کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط ویزای شینگن
(2012-08-03 ساعت 21:52)shani نوشته:  
(2012-08-01 ساعت 18:09)visavisa نوشته:  دوستانی که تجربیاتی در خصوص شرکت در کنفرانس کشورهای اروپایی دارن لطفا در این پست اطلاعاتشون رو بگن.
من و همسرم برا یک کنفرانس در پراگ کشور چک به صورت مجزا مقاله دادیم متاسفانه در حالی که تمام مدارکمون کامل بود هر دو مون رو رد کردن!!اول جولای بود. البته گفتن میتونید تا 15 روز تقاضای بررسی مجدد بدید ولی 60 روز طول مکشه تا جوابش بیاد که اصلاً از وقت کنفرانس ما میگذشت!!کسی تجربه مشابه از سفارت چک داره؟

توی مدارکتون حساب بانکی هم بود؟ اگر بود و رد شدید راه بهتر اینه که شما جداگانه ویزا بگیرید، اینطوری شرایطتون بهتره چون اگر ازدواج کرده باشید و یکی از طرفین در ایران بمونه به طرفی که در خواست ویزا میده راحت تر ویزا صادر می کنند. چون از نظر اونها به خاطر همسرتون که در ایران هست، احتمال اینکه نمونید در اروپا بیشتره.

بله حساب بانکی هم بود.خودمون هم همین فکر رو کردیم.یعنی نمیشه هیچ وقت با هم برا ویزا اقدام کنیم؟یه سوال دیگه اینکه تو نامه ای برای دلایل ویزا به ما دادن نوشته بود تا 15 روز میتونید تقاضای بررسی مجدد بدید. کسی رو میشناسد که از تجدید نظر جواب گرفته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
شما یک بار جداگانه (بدون هم) ویزای شنگن بگیرید سفر برید و برگردید. دفعه دوم احتمالش بیشتره که به هر دوی شما با هم ویزا بدن چون یک بار رفتید و نموندید بیشتر اعتماد می کنن. شما براتوم مهر ریجکت زدن یا اینکه فقط لفظا گفتن که رد هستید؟
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
(2012-08-04 ساعت 13:48)shani نوشته:  شما یک بار جداگانه (بدون هم) ویزای شنگن بگیرید سفر برید و برگردید. دفعه دوم احتمالش بیشتره که به هر دوی شما با هم ویزا بدن چون یک بار رفتید و نموندید بیشتر اعتماد می کنن. شما براتوم مهر ریجکت زدن یا اینکه فقط لفظا گفتن که رد هستید؟

مهر زدن که تاریخ تحویل مدارک و نوع ویزا و اینکه از کدوم سفارت اقدام کردیم مشخص شده. همین مهر تحویل مدارک مهر ریجکت محسوب میشه دیگه وقتی ویزا روش چسبونده نشه درسته؟ برای دفعه بعد اگه خواستیم اقدام کنیم باید پاسپورتمون رو عوض کنیم؟
(2012-08-04 ساعت 18:46)visavisa نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 13:48)shani نوشته:  شما یک بار جداگانه (بدون هم) ویزای شنگن بگیرید سفر برید و برگردید. دفعه دوم احتمالش بیشتره که به هر دوی شما با هم ویزا بدن چون یک بار رفتید و نموندید بیشتر اعتماد می کنن. شما براتوم مهر ریجکت زدن یا اینکه فقط لفظا گفتن که رد هستید؟

مهر زدن که تاریخ تحویل مدارک و نوع ویزا و اینکه از کدوم سفارت اقدام کردیم مشخص شده. همین مهر تحویل مدارک مهر ریجکت محسوب میشه دیگه وقتی ویزا روش چسبونده نشه درسته؟ برای دفعه بعد اگه خواستیم اقدام کنیم باید پاسپورتمون رو عوض کنیم؟

مگه اصلاً امکان داره که فقط لفظاً بگن رد شدید و مهر تحویل مدارک رو نزنن؟
پاسخ
آره گاهی برای اینکه توی سوابق طرف این ریجکت شدن وارد نشه فقط می گن رد شدی و مهر نمی زنن و بگن دیگه پیگیری نکن. برای همین گفتم اگر اینطوری بوده دیگه اعتراض نگذارید چون اون موقع دیگه ممکنه مهر رو بزنند. شما بهتره فعلا دوباره برای شنگن اقدام نکنید. برای جای دیگه که ویزاش معتبره مثل استرالیا، آفریقای جنوبی و ... اقدام کنید و با همون راهی که گفتم یعنی جداگانه. اون وقت مهر ویزای استرالیا برای پاسپورتتون برای ویزاهای بعدی اعتبار میاره.
در مورد شنگن هم بهتره از کشورهایی که راحت ویزا میدن اقدام کنید مثل یونان، ایتالیا. احتمالا چک جزء کشورهای سختگیره که با وجود دعوت نامه کنفرانس ریجکت کرده.
در نگاه کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه بیشتر اوج بگیری کوچتر می شوی. «آلبر کامو»
پاسخ
(2012-08-02 ساعت 18:32)faranak.n نوشته:  کسی می دونه کدوم یکی از کشورهای عضو شنگن برای ما ایرانیا راحت تر ویزا می دن؟

طبق تجربیاتی از دوستان و اطرافیان نزدیک به دست آوردم نروژ و سوئد جز سختگیرترین (حتی با وجود تکمیل همه مدارک و شرایط لازم) کشورها و برعکس: ایتالیا و اسپانیا راحت تر از همه بودنده اند تاحالا. یعنی هر چی کشور جنوبی تر و به فرهنگ ما نزدیک تر باشه و سابقه نژادپرستی هم نداشته باشه.
پاسخ
نروز ویزای jobseekers داره که با این ویزا شما میتونید 6 ماه در نروز دنبال کار بگردید در ضمن این ویزا شینگن هست و شرایط سخت ویزای شینگن مثل سند خونه یا چک ضمانت هم نمیخواد
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، msar
اگر هنوز دعوتنامه کنفرانس رو دارید یک تقاضای تجدیدنظر بدید (اگه مهر ریجکت زدند ضرری نداره که)و با شخصی که دعوتنامه فرستاده مکاتبه کنید و بهش بگید که براتون نامه به سفارت بزنه و بگه که شما (یک نفرتون) برای کار علمی میایید و ویزا رو صادر کنند. یعنی اون شخص مسئول کنفرانس اگر بخواد گاهی میتونه نظر سفارت رو تغییر بده.
پاسخ
راستش دعوت نامه رو که بهمون برنگردوند. فرصت تجدید نظر هم که دیگه گذشته. الان بیشتر به این دارم فکر میکنم که تو سفرهای بعدی با این مهر ریجکت مشکلی واسمون پیش نیاد.
پاسخ
مهری رو که میگید مطمئن نیستم مهر ریجکت محسوب مییشه این رو اول مطمئن بشید. اما اگر واقعا این مهر ریجکت باشه برای ویزای شنگن تا چند سال تاثیر منفی داره اما نه برای ویزای کشورهای دیگه.
اگر مجددا خواستین برای یک کنفرانس دیگه اقدام کنید سعی کنید دعوت نامه رو با ایمیل بگیرید که بتونید چندبار پرینت بگیرید و کلا ایمیل امن تر و سریعتر هست و اینکه خودتون مقاله ای رو برای ارئه ارسال کرده باشید و اکسپ شده باشه (فقط برای حضور بخواهید برین ویزا نمی دن) اگه مقاله اکسپ شده برای کنفرانس داشته باشید مسئول برگزاری کنفرانس حساب دیگه ای روی شما باز می کنه و در صورت عدم صدور ویزا می تونه ازتون تا حدی حمایت کنه. سوم اینکه با ارسال ایمیل و مکاتبه با مسئول کنفرانس خیلی چیزا آسون تر میشه مثلا اینکه بگید شرایط ویزا برای ما ایرانیا سخته و برای همین از مناسبات علمی دور میمونیم و فرصت پیشرفت برای ما نسبت به بقیه کم میشه و حقمون ضایع میشه و از این حرفا. احساسشون رو تحت تاثیر قرارشون بدین چون به هر حال اونها هم انسان هستند و درک می کنند مخصوصا که افراد قشر دانشگاهی هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: nomovim ، msar
با سلام خدمت دوستان

ما هم اخیرا مقاله برای کنفرانسی در پرتغال دادیم اکسپت شد و دعوت نامه از طریق ایمیل گرفتیم به سفارت رفتیم با همه مدارک و هر سه نفرمون رد شدیم ... البته ظاهرا 30 نفر کلا در اون روز رد شدند ... نمیدونم علتش چی بود . با کنگره مکاتبه کردیم گفتن که ما با سفارت مکاتبه کردیم و اسامی شما رو دادیم و شما باهاشون تماس بگیرین ... ولی ظاهرا راهی جز گرفتن یه وقت دیگه و ارائه ی همه مدارک از نو نیست ... میخواستم از دوستان با تجربه کمک و مشاوره بگیرم ما 30 مرداد مجددا وقت داریم هر 3 مجرد هستیم و جوان !
بنده سند ملکی نداشتم ولی دو نفر دیگه داشتند ... حساب بانکی حدود 12000 دلار داشتم و مدارک اشتغال به تحصیل ...
پاسخ
(2012-08-15 ساعت 03:34)دکتر نوشته:  با سلام خدمت دوستان

ما هم اخیرا مقاله برای کنفرانسی در پرتغال دادیم اکسپت شد و دعوت نامه از طریق ایمیل گرفتیم به سفارت رفتیم با همه مدارک و هر سه نفرمون رد شدیم ... البته ظاهرا 30 نفر کلا در اون روز رد شدند ... نمیدونم علتش چی بود . با کنگره مکاتبه کردیم گفتن که ما با سفارت مکاتبه کردیم و اسامی شما رو دادیم و شما باهاشون تماس بگیرین ... ولی ظاهرا راهی جز گرفتن یه وقت دیگه و ارائه ی همه مدارک از نو نیست ... میخواستم از دوستان با تجربه کمک و مشاوره بگیرم ما 30 مرداد مجددا وقت داریم هر 3 مجرد هستیم و جوان !
بنده سند ملکی نداشتم ولی دو نفر دیگه داشتند ... حساب بانکی حدود 12000 دلار داشتم و مدارک اشتغال به تحصیل ...

مصاحبه رو به زبان انگلیسی خواستید یا فارسی؟ رزرو هتل هم داشتید؟
پاسخ
با سلام خدمت دوستان
من یک ویزای 12 روزه به عنوان بازدید از نمایشگاه از سفارت آلمان گرفتم و قصد دارم پس از ورود به آلمان و به مدت 6 روز اقامت وباز دید از نمایشگاه در آلمان ، به مدت 6 روز نیز به فرانسه/پاریس سفر کنم و بلیط برگشت را نیز از پاریس به تهران تهییه کنم.
سوال من اینه که امکان خروج از آلمان و ورود به فرانسه در مرز هوایی یا زمینی را دارم ؟
با سپاس
پاسخ
(2012-08-19 ساعت 14:55)aksavaran نوشته:  با سلام خدمت دوستان
من یک ویزای 12 روزه به عنوان بازدید از نمایشگاه از سفارت آلمان گرفتم و قصد دارم پس از ورود به آلمان و به مدت 6 روز اقامت وباز دید از نمایشگاه در آلمان ، به مدت 6 روز نیز به فرانسه/پاریس سفر کنم و بلیط برگشت را نیز از پاریس به تهران تهییه کنم.
سوال من اینه که امکان خروج از آلمان و ورود به فرانسه در مرز هوایی یا زمینی را دارم ؟
با سپاس

بله. در طول مدت 12 روز ویزایی که دارین می تونین هم از طریق زمینی و هم هوایی راحت وارد تموم کشورهای عضو شنگن بشید و اگر خواستید میتونین از همون فرانسه برگردید ایران.
پاسخ
تشکر کنندگان: aksavaran ، msar
(2012-08-15 ساعت 03:34)دکتر نوشته:  با سلام خدمت دوستان

شما تونستيد ويزا بگيريد؟
پاسخ
دوست عزیز،شما میتونی بری ادارهء گذرنامه و مجددا" پاسپورت بگیری.برات عوض میکنن.بهشون بگو میخوای دوباره اقدام کنی و مهر ریجکت خورده.

دوستان عزیز.اگه کسی دعوتنامهء رسمی و معتبر واسه شرکت تو کنفرانس خواست با من تماس بگیره.waset.academy@hotmail.com
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان