کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
سلام دوستان عزیز
من میخوام برای پدر و مادرم اقدام کنم که گرین کارت بگیرن، ولی با وجود قوانین جدید مهاجرتی نمیدونم که آیا ویزا بهشون میدن یا نه. با توجه به اینکه هزینه شون رو هم خودم میخوام بدم از لحاظ مالی فقط همین یک بار میتونم این هزینه رو تقبل کنم.
سوالم اینه که اگه من هزینه فرمها رو بدم، ممکنه به خاطر قوانین جدید پدر و مادرم ویزا نگیرن؟ اگه نگیرن هزینه قابل استرداد هست؟
خیلی ممنون
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-03 ساعت 23:41)honey62 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من میخوام برای پدر و مادرم اقدام کنم که گرین کارت بگیرن، ولی با وجود قوانین جدید مهاجرتی نمیدونم که آیا ویزا بهشون میدن یا نه. با توجه به اینکه هزینه شون رو هم خودم میخوام بدم از لحاظ مالی فقط همین یک بار میتونم این هزینه رو تقبل کنم.
سوالم اینه که اگه من هزینه فرمها رو بدم، ممکنه به خاطر قوانین جدید پدر و مادرم ویزا نگیرن؟ اگه نگیرن هزینه قابل استرداد هست؟
خیلی ممنون
اولآ نمیتوان با قاطیت گفت این قانون بن برای همیشه پابرجا خواهد ماند یا نه.. درعین اینکه فعلآ پابرجاست ولی معلوم نیست که تا زمان مصاحبه والدین شما باشد یا نباشد.
در هر صورت هزینه قابل برگشت نیست.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: honey62
(2018-06-20 ساعت 09:16)delaramad نوشته:  من تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۷ برای مادرم با فرستادن فرم I-130 درخواست گرین کارت کردم و امروز فرم I-797 که فورم اپروال هست برای من آمده که در اون توضیح داده که پتیشن رو به ویزا سنتر (NVC) فرستادن. میتونید راهنمایی کنید که قدم بعدی چیه؟ معمولا از این نقطه چه قدر زمان مبره و ما باید شروع به انجام چه کارهایی بکنیم. متاسفانه من هر چی تلاش کردم سرچ کنم اینقدر اطلاعات پراکنده است نمیتونم دقیق بفهمم مرحله بعدی چیه

سلام منم وضعیت مشابه شما رو درم. دقیقا نوامبر ۲۰۱۷ و الان نامه اومده که همه مدارک رو آنلاین بفرستم. در مرحله اول وکیل نداشتم و الان موندم که خودم بفرستم یا از وکیل استفاده کنم . لطفا اگر منبعی هست از وضعیت ایرانیان خبردار شد به من هم اطلاع بدین.
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: Follwer
دوستان ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره جواب من بده
نامزد من از طریق سرمایه گذاری اقدام کرده طوری که پس از ورود به امریکا چند ماه بعد گرین کارت میدن بهش
می دونم نمیشه با گرین کارت برای اقامت من اقدام کنه
ولی اگه عقد رسمی کنیم به عنوان همسرش ایا امکان گرفتن اقامت برای من هست؟؟
و چه مدت این پروسه زمان میبره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

یک سوال فوری داشتم از دوستانی که اطلاع دارن در زمینه AP .
من خودم سیتیزن هستم و همسرم چند ساله که گرین کارت داره. اما ما در اروپا زندگی میکنیم و فرزند من حدود 1.5 سال پیش اینجا دنیا آمد. متاسفانه بخاطر اینکه من تعداد سالهای کافی در آمریکا نبودم به فرزندم پاسپورت آمریکایی ندادن و ما براش فرم I130 رو به جریان انداختیم و یکماه و نیم پیش از uscisهم اپرووال آمد و منتظر نوبت مصاحبه شدیم.
از شانس بد قانون "بن سوم " ترامپ اجرایی شد و وقتی رفتیم برای مصاحبه آفیسر گفت فعلا ویزا نمیدیم بخاطر قانون ترامپ اما توی پرونده نوشت که ویوو بشه و کیس رو برای AP به واشنگتن فرستادن.
حالا با توجه به اینکه دخترم فقط 1.5 سالشهو آفیسر درخواست ویوو داده آیا شانس هست برای گرفتن ویزا؟؟؟ این پروسه چقدر زمان میبره؟ ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.دوستان من دارای گرین کارت امریکا هستم.با وضعیت موجود من میتونم برای پدر مادرم درخواست ویزای مهاجرتی یا ویزای توریستی بکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-09 ساعت 00:37)mahdif نوشته:  سلام.دوستان من دارای گرین کارت آمریکا هستم.با وضعیت موجود من میتونم برای پدر مادرم درخواست ویزای مهاجرتی یا ویزای توریستی بکنم.
دوست عزیز بله شما برای هر دو حالت میتونید اقدام کنید ولی احتمال دادن ویزای توریستی در این شرایط کم است ولی میتونید پرونده مهاجرتی مادر و پدرتون را باز کنید انشالله که تا زمان مصاحبه این شرایط بهتر شده باشه
موفق باشید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdif
(2018-08-10 ساعت 15:58)الی الی نوشته:  
(2018-06-20 ساعت 09:16)delaramad نوشته:  من تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۷ برای مادرم با فرستادن فرم I-130 درخواست گرین کارت کردم و امروز فرم I-797 که فورم اپروال هست برای من آمده که در اون توضیح داده که پتیشن رو به ویزا سنتر (NVC) فرستادن. میتونید راهنمایی کنید که قدم بعدی چیه؟ معمولا از این نقطه چه قدر زمان مبره و ما باید شروع به انجام چه کارهایی بکنیم. متاسفانه من هر چی تلاش کردم سرچ کنم اینقدر اطلاعات پراکنده است نمیتونم دقیق بفهمم مرحله بعدی چیه

سلام منم وضعیت مشابه شما رو درم. دقیقا نوامبر ۲۰۱۷ و الان نامه اومده که همه مدارک رو آنلاین بفرستم. در مرحله اول وکیل نداشتم و الان موندم که خودم بفرستم یا از وکیل استفاده کنم . لطفا اگر منبعی هست از وضعیت ایرانیان خبردار شد به من هم اطلاع بدین.
متاسفانه ، یکی از دوستان بنده برای پدر و مادرشون اقدام کردن که اونا رو به مصاحبه دعوت کردن و در نهایت مشمول ویزا ویور شدن !! فقط بندگان خدا توی این گرونی دلار کلی خرج کردن و آخرش هم هیچی به هیچی !!
خود منم وقتی این موضوع رو دیدم ، بکل منصرف شدم که بخوام برای پدر و مادرم اقدامی بکنم !! چون با این قیمت دلار اصلا صرف نمیکنه که آخرش هم اینطور بشه Sad Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-09 ساعت 11:05)Follwer نوشته:  
(2018-08-10 ساعت 15:58)الی الی نوشته:  

متاسفانه ، یکی از دوستان بنده برای پدر و مادرشون اقدام کردن که اونا رو به مصاحبه دعوت کردن و در نهایت مشمول ویزا ویور شدن !! فقط بندگان خدا توی این گرونی دلار کلی خرج کردن و آخرش هم هیچی به هیچی !!
خود منم وقتی این موضوع رو دیدم ، بکل منصرف شدم که بخوام برای پدر و مادرم اقدامی بکنم !! چون با این قیمت دلار اصلا صرف نمیکنه که آخرش هم اینطور بشه  Sad  Sad  Sad  Sad

دوست عزیز بالاخره شرایط اینطور نمی ماند در نتیجه به روند کاری خودتان ادامه بدهید هیچکدام از این کارها نیاز به وکیل نداره فقط یکم صبوری و دقت میخواهد که البته به وقتش خود NVC با شما در ارتباط خواهد بود احتمالا شما در حال حاضر باید صبر کنید که براتون کیس نامبر صادر بشه بعد از آن هم اینویس نامبر و بعد ارسال مدارک که از زمانی که کیس اپروو میشه تقریبا 2 سال طول میکشه
نا امید نباشید این حق شما است که بتونید خانواده درجه یک خود را کنارتون داشته باشید , شرایط بد اقتصادی و سیاسی همیشه وجود داشته و دارد.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Follwer
(2018-09-09 ساعت 12:15)melon نوشته:  
(2018-09-09 ساعت 11:05)Follwer نوشته:  
(2018-08-10 ساعت 15:58)الی الی نوشته:  سلام منم وضعیت مشابه شما رو درم. دقیقا نوامبر ۲۰۱۷ و الان نامه اومده که همه مدارک رو آنلاین بفرستم. در مرحله اول وکیل نداشتم و الان موندم که خودم بفرستم یا از وکیل استفاده کنم . لطفا اگر منبعی هست از وضعیت ایرانیان خبردار شد به من هم اطلاع بدین.
خود منم وقتی این موضوع رو دیدم ، بکل منصرف شدم که بخوام برای پدر و مادرم اقدامی بکنم !! چون با این قیمت دلار اصلا صرف نمیکنه که آخرش هم اینطور بشه  Sad  Sad  Sad  Sad

دوست عزیز بالاخره شرایط اینطور نمی ماند در نتیجه به روند کاری خودتان ادامه بدهید هیچکدام از این کارها نیاز به وکیل نداره فقط یکم صبوری و دقت میخواهد که البته به وقتش خود NVC با شما در ارتباط خواهد بود احتمالا شما در حال حاضر باید صبر کنید که براتون کیس نامبر صادر بشه بعد از آن هم اینویس نامبر و بعد ارسال مدارک که از زمانی که کیس اپروو میشه تقریبا 2 سال طول میکشه
نا امید نباشید  این حق شما است که بتونید خانواده درجه یک خود را کنارتون داشته باشید , شرایط بد اقتصادی و سیاسی همیشه وجود داشته و دارد.

ممنون از محبت و همدلی شما، اما تراول بن دیگه قانون شده و حتی اگر ترامپ هم بره بازم این قانون وجود داره مگر اینکه شرایطی پیش بیاد که رئیس جمهوری بعدی اون رو لغو کنه و یا خود دادگاه عالی بتونه اونو تغییر بده و یا بشکنه !! تمام اینها زمانبره و این بابا هم لااقل تا شش سال دیگه تشریف دارن که البته اگر عمرشون باقی باشه تازه اگر هم نباشه ، معاون ایشون از خودش سختگیرتر و صد درجه وحشتناکتره در مورد ایران !! بهرحال ریسک بزرگی ست که این همه هزینه سرسام آور بشه و نتیجه ای نداشته باشه. ترجیح میدم کمی بیشتر صبر کنم تا اطمینان کافی از این قضیه بدست بیاد Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
پروسه گرین کارت مادر من از اقدام تا روز مصاحبه که همین پنجشنبه هست خیلی راحت و زیر یک سال انجام شد، کلی خیالم راحت و. لم گرم بود که بالاخره کارش درست میشه. ولی ظاهرا با این پیغامها جای نگرانی بیش‌تر از دلگرمی هست. به جز ماجرای ویور آیااستثنایی در کار بوده یا هست؟ یا اینکه خدای نکرده فقط خودمون رو باید برای یه شوک دیگه آماده کنیم!!!
آیا باز هم نظر آفیسر میتونه سرنوشت ساز باشه، آیا کسی توی این مدت ویزای مهاجرتی گرفته؟
خیلی خیلی باورش سخته
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود به همه دوستان
همسر من سال قبل با ارسال فرم i130 برای گرفتن ویزای بنده اقدام کرد تاریخ pd من ۱۵ نوامبر ۲۰۱۷ هست فرم من به سرویس کالیفرنیا ارسال شده و الان که ۳ اکتبر ۲۰۱۸ هست هیچ ایمیلی برای ارسال مدارک تکمیلی و مشخص شدن مکان و تاریخ مصاحبه دریافت نکردم به نظرتون دیر نشده؟ تا کی باید صبر کرد؟ ممنون میشم اگه کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-09-17 ساعت 03:59)negi نوشته:  با سلام
پروسه گرین کارت مادر من از اقدام تا روز مصاحبه که همین پنجشنبه هست خیلی راحت و زیر یک سال انجام شد، کلی خیالم راحت و. لم گرم بود که بالاخره کارش درست میشه. ولی ظاهرا با این پیغامها جای نگرانی بیش‌تر از دلگرمی هست. به جز ماجرای ویور آیااستثنایی در کار بوده یا هست؟ یا اینکه خدای نکرده فقط خودمون رو باید برای یه شوک دیگه آماده کنیم!!!
آیا باز هم نظر آفیسر میتونه سرنوشت ساز باشه، آیا کسی توی این مدت ویزای مهاجرتی گرفته؟
خیلی خیلی باورش سخته

salam, mishe lotfan befarmayeed natijeh mosahebe madaretoon be koja resid va aya waiver borde boodan ba khodeshon ya na?
mamnoonam
شماره کیس : 2012AS00007XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 19 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 28 جولای
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:8سپتامبر
تاریخ دریافت نامه دوم:25 سپتامبر
تاریخ مصاحبه:15 نوامبر
تاریخ دریافت ویزا:15 نوامبر
تاریخ ورود به آمریکا :16 مارچ
تاریخ دریافت گرین کارت :20 آوریل
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
روز مصاحبه ظاهرا همه چیز خوب و کامل بوده ‌ و آفیسر بسیار خوش برخورد و دوستانه.
ولی همون جملات تکراری که به دو تا از آشنایانمون با کیس مشابه گفته بودند به ایشون هم گفته بودند
مبنی بر اینکه همه مدارک شما کامل و شما واجد شرایط دریافت ویزا و گرین کارت هستید ولی متاسفانه بنا به دستور ریاست جمهوری باید وارد پروسه اداری بشید که بین ۶ تا ۱۲ ماه طول میکشه
و در آخر یک برگه ای بهشون دادند که گزینه دوم تیک خورده که پرونده شما واجد شرایط استثنا قرار گرفتن می‌باشد و آفیسر بررسی مجدد و بیشتری خواهد کرد.
ولی خود آفیسر شخصا و شفاها هیچ حرف ‌ و درخواستی از پکیج ویور نزده و نکرده (ما نفرستادیم)
واقعا مستاصل هستیم عده ای میگن باید بفرستید و عده ای هم مخالف هستند
ظرف دو هفته استاتوس شون هم ۳ بار آپدیت شده.

ممنون میشم اگر نظرتون رو به اشتراک بگذارید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-10-06 ساعت 04:32)negi نوشته:  سلام
روز مصاحبه ظاهرا همه چیز خوب و کامل بوده ‌ و آفیسر بسیار خوش برخورد و دوستانه.
ولی همون جملات تکراری که به دو تا از آشنایانمون با کیس مشابه گفته بودند به ایشون هم گفته بودند
مبنی بر اینکه همه مدارک شما کامل و شما واجد شرایط دریافت ویزا و گرین کارت هستید ولی متاسفانه بنا به دستور ریاست جمهوری باید وارد پروسه اداری بشید که بین ۶ تا ۱۲ ماه طول میکشه
و در آخر یک برگه ای بهشون دادند که گزینه دوم تیک خورده که پرونده شما واجد شرایط استثنا قرار گرفتن می‌باشد و آفیسر بررسی مجدد و بیشتری خواهد کرد.
ولی خود آفیسر شخصا و شفاها هیچ حرف ‌ و درخواستی از پکیج ویور نزده و نکرده (ما نفرستادیم)
واقعا مستاصل هستیم عده ای میگن باید بفرستید و عده ای هم مخالف هستند
ظرف دو هفته استاتوس شون هم ۳ بار آپدیت شده.

ممنون میشم اگر نظرتون رو به اشتراک بگذارید

سلام دوست عزیز متن که نوشتید که میخوندم لحظه مصاحبه برام تداعی شد . تا زمانی که خودشان نگفتن احتیاجی به فرستادن چیزی نیست پس منتظر بمانید چون من با خودشان هم که مکاتبه کردم در نامه به من جواب دادن که هیچ چیز ارسال نکنید چون ممکن پروسه بررسی را طولانی تر کنه
به من هم گفت یکسال
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi897