کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
(2017-10-23 ساعت 13:34)بییتا نوشته:  با سلام

برادر من چند ماهی میشه که گرین کارت گرفته و (فعلا سیتیزن نیست). من چندتا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. ایا من میتونم الان از طریق برادرم برای گرفتن گرین کارت اقدام کنم؟
2. ایا حتما باید وکیل بگیرم؟ چون اگه قرار باشه وکیل فقط فرمها رو پر کنه و برای روز مصاحبه همراه من نیاد سفارت که فایده نداره. بخاطر همین من میخوام بدونم میشه وکیل نگیرم ؟ مشکلی پیش نمیاد؟ کسی هست که بدون وکیل اقدام کرده باشه؟
3. امکانش هست من و پدر ومادرم همزمان درخواست بدیم؟ اگه پدر و مادرم همزمان با من درخواست بدن باعث رد شدن پرونده ی من نمیشه؟

سلام دوست عزیز
برادرتون باید سیتیزن بشن تا بعد از اون بتونند برای شما ومادروپدرتون اقدام کنند .البته الان میتونند برای شماها درخواست بده ولی تا 5سال بعد که سیتیزن شدند پرونده شما به جریان میوفته .عیب کار اینه که اگر برا شما پرونده مهاجرتی تشکیل بشه دیگه نمیتونید از طریق توریستی برید آمریکا وبه شماها ویزا نمیدند پس بهتره 5سال صبر کنید تا سیتیزن بشن وبعد اقدام کنند چون اگه الان اقدام کنند فرقی درزودتر ویا دیرتر به جریان افتادن پرونده شماها نمیکنه فقط تو این مدت نمیتونید برید برا دیدنش
بعد از سیتیزنی وقتی برا شما اقدام کرد کتیگوری شما میشهf4 ومدت حدود 13 سال طول میکشه تا گرین کارت بگیرید وکتیگوری پدرومادرشما میشه IR5 که حدود یک سال طول میکشه
شخصی که گرین کارت داره فقط میتونه برا همسر وفرزندانش اقدام کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، georgia1
دوستان من یک سوال برای تکمیل فرم I-130 دارم . در قسمت ۶۲ این فرم آماده که
The beneficiary will not apply for adjustment of status in the United States, but he or she will apply for an immigrant visa abroad at the U.S. Embassy or U.S. Consulate in:
اینجا چه کشوری رو باید نوشت با توجه به اینکه ما در ایران سفارت آمریکا نداریم؟ آیا با نوشتن ایران خود آفیس برای متقاضی سفارت تعیین میکنه؟ ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
عزیزان من ضمن سلام و خسته نباشید سوالی داشتم همسرم خانم برنده اصلی لاتاری ۲۰۱۷ و دخترم گرین کارت گرفتند من جا موندم نصفه الان بهترین کار برای من توسط خانم چیه لطفا با جزییات و با فرمها بسیار ممنون و منتظرم. ببخشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-26 ساعت 08:23)delaramad نوشته:  دوستان من یک سوال برای تکمیل فرم I-130 دارم . در قسمت ۶۲ این فرم آماده که
The beneficiary will not apply for adjustment of status in the United States, but he or she will apply for an immigrant visa abroad at the U.S. Embassy or U.S. Consulate in:
اینجا چه کشوری رو باید نوشت با توجه به اینکه ما در ایران سفارت آمریکا نداریم؟ آیا با نوشتن ایران خود آفیس برای متقاضی سفارت تعیین میکنه؟ ممنونم

اسم شهر و کشوری که میخواین برین برای مصاحبه رو بنویسین. مثلا آنکارا، ترکیه
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی،
سفارت ترکیه هنوز مصاحبه های مربوط به فرمهای I130 رو انجام میده؟؟ من توی یه خبری خوندم که یه سری از ویزاها رو دیگه انجام نمیده!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام . دوستانی که واسه والدین اقدام کردند و الان پدر و مادر اینجا هستند لطفا میشه یه توضیحی بدید از مدیکالی که گرفتید و یا هزینه هایی که واسه موندنشون کردید. چون بیشتر والدین وقتی میان اینجا سنشون بالا هست و نمی تونن کار کنند پس آیا همه هزینه ها با فرزندسیتیزن میشه هیچ کمکی از طرف دولت نمیشه؟ آیا اگر 5 سال تموم بشه و سیتیزن بشن مزیتی داره واسشون که تسهیلاتی رو دولت قائل بشه مثل مدیکال و حقوق سوشال سکیوریتی؟ چو ن وقتی سن بالا باشه کار کردن سخته و مسئله زبان مشکل دیگه هست واسه کار پیدا کردن.من توی سایت های خارجی یه سرچ کردم و نوشته همه چی با فرزندان هست و دولت هیچ کمکی نمیکنه هالا اینجا دوستان هر تجربه ای دارن بگن خیلی خوبه واسه ما که اول راه هستیم. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-11-27 ساعت 19:59)hasti1985 نوشته:  سلام . دوستانی که واسه والدین اقدام کردند و الان پدر و مادر اینجا هستند لطفا میشه یه توضیحی بدید از مدیکالی که گرفتید و یا هزینه هایی که واسه موندنشون کردید. چون بیشتر والدین وقتی میان اینجا  سنشون بالا هست و نمی تونن کار کنند پس آیا همه هزینه ها با فرزندسیتیزن میشه هیچ کمکی از طرف دولت نمیشه؟ آیا اگر 5 سال تموم بشه و سیتیزن بشن مزیتی داره واسشون که تسهیلاتی رو دولت قائل بشه مثل مدیکال و حقوق سوشال سکیوریتی؟ چو ن وقتی سن بالا باشه کار کردن سخته و مسئله زبان مشکل دیگه هست واسه کار پیدا کردن.من توی سایت های خارجی یه سرچ کردم و نوشته همه چی با فرزندان هست و دولت هیچ کمکی نمیکنه هالا اینجا دوستان هر تجربه ای دارن بگن خیلی خوبه واسه ما که اول راه هستیم. مرسی
سلام دوست عزیز
تاموقعی که والدین شما سیتیزن نشده اند نمیتونند از کمک دولت استفاده کنند بعد از سیتیزنی باز بستگی به سن آنها میتونند برا مدیکال وکمک هزینه اقدام کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-11-27 ساعت 20:09)farrokh33 نوشته:  
(2017-11-27 ساعت 19:59)hasti1985 نوشته:  سلام . دوستانی که واسه والدین اقدام کردند و الان پدر و مادر اینجا هستند لطفا میشه یه توضیحی بدید از مدیکالی که گرفتید و یا هزینه هایی که واسه موندنشون کردید. چون بیشتر والدین وقتی میان اینجا  سنشون بالا هست و نمی تونن کار کنند پس آیا همه هزینه ها با فرزندسیتیزن میشه هیچ کمکی از طرف دولت نمیشه؟ آیا اگر 5 سال تموم بشه و سیتیزن بشن مزیتی داره واسشون که تسهیلاتی رو دولت قائل بشه مثل مدیکال و حقوق سوشال سکیوریتی؟ چو ن وقتی سن بالا باشه کار کردن سخته و مسئله زبان مشکل دیگه هست واسه کار پیدا کردن.من توی سایت های خارجی یه سرچ کردم و نوشته همه چی با فرزندان هست و دولت هیچ کمکی نمیکنه هالا اینجا دوستان هر تجربه ای دارن بگن خیلی خوبه واسه ما که اول راه هستیم. مرسی
سلام دوست عزیز
تاموقعی که والدین شما سیتیزن نشده اند نمیتونند از کمک دولت استفاده کنند بعد از سیتیزنی باز بستگی به سن آنها میتونند برا مدیکال وکمک هزینه اقدام کنند

مرسی از جوابتون. بعد از سیتی زنی سن پدر و مادر بالای 60-65 میشه ولی کسی دقیق می دونه این کمک ها رو؟ مثلا کسی که اینجا کار نکرده و مالیات نداده پس سوشال سکیوریتی بش تعلق نمی گیره درسته؟ کسی این مراحل و رفته که اینجا دقیق توضیح بده. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-27 ساعت 20:56)hasti1985 نوشته:  
(2017-11-27 ساعت 20:09)farrokh33 نوشته:  
سلام دوست عزیز

مرسی از جوابتون. بعد از سیتی زنی سن پدر و مادر بالای 60-65 میشه ولی کسی دقیق می دونه این کمک ها رو؟ مثلا کسی که اینجا کار نکرده و مالیات نداده پس سوشال سکیوریتی بش تعلق نمی گیره درسته؟ کسی این مراحل و رفته که اینجا دقیق توضیح بده. مرسی
فکر نکنم به مالیات ربطی داشته باشه...سیتیزن و 65 ببالا..کمک هزینه زندگی  بیمه و منازل دولتی و فود استمپ...البته هر زمانی که خارج شوند باید اطلاع بدن تا موقتآ قطع بشه..در ضمن چیزی هم بنامشان نباید باشه حتی داشتن حساب بانکی..
اینها بر اساس تجربه از اقوام نزدیک بعضی از دوستان است.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، dv2017 ، farrokh33
سلام
برادرمن سیتیزن امریکاست میخواست برای من که در ایران هستم تقاضای گرین کارت کنه مراحل اولیه که پرکردن فرم i130و پولی که باید پرداخت کنه میخواست انجام بده ولی تو این شرایطی که ترامپ دستور داده برای مهاجرت ایرانیها قانون وضع که نمیتونن ویزا بگیرن باید چیکارکنیم فرم بفرستیم تا حالا شاید شرایط عوض بشه یا اصلا اقدام نکنیم ممنون میشم به سوالم جواب بدین .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-23 ساعت 13:34)بییتا نوشته:  با سلام

برادر من چند ماهی میشه که گرین کارت گرفته و (فعلا سیتیزن نیست). من چندتا سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.

1. ایا من میتونم الان از طریق برادرم برای گرفتن گرین کارت اقدام کنم؟
2. ایا حتما باید وکیل بگیرم؟ چون اگه قرار باشه وکیل فقط فرمها رو پر کنه و برای روز مصاحبه همراه من نیاد سفارت که فایده نداره. بخاطر همین من میخوام بدونم میشه وکیل نگیرم ؟ مشکلی پیش نمیاد؟ کسی هست که بدون وکیل اقدام کرده باشه؟
3. امکانش هست من و پدر ومادرم همزمان درخواست بدیم؟ اگه پدر و مادرم همزمان با من درخواست بدن باعث رد شدن پرونده ی من نمیشه؟

سلام
دوست عزیز کیس شما مشابهه کیس من میباشد. بله از طریق برادر می توانید اقدام کنید که با این اوضاع نزدیک به 13 سال یا بیشتر یه طول میکشه. از طریق پدر و مادر هم می توانید اقدام کنید که مجرد و متاهل بودنش فرق میکنه. مجرد نزدیک به 6 تا 7 سال زمان میبره و متاهل بودن نزدیک به 10 سال زمان میبره .
وکیل برای کیس های خانوادگی هیچ کاری نمی تونه بکنه . به قول دکتر ناصری که یکی از وکیل های بنام امریکا در امور مهاجرت هست. می گفت مثل صف اتوبوس  هست باید بمونی تا نوبتت شه.من
خودم سال 2006 از طریق خواهرم اقدام کردم  البته فرمها رو خواهرم پر کرد . این رو هم بگم کیسی که از طریق پدر و مادر اقدام میشود با کیس برادر و خواهر فرق میکنه هر کدام روال خودش رو
طی میکنه.
بازم اگه جایی از صحبت های من شکال داره دوستان رفع اشکال کنن مممنون میشم.
پاسخ
سلام دوستان چند سوال داشتم ممنون میشوم پاسخ دهید:
1-آیا اطلاع دارید برای تغییر وقت مصاحبه در ابوظبی از چه طریقی باید اقدام کرد ؟
2- و بعد از اینکه وقت را کنسل کردیم خودمان میتوانیم وقت مصاحبه را مجددا تعیین کنیم و یا خود سفارت تعیین میکند ؟
3- معمولا بعد از کنسل کردن وقت فعلیی ، وقت جدید را معوملا برای چند روز بعد تعیین میکنند ؟
4- و درکل چند بار میشود وقت مصاحبه را کنسل کرد ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-12-14 ساعت 12:11)nima_77 نوشته:  سلام دوستان چند سوال داشتم ممنون میشوم پاسخ دهید:
2- و بعد از اینکه وقت را کنسل کردیم خودمان میتوانیم وقت مصاحبه را مجددا تعیین کنیم و یا خود سفارت تعیین میکند ؟
3- معمولا بعد از کنسل کردن وقت فعلیی ، وقت جدید را معوملا برای چند روز بعد تعیین میکنند ؟
با تشکر

بهترین راه حل برای دانستن تماس تلفنی با اونها و یا ارسال ایمیل به همراه سوالات و درخواست از طرف شماست. من تصور میکنم این بهترین و سریعترین راه ممکن باشه .
پاسخ
(2017-12-14 ساعت 12:11)nima_77 نوشته:  سلام دوستان چند سوال داشتم ممنون میشوم پاسخ دهید:
با تشکر
از طریق سایت زیر برای گرفتن و کنسل یا تغییر وقت مصاحبه استفاده کنید!
https://ais.usvisa-info.com
پاسخ
سلام ، من برا پدر و مادرم و برادرم که متاهله میخام اقدام کنم که به امریکا مهاجرت کنن ، الان ابتدای کار چیکار کنم ؟
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان