کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه اطلاع از نتیجه لاتاری و اقدامات اولیه پس از انتخاب شدن در لاتاری
بخش جدید فرم DS-260 امروز تکمیل میشه
در ارسال فرم عجله نکنید و با دقت مطالب و اطلاعات موجود رو مطالعه کنید (از کادر جستجوی بالای صفحه هم میتونید استفاده کنید)
بازه زمانی بررسی فرمها در اوایل پروسه حدوداً نیم ماه هست یعنی اگه کیس نامبر شما فرضاً 1200 باشه چه 3 MAY فرم رو ارسال کنید و چه 10 MAY، به احتمال زیاد ماه اکتبر مصاحبه میشید ولی اگه مثلا 25 MAY فرم رو بفرستید، احتمالاً ماه نوامبر مصاحبه بشید.
با این حساب اگه کیس شما مثلا 7000 بود حتی آخر JUN هم فرم رو بفرستید باز به موقع به مصاحبه دعوت میشید (البته بهتره در اسرع وقت فرم رو ارسال کنید)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-05 ساعت 22:54)امیر 62 نوشته:  سلام دوستان اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
من شغلم مجسمه سازی هست و محل کارم منزل.
واسه ادرس محل کار چی بنویسم؟ بازم ادرس منزل بدم؟

بله آدرس منزل رو دوباره بعنوان محل کار بنویسید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 02:50)Ramintn نوشته:  بچه ها کسی جواب نداد بم منم دیگه پر کردم فرستادم و تایید گرفتم،،الان باید چیکار کنم؟ خودشون خبر میدن؟

الان باید منتظر باشید تا کیس شما کارنت بشه (به جریان بیافته) و تاریخ مصاحبه تون مشخص بشه
اولین سری، اوایل AUGUST کارنت میشه که ماه OCTOBER مصاحبه شون انجام میشه (کیسهای زیر 2500-3000 که نیمه اول MAY فرم فرستادند)
در این فاصله میتونید کارت واکسیناسیون تهیه کنید و مدارک رو آماده کنید

این هفته در بخش جدید این موارد بصورت مرتب نوشته میشه که علاوه بر این میتونید از مطالب دوره‌های قبل هم استفاده کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 10:06)Matterhorn نوشته:  سلام دوستان، من در مورد انتخاب سفارت سوال داشتم.
اینکه هر سفارتی برای ایرانیها قانون خاص خودش رو داره یک چیز جدیده یا از قدیم بوده؟
1- سفارت آنکارا صراحتا میگه مدارک پزشکی ایران رو قبول نمیکنه
2- سفارت آنکارا صراحتا میگه اکثر ایرانیها AP میخورن و سابقه کاری کامل درخواست کننده لازمه. نه فقط ده سال گذشته
3- سفارت آنکارا یک موردی در مورد بچه ها نوشتم که من سر در نمیارم. عین متن انگلیسی رو این پایین نوشتم.
4- سفارت ایروان هم صراحتا از ایرانیها میخواد یک رزومه کامل از دوره های تحصیلی و همینطور کاری ارائه بدن.
5- فقط سفارت ابوظبی مشخصا در مورد ایرانیها چیزی ننوشته

این هم عین متن انگلیسی دستورالعمل سفارت آنکارا و ایروان:
ANKARA
1. A copy of your immunization records (medical records from Iran will not be accepted).
2. Most Iranian applicants require some type of administrative process before traveling to the United States. The applicant's entire employment history is needed, not just the past 10 years.
3. If a one-time-only exit stamp can be obtained for the child applicant, contact the embassy before the interview to make sure the file is complete to avoid a possibly lengthy wait in Turkey.

Yerevan
If you are Iranian: A resume or CV explaining your entire education and work history

1. مدارک پزشکی ایران رو هیچکدوم از سفارت‌ها قبول نمیکنه، فقط کارت واکسیناسون بین‌المللی که در ایران هم صادر میشه قابل قبول پزشک معتمد سفارت هست.
2. اکثر ایرانی‌ها در تمام سفارت‌ها مشمول کلیرنس میشن و در بعضی موارد ممکنه از متقاضی رزومه شغلی یا آکادمیک درخواست بشه.
3. کیس‌هایی که فرزندشون مشمول خدمت سربازی هست و بصورت موردی مجوز خروج گرفتن بهتره قبل از مصاحبه این مورد رو به سفارت اطلاع بدن تا اگه پروسه طول کشید مشکلی پیش نیاد
4. در مورد 2 توضیح داده شد
5. بله. فعلا سایت سفارت آنکارا از سایر سفارت‌ها تکمیل‌تر هست و از دوره گذشته تقریباً تمام پروسه این سه سفارت مشابه هم هست به غیر از بعضی موارد مثل پیکاپ ویزا توسط شخص ثالث و ...
پاسخ
تشکر کنندگان: nazi56
(2017-05-06 ساعت 10:47)mahdi_heravi نوشته:  
(2017-05-04 ساعت 23:21)Kaveh نوشته:  
(2017-05-04 ساعت 21:47)behzadddd نوشته:  سلام
ممنون از راهنمایی دقیقتون.
لطفا1:من پاسپورتم تا اخر 96تاریخ داره میخوام بدونم کی برم عوضش کنم
2:میشه پر کردن فرم رو کامل تر توضیح بدین. آیا به موسسه ای که با نام مهاجر سرا کار میکنه پر بکنم؟
تنهایی شاید یه اشتباهی چیزی بشه
3:تا کی وقت داریم 260 رو پر کنیم؟
با تشکر فراوان

1. فرم DS-260 رو با اطلاعات پاسپورت فعلی تکمیل و ارسال کنید و در مدت انتظار برای مصاحبه (که از اکتبر به بعد خواهد بود) پاسپورت رو تعویض کنید.

2. بخش تخصصی جدید در مورد تکمیل فرم، بزودی قرار داده میشه ولی میتونید از اطلاعات دوره‌های 2015، 2016 و 2017 استفاده کنید.
مهاجرسرا خدمات تکمیل فرم و ... نداره ولی در این سایت اطلاعات و تجارب با ارزشی هست که کاربران مهاجرسرا به رایگان در اختیار سایر دوستان قرار دادند و میتونید با مطالعه این اطلاعات و با استناد به منابع رسمی به تنهایی تکمیل فرم و سایر مراحل را انجام دهید. اگه به دلایلی نیاز به خدمات تخصصی داشتید، میتونید از خدمات شرکت پاریز تراول (تحت مدیریت آقای سپهر - مدیر کل سایت مهاجرسرا) استفاده کنید که اطلاعات تماس در تبلیغات بالای سایت هست.
ضمنا شرکت‌ها و افرادی که با سواستفاده از نام مهاجرسرا فعالیت می‌کنند، هیچ ارتباطی به مهاجرسرا نداشته و مورد تایید نمی‌باشد.

3. بستگی به کیس نامبر داره. اگه کیس نامبر شما حدودا زیر 3000 هست بهتره نیمه اول May نهایتاً تا آخر May فرمها رو بفرستید (البته با دقت و حوصله) ولی اگه کیس نامبر بالاست حداقل یکی دو هفته مطالعه کنید و با دقت فرمها رو تکمیل کنید.

با سلام

با این شرکتی که معرفی نمودید (پاریز تراول ) چند بار تماس گرفتم ولی متاسفانه کسی پاسخگو نیست ؟
شرکت دیگری رو میشه معرفی کنید.
من می ترسم فرم dv  رو پر کنم ...نکنه اشتیاه بشه

موردی بود همینجا هم میتونید بپرسید تا راهنمایی بشه
بخش جدید فرم DS-260 هم امروز تکمیل میشه

اونطور که مطلع شدم، شرکت خیلی شلوغ هست و اگه جواب نگرفتید میتونید با شماره موبایل آقای سپهر +989121253557 تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان سوال منم جواب ميديد
كيس نامبر 1900هستم يه بچه كوچيك هم داريم 2سالشه بايد پاسپورت براش بگيرم؟واطلاعاتشو وارد كنم داخل فرم ؟و پاسپورتهاي خودمون هم اعتبارش تموم شده ميتونم سريال اونو رو وارد كنم؟يا تميد كنم؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 11:47)koooshyar نوشته:  
(2017-05-06 ساعت 09:18)koooshyar نوشته:  سلام دوستان  شانس بما رو‌کرد و امسال برنده شدیم حالا یه مشکلی تو پر کردن فرم دارم
من تو بچگی یه بار 3 و یه بار 6 سالگی رفتم آمریکا سال 1986-1988
اون موقع هم همسر و فرزند تو پاسپورت پدر خانواده بودند .
الان هم هیچ مدرکی ندارم برای پر کردن اون قسمت فرم شماره ویزا و تاریخ دقیق
چه کنم؟

کسی نیست جواب مارو‌بده Sad
یه سوال دیگم دارم
من کارم خرید آپارتمان و بازسازی و بعدش فروشه
چی  پر‌کنم تو قسمت شغل؟

مواردی مثل شماره یا نوع ویزا و ... که مشخص نیست، Do Not Know بزنید
تاریخها رو هم حدودی وارد کنید (در راهنمای خود فرم [سمت راست] به این موضوع اشاره شده)

در فرم فقط اطلاعات آخرین ویزا خواسته شده
مورد Alien Registration Number رو هم اگه مشخص نیست میتونید No بزنید

در مورد شغل هم میتونید Remodeling and Construction بنویسید
پاسخ
تشکر کنندگان: koooshyar ، sorena_atropat
با عرض سلام و خسته نباشيد و تشكر بابت اطلاعاتي كه در اختيار مردم ميزارين .
من لاتاري ٢٠١٨ قبول شدم ، اولين قدم براي شرع بايد فرم ds-260 رو پر كنم . ولي من متوجه نشدم بعضي جاها نوشته پر كنيد و ارسال كنيد ، مگه بصورت انلاين نبايد پر كنيم ؟ احتياج به پست كردن فرم داريم ؟ يا همون انلاين پر كردن فرم كافيه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 11:55)sorena_atropat نوشته:  با سلام
من 2018قبول شدم همسر و يه بچه 2ساله سولم اينه براي پر كردن فرم260 براي بچه هم بايد پاسپورت بگيرم واطلاعاتشو پر كنم ؟وتا كي مهلت ارسال دارم با تشكر

(2017-05-06 ساعت 12:59)sorena_atropat نوشته:  سلام دوستان سوال منم جواب ميديد
كيس نامبر 1900هستم يه بچه كوچيك هم داريم 2سالشه بايد پاسپورت براش بگيرم؟واطلاعاتشو وارد كنم داخل فرم ؟و پاسپورتهاي خودمون هم اعتبارش تموم شده ميتونم سريال اونو رو وارد كنم؟يا تميد كنم؟ممنون

با توجه به کیس نامبرتون، برای صرفه جویی در زمان و مصاحبه شدن به موقع،
فرمهای خودتون رو با اطلاعات پاسپورت فعلی تکمیل کنید و
در فرم فرزندتون، در صفحه Personal Information 2 و در بخش Document Type، بجای پاسپورت گزینه OTHER TRAVEL DOCUMENT رو انتخاب کنید که در این حالت اطلاعات دیگه ای نمیخواد.

با توجه به کیس نامبرتون جزو اولین سری هستید که کارنت میشید (کیس شما به جریان میافته) و اگه نیمه اول MAY فرمها رو بفرستید، به احتمال زیاد در ماه اکتبر مصاحبه میشید و اگه نیمه دوم MAY بفرستید، ماه نوامبر و به همین ترتیب هر چه دیرتر بفرستید یکماه عقب میافتید.

در مدتی که منتظر مصاحبه هستید، پاسپورت‌ها رو تمدید کنید و برای فرزندتون هم پاسپورت تهیه کنید
و روز مصاحبه پاسپورتهای جدید رو ارائه کرده و اطلاع بدید تا اطلاعات فرم اصلاح شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: sorena_atropat ، amirdadash
(2017-05-06 ساعت 13:17)miladdolatyar نوشته:  با عرض سلام و خسته نباشيد و تشكر بابت اطلاعاتي كه در اختيار مردم ميزارين .
من لاتاري ٢٠١٨ قبول شدم ، اولين قدم براي شرع بايد فرم ds-260 رو پر كنم . ولي من متوجه نشدم بعضي جاها نوشته پر كنيد و ارسال كنيد ، مگه بصورت انلاين نبايد پر كنيم ؟ احتياج به پست كردن فرم داريم ؟ يا همون انلاين پر كردن فرم كافيه؟

فرم آنلاین هست و میتونید به دفعات وارد شده و اصلاح کنید و وقتی نهایی شد، فرم رو ثبت (Sign and Submit) میکنید یعنی منظور از ارسال، ثبت نهایی فرم هست.
بعد از ثبت نهایی فرم، امکان ویرایش ندارید و اگه نیاز شد باید ایمیل بفرستید تا فرم مجددا برای ویرایش باز بشه

تمام مراحل بصورت آنلاین هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: miladdolatyar ، sorena_atropat ، nazi56
--> دوستان این قسمت برای چه کسانی باید تکمیل بشه. برای کسانی که تحصیلات دیپلم به بالا دارن جواب باید نه باشه دیگه درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 13:36)Matterhorn نوشته:  دوستان این قسمت برای چه کسانی باید تکمیل بشه. برای کسانی که تحصیلات دیپلم به بالا دارن جواب باید نه باشه دیگه درسته؟

این قسمت مخصوص افراد فاقد تحصیلات 12 ساله هست و برای سایر افراد (با حداقل 12 سال تحصیلات پایه) بررسی نمیشه. یعنی چه yes بزنید و چه no فرقی نمیکنه چون نیاز نیست و بررسی نمیشه
اگه دیپلم رو به تازگی گرفتید یا مثلا دیپلم 11 ساله و کاردانی دارید و ... بهتر است بر احتیاط این مورد رو هم تکمیل کنید (البته اگه شرایط شغلی رو داشتید)
پاسخ
تشکر کنندگان: Matterhorn ، sorena_atropat ، koooshyar
جناب کاوه با تشکر از پاسخ های ارسالی شما
- کار اصلی من در یک شرکت خصوصی واردات کالا هستش که خودم هم از صاحبانش هستم
- تو یک شرکت دیگه هم که کارش تولید و فروش محصولات غذایی هستش، عضو هیات مدیره هستم و اسم من تو لیست بیمه این شرکت هستش
سوالهایی که برام پیش اومده اینها هستند:
1- آیا Primary Occupation: Business درسته؟
2- Other Occupation هم باید Business باشه؟ اگه نه چی باید باشه؟
3- چون من سمت اجرایی تو شرکت دوم ندارم آیا لازمه که که شرکت دوم رو هم اعلام کنم. چون اسم من تو لیست بیمه شرکت دوم هستش اگر اعلام نکنم مشکلی پیش نمی آید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-06 ساعت 14:10)Matterhorn نوشته:  جناب کاوه با تشکر از پاسخ های ارسالی شما
- کار اصلی من در یک شرکت خصوصی واردات کالا هستش که خودم هم از صاحبانش هستم
- تو یک شرکت دیگه هم که کارش تولید و فروش محصولات غذایی هستش، عضو هیات مدیره هستم و اسم من تو لیست بیمه این شرکت هستش
سوالهایی که برام پیش اومده اینها هستند:
1- آیا Primary Occupation: Business درسته؟
2- Other Occupation هم باید Business باشه؟ اگه نه چی باید باشه؟
3- چون من سمت اجرایی تو شرکت دوم ندارم آیا لازمه که که شرکت دوم رو هم اعلام کنم. چون اسم من تو لیست بیمه شرکت دوم هستش اگر اعلام نکنم مشکلی پیش نمی آید؟

بله برای هر دو Business بزنید
سوابق بیمه استعلام نمیشه
اگه شرکت دوم خصوصی هست، با توجه به زمینه کاری شرکت که حساس نیست، اعلام کنید یا نکنید مشکلی پیش نمیاد ولی بهتره که چیزی رو پنهان نکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Matterhorn
سلام دوستان
جناب کاوه یه سوال،من تو فرم تو قسمت میلیتاری نوشتم آرمی،حالا اگه اونجا ازم پرسیدن بازم بگم آرمی مشکل داره؟ اونا از کجا میدونن من کجا خدمت کردم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان