کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
(2017-11-27 ساعت 20:56)hasti1985 نوشته:  
(2017-11-27 ساعت 20:09)farrokh33 نوشته:  
(2017-11-27 ساعت 19:59)hasti1985 نوشته:  سلام . دوستانی که واسه والدین اقدام کردند و الان پدر و مادر اینجا هستند لطفا میشه یه توضیحی بدید از مدیکالی که گرفتید و یا هزینه هایی که واسه موندنشون کردید. چون بیشتر والدین وقتی میان اینجا  سنشون بالا هست و نمی تونن کار کنند پس آیا همه هزینه ها با فرزندسیتیزن میشه هیچ کمکی از طرف دولت نمیشه؟ آیا اگر 5 سال تموم بشه و سیتیزن بشن مزیتی داره واسشون که تسهیلاتی رو دولت قائل بشه مثل مدیکال و حقوق سوشال سکیوریتی؟ چو ن وقتی سن بالا باشه کار کردن سخته و مسئله زبان مشکل دیگه هست واسه کار پیدا کردن.من توی سایت های خارجی یه سرچ کردم و نوشته همه چی با فرزندان هست و دولت هیچ کمکی نمیکنه هالا اینجا دوستان هر تجربه ای دارن بگن خیلی خوبه واسه ما که اول راه هستیم. مرسی
سلام دوست عزیز
تاموقعی که والدین شما سیتیزن نشده اند نمیتونند از کمک دولت استفاده کنند بعد از سیتیزنی باز بستگی به سن آنها میتونند برا مدیکال وکمک هزینه اقدام کنند

مرسی از جوابتون. بعد از سیتی زنی سن پدر و مادر بالای 60-65 میشه ولی کسی دقیق می دونه این کمک ها رو؟ مثلا کسی که اینجا کار نکرده و مالیات نداده پس سوشال سکیوریتی بش تعلق نمی گیره درسته؟ کسی این مراحل و رفته که اینجا دقیق توضیح بده. مرسی

هستی جان من تجربه اقدام برای پدر و مادر رو ندارم ولی در تاپیک مربوط به بیمه، یکسری از دوستانی که گرین کارت لاتاری داشتن بدلیل درآمد پایین تونستن بیمه رایگان دولت دریافت کنن. حدسم اینه و امیدوارم که پدر و مادرها هم فقط با داشتن گرین کارت بتونن از این بیمه های رایگان استفاده کنن. چون وقتی قادر به کارکردن نیستن پس حداقل حقوق هم ندارن و نیاز به کمک دولت دارن.
در مورد سوشال سکیوریتی هم، همه کیسهای مهاجرتی سوشال تونستن بگیرن بعد از ورودشون. پس ربطی به کار و مالیات فکر نمیکنم داشته باشه.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985 ، farrokh33
درود....پسر اینجانب که سیتی زن است 30 نوامبر 2017 درخواست گرین کارت برای پدر و مادر را تحویل NVC داده و بعد از دو هفته کیس نامبر اینجانب و عیال فرستاده شده...از حالا چه مدت برای مصاحبه ی سفارت طول می کشد....؟ ( ضمنا چرا اینقدر مطلب کم نوشته میشود در این تاپیک....؟ یعنی تا این اندازه ویزاهای خانوادگی کم شده....؟ )
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، الی الی
(2018-01-13 ساعت 23:32)validehghanizadeh نوشته:  درود....پسر اینجانب که سیتی زن است 30 نوامبر 2017 درخواست گرین کارت برای پدر و مادر را تحویل NVC داده و بعد از دو هفته کیس نامبر اینجانب و عیال فرستاده شده...از حالا چه مدت برای مصاحبه ی سفارت طول می کشد....؟ ( ضمنا چرا اینقدر مطلب کم نوشته میشود در این تاپیک....؟ یعنی تا این اندازه ویزاهای خانوادگی کم شده....؟ )

در حالت عادی تقریبا بین ۹ ماه تا یک سال طول میکشه ولی با شرایط فعلی قابل پیش بینی نیست.
والدین من بعد از ۱۰ ماه به مصاحبه رفتند ولی قوانین جدید مهاجرتی خیلی مشکل ایجاد کرده
پاسخ
تشکر کنندگان: validehghanizadeh
دوستان کیس F4 کسی میدونه مدارک مورد نیاز همراه با فرم I-130 چیا هست ، اگر اطلاع دارید لطفا به من بگه
ممنون میشم
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ببخشید اگه سوالم تکراریه. اطلاع دارید زمان دریافت ویزاF2A چقدر هست. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-07 ساعت 02:17)meh-tag نوشته:  سلام دوستان

سلام
حداقل 2 تا زمان مصاحبه اگر پروسه اداری یا منع ورودی وجود داشته باشه که بیشتر از 2 سال میشه
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz
(2018-02-07 ساعت 10:53)melon نوشته:  

سلام
حداقل 2 تا زمان مصاحبه اگر پروسه اداری یا منع ورودی وجود داشته باشه که بیشتر از 2 سال میشه

Sad حقیقت تلخ
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-07 ساعت 12:34)razraz نوشته:  
(2018-02-07 ساعت 10:53)melon نوشته:  [quote='meh-tag' pid='767571' dateline='1517953620']
سلام دوستان

سلام

:
ممنون از جوابتون. میتونید مراحل پرسه و زمان هر مرحله را هم لطف کنید بفرمایید. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-11 ساعت 01:53)meh-tag نوشته:  
(2018-02-07 ساعت 12:34)razraz نوشته:  
(2018-02-07 ساعت 10:53)melon نوشته:  

سلام

:
ممنون از جوابتون. میتونید مراحل پرسه و زمان هر مرحله را هم لطف کنید بفرمایید. ممنون
میتونید داخل امضام بخونید همه رو نوشتم. البته ممکنه با کمی تفاوت باشه برای بقیه.
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان: melon
با سلام
من از روی جدول گروه F3 حدودا سه ماه دیگه نوبتم میشه . میخواستم بپرسم جدیدا کسی کارنت شده یا نه؟ چند نفر بهم گفتن اصلا دیگه سفارت به ایرانی هایی که کارنت میشن حتی نوبت هم نمیده یا در واقع اصلا باهاشون مکاتبه نمیکنه. درسته؟ کسی تجربه ای یا خبری داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا کسی اخیرا برای گرین کارت والدین اقدام کرده؟ الان وضعیت چطوره؟
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-03-23 ساعت 18:03)final destination نوشته:  آیا کسی اخیرا برای گرین کارت والدین اقدام کرده؟ الان وضعیت چطوره؟

پرونده ی مهاجرتی خانوادگی در حال حاضر یکی از بحث برانگیزترین مناقشات داخلی دولت دونالد ترامپ است که خودش آن را علم کرده و بشدت هم آن را تا حصول نتیجه ی رضایت بخشش ادامه داده و مدام پیگیری میکند. امروز نیز رادیو بخشی از تصمیمات ایشان را مجددا عنوان کرد و متاسفانه گمان نمیکنم تا برگزاری دادگاه استیناف هیچ پرونده ای به نتیجه برسد. حتی دوستانی که برنده ی لاتاری هستند هم چنین مشکلاتی را دارند و متاسفانه هیچ تغییری در روند پرونده ی آنها صورت نپذیرفته. باید صبور بود و فقط انتظار کشید تا آن روزی که این داستان تکلیفش کاملا مشخص شود. Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. آیا میشه برای خواهر و برادر هم اقدام کرد؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
من تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۷ برای مادرم با فرستادن فرم I-130 درخواست گرین کارت کردم و امروز فرم I-797 که فورم اپروال هست برای من آمده که در اون توضیح داده که پتیشن رو به ویزا سنتر (NVC) فرستادن. میتونید راهنمایی کنید که قدم بعدی چیه؟ معمولا از این نقطه چه قدر زمان مبره و ما باید شروع به انجام چه کارهایی بکنیم. متاسفانه من هر چی تلاش کردم سرچ کنم اینقدر اطلاعات پراکنده است نمیتونم دقیق بفهمم مرحبه بعدی چیه
پاسخ
تشکر کنندگان: الی الی
من تاریخ ۲۰ نوامبر ۲۰۱۷ برای مادرم با فرستادن فرم I-130 درخواست گرین کارت کردم و امروز فرم I-797 که فورم اپروال هست برای من آمده که در اون توضیح داده که پتیشن رو به ویزا سنتر (NVC) فرستادن. میتونید راهنمایی کنید که قدم بعدی چیه؟ معمولا از این نقطه چه قدر زمان مبره و ما باید شروع به انجام چه کارهایی بکنیم. متاسفانه من هر چی تلاش کردم سرچ کنم اینقدر اطلاعات پراکنده است نمیتونم دقیق بفهمم مرحله بعدی چیه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان