کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد برندگان لاتاری
.

گروه تلگرام اعلام نتایج لاتاری DS-2020
https://t.me/joinchat/AAAAAEAj4YFTx6XgBD0KtA

.
سلام دوستان
برای من فرم 6 سوالی ارسال شده.
سوالم اینه که در چه قالب و فرمتی و به چه آدرسی ارسال کنم؟ (word, pdf)ایمیل بزنم یا برم سایت سفارت؟ لطفا با جزئیات بگید که هیستوری این قضیه بمونه
با تشکر...

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-06 ساعت 16:03)Tilda نوشته:  سلام دوستان
برای من فرم 6 سوالی ارسال شده.
سوالم اینه که در چه قالب و فرمتی و به چه آدرسی ارسال کنم؟ (word, pdf)ایمیل بزنم یا برم سایت سفارت؟ لطفا با جزئیات بگید که هیستوری این قضیه بمونه
با تشکر...

در خود ایمیل توضیح نداده ؟

فکر میکنم PDF استاندارد هستش
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-02 ساعت 10:57)azitajml نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 10:52)minaz00 نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 10:11)azitajml نوشته:  ممنونم از راهنماییتون
و سوال دیگه ، زمانیکه لاتاری ثبت نام کردم خونه برادرم بودم و آدرس اون شهر رو دادم ولی حالا که می خوام فرم 260 رو تکمیل کنم با توجه به محل کارم
مجبورم آدرس شهر محل زندگیمو بدم این مساله (تفاوت آدرس )مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟

نه مشکلی نیست. ادرس جدید رو وارد کنید
مرسی از اینکه راهنمایی کردید.
و سوال دیگه اینکه
من فرم 260 رو ارسال کردم آیا حالا باید منتظر تاییدیه ارسال باشم؟(یک ایمیل تاییدی)
ضمنا با توجه به اینکه کیس نامبر من 5000 هستش از چه وقت خوبه واکسیناسیون رو شروع کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 14:20)Vahid_aflaki نوشته:  من فکر نکنم کسی برنده شده باشه . من که برنده نشدم ایشالا سالهای بعد .

همیشه برنده هست، چون هر کشوری سهمیه داره
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و وقت بخیر،
دوستان من در لاتاری 2018 با کیس نامبر 10xx برنده شدم، درحال حاضر هم فرم 260 رو ارسال کردم،
چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید؛
1- اگر تو اطلاعات اولیه ثبت نام اشتباه کرده باشم و الان تو 260 اصلاحش کرده باشم مشکلی پیش میاد؟؟!! (یک روز تاریخ تولد رو جابه جا زدم) به نظرتون لازمه که با ایمیل به کنسولگری اطلاع بدم؟
2- در خصوص بخشی از فرم 260 که اطلاعات کاری رو وارد میکردیم، سوالی که کرده بود در خصوص دوسال تجربه میخواد من زدم بله و وظیفه های کاریم رو نوشتم چون نمیدونستم اون قسمت برای اشخاصیه که مدرک تحصیلی ندارن Sad
3- در خصوص مدرک تحصیلی من آخرین مدرکم که لیسانس مهندسی مکانیک هست رو فقط نوشتم، آیا لازم بوده که دیپلمم رو هم ثبت میکردم؟؟!!! به نظرتون به خاطر مورد 2 و 3 نیازی به آنلاک کردن فرمم هست؟
4- من اقدام به تزریق واکسن هایی کردم که لازم بود و قبلا دریافت نکرده بودم و یا نیاز به تمدید داشت... انستیتو بهم گفت که باید واکسن گارداسیل رو هم تزریق کنم و سفارت جدیدا میخواد، میخواستم بدونم کسی در این خصوص اطلاعی داره؟؟ که آیا این واکسن نیاز هست؟ چون هزینش زیاده و سه نوبت هم هست.
کیس نامبر: 2018AS10XX
تاریخ رؤیت: 25 May
تاریخ ارسال فرم260: 26 May
تاریخ کارنت شدن: سپتامبر 2017
تاریخ مصاحبه: November 01
مکان مصاحبه: آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP (مجرد و فاقد کار دولتی)
آپدیت ها: 3 نوامبر
وضعیت: منتظر کلییری و دریافت ویزا Smile  Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من قبول شدم ***2

(2017-06-10 ساعت 21:26)مینا ثابتی نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 14:20)Vahid_aflaki نوشته:  من فکر نکنم کسی برنده شده باشه . من که برنده نشدم ایشالا سالهای بعد .

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-10 ساعت 21:26)مینا ثابتی نوشته:  

Vahid_aflaki جان ایشالا که در سال بعد جزو برندگان باشید. امسال هم برنده داشته مثل تمام سال های پیش چون ایران همچنان سهمیه داره. خود من هم جزو برندگان امسال هستم (DV 2018)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-07 ساعت 13:18)azitajml نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 10:57)azitajml نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 10:52)minaz00 نوشته:  نه مشکلی نیست. ادرس جدید رو وارد کنید
مرسی از اینکه راهنمایی کردید.
و سوال دیگه اینکه
من فرم 260 رو ارسال کردم آیا حالا باید منتظر تاییدیه ارسال باشم؟(یک ایمیل تاییدی)
ضمنا با توجه به اینکه کیس نامبر من 5000 هستش از چه وقت خوبه واکسیناسیون رو شروع کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام
همین که confirmation number بهتون میده اوکی هست. و حتما ازش پرینت بگیرین و همچنین پرنیت فرم.
ایمیل تایید ممکنه نیاد.کد تایید مهمه
برای منم ایمیل نیومد.
واکسن ها هم هر چه زودتر بهتر چون هپاتیت خودش 6 مااه زمان میخواد
پاسخ
تشکر کنندگان: azitajml
(2017-05-07 ساعت 16:40)satanv نوشته:  
(2017-05-07 ساعت 14:46)massitorabi نوشته:  من امسال در زمان چک کردن نتایج 2018 که در آن بنده نشده بودم. به طور اتفاقی confirmation no سال 2017 خود را وارد کردم و دیدم که در اونجا برنده شدم . ولی فرصتم تنها تا سپتامبر 2017 هست که بتونم پروسه را تکمیل کنم.
حالا فرم ds-260‌ را پر کردم نامه تأیید را هم دریافت کردم.
مدارکم را هم برای ترجمه دادم

اما در زمان دادن مدارک متوجه شدم که تاریخ ازدواجم را طبق سند اشتباه زده. البته تاریخ واقعی ازدواجم را زدم اما ظاهرا سند ازدواجم به تاریخ 6 روز قبل از تاریخ واقعی سند زده است. من 6 فروردین تاریخ ازدواج هست اون 29 اسفند زده یعنی شش روز قبل.
حالا نمیدونم آیا این جزء‌موارد خیلی مهم هست که باید برم فرم را اصلاح کنم یا می‌تونم در کنسولگری توضیح بدم. تاریخ با ماه و سال درست است فقط روز اشتباهه

دومین سوال از کجا می تونم بفهمم که پرونده من کارنت شده دقیق؟ یعنی نامه سفارت را از کجا بگیرم
ممنون

سلام ضمن عرض تبريك . كيس نامبرتون چنده؟ الان تا 7300 رو كارنت كردن و همه نامه دوم گرفتن تا چند روز ديگه هم شماره هاي جديد رو اعلام ميكنن. تاريخ ازدواجت رو هم ميتوني تو سفارت قبل قسم خوردن به آفيسر اعلام كني مشكلي نداره چون اگر بخواي درخواست unlock بدي خيلي طول ميكشه. فقط مهم اينه كه شما را به مصاحبه دعوت كنن. وضعيت كيس تون را از لينك زير ميتونيد پيگيري كنيد فقط 0 هاي قبل كيستون را وارد نكنيد:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

کیس نامبرم 7700 و خورده ای هستش که ظاهرا کارنت شدیم اما هنوز نامه دوم را نگرفتیمSad( Sad Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-04 ساعت 22:42)mahmoodrahmanian نوشته:  سلام دوستان من بعد از 8 سال بالاخره برنده شدم
یه مشکلی دارم که از همین الان با مشورتی که با سایر دوستان داشتم و همچنین کامنتهای قبلی رو خوندم تبدیل به یه نگرانی بزرگ شده
من پسوند فامیلم رو حذف کردم ولی هنوز پاسپورتم توی فامیلم پسوند هست
الان که دارم فورم 206 رو پر میکنم قائدتا باید با پسوند پر کنم اما تاریخ پاسپورتم تا انتهای 96 تموم میشه آیا پاسپورت جدید با پسوند صادر میشه یا نه؟
یا اگر بدون پسوند صادر میشه به مشکل برنمی خورم؟
آیا کسی از دوستان هست که بتونه در این خصوص بنده رو راهنمایی کنه؟

چون شما دوباره فرم جدید برای پاسپورت پر می کنید و کمتر از یکسال هم اعتبار داره بهتره اول برید پاستون را عوض کنید و پاس جدیدتون با اطلاعات جدید براتون صادر خواهد شد. چون خودتون اطلاعات جدید را بهشون خواهید داد و تغییرات شناسنامه را اونجا اعلام می کنید بنابراین حتما اول پاستون را عوض کنید. البته اگر برنده 2018 هستید فرصت دارید هنوز.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، منم جزو برندگان امسالم با کیس نامبر 2000 ،
فرم 260 رو 15 می ارسال کردم ،
میخواستم بدونم کی ایمیل بعدی که برای زمان سفارت هست میاد ؟
برای کسی از سفارت ایمیل اومده و زمان مصاحبش مشخص شده ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-13 ساعت 14:06)sh.parsa نوشته:  
(2017-06-07 ساعت 13:18)azitajml نوشته:  
(2017-06-02 ساعت 10:57)azitajml نوشته:  مرسی از اینکه راهنمایی کردید.
و سوال دیگه اینکه

سلام
همین که confirmation number بهتون میده اوکی هست. و حتما ازش پرینت بگیرین و همچنین پرنیت فرم.
ایمیل تایید ممکنه نیاد.کد تایید مهمه
برای منم ایمیل نیومد.
واکسن ها هم هر چه زودتر بهتر چون هپاتیت خودش 6 مااه زمان میخواد
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،
من سفارتم را آنکارا انتخاب کردم ، در سایت سفارت آنکارا خوندم که آزمایشات سلامتی داوطلبان ایرانی را قبول نمی کنند،
یعنی واکسیناسیون را نباید ایران انجام بدیم ؟ قبول نمی کنند ؟
پس باید چی کار کرد کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
مادر من برنده لاتاری 2017 هست و امسال موفق شد ویزای شهروندی بگیره و میخواستم بدونم چه زمانی طول میکشه تا برای من در خواست بده و پروسه خاصی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من برنده لاتاری 2018 هستم ..زمان ثبت نام و همچنین پر کردن فرم 260 اسم پسرم را بدون پیشوند سید ثبت کردم با توجه به اینکه ما مقیم و شهروند آلمانی هم هستیم دقت نکردم که در مدارک ایرانی اجباری خودشون پبشوند سید را در شناسنامه و پاس ایرانی درج کردن ( چون از مدارک ایرانی پسرم فقط برای سفر به ایران استفاده میکنیم و در مدارک آلمانی اسمش بدون سید است ) ...آیا باید این مطلب را جلوتر اطلاه بدم و تصحیح کنم یا در روز مصاحبه میتونم توضیح بدم ؟ کیس نامید من **31 هست ...ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان