کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط ویزای شینگن
(2010-12-19 ساعت 21:42)Ashkan78 نوشته:  بله... لهستان جزو Schengen هست.

درجه بندي كشورهاي Schengen وجود نداره و كسي هم جايي ازش صحبت نمي كنه (به جز كلاهبردارهاي ايراني كه تو كار كلاهبرداري به اسم كمك به ويزا گرفتن شما هستند).

اما مسأله اينه كه داشتن ويزاي معتبر هر كشوري تضمين ورود به اون كشور نيست و در اخرين نقطه (در مرز يا فرودگاه) افسر مهاجرتي مي تونه از ورود شا جلوگيري كنه. از طرف ديگر، دريافت ويزاي Schengen از كشور x به منزله اين هست كه نيت اصلي سفر شما به اروپا ورود به كشور x هست.

حالا اگر شما ويزاتون رو از كشوري مثل فرانسه، آلمان، هلند، و ... گرفته باشيد، هنگام ورود به كشورهايي مثل مجارستان و لهستان، كمتر ممكنه بهتون شك كنند.

اما اگر به طور فرض با ويزاي استوني سر از فرانسه در بياريد، در گام نخست مداركي رو از شما مي خوان كه مطمئن شن شما طبق شرايط ويزاتون فرانسه رو ترك مي كنيد يا اين كه مي خوايد با عبور از فرانسه به استوني بريد. اگر مدارك شما مورد قبول افسر مهاجرتي در اولين فرودگاه يا پاسگاه مرزي براي ورود به قلمرو Schengen، قرار نگيره، خيلي محترمانه شما رو به كشور خودتون بر مي گردونند.

اين مطالب تجربه شخصي خودم بود كه با ويزاي Schengen سوئد چند بار به اروپا سفر كردم، اما هرگز سوئد (كشوري كه ويزاي من رو صادر كرده) نديدم. علاوه بر اين، از تجربيات چند تا از همكارام هم در ارائه مثال ها استفاده كردم.

(2010-12-19 ساعت 20:57)mohammad.maleki نوشته:  خوب شد این تایپیک باز شد
یه سوال داشتم ایا لهستان جز کشورهای عضو پیمان شینگن است؟
یه سوال دیگه هم داشتم : ایا شینگن درجه بندی داره یعنی درجه 1 و 2و 3 داره و شرایط خاصی برای دارندش ایجاد میکنه

خوب من الان شنگین برای لهستان دارم اگه بخوام برم کشور دیگری مشکلی وجود نداره این ویزا یک ویزا خاص برای مدت 20 برای مسابقات داده شده مشکلی برای رفتن به اسپانیا و سویس وجود داره یا نه
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام. ممنون از راهنمايياتون.
1-ميخواستم بدونم كه منظور از ارايه سند ملك اينه كه سند پيش سفارت گرو ميمونه تا پايان سفر؟
2-اينكه ميگين توي فرودگاه ممكنه بازداشت و بازجويي كنن, شامل چه كارهايي ميشه؟ يعني چه مراحلي داره و و مداركي ميخوان؟
ممنون ميشم پاسخ بدين....
پاسخ
سلام ، من نامه مصاحبم برای آمریکا اومده . باید برم ایتالیا برای مصاحبه .
الان کوالالامپور هستم ( ولی اقامت مالزی ندارم ) و نمیتونم به تهران بیام برای اپلای ...

آیا برای مصاحبه ی آمریکا ، میشه از کوالالامپور برای ویزا ایتالیا اقدام کرد ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، msar
سلام به همه دوستان گل
من 1 مشاوره تخصصی برای گرفتن ویزای 60 روزه می خوام از دوستان خواهش می کنم راهنماییم کنند چون وقتم محدوده و خیلی براش زحمت کشیدم. من دانشجوی فوق از شهید بهشتی هستم و برای مصاحبه PHD با چندین استاد صحبت کردم و قراره برای مصاحبه برم پیششون اما 1مشکلی وجود داره: رشته و زمینه تحصیلی من(های تک) جزء موارد خاص هستش(همون تحریم تکنولوژی هستش) یعنی اینکه دادن ویزا 2تا8ماه طول می کشه حتی برای مصاحبه. این رو از اینجایی فهمیدیم که4 تا از دوستام به ترتیب 1سال 6ماه 4ماه و 2ماه پیش اقدام کردند اما هنوز بهشون می گند در دست بررسی هستش، موارد خاصصص هستید!!
به هرحال خودم با کلی برنامه ریزی تونستم 1 کنفرانس و 1 مدرسه تابستونه جور کنم(ثبت نام کردم و دعوت نامه رسمی هم گرفتم) و تمام تاریخ های مصاحبه رو بین این ها هماهنگ کردم:
* 21 تا 27 می کنفرانس تو مونیخ(مرتبط با رشته تحصیلی) و 28ام مصاحبه
* 28 می تا 4 ژوئن زوریخ(سویس) برای مصاحبه
* 4 تا 11 ژوئن لوسان(سویس) برای مصاحبه
*11 و 12 ژوئن ژنو(سویس) برای مصاحبه
*13 تا 19 ژوئن نایس(فرانسه) برای مصاحبه
* 20 ژوئن تا 18 ژولای مدرسه تابستانه
اما نمی خوام به سفارت بگم که می خوام برم مصاحبه، می خوام به بهانه کنفرانس و مدرسه تابستانه برم و از سفارت بخوام که مدت زمان 21 روزه بین کنفرانس و مدرسه رو بهم اجازه بده برم پیش دوستام!! البته می تونم از همشون دعوت نامه بگیرم، و از نظر جا و مکان هم مشکلی ندارم. به نظرتون اینکار شدنیه؟ کسی راه حلی به ذهنش میرسه؟
بعضی ها بهم میگن باید رزو هتل با سربرگ معتبر ببری و گرنه کسری مدارک می خوری و رد میشی، کسی می دونه چطوری می شه بدون پرداخت هزینه از هتل رزروشن گرفت؟ باید برای کل این مدت رزو هتل بگیرم؟ یا اینکه فقط برای همون کنفرانس کافیه)
مرز ورودم بخاطر کنفرانس المان هستش پس سخت گیری ها و مدارکی که سفارت المان قبول می کنه رو درنظر بگیرید.
دوستای گلم اگر کسی می تونه راهنمایی کنه.
تشکر کنندگان: nimar123 ، msar
با سلام

میخواستم بدونم امکانش هست که از سفارت لهستان در اکراین درخواست ویزای شینگن بکنم؟ یا از سفارت یونان در گرجستان؟ با توجه به اینکه دارنده پاسپورت ایرانی هستم

با سپاس
پاسخ
(2010-09-29 ساعت 22:15)لنگرودي نوشته:  سلام دوستان من ويزاي شينگن يك بار سفر رو از سفارت سوئد گرفتم آيا:
1-ميتونم در ابتدا وارد هر كشور عضو شينگن بشم و بعدا وارد سوئد بشم؟ يا حتما براي ورود اول وارد سوئد بشم؟
2- ميتونم ابتدا وارد سوئد بشم ولي از كشور ديگر عضو شينگن خارج بشم؟
3- براي خارج كردن پول اضافي از كشور هاي عضو شينگن محدوديتهايي هست.
ممنون ميشم راهنمايي بشم .

این دقیقا سوال منم هست.لطفا جواب بدید.
پاسخ
(2011-07-14 ساعت 22:37)bijo1990 نوشته:  
(2010-09-29 ساعت 22:15)لنگرودي نوشته:  سلام دوستان من ويزاي شينگن يك بار سفر رو از سفارت سوئد گرفتم آيا:
1-ميتونم در ابتدا وارد هر كشور عضو شينگن بشم و بعدا وارد سوئد بشم؟ يا حتما براي ورود اول وارد سوئد بشم؟
2- ميتونم ابتدا وارد سوئد بشم ولي از كشور ديگر عضو شينگن خارج بشم؟
3- براي خارج كردن پول اضافي از كشور هاي عضو شينگن محدوديتهايي هست.
ممنون ميشم راهنمايي بشم .

این دقیقا سوال منم هست.لطفا جواب بدید.

ویزای یه بار ورود به سوئد یعنی فقط یه بار حق ورود به سوئد (از خارج از محدوده شینگن)رو دارین و در طی مدت تاریخ ویزاتون اگه از این کشور خارج شین دیگه نمی تونین دوباره برگردین بنابراین شما اولین ورودتون به هر کشور شینگنی ارتباطی به یه بار ورود بودن ویزاتون نداره.
بله ویزای شینگین برای همین منظوره که شما بتونی کل محدوده شینگین رفت و امد داشته باشی.
این رو دقیق یادم نیست.فکر کنم 10 هزار یورو بود.باید تو کاستوم فرودگاه بپرسین که تا چه مبلغی رو نقد بدون مشکل می تونین خارج کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
Question 
سلام
سوال من اینه که اگر از ویزای شینگنم استفاده نکنم و اکسپایر بشه. برای در خواست مجدد برای ویزا به مشکل بر می خورم؟
*توضیهات: بار اول ویزا از لهستان بار دوم درخواست از المان. (هر دو بار با دعوت نامه)
محل اقامت مالزی.
با تشکر از شما

پاسخ
سلام
برای اخذ شینگن توریستی و ورود از ایران یا امارات به هلند ؛ چه مدارکی مورد نیاز هست ؟ من سایت سفارت رو دیدم ولی متوجه یه سری چیزها نشدم .
نه دعوتنامه دارم نه هیچی . پاسپورتمم اعتبارش بیش از یک سال و نیم هست .
بلیط رو هم فرض کنیم که تهیه کرده باشم Smile

با تشکر
پاسخ
من معذرت میخوام این سوال ها رو میپرسم :
۱- من ایران هستم میخوام برم ویزای اتریش/شینگن بگیرم ولی کلاْ قصد اقامت داخل اتریش رو ندارم وقتی شینگن اومد تو دستم
یه ضرب میتونم از ایران بلیط بگیرم برا دانمارک یا سوءد بهم گیر نمیدن که چرا اتریش نرفتی ؟ البته زیاد مشکلی ندارم فقط
میخوام هزینم بیاد پایین بیخودی نرم اتریش دوباره برم دانمارک...
۲- ویزای شینگنی که دارم میگیرم امکان داره اجازه ندن من از اون کشور به کشوری که زیر مجموعه شینگنه سفر کنم ؟
از کجا باید بفهمم که همچین مورده محدودی برام پیش نیاد ؟
۳-اگه شینگنم سینگل باشه مشکلی که پیش نمیاد مثلاْ ۵ تا کشور زیر مجموعه شینگن رو بچرخم برا تفریح ؟

کلاْ دارم برا تفریح میرم Wink

چقدر خداوند بزرگ است درست زماني که انتظار دريافت چيزي را از او نداري بهترينش را به تو ارزاني مي دارد
پاسخ
من ویزای C سه ماهه دارم...میخواستم بپرسم امکانش هست وقتی وارد کشور مقصدم (بلژیک) شدم، درخواست تمدید ویزا بکنم؟
من دارم این سه ماه رو برای خوندن زبان میرم.میتونم درخواست تمدید ویزا بکنم مثلا برای ادامه زبان خوندنم یا اینکه پذیرش از دانشگاهی در اونجا رو داشته باشم و درخواست تمدید ویزا بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzads2 ، msar
سلام دوستان عزیز
من یه سوالی داشتم - میشه راهنماییم کنید - ممنون میشم

من 20 سالمه - میتونم از یه کمپانی معتبر تو لهستان (Poland) دعوت نامه کاری بگیرم.
الان سوالی که من دارم این هست که مراحل کاریش چیه ؟ باید چیکار کنم؟
سوال بعدی من اینه با توجه به سنم - سفارت پولی چیزی سندی بابت اینکه مطمعن باشه بر میگردم نمیگیره ؟
آیا میتونم بعد از اینکه رفتم به اونجا - به کشور های همسایه عضو اتحادیه اروپا برم؟
فرانسه - ایتالیا ......... ؟
ممنونم اگه پاسخ بدین ...
پاسخ
تشکر کنندگان: nimar123 ، msar
(2010-01-09 ساعت 01:22)meweadl نوشته:  ویزای شنگن رو از سفارتخانه هایِ عضو ِ شنگن ِ موجود در هر کشوری میشه گرفت؟ متوسط زمان مورد نیاز چقدره؟
مثلا میخوام برم ترکیه، از سفارت هلند در آنکارا، ویزای شنگن بگیرم.

سلام دوست عزیز می شه راهنمایی کنید من که چجوری ویزای هلند گرفتید؟ویزای کاریه؟مرسیBig Grin
پاسخ
من متن کامل توضیحات و خوندم
اما چرا اعتباری هست یعنی ویزا درسته ؟
پاسپورت نیست ؟
چون من شنیدم شینگن رو که بگیری بعد دیگه میتونی همیشه کشورهایی که میشه رفت و بری.
اگر اینطور نیست آیا همچین چیزی وجود داره و امکان پذیر هست که ویزایی داشته باشی مثلا بخری با مبلقی و مدت خیلی طولانی بیش از 5 سال بتونی یه سری کشورها رو رفت؟
┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏
تو ایران بهمون میگن خارجی ؛ اینور هم که هستیم بهمون میگن خارجی.
┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗
پاسخ
با سلام من 25 سالمه مجرد سند ملکی ارزش تقریبی 130 میلیون حساب بانکی 30 میلیون اشتغال به تحصیل هم دارم (سال آخرم) برای ویزای شینگن شانس من چقدره
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان