کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت از طریق بستگان درجه 1
سلام بر همكي من اين ماه مراسم سيتزني بركزار مي شه و به اميد خدا يه نفس راختي مي كشم واقعا دوران قبل از سيتيزني دوران سخت و نفس كيري بود براي من براي همين تجربه ام تا حدي زياد شده اكر دوستان راهنمايي خواستن و بلد باشم با جون و دل دريغ نمي كنم اما داستان به اينجا ختم نمي شه باز تلاش بشت تلاش اما اين بار براي فرزندانم كه هيج تجربه اي براي اين كار ندارم مي خوام براي بسر مجرد سي ساله و دختر متاهلم اقدام كنم براي كرين كارت و اين اوله راهه و فقط مي دونم بايد فرم ١٣٠ رو بر كنم و دوستان به من مي كن اكر براشون بر كني نمي توني امسال تو لاتاري ثبت نامشون كني از دوستاني كه اطلاعات دارند خواهش مي كنم راهنماييم كنند جون هردو همزمانه هم درخواست كرين كارت براشون و هم شركت در لاتاري جه كنم ؟مي شه اول لاتاري ثبت نام كنن بعد از يكي دو هفته كرين كارت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
من بعداز مدت ها دوباره گفتم سری به مهاجرسرا بزنم
یک زمانی خونه دومون بود..
بگذریم...
من داشتم پرنده خانمم رو چک میکردم که گفتم بذار یه مطلبی رو امتحان کنم.. دوتا شماره پرونده رندم با اختلاف یک رقم و نزدیک به پرونده خودمون  در ceac چک کردم که در دو سه روز گذشته ( امروز 11/15/2019 ) تبدیل شدن به Expiring Soon
گفتم انیجا اعلام کنم شاید صاحب کیس پیدا بشه و کاری بکنه Big Grin  Rolleyes
Case Numbers
---------------------
ANK20175...03
ANK20175...02
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab
(2019-10-04 ساعت 21:52)negar_karimi6 نوشته:  سلام بر همكي  من اين ماه  مراسم  سيتزني بركزار مي شه و به اميد خدا يه نفس راختي مي كشم واقعا دوران قبل از سيتيزني دوران سخت و نفس كيري بود براي من براي همين تجربه ام تا حدي زياد شده اكر دوستان راهنمايي خواستن و بلد باشم با جون و دل دريغ نمي كنم  اما داستان به اينجا ختم نمي شه باز تلاش بشت تلاش اما اين بار براي فرزندانم كه هيج تجربه اي براي اين كار ندارم مي خوام براي بسر مجرد سي ساله و دختر متاهلم اقدام كنم براي كرين كارت و اين اوله راهه و فقط مي دونم بايد فرم ١٣٠ رو بر كنم و دوستان به من مي كن اكر براشون بر كني نمي توني امسال تو لاتاري ثبت نامشون كني از دوستاني كه اطلاعات دارند خواهش مي كنم راهنماييم كنند جون هردو همزمانه هم درخواست كرين كارت براشون و هم شركت در لاتاري جه كنم ؟مي شه اول لاتاري ثبت نام كنن بعد از يكي دو هفته كرين كارت؟

سلام و تبریک برای سیتیزن شدنتون
 ثبت نام . در لاتاری  و درخواست برای کارت سبز هیچ ربطی به هم ندارن. از طریق i-130 هرچه سریع تر اقدام کنید چون با این ریس جمهور ادم از فردای خودش خبر نداره.
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
با سلام میخواستم از دوستان بپرسم که بعد از مصاحبه و در صورت قبول شدن در مصاحبه سیتیزنی میشه برای پدر و مادر و برادر اقدام کرد درسته؟ چه پروسه ای هست چه فرمهایی باید پر شود و بعد از گرفتن پاسپورت براشون باید اقدام کرد؟ ممنون‌میشم توضیح کامل‌بفرمایید .‌سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-02-26 ساعت 22:03)member نوشته:  با سلام میخواستم از دوستان بپرسم که بعد از مصاحبه و در صورت قبول شدن در مصاحبه سیتیزنی میشه برای پدر و مادر و برادر اقدام کرد درسته؟ چه پروسه ای هست چه فرمهایی باید پر شود و  بعد از گرفتن پاسپورت براشون باید اقدام کرد؟ ممنون‌میشم توضیح کامل‌بفرمایید .‌سپاسگزارم
 درود دوست عزیز

برای خواهر و بردار حتما باید شما سیتیزن بشوید و اقدام کنید ولی برای مادر و پدر با گرین کارت هم میتوانید اقدام نمایید. برای اقدام اولیه فرم I-131 باید پر شود که این فرم را میتوانید از سایت دریافت و برای USCIS ارسال نمایید و یا جدیدا بصورت آنلاین هم بخاطر شرایط امکان تکمیل فرم ایجاد شده است.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان فرم I-130 پدرو مادرم که برای گرین کارتشون اپلای کرده بودم تایید شده.
پدرو مادرم 2 تا کیس نامبر جدا دارند آیا مصاحبشون جدا هست؟
میشه راجب سوالات روز مصاحبه راهنمایی کنید.
ممنونم.
شماره کیس:2013AS27##
کنسولگری:ابوظبی
1 نفر
کارنت شدن کیس:نوامبر ،مصاحبه:W4 ژانویه/ ویزای یکضرب
مقصد: هیوستون

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وقتتون بخیر. خواهر من برای پدر و مادرم اقدام کرده و قراره برن ارمنستان (البته هنوز تاریخش مشخص نیست) خواستم بدونم اصل شناسنامه خواهرم که لازم نیست دست پدر و مادرم باشه؟ ضمنا من بار اوله دارم با این سایت کار میکنم نمیدونم جای درستی سوالمو پرسیدم یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-04-13 ساعت 02:10)bsbali نوشته:  
(2020-02-26 ساعت 22:03)member نوشته:  با سلام میخواستم از دوستان بپرسم که بعد از مصاحبه و در صورت قبول شدن در مصاحبه سیتیزنی میشه برای پدر و مادر و برادر اقدام کرد درسته؟ چه پروسه ای هست چه فرمهایی باید پر شود و  بعد از گرفتن پاسپورت براشون باید اقدام کرد؟ ممنون‌میشم توضیح کامل‌بفرمایید .‌سپاسگزارم
 درود دوست عزیز

برای خواهر و بردار حتما باید شما سیتیزن بشوید و اقدام کنید ولی برای مادر و پدر با گرین کارت هم میتوانید اقدام نمایید. برای اقدام اولیه فرم I-131 باید پر شود که این فرم را میتوانید از سایت دریافت و برای USCIS ارسال نمایید و یا جدیدا بصورت آنلاین هم بخاطر شرایط امکان تکمیل فرم ایجاد شده است.
سلام وقتتون بخیر. خواهر من برای پدر و مادرم اقدام کرده و قراره برن ارمنستان (البته هنوز تاریخش مشخص نیست) خواستم بدونم اصل شناسنامه خواهرم که اقدام کرده  لازمه همراه پدر و مادرم باشه؟ ضمنا من بار اوله دارم با این سایت کار میکنم نمیدونم جای درستی سوالمو پرسیدم یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
مادر من سال ۲۰۱۶ برای من که فرزند مجرد. بالای ۲۱ سال هستم درخواست دادند و. الان برای من از NVC ایمیل اومده که کیس اپرو. شده حالا من چه اقداماتی باید. انجام بدم؟از. اونجاییکه تو سایت ceas جز ادیت ایمیل هیچ گزینه ی دیگه ای باز نمیشه
در. ضمن ایا مادرم که الان سیتیزن شده حتما باید ارتقای کیس رو اعلام کنند. یا خود به خود. انجام میشه؟ تو سایت سیس کیس منو F11 نوشتن
Category : F2B‎
Receipt ‎Number : WAC1790XXXXXX‎
Priority ‎Date :2016 Nov
Approve ‎Date:June 2020
Welcome Letter Date :?‎
Case number:ABD 2020.........
Interview ‎Date : Coming Soon
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
مادر من سال ۲۰۱۶ برای من که فرزند مجرد. بالای ۲۱ سال هستم درخواست دادند و. الان برای من از NVC ایمیل اومده که کیس اپرو. شده حالا من چه اقداماتی باید. انجام بدم؟از. اونجاییکه تو سایت ceas جز ادیت ایمیل هیچ گزینه ی دیگه ای باز نمیشه
در. ضمن ایا مادرم که الان سیتیزن شده حتما باید ارتقای کیس رو اعلام کنند. یا خود به خود. انجام میشه؟ تو سایت سیس کیس منو F11 نوشتن
Category : F2B‎
Receipt ‎Number : WAC1790XXXXXX‎
Priority ‎Date :2016 Nov
Approve ‎Date:June 2020
Welcome Letter Date :?‎
Case number:ABD 2020.........
Interview ‎Date : Coming Soon
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-06-19 ساعت 12:02)atenaaa نوشته:  
(2020-04-13 ساعت 02:10)bsbali نوشته:  
 درود دوست عزیز

سلام وقتتون بخیر. خواهر من برای پدر و مادرم اقدام کرده و قراره برن ارمنستان (البته هنوز تاریخش مشخص نیست) خواستم بدونم اصل شناسنامه خواهرم که اقدام کرده  لازمه همراه پدر و مادرم باشه؟ ضمنا من بار اوله دارم با این سایت کار میکنم نمیدونم جای درستی سوالمو پرسیدم یا نه.
اصل شناسنامه همراه با ترجمه آن.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2020-06-27 ساعت 20:25)natasha نوشته:  سلام دوستان
مادر من سال ۲۰۱۶ برای من که فرزند مجرد. بالای ۲۱ سال هستم درخواست دادند و. الان برای من از NVC ایمیل اومده که کیس اپرو. شده حالا من چه اقداماتی باید. انجام بدم؟از. اونجاییکه  تو سایت ceas جز ادیت ایمیل هیچ گزینه ی دیگه ای باز نمیشه
بهتره که تغییر وضعیت ندهید.
شما نیاز نیست کاری انجام دهید مادرتان باید طبق نامه از ان وی سی بقیه امور را ادامه دهند(از قبیل فرم جهت اسپانسر که حتما انجام داده اند).
درضمن فعلا طبق دستور اجرایی رییس جمهر ، تا پایان سال ۲۰۲۰ فقط به فرزند زیر ۲۱ سال ویزا تعلق میگیره ، شاید تا کارشما به مصاحبه برسه ، این وضعیت هم تغییر کنه.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.لطفا درباره پر کردن فرم i130 راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان مهاجرسرا
وقت شما بخیر
دوستان من می خوام برای پدر و مادر و برادرهام اقدام کنم که به امید خدا اونها هم گرین کارت بگیرن. خودم به تازگی سیتیزن شدم. لطفا راهنمایی کنید از کجا و چطوری باید شروع کنم.
سپاس فراوان
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من سیتیزن هستم و دارم فرم I-130 را برای مادرم پر میکنم.ترجیحا میخوام از طریق سایت uscis و انلاین پرکنم ولی بعد از تشکیل حساب کاربری و پرکردن فرم متوجه شدم فرم انلاین یک سری اپشنها را نداره. مثلا تاریخچه اقامت 5 سال گذشته هیچ گزینه ای برای انتخاب تاریخ به عنوان current برای محل زنی الان نداره در صورتی که تو فرم کاغذی داره. دوم اینکه تتو دستور العمل میگه هیچ گزینه ای را خالی نزارید ولی اجازه نمیده N/A تایپ کنم و مجبور شدم کامل بنویسم. وقتی فرم را بازبینی pdf کردم دوحالت میده یکی جوابها را فرستاده روی فرم اصلی و کلی جای خالی گذاشته و یکی دیگه که مثلا اومده کلمه ی non applicable را گذاشته برای اسم وسط. کسی تجربه و راه حلی داره؟ واقعا ترجیح میدم انلاین پر کنم ولی از ترس این اشتباهات کاغذی را هم دارم اماده میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان