کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط ویزای شینگن
سلام. روز بخیر. من جایی و پیدا نکردم که سوالم و مطرح کنم. چون آخرین پاسخی که دادن واسه 2 سال پیش بوده مثلا.
من سوالم اینه. رفتم سفارت ایتالیا. دعوتنامه تجاری داشتم. رفتم مصاحبه. تاریخ دعوتم 3 روزبود ولی من 3 روز بیشتر هتل و بلیط رزرو کردم. تو مصاحبه اول گیر داد چرا 3 روز بیشتر میمونم؟ گفتم واسه تفرح میخوام 3 روز میلان باشم؛ حالا که تا ایتالیا واسه کار میرم. گفت چرا خب دعوتنامه و 3 روز بیشتر نگرفتی؟ گفتم : مدیر عاملمون مذاکره کرده باشون و اون شرکت دعوت کرده، دست من نبوده. اون طرفی که بام مصاحبه میکرد گفت اینجوری ضرر میکنی. 2 3 بار این و گفت. بعد 3 تا سوال پرسید. ولی هدف سفر و نپرسید. مدارکمم خیلی محکم بود. همرو گرفت.
حالا می خوام بدومنم منظورش از اینکه ضرر میکنی چی بوده.!!! آیا این بوده که رجکتم. یا این که از نظر مالی ضرر میکنم. ؟؟؟ کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟
این و میدونم که اصل جواب دادن با اون طرفیه که پشت باجه هست. اون همون لحظه تشخیص میده که پرونده بره بالا یا رد شه.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-02-10 ساعت 15:27)Hesam s نوشته:  سلام. روز بخیر. من جایی و پیدا نکردم که سوالم و مطرح کنم. چون آخرین پاسخی که دادن واسه 2 سال پیش بوده مثلا.
من سوالم اینه. رفتم سفارت ایتالیا. دعوتنامه تجاری داشتم. رفتم مصاحبه. تاریخ دعوتم 3 روزبود ولی من 3 روز بیشتر هتل و بلیط رزرو کردم. تو مصاحبه اول گیر داد چرا 3 روز بیشتر میمونم؟ گفتم واسه تفرح میخوام 3 روز میلان باشم؛ حالا که تا ایتالیا واسه کار میرم. گفت چرا خب دعوتنامه و 3 روز بیشتر نگرفتی؟ گفتم : مدیر عاملمون مذاکره کرده باشون و اون شرکت دعوت کرده، دست من نبوده. اون طرفی که بام مصاحبه میکرد گفت اینجوری ضرر میکنی. 2 3 بار این و گفت. بعد 3 تا سوال پرسید. ولی هدف سفر و نپرسید. مدارکمم خیلی محکم بود. همرو گرفت.
حالا می خوام بدومنم منظورش از اینکه ضرر میکنی چی بوده.!!! آیا این بوده که رجکتم. یا این که از نظر مالی ضرر میکنم. ؟؟؟ کسی میتونه راهنمایی کنه ؟؟؟؟
این و میدونم که اصل جواب دادن با اون طرفیه که پشت باجه هست. اون همون لحظه تشخیص میده که پرونده بره بالا یا رد شه.

منظور اون شخص رو بايد از خودش بپرسين نه شخص ديگه اي !!! قطعا از نظر مالي نگفته . بهتر بود از خودش كمك ميخواستين و منظورش رو ميپرسيدين . اميدوارم با درخواستتون موافقت شه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام به دوستای عزیز من میخواستم بدونم که خودم میتونم درخواست ویزای شینگن بدم ؟
من سند مالکیت مغازه دارم همینطور جواز کسب ده ساله و بیمه عمر و بازنشستگی ملت
میخواستم بدونم با اینها میشه ویزا گرفت ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-27 ساعت 03:00)tailor نوشته:  سلام به دوستای عزیز من میخواستم بدونم که خودم میتونم درخواست ویزای شینگن بدم ؟
من سند مالکیت مغازه دارم همینطور جواز کسب ده ساله و بیمه عمر و بازنشستگی ملت
میخواستم بدونم با اینها میشه ویزا گرفت ممنون

بله شما خودتون می تونید درخواست ویزا بدید. من خودم این کار رو کردم و از ایتالیا ویزا گرفتم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز من پرینت مالی خوبی ندارم اما جواز کسب ده ساله و سند ملکی دارم به نظر شما میتونم از آلمان یا یونان ویزا دریافت کنم یا که نه?
اما سئوال بعدی نوبت سفارت رو چطوری باید بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما حتما بايد يه گردش مالي ٤٠ ميليون توماني در ٦ ماه گذشته داشته باشيد

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان پرینت بانکی موسسات مالی هم قبوله؟مثل آرمان-ثامن و...

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من 7 ماه پیش سفارت ایتالیا ریجکتم کرد.اون موقع من مدارک کاریم کامل نبود و سند ملکی وکالتی داشتم.الان هم جواز کسب دارم و یه سند خونه که بنامم هست.متاهلم و تنها قصد سفر دارم.گردش حساب خوب و مانده ی خوبی دارم.ولی بیمه نکردم خودمو که لیست بیمه بدم.بغیر ازین,همه مدارکم کامله.دفه ی پیش ازم نخواست بیمه رو.البته کشورهای غیر شینگن که احتیاجی به ویزا نداشتن هم سفر کردم.بنظرتون شانس ویزا دارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
تو فرم ویزای شینگن ردیف 35 واسه خواهر برادری آیتم نداره. البته من فکر میکنم آیتم آخر روابط سببی نه نسبی. لطفا راهنمایی کنید
متشکرم
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان حدود هزینش چقدر میشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-01-13 ساعت 18:33)nazil نوشته:  سلام
کسی راع به گرفتن ویزای شینگن اطلاعاتی ذاره؟؟؟ مثلا با دعوت نامه بهتره یا توریستی با تورها؟؟؟؟؟ که مطمئن باشن برمیگردی...

با سلام
بله...وجود داره
09124406245
پاسخ
تشکر کنندگان:
سیستم جدید وقت دهی برای روادید شنگن
مصاحبه وزیرمختار و کاردار موقت سفارت جمهوری فدرال آلمان، خانم ماریان شوگراف، در ارتباط با سیستم جدید وقت دهی.سفارت آلمان برای روادید شنگن. منتشر شده به زبان فارسی در تاریخ 05 مهر 1395 در روزنامه ایرانایران و آلمان سالیان زیادی است که روابط خوبی را در مسائل گوناگون سیاسی و تجاری داشتهاند و هر دو کشور تالش کردهاند این روابط را هر چه بهتر کنند. از این رو مسافرانی با اهداف مختلف علمی، تجاری، تفریحی و... از ایران درخواست سفر به آلمان را دارند. با توجه به تحوالتی که در روابط خارجی ایران اتفاق افتاده است، این روند تقاضا را چگونه ارزیابی می کنید؟
ما می خواهیم روابط ایران و آلمان را در تمامی حوزه ها بازسازی کنیم. نه تنها در حوزه سیاسی و اقتصادی ، بلکه همچنین درحوزه فرهنگی و اجتماعی. از این رو از رشد عالقمندی بسیاری از ایرانیان نسبت به آلمان خرسندیم، امری که می توانیم آن را ازافزایش تعداد درخواست های روادید نیز متوجه شویم. در سال 2015 حدود 52000 درخواست ویزا را بررسی کرده و حدود 47000 ویزا صادر کرده ایم. در سال جاری، افزایش قابل توجه این ارقام را پیش بینی می کنیم. البته می خواهیم همه این تقاضاهارا اجابت کنیم وهمه کسانی که می خواهند به آلمان بروند را در این راه حمایت نماییم. بسیار خوشحال کننده است که این عالقمندی
آلمانی های بیشتری عالقمند هستند که به ایران سفر کنند، به ویژه گردشگرانی که می خواهند درسفرهای
متقابل است و مجدداً فرهنگی و آموزشی شرکت کنند.
روند افزایش متقاضیان ایرانی و آلمانی برای سفر تا چه اندازه تحت تاثیر تغییر رویکرد ایران در روابط خارجی و دست یابی به توافق هسته ای بوده است؟
پس از به نتیجه رسیدن برجام (JCPoA (تعداد درخواست ها بطور چشمگیری افزایش یافته است. مطبوعات آلمان مکررا از رشدعالقمندی مسافران آلمانی به سفر به ایران خبر می دهند.
آیا شما با توجه به این افزایش سفرها تدابیر ویژه ای برای متقاضیان ایرانی در نظر گرفته اید؟
ما فورا واکنش نشان دادیم و تعداد همکاران بخش ویزا را افزایش دادیم. از آنجایی که با کمبود جا مواجه هستیم، بخش ویزا را به مکانی دیگر منتقل خواهیم کرد، تا زمان انتظار را باز هم کوتاه تر کنیم. مثالی دیگر: هرگاه این امکان وجود داشته باشد و از نظرقانونی میسر باشد، ویزاهای چندساله نیز صادر می کنیم، امری که عدم نیاز به درخواست مجدد توسط متقاضیان را به همراه دارد وباعث می شود ظرفیت کاری ما نیز آزاد بماند.
با وجود تلاشی که شما اشاره داشتید سفارت آلمان متناسب با افزایش تعداد متقاضیان سفر به آلمان صورت داده است، گزارش هاحاکی از آن است که روند وقت گرفتن از سفارت برای انجام مصاحبه و امور مربوط به سفر مدت زیادی است که از حالت معمول خارج شده و متاسفانه با روشهای غیرشفاف همراه شده است و تاکنون توضیحی هم درباره آن از سوی مسئوالن سفارت ارائه نشده است... چرا؟
به هر حال وجود یک سیستم ارائه وقت ضروری می باشد، هم برای اینکه متقاضیان ویزا بتوانند مراجعه به بخش ویزا را برنامه ریزی کنند، و هم برای اینکه یک فرایند منظم بررسی و صدور ویزا امکان پذیر باشد.
روش رایگان الکترونیکی وقت دهی ما، ارائه مستمر بیشترین وقت های ممکن و استفاده حداکثری از ظرفیت موجود را میسر میسازد. در حال حاضر سفارت آلمان در تهران حدود 1500 وقت ویزا در هفته ارائه می دهد. ما به طور مرتب وقت های کنسل شده به متقاضیان جدید ارائه می دهیم. افزایش تعداد پرسنل پس از جابجایی بخش ویزا نیز ادامه خواهد یافت.را نیز مجدداًسیستم آنالین وقت دهی ما به صورت مستمر از نظر امنیت و نیز کیفیت توسط متخصصان کنترل و بهینه می گردد.
ما هیچ گونه همکاری با آژانس هایی که به سفارش متقاضیان و در برابر دریافت پول اقدام به گرفتن وقت می کنند، نداریم. ما به متقاضیان اعالم می کنیم که گرفتن وقت رایگان می باشد و نیازی به استفاده از خدمات اشخاص ثالث وجود ندارد.
خب افراد مرتبط با آژانس ها چگونه می توانند به راحتی با مراجعه به سایت سفارت این وقتها را بلوکه و اقدام به فروش آن کنند؟
این شیوه کار، این شائبه را تقویت میکند که برخی از این واسطهها که وقتهایی را به صورت بینام از سفارت آلمان دریافت میکنند، همکاری هایی را از سوی برخی کارمندان سفارت دریافت می کنند.
واگذاری گرفتن وقت به اشخاص ثالث غیر قانونی نیست. برای بسیاری از درخواست کنندگان، حتی بسیار مهم است که می توانند از فرد دیگری درخواست کمک نمایند. زیرا به عنوان مثال اینترنت ندارند و یا چون اقوام و دوستان آن ها در آلمان می خواهند این کار را انجام دهند.اما وقت های گرفته شده قابل انتقال به اشخاص دیگر نمی باشند. فردی که هنگام رزرو وقت، اطالعات نادرست داده باشد، جهت ارائه درخواست پذبرفته نمی شود.
مشخص است که به همراه مرکزمان در برلین، هرگونه شبهه مطرح شده در خصوص عمل خالف و ناهنجار را پیگیری می کنیم. ما ارزش زیادی برای فرایندهای شفاف و کنترل قائل هستیم، تا انجام امور و فرایندها مطابق مقررات تضمین گردند.طبق فرمهای موجود در وبسایت سفارت، برای گرفتن وقت، هر کاربر موظف است اطالعات دقیق خود شامل نام و نام خانوادگی وهمچنین شماره گذرنامهاش را در زمان گرفتن وقت بنویسد.
بنابراین با این الزام، چگونه برخی می توانند چندین وقت را همزمان بگیرند؟
در سیستم جدید، هرکسی می تواند خود را در سیستم ثبت نماید واز سفارت درخواست یک وقت پیشنهادی مناسب داشته باشد. هرثبت نامی بررسی شده، برای هر شماره گذرنامه ای یک وقت در نظر گرفته می شود. در صورتیکه فرد نتواند در زمانی که برای وی در نظر گرفته شده حاضر شود، وقت سوخت خواهد شد. انتقال وقت گرفته شده به نام فرد دیگر نیز مانند گذشته امکان پذیرنیست.
آیا تاکنون کسی به این دلیل شناسایی شده است؟
ارائه خدمات وقت سفارت ممنوع نیست، اما نیازی هم به آن نمی باشد. به یمن سیستم جدید، هر متقاضی می تواند هر روز و هرساعت از بیست و چهار ساعت شبانه روز اقدام به ثبت نام در سایت اینترنتی نماید و از بخش ویزا درخواست یک وقت مناسب داشته باشد. به این منظور در آینده نیز هیچ کس نیاز به کمک دیگران ندارد. سیستم جدید بسیار ساده است و سایت اینترنتی سفارت را میتوان در هر زمانی فراخواند. به محض ثبت نام، بخش ویزا از طریق ایمیل، انجام ثبت نام را تأیید می کند. چندی بعد، بخش ویزا ایمیل دیگری را ارسال می کند که طی آن، وقتی برای ارائه درخواست اعالم می شود. زمان انتظار برای وقت مصاحبه متفاوت است و در حال حاضر ممکن است تا هفت هفته بطول بیانجامد. اولین تجربه ها و بازخوردها بسیار مثبت هستند. ضمن اینکه
درصدد هستیم بخش ویزا را به مکان دیگری منتقل کنیم و ظرفیت پرسنل را به دو برابر افزایش دهیم، تا زمان انتظار را باز هم کاهش دهیم.
این بخش جدید صدور ویزا چه زمانی راه اندازی می شود؟
امیدواریم در بهار 2017 آماده شود.
بنابراین در سیستم جدید دیگر واسطه ها امکان خرید و فروش وقت به متقاضیان را ندارند؟
هیچگاه امکان خرید و فروش وقت وجود نداشته است. ارائه وقت همواره رایگان بوده است. مشکل این بود که وقت ها خیلی زود رزرو و پر می شدند. در سیستم جدید، نیازی به مراجعه متعدد متقاضیان به سایت اینترنتی وجود ندارد. هرکسی می تواند در هرزمان خودش ثبت نام کند و درخواست وقت داشته باشد. مراجعه به آژانس لزومی ندارد. افراد مسن تر که شاید در استفاده از اینترنت مشکل داشته باشند، می توانند از فرزندان و دوستان خود کمک بگیرند. در زمان ثبت نام باید همچنان اطالعاتی مانند نام، شماره گذرنامه و دلیل سفر ارائه گردند. سپس سفارت وقت ها را معموالً اس اصل " first come ,first بر ترتیب ثبت نام، یعنی بر اس
serve ] "حق تقدم با نفر اول است ] به متقاضیان ارائه می دهد.
افرادی که نیاز به سفر در کوتاه مدت دارند و نمی توانند این مدت صبر کنند چه باید بکنند؟
ما به همه توصیه می کنیم مدتی طوالنی پیش از زمان سفر برنامه ریزی شده، درخواست را رائه دهند و خود رابا یک زمان انتظارتنظیم کنند. در ضمن زمان انتظار، تنها در بخش ویزای ما نیست بلکه در بخش ویزای سایر کشورهای عضو حوزه قرارداد شنگن هم وجود دارد. به عنوان مثال افرادی که قصد حضور در یک کنفرانس بین المللی را دارند و باید در کوتاه مدت و بسیار زود سفرکنند، می توانند این مساله را در زمان ثبت نام اعالم کنند. بخش ویزا سعی خواهد کرد زمان مناسبی را برای آنها در نظر بگیرد.
آیا خود فرایند طوالنی تر شدن وقت گرفتن از سفارت، ایجاد مشکل نمی کند؟
هدف ما این است که زمان انتظار را کاهش دهیم تا همه بتوانند به موقع وقت بگیرند. سیستم جدید بیش از پیش به ما در استفاده از تمام ظرفیت های موجود کمک می کند و انعطاف پذیری الزم را دارد. من شخصا تالش خواهم نمود که بتوانیم برای تمام کسانی که قصد سفر به آلمان دارند، حتی در شرایط سخت، بهترین شرایط را برای ارائه درخواست مهیا نمائیم.
گفته شده است که »بیشترین تعداد مراجعهکننده در فصل تابستان است و در این فصل روزانه ٢٨٠ نفر به این سفارتخانه مراجعه میکنند« خب چرا برای این فصل که افزایش متقاضیان قابل پیش بینی است تصمیم خاصی پی ریزی نشده است؟
هر ساله در تابستان، ما شاهد افزایش تعداد متقاضیان هستیم. در این مدت بخش ویزا با ظرفیت تقویت شده و بیشتری کار می کند.همکاران ما نمی توانند از مرخصی استفاده کنند و چندین نفر هم به صورت کمکی و به عنوان نیروی فصلی به پرسنل این بخش اضافه می کنیم. از زمان برجام، تعداد متقاضیان هم صرف نظر از فصل سال، افزایش قابل مالحظه ای داشته است. پیش بینی می کنیم که سال به سال به صورت چشمگیری به تعداد متقاضیان افزوده شود، تخمین دقیق تری در حال حاضر امکان پذیر نیست.
این سیستم جدید چند وقت است که راه اندازی شده است؟
سیستم جدید ثبت نام از پانزدهم ماه اوت راه اندازی شده و متقاضیان از آن زمان به خوبی از آن استفاده می کنند.
عالوه بر مشکالت صدور ویزا اخباری هم مبنی بر برخوردهای توهینآمیز برخی ماموران کنسولی سفارت با متقاضیان گزارش شده است آیا این خبر را تایید می کنید؟
ما برای ادب اهمیت بسیار زیادی قایل هستیم و تالش می کنیم در حد امکان فضایی خوشایند فراهم آوریم. اما گفتگوها در باجه باید به تناسب، کوتاه باشند تا حداکثر تعداد درخواست کنندگان به نوبت خود برسند. افزون بر این ما تنها می توانیم مدارک کامل را بپذیریم. نقصی در مدارک را نمی توان با صحبت جایگزین نمود.
آیا مسئوالن وزارت خارجه ایران در این زمینه با شما رایزنی داشته اند؟
ما با مقامات وزارت خارجه ایران به طور دائم در ارتباط هستیم و به طور مرتب در مورد موضوعات مختلفی گفت وگو می کنیم، از جمله در مورد موضوع ویزا، که در همین اواخر در چارچوب رایزنی های صورت گرفته در خصوص امور کنسولی و حقوقی مطرح شده بود.
به عنوان سوال آخر بفرمایید با توجه به مشکالتی که تاکنون برای شهروندان ایرانی وجود داشته است آیا در سیستم جدید میزان رضایت متقاضیان به طور دقیق تری رصد می شود؟
ما فکر می کنیم که برای درخواست کنندگان، بهبودی های سریع و ملموسی ایجاد خواهد شد. وقت دهی خدمات محور برای ما بسیارمهم است. ما خوشبین هستیم و فکر می کنیم که فرایند به روز شده با استقبال مواجه شود. اما ما زمانی واقعاً راضی خواهیم بود، که بخش ویزا بتواند به محل کار جدید منتقل شود. در این صورت فضای کاری بیشتری در اختیار خواهیم داشت و می توانیم تعدادهمکاران را افزایش دهیم.
مصاحبه: مریم سالاری
پاسخ
تشکر کنندگان: Mozhiniki ، ofrfar ، gbtm
من سه سال پيش از هلند و امسال از يونان ريجكت شدم واقعا با داشتن مدارك بسيار كامل موندم چرا بهم ويزا نميدن شايد بخاطر مجرد بودن هست شايدم از اون دسته ادمهاى بدشانسم ولى بكل با تجاربى كه تو اين راه به دست اوردم از دوستانى كه مجرد هستن خواهش دارم بار اول رو با تور برن داخل سفارت با توجه به داشتن شرايط و فقط از كشورهاى توريستى مثل ايتاليا و فرانسه اقدام كنن به نظر من و با توجه تحقيق هاى كه داشتم اين دو از تراز بالاى ويزا و آمار قبولى بيشترى برخوردارن وگرنه اگر شرايط رو ندارن بيهوده پاسپورت رو خراب نكنن يه خواهش هم دارم از دوستاى وان وى كه كار خيليها مثل من رو سخت ميكنن لطف كنيد براى فرار از ايران از راه هاى ديگه استفاده كنيد واقعا عزت و شرف ايرانى جماعت رو با اين كار پايين نياريد به چشم خودم ديدم كه تو همين اسفند ٩٥ كشور يونان كه اندازه مشهد ما هم اقتصاد نداره و صدقه خور اتحاديه هست كه واقعا بيشتر از يه هفته براى ايرانى هاى عزيز يا توريستى مثل من كه تقريبا اكثر آسيا رو سفر كردم جذابيتى نداره ، چقدر با ايرانيها بد رفتارى و بيشتر درخواست ها رو رد كردن واقعا تاسف داره البته از اين هم نبايد گذشت كه قسمت اعظم اين داستان و پروسه به سياست هاى اتحاديه اروپا و سياست هاى جهان نسبت به ما بر ميگرده ، تشكر از مديريت كمى حرف دل بود ❤️
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed. ، gbtm ، سرباز هخامنشی ، Mozhiniki ، copol
(2017-04-11 ساعت 00:37)Mozhiniki نوشته:  سلام دوستان
مرسي از مطالب مفيدتون
يك سوال داشتم
من ٣٣ سال سن دارم
دو برادر در  نروژ، يك برادر در دانمارك و يك خواهر در سوئد دارم
به تازگي از طريق خواهرم با كسي اشنا شدم كه مدتي است با هم از طريق تلفن و اينترنت در تماس هستيم
ايشون به دلايلي نمي تونن برگردن ايران و اينجا همديگه رو ببينيم
براي من دعوتنامه فرستادن به عنوان يك دوست(ديدار از اشنايان و دوستان) كه برم و از نزديك ايشون رو در سوئد ملاقات كنم
و اگر به توافق رسيديم از هر لحاظ من برگردم ايران و ايشون كارهايِ من رو اوكي كنن
براي رفتن به سوئد و شروع زندگي كنارِ هم.
در اين سفر من در خانه ي خواهرم در سوئد ساكن خواهم بود
كليه هزينه هايِ سفر رو ايشون و خواهرم به عهده گرفتن و منو ساپورت كردن
ميخواستم سوال كنم شانس گرفتن ويزا براي من در چه حد هست؟
با توجه به اينكه مجرد هستم و كليه ي هزينه ها و ساپورت ها هم از طرف خواهرم و ايشون تقبل شده!
نكته ي بعدي اينكه همزمان با من يك دعوتنامه ي جداگانه براي مادرم از طرف خواهرم فرستاده شده
دو روز پشتِ سر هم تو ارديبهشت ماه مصاحبه داريم، به من گفتن كه اي كاش جداگانه دعوتنامه ميومد
اون جوري شانس بيشتري داشتيد براي اوكي گرفتن ويزا  Rolleyes
ممنون ميشم از راهنمايي تون اين قضيه برام واقعا #مبهم هست
بخت يارتون دوستان ???

درود، دوستی که باهاشون آشنا شدید در سوید اقامت دارند؟ اگر دارند نگرانی نداره.
خواهر شما که پشتیبان مالی و مکان زندگی شماست از این دید مشکلی نیست، در زمان پرسیدن سفارت شما باید وابستگی به خانواده در ایران و مکان زندگیتون در ایران رو نشون بدید چون مادر شما و شما به پیش خواهرتون تشریف میبرد و این برای سفارت بله کمی گمانه داره. پس شواهد کافی داشته باشید در کشورتون که نشون بده شما برمیگردید و گمانه قوی نشه. مانند زمین و خانه، شغل، پدر شما و...
دیگه کاری هست که شده و این سفر رو اگر هدف دیگری در ذهنتون ندارید، درست مانند واقعیت سفری دیداری با خانواده نشون بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Mozhiniki ، gbtm
(2015-07-01 ساعت 10:23)tailor نوشته:  سلام دوست عزیز من پرینت مالی خوبی ندارم اما جواز کسب ده ساله و سند ملکی دارم به نظر شما میتونم از آلمان یا یونان ویزا دریافت کنم یا که نه?
اما سئوال بعدی نوبت سفارت رو چطوری باید بگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان