينه براي پر كردن فرم260 براي بچه هم بايد پاسپورت بگيرم واطلاعاتشو پر كنم ؟وتا كي مهلت ارسال دارم با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان